| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawek
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 116
Skąd: Trzcianiec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mogę nawet strzelać, że w sklepach pojawi sie we wtorek albo środę, czy się nie mylę?

Czw 15 Mar, 2007 12:02

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strzelać? O tak, aż chce się strzelać!!!
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 15 Mar, 2007 15:24

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponiasty!
Może tak czas wrzucić "zajawkę" numeru, co?! Bardzo szczęśliwy
Nic tak dobrze nie działa, jak widok okładki... Mr. Green
Czołg2

Czw 15 Mar, 2007 23:02

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
Szponiasty!
Może tak czas wrzucić "zajawkę" numeru, co?! Bardzo szczęśliwy
Nic tak dobrze nie działa, jak widok okładki... Mr. Green
Czołg2

Podpisuję się pod tym oburącz Uśmiech. BTW: co będzie pierwsze? Zapowiedź numeru na stronie internetowej, czy sam numer w kioskach? Ja już po prostu NIE MOGę USIEDZIEć W MIEJSCU! JA CHCę NOWY NUMEEEEER!!! UAAAAA!!! Mr. Green

Sob 17 Mar, 2007 17:44

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponek, za każdy dzień zwłoki dowalimy kolejny filmik o redakcji w Bollywood Uśmiech

Sob 17 Mar, 2007 20:19

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gdzie zajawka numeru Exclamation Question Exclamation Evil or Very Mad Chcemy zajawki!!!!!!!! Twisted Evil Czołg2

Pon 19 Mar, 2007 14:52

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasiu,
lud chce chleba i igrzysk Twisted Evil .
Należy się chyba jakaś w miarę wiążąca informacja, np. że numer pojawi się 1 kwietnia Wink .

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 19 Mar, 2007 20:41

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Trochę zmian będzie jakościowych. No może na początek dwie informacje, dobra i zła.
Zacznę od dobrej - to koniec z kiepskim jakościowo VCD, od najnowszego numeru będzie DVD.
Druga to podwyżka do 12 pln. Teraz najważniejsze , czyli termin - ale to jutro, ponieważ chcę podać pewne info.

Pon 19 Mar, 2007 23:47

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podwyżka? O.K. Jednak pod warunkiem, że nie będę musiał oglądać "Odkrywcy" Exclamation Wyluzowany A więc terminowość Jahu, terminowość! Bardzo szczęśliwy
A teraz termin i zajawka numeru! Mr. Green

Wto 20 Mar, 2007 11:44

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja się podpisuję pod warsem, bo jeżeli pismo podrożeje i nadal będzie wychodziło "od przypadku do przypadku" to będzie klęska! Crying or Very sad
A nikt z nas chyba tego nie chce?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 20 Mar, 2007 12:09

Powrót do góry
najmad
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 119
Skąd: Łęczna
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siema Szponek, napisz kiedy bedzie juz na 100% nowy numer IOH, z gory wielkie dzieki, bo na pewno juz wiele osob jest ciekawych tego kiedy to nastapi Wink

Wto 20 Mar, 2007 12:25

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Porównajcie ile kosztują np. Mówią Wieki czy Odkrywca oraz ile liczą stron. Moim zdaniem cena 12 PLN w stosunku do ilości stron oraz jakości samego wydania + zawartości w IOH i tak jest niska, a do tego jeszcze IOH dokłada płytę (kiedyś w każdym numerze był CD gratis .. teraz będzie co jakiś czas, ale za to z jeszcze ciekawszym materiałem). Uważam, że warto trochę poczekać na naprawdę dobry materiał ...

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 20 Mar, 2007 13:22

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun. Nikt nie mówi, że nie, ale to ma być pismo ukazujące się REGULARNIE, a na razie mamy regularny nieregularnik Exclamation Evil or Very Mad
To koniecznie trzeba zmienić! Wyluzowany

Wto 20 Mar, 2007 13:40

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja tam wolę żeby IOH wychodziły nieregularnie, kosztowały nawet 20 złotych i trzymały aktualny poziom merytoryczny, niż żeby kosztowały 10 złotych, wychodziły co miesiąc i trzymały poziom merytoryczny "O". Przepraszam, wyszedł mi niezły żart. "O" i poziom merytoryczny.

Wto 20 Mar, 2007 13:52

Powrót do góry
BR
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uważam dokładnie tak samo, jak Human.
Przestańmy narzekać na tą nieregularność wychodzenia pisma i cieszmy się tym, że ma taki, a nie inny poziom merytoryczny i wciąż się ukazuje. Bo to jest chyba najważniejsze.
A nowa cena pisma, to moim zdanie i tak głęboki ukłon redakcji dla czytelników. Mogłoby spokojnie kosztować więcej.

_________________
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy. (A. Einstein)

Wto 20 Mar, 2007 14:07

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja się nie zgodzę z moimi przedmówcami. Laughing
Pismo takie jak IOH powinno nie tylko reprezentować wysoki poziom merytoryczny i jakość graficzną, ale powinno także ukazywać się regularnie. Może nie być co miesiąc, ale co dwa, trzy. Proszę bardzo! Ale regularnie!
Czołg2

Wto 20 Mar, 2007 14:15

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem redakcja cały czas czyni kroki w tym kierunku aby pismo wychodziło regularnie. Jak wiadomo nie jest to żaden wielki koncern prasowy, który wypuszcza IOH na rynek, ale redakcja prywatna złożona z ludzi, zapalonych historyków, którzy wkładają wiele od siebie, ażeby pismo było obecne na rynku. Oczywiście sam bardzo bym się cieszył, gdyby pismo ukazywało się regularnie, ale do tego etapu musimy dojść wszyscy razem, tzn. zarówno redakcja jak i my czytelnicy. Im większa ilość czytelników, tym lepsze nakłady na reklamy itp.itd. Czyli wszystko to co napędza rynek.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 20 Mar, 2007 15:42

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pismo takie jak IOH powinno nie tylko reprezentować wysoki poziom merytoryczny i jakość graficzną, ale powinno także ukazywać się regularnie. Może nie być co miesiąc, ale co dwa, trzy. Proszę bardzo! Ale regularnie!


E tam. Poligon regularnie nie wychodzi. MSiO przez długi czas regularnie nie wychodziło. Mars regularnie nie wychodzi. Pisma naprawdę profesjonalne tak mają. W momencie, kiedy ktoś próbuje z nich zrobić tytuły wychodzące co określony okres czasu (patrz MSiO) jakość artykułów ma tendecję zniżkową.

Wto 20 Mar, 2007 15:47

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Ja tam wolę żeby IOH wychodziły nieregularnie, kosztowały nawet 20 złotych i trzymały aktualny poziom merytoryczny, niż żeby kosztowały 10 złotych, wychodziły co miesiąc i trzymały poziom merytoryczny "O". Przepraszam, wyszedł mi niezły żart. "O" i poziom merytoryczny.


Ostro Wink , ale nie rozumiem. Jak regularne wychodzenie ma się negatywnie odbić na zawartości merytorycznej? Artykuły spoczywają w Redakcji z nawiązką miesiącami i jest z czego wybierać, o to jestem spokojny.
A o klasie i poziomie danego wydawnictwa mówi wiele także jego regularne wychodzenie.

Wiesz można zrobić jeszcze inaczej - zbierać artykuły przez okrągły roczek - wydać ROCZNIK IOH jako obszerną knigę i już! Merytorycznie cudo, oczekiwanie rok - też super! Może wtedy byłaby pełna satysfakcja? Nieeeee ... bo pewnie termin ukazania się z pewnością by się opóźnił ... Bardzo szczęśliwy Wink

To co piszę to nie złośliwość - to tylko niegodzenie się na notoryczne niedotrzymywanie terminu wychodzenia mojego ulubionego pisma!

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 20 Mar, 2007 15:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak regularne wychodzenie ma się negatywnie odbić na zawartości merytorycznej? Artykuły spoczywają w Redakcji z nawiązką miesiącami i jest z czego wybierać, o to jestem spokojny.


Normalnie. Jak zaczniesz puszczać co miesiąc tytuł, to zapas artykułów bardzo szybko Ci się skończy. Potem zaczyna się poganianie publicystów, historyków, dziennikarzy, redaktorów (proszę sobie wybrać, w zależności kto kim jest) żeby tylko zamknąć na czas kolejny numer.

Cytat:
A o klasie i poziomie danego wydawnictwa mówi wiele także jego regularne wychodzenie.

Jeśli o klasie Marsa, czyli periodyku Komisji Historycznej byłego Sztabu Głównego, wychodzącego równocześnie w Warszawie i Londynie, decyduje regularne jego wychodzenie, to pozostaje zapłakać.

Wto 20 Mar, 2007 16:32

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Jak zaczniesz puszczać co miesiąc tytuł, to zapas artykułów ...

A czy ja pisałem, że IOH ma być miesięcznikiem? Nie pisałem nic takiego. IOH może wychodzić jak do tej pory MIAŁ wychodzić, czyli co 2 lub 3 miesiące, ale niech się tych okresów trzyma, a nie lata jak torba na wietrze!



Human napisał:
Jeśli o klasie Marsa, czyli periodyku Komisji Historycznej byłego Sztabu Głównego, wychodzącego równocześnie w Warszawie i Londynie, decyduje regularne jego wychodzenie, to pozostaje zapłakać.

Dwie sprawy: pierwsza - w mojej wypowiedzi ( dot. przełożenia regularnego wychodzenia na klasę i poziom danego wydawnictwa) jest małe, ale dość istotne słówko "także", więc proszę jej nie spłycać. Po drugie: porównałeś IOH do czegoś, czego nie znam i nie wiem jaką ma zawartość, objętość, nakład i czy oprócz Warszawy i Londynu wychodzi gdzieś jeszcze? Czy bywa może w kioskach?
Doprawdy trudno mi sie do tego porównania odnieść rzeczowo, a nie chcę pisać dla samego pisania.
Zresztą regularność wychodzenia innych pism i pisemek raczej mnie mało interesuje.
Nie rozumiem jednak dlaczego miałbym bez sprzeciwu godzić się na "bylejakość" wychodzenia IOH! Zniesmaczony

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 20 Mar, 2007 17:08

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie pisałem nic takiego. IOH może wychodzić jak do tej pory MIAŁ wychodzić, czyli co 2 lub 3 miesiące, ale niech się tych okresów trzyma, a nie lata jak torba na wietrze!


No to wychodzi co 2-3 miesiące, nie rozumiem o co jest awantura?

Cytat:
Po drugie: porównałeś IOH do czegoś, czego nie znam i nie wiem jaką ma zawartość, objętość, nakład i czy oprócz Warszawy i Londynu wychodzi gdzieś jeszcze? Czy bywa może w kioskach?


No cóż, nie znanie najbardziej profesjonalnego polskiego periodyku historycznego nie jest co prawda grzechem, ale Marsa powinno się znać. Szczególnie jeśli interesuje się historią udziału Polaków w dwś. Nakład? 1000 egzemplarzy. Objętość- około 300 stron. W kiosku kupić się nie da. Raczej w Empikach.

Wto 20 Mar, 2007 17:39

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W największym warszawskim Empiku czegoś takiego nie widziałem niestety. A zainteresowałeś mnie tym, muszę przyznać.

Wto 20 Mar, 2007 19:16

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Human"]
Cytat:
Nakład? 1000 egzemplarzy. Objętość- około 300 stron. W kiosku kupić się nie da. Raczej w Empikach.


1000 egzemplarzy? Zszokowany Laughing Laughing Laughing Rolling Eyes
Śmiechu warte. To znaczy, że tego pisma w zasadzie nie ma. Mr. Green

A wracając do IOH. Regularność ukazywania się pisma to szalenie ważna kwestia.

P.S. Co z tą zajawką? Zniesmaczony Czołg2

Wto 20 Mar, 2007 19:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Śmiechu warte. To znaczy, że tego pisma w zasadzie nie ma.


Ech Panie Piotrze. Akurat tak się składa, że jest. I co ważniejsze jako jedyne jest nadzorowane przez poważną komisję historyczną. Taką, z renomą międzynarodową- W Marsie nie uświadczy się bełkotu tak charakterystycznego dla większości polskich pism "historycznych".

Cytat:
W największym warszawskim Empiku czegoś takiego nie widziałem niestety. A zainteresowałeś mnie tym, muszę przyznać.


Z Marsem w Empikach jest zazwyczaj tak- rano przychodzi w kilku egzemplarzach, wieczorem nie ma.

Wto 20 Mar, 2007 19:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny Strona 3 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.