| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy Hitler posiadał broń atomową?

Cytat z Przeglądu
"3 marca 1945 r. na poligonie wojskowym w Ohrdruf w Turyngii. Około godziny 21.20 Cläre Werner spostrzegła ze wzgórza Wachsenburg wielką eksplozję: „Nagle pojawiła się jasność jakby setek błyskawic, w środku czerwona, na zewnątrz żółta, tak że można było w nocy czytać gazetę”. Potem nadeszła fala uderzeniowa. Nazajutrz Heinz Wachsman z miejscowej firmy budowlanej musiał pomagać esesmanom wznosić stosy drewna, na których spalono potwornie poparzone zwłoki więźniów obozów koncentracyjnych".

http://kiosk.onet.pl/art.html?DB=162&ITEM=1221346&KAT=1292

Wto 29 Mar, 2005 18:31

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No nie wiem...

Gdyby to była "atomówka" to:
1 ludzie na tamtych terenach chorowali by do dziś
2 Hitler, natychmiast wykorzystał by ją przeciwko swoim wrogom.
Przynajmniej ja tak sądze.

Wto 29 Mar, 2005 18:50

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Slyszalem to juz dawno i kilkaktornie. Niestety..........nawet jakby niektórzy chcieli zeby to bylo piekna sensacja, ale nic z tego. Nie byli tak dobrze rozwinieci Niemcy wtedy.

Wto 29 Mar, 2005 20:38

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlaczego, czego im brakowało ?

Wto 29 Mar, 2005 20:41

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiedzy, doswiadczenie i SZCZESCIA!!!
Ostatnie studie pokazuja, ze byli bardzo blisko w Niemczech. MOgli miec bombe, ale nie tak efektowna jak amerykanie. Bylby to maly "BUCH!!!" i koniec. To swierze wiadomosci jeszcze z tego roku nawet.

Wto 29 Mar, 2005 21:00

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siwy - te opis to bajki, rypło cos z magnezem i tyle,
niestety,

pozdr

Wto 29 Mar, 2005 21:10

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może...

... testowali cięższą bombe, albo porostu sobie próbne bombardowanie zorganizowali, kto ich tam wie, tych szwabów całych!
_________________

Wto 29 Mar, 2005 21:18

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chlopaki to nie zarty, naprawde byli blisko tego. Ale wojna sie konczyla. Mieli problemy, bo przeciez zaczeli Rzesze bombardowac, wiec nici ze spokojnych badan, testów itd.

Wto 29 Mar, 2005 21:42

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Możliwe

Ale gdyby nawet mieli, a niezdążyli użyć to znając Hitlera, to zaraz propaganda by o tym trombiła na skale świata
_________________

Wto 29 Mar, 2005 21:46

Powrót do góry
Gajowy
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 19
Skąd: Wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niemcy byli bardzo blisko, tylko zabraklo im uranu do wyprodukowania choć jednej dużej bomby.Prace nad bronią atomową prowadzili od dawna ale dzięki Bogu nie dali rady!!!

Wto 29 Mar, 2005 21:49

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
Wiedzy, doswiadczenie i SZCZESCIA!!!

Wiesz ile lat prędzej niemcy wpadli na pomysł budowy bomby atomowej, wiesz kto dokonał pierwszy rozczepienia atomu, wiesz, ze Niemcy zbudowalki nie mniej jak 8 reaktórów. Gdy oni uzyskali powielanie w swoim kolejnym reaktorze, amerykanie dopiero startowali z programem.
Wiedzieli na pewno ile trzeba uranu do budowy bomby, mieli uran wzbogacony w wystarczających ilościach, nigdy nie zaprzestali prac nad programem atomowym , chociaż oficjalnie miało to miejsce w czerwcu 1942. Nie tylko pracvowali nad bombą, reaktorem, ale też opracowali kilka ciekawych akceleratorów i betatron gdzie otrzymywane energie były rewolucyjne na tamte czasy.

Wto 29 Mar, 2005 21:58

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O TYM WSZYSTKIM WIEM!!!!

Gdyby nie OTTO HAHN i IRENE MEITNER (jego wspólpracowniczka) to wszystko byloby do d...

Znam troche historii UNDERGROUND, nie martw sie Uśmiech

Wto 29 Mar, 2005 22:40

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To uchyl mi tajemnicy kto prowadził badania nad niemieckim programem atomowym, poza KW Inst. i w jakim zakresie.

Wto 29 Mar, 2005 22:46

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TESTOWANIE z HISTORII??????? Nie przesadzaj. Ja otworzylem tutaj tyle TEMATOW na stronie, a TY jakos w wiekszosci to nie zablysneles na nich. Bo po prostu nie masz odpowiedzi na wiekszosc z nich.
TAKA JEST PRAWDA.
Wiec przestan z takimi dziecinadami. Bo ja historie powaznie traktuje, sprawia mi duzo satysfakcji, ale powaznie do niej podchodze.

Wto 29 Mar, 2005 22:55

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda ze Niemcy nie mieli problemow z uranem. Mieli uran wlasny (m.in. z Dolnego Slaska) i z innych krajow okupowanych (np. Czechoslowacji). Chyba jednak trzeba sklonic sie ku tezie ze albo niemieccy uczeni sami, albo wywiad aliancki, naprowadzil ich na zly kierunek dalszego rozwoju tych badan. Einstein doskonale wiedzial jaki jest stopien zaawansowania prac nad bomba atomowa. dlatego poinformowal Rosevelta z znanym liscie i zaproponowal prace nad amerykanska bomba. W tym czasie musialy nastapic dzialania opozniajace niemieckie dokonania. Z cala pewnoscia Niemcy jednak wyprzedzali aliantow w pewnych technologiach zwiazanych z rozszczepieniem atomu.
Ja bym wiec nie optowal za senasacjami ze mieli bombe. gdyby ja mieli to wyslali by jedna z nich na pokladzie Uboota ktory plynal do Japonii. Wyslali jedynie uran, dokumentacje i technikow.
Nawet gdyby zgodnie z ostatnimi "rewelacjami" opublikowanymi w Niemczech, nowej ksiazce, licznik Geigera wskazywal cokolwiek w rejonie doliny Jonastal to nie znaczy ze prowadzono tam proby z bomba. Rownie dobrze mogl gdzies funkcjonowac jakis osrodek prowadzacy prace z uzyciem uranu.

P.S.
Swoja droga nie wiem czy zauwazyliscie ale Odkrywca wrzucil podobny watek w dziale hipotezy Uśmiech
Psssst... Wrog czuwa Uśmiech

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik


Ostatnio zmieniony przez kudi dnia Wto 29 Mar, 2005 23:24, w całości zmieniany 1 raz

Wto 29 Mar, 2005 23:21

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EINSTEIN nie skladal propozycji zeby wspólpracowac nad bomba.

Wto 29 Mar, 2005 23:23

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie doslownie. ale to jego list sklonil Roosevelta do stworzenia osrodka w Los Alamos.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 29 Mar, 2005 23:27

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A TO COS INNEGO!!! Ale juz o wiele lepiej.

Wto 29 Mar, 2005 23:34

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odpalili TRZY bomby atomowe w warunkach testowych i ani jednej w warunkach frontowych (choćby w postaci miny, np. nad Odrą). Ale głupi ci Niemcy Uśmiech
Przypomnę, że Amerykanie już drugą bombę odpalili nad Japonią.
Wątpię, żeby Niemcy opracowali choćby plany bomby A. Gdyby zaś odpalili TRZY takie ładunki już na pewno było by o tym słychać. Niestety obawiam się że to zwykłe rojenia "historyka".

Szukającym fascynujących odkryć polecam książki z umownie nazwanego cyklu "Tajne bronie Niemiec". Tam to się dopiero można dowiedzieć interesujących rzeczy. Już nie tylko o bombach A, ale o latających talerzach, laserach itp...

Natomiast dziwi mnie, że w chwili klęski nie wykorzystali broni chemicznej. Tą mieli opracowaną perfekcyjne (Sarin, Soman itp.). Użycie gazów bojowych na Froncie Wschodnim, gdzie radzieccy i polscy żołnierze nie mieli najczęściej nawet zwykłych masek pgaz, nie mówiąc już o specjalistycznych kombinezonach przeciwchemicznych, mogło zdziesiątkować te oddziały. Rozpylenie gazów na linii Odry i Dunaju mogło w sumie odwrócić bieg wojny. Zwłaszcza gdyby Niemcy dodatkowo ogłosili że nie użyją tej broni przeciwko Aliantom Zachodnim jako pierwsi. Bo zagrożenie dla Brytyjczyków taką bronią było by spore - wystarczy wyobrazić sobie kilka rakiet V2 wypełnionych bronią chemiczną spadających na Londyn. Alianci w odwecie zagazowali by pewnie wówczas większość niemieckich miast, natomiast Rosjanie po zmasowanym uderzeniu chemicznym (a niemieckie zapasy były dość spore) mieli by spore kłopoty z przeprowadzeniem kontruderzenia.

Sro 30 Mar, 2005 1:04

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Japoni.

Cytat:
Ja bym wiec nie optowal za senasacjami ze mieli bombe. gdyby ja mieli to wyslali by jedna z nich na pokladzie Uboota ktory plynal do Japonii. Wyslali jedynie uran, dokumentacje i technikow.


Owszem, masz racje kudi, wysłali uran, plany (min. Me. 262) oraz techników i strategów, ale ten (chyba) U-303 nigdy do Japoni nie dopłynął, wojna się skończyła, poprostu niezdążył.

_________________

Sro 30 Mar, 2005 8:44

Powrót do góry
Jacoby
Chorąży

Chorąży





Posty: 153
Skąd: Deszczno/Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Z tego,co wiem,Niemcy mogli mieć broń atomową,ale Hitler
nie był do końca do niej przekonany.
Amerykanie byli -być może dlatego tak szybko przechwycili wszystkie dane i ludzi i zabrali ich do siebie.
Na szczęście dla nas,wszystko skoncvzyło sie tak,a nie inaczej...
Pozdrawiam

_________________
"Zwyciężyc i spocząć na laurach to klęska.Być pokonanym a nie poddać sie to zwycięstwo".
Marszałek II RP Jóżef Piłsudski

Sro 30 Mar, 2005 11:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że jednak nie mieli atomóki. Poszli w złą stronę próbując stosować ciężką wodę zamiast grafitu jako moderator. I to im zablokowało program, tym bardziej że jedyna fabryka ciężkiej wody w Europie została zniszczona podczas angielskiego rajdu na Lofoty.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 30 Mar, 2005 12:21

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

HITLER jako Wunderwaffe widzial rakiety a nie bombe A.
A jak sie skonczylo, widzielismy. Tylko ze dzisiaj zagrozeniem sa wlasnie rakiety z ladunkami atomowymi Uśmiech Ciekawe prawda??

Sro 30 Mar, 2005 12:43

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karol,
zgadza sie nie doplynela. poddala sie amerykanom. mimo to wiozla wlasnie uran a nie gotowa bombe.

IjonTihy,
ale jest tez historia jakoby jedna z barek transportowych wiozacych grafit dla potrzeb programu atomowego zbombardowano na Odrze. Nie pamietam gdzie byla ta informacja... Faktem jest jednak ze eksperymenty z moderatorem spowodowaly znaczen opoznienie.

rydz,
co do Wunderwaffe. no wlasnie historycy sie spieraja czy aby nie chodzilo o inna bron niz rakiety. Te znane byly od 1943 roku. A w 1944 i przede wszystkim 1945 mowilo sie o NOWEJ broni.

Do dzis tak do konca nie wiadomo jak wygladaly prace prowadzone przez SS. Dzialania o ktorych wspominal Speer mialy miec slabe wyniki, ale co osiagnelo SS? Bomba raczej nie powstala ale wydaje sie ze niemcy juz byli bardzo blisko. Mysle ze zabraklo im paru miesiecy. Istnieje hipoteza ze zbombardowanie Hiroszymy i Nagasaki bylo dokonane w ostatnim momencie przed ukonczeniem japonskich prob nad bomba. technologie mieli otrzymac od niemcow i nie byloby to wcale naiwne ze ukonczyli po prostu to co niemcy zaczeli.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 30 Mar, 2005 14:48

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał: "mimo to wiozla wlasnie uran a nie gotowa bombe."

ja kilka dni wcześniej: "Ale gdyby nawet mieli, a niezdążyli użyć to znając Hitlera, to zaraz propaganda by o tym trombiła na skale świata"

No więc wcześniej o tym mówiłem, NIE MOGLI MIEć BOMBY A

_________________

Sro 30 Mar, 2005 17:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.