| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i co? IS-2 miał armatę kal. 122mm, KW-2 152,4mm, a BT-7 mógł objechać Tygrysa dookoła ze 3 razy zanim ten obrócił wieżę o 360 stopni Razz. Może chodzi Ci o SKUTECZNOŚć armaty Tygrysa. Jeśli tak, to całkiem niezła (w otwartym terenie, bo walka po dostaniu się w zasadzkę i w miastach nie była jego specjalnością).

Wto 30 Sty, 2007 11:24

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i co? IS-2 miał armatę kal. 122mm, KW-2 152,4mm, a BT-7 mógł objechać Tygrysa dookoła ze 3 razy zanim ten obrócił wieżę o 360 stopni


KW-2 miał haubicę, a nie armatę. BT-7 zostałby po prostu rozjechany- nie byłoby nawet konieczności obracania czegokolwiek. Poza tym niemieccy dowódcy Tygrysów rzadko byli kretynami i wiedzieli, że szybciej jest obrócić cały wóz niż wieżę.

Cytat:
Jeśli tak, to całkiem niezła (w otwartym terenie, bo walka po dostaniu się w zasadzkę i w miastach nie była jego specjalnością).


Co było specjalnością? Armata? Specjalnością to może być stek, ale kucharza. Po dostaniu się w zasadzkę jedyne co Ci może pomóc to szczęście i "szybkie" nogi w uciekaniu z płonącego czołgu, o ile uda Ci się uciec.

Wto 30 Sty, 2007 13:54

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest łapanie za słówka. Chciałem tylko zobrazować na czym polega niedoskonałość Tygrysa, więc posłużyłem się banalnymi przykładami. Przykład z wieżą miał posłużyć za pokazanie powolności wykonania pełnego jej obrotu (około minuty) a z armatą chodziło o to, że jest umiarkowanie skuteczna jeżeli chodzi o walki w rejonach zalesionych, czy zabudowanych, bo co się zrobi jeżeli nie można obrócić wieży ze względu na różnego rodzaju przeszkody?

BTW: haubica 152,4 mm w KW-2. Niedopowiedzenie z mojej strony.[/b]

Wto 30 Sty, 2007 17:46

Powrót do góry
toldo
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 74
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KV-2

Snajper napisał:
Cytat:
Moim zdaniem slabym czlogiem byl KV-2, oparty na podwoziu KV-1. I nie dlatego, ze latwo go bylo zniszczyc, a dlatego, ze sie psul i czesto zaloga musiala zwiewac Uśmiech z niego. Byl rowniez malo zwrotny i za wolny oraz mial az szesciu czolgistow !

Powiem krótko, nie wiem dokładnie kiedy ale w drugiej połowie 1941r. radziecki KV-2 zatrzymał niemiecką 6 dywizję pancerną (która była uzbrojona z czołgów czeskich Pz. t 35 i 38) i przegrał tylko dlatego, że wycofując się na lepszą pozycję ugrząśł w bagnach. Bardzo szczęśliwy

Nie 10 Cze, 2007 16:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.