| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ziemia rodzi!!!

Witam,
już od dawna nosiłem się z zamiarem umieszczenia takiego tematu na tym forum, no i w końcu znalazłem trochę czasu Uśmiech Otóż, chodząc jakiś czas temu po pewnym polu wyskakiwały mi często moniaki w miejscach, które już przeszukiwałem. Dodam, że miejsce to nie było wówczas orane! Sam do siebie się śmiałem, że ziemia rodzi. Oprócz monet było tam również wiele śmieci typu: nakrętki Polmos, druciki i kapsle. Po wyciągnięciu tychże śmieci, np. po dwóch dniach pojawiały się kolejne sygnały. Jak to wytłumaczyć? Macie czasami podobne sytuacje?
Zapraszam do dyskusji.

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 15 Wrz, 2004 15:33

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja w moim przypadku nazywam takie coś humorami wykrywacza
ostatnio często tak mi się zdarzało na terenie byłego stalagu

pzdr

Sro 15 Wrz, 2004 22:42

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Marecki,
nie ma takiej możliwości, sprzęt mam na prawdę dobrej klasy. Zastanawiałem się nad kilkoma możliwościami:
- zalegające płycej w ziemi fanty i śmieci dają wyraźniejsze sygnały; po wykopaniu tychże rzeczy zostaje naruszona gleba i dla tego nie ma już żadnych innych sygnałów, nawet słabych. Po kilku dniach, kiedy ziemia się uleży pojawiają się sygnały w miejscach, w których było już kopane lub dokładnie obok tychże miejsc. Wydaje mi się, że wcześniej mogło dojść do tzw. zagłuszenia mniejszych sygnałów poprzez przedmioty większe lub leżące płyciej. I to by miało sens. Co Wy na taką teorię?
- druga z możliwości, to odchylenia sondy podczas pracy w terenie
- kilkudniowy deszcz o wiele bardziej poprawia sygnały lub powoduje, iż pojawiają się nowe w miejscach, w których do tej pory ich nie było

Ciekaw jestem Waszego zdania. Podzielcie się swoimi uwagami. Mam nadzieję, że wątek ten nie umrze zbyt szybko śmiercią naturalną, ponieważ taka wymian uwag tylko i wyłącznie służy nam, poszukiwaczom i prowadzi do poprawiania naszych wyników w eksploracji.

P.S. Sprawdzajcie także cudze dołki, ostatnio wyciągnąłem w sumie ponad 6 fajnych monet z cudzych dołów Bardzo szczęśliwy Ktoś był nieźle roztrzepany, albo wykrywkę miał nie teges.

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 16 Wrz, 2004 11:02

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hej !!

noi to są właśnie kaprysy naszego sprzętu Bardzo szczęśliwy

ładnie to ująłeś choć w te ruszenie ziemi jakoś nie mogę do końca uwierzyć u mnie jak coś jest w zasięgu cewki to wyje i wyje dopuki nie wykopie ale kto wie może i coś w tym jest

pzdr

Czw 16 Wrz, 2004 16:41

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jaki masz sprzęt?
_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 17 Wrz, 2004 10:34

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

smętek - 5cio letni kolega bez żadnej awarii jak narazie

Pią 17 Wrz, 2004 20:20

Powrót do góry
obert8
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ziemia rodzi

rolnicy zawsze mowili ze ziemia rodzi kamienie moze tak samo jest z monetami pzdr pierwszy raz na forum

Sob 23 Paź, 2004 16:27

Powrót do góry
Gajowy
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 19
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ziemia rodzi, bo korzenie wypychają fanty do góry.Tak przynajmniej myślę Bardzo szczęśliwy

Sob 26 Lut, 2005 15:26

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A myslales nad geologicznymi sprawami?? Moze istnialy tam wlasnie jakies zaklócenia spowodowane z metalami w gruncie

Pią 11 Mar, 2005 21:28

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.