| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Joint Light Tactical Vehicle czyli następca HMMWV

Program JLTV zaczyna nabierać rumieńców, gdyż kolejne ekipy zgłaszają do niego akces.Na początku General Dynamics Land Systems i Oshkosh Truck otrzymały zamówienie na opracowanie planów, symulacji i budowę makiet. Póżniej do wyścigu włączyła się spółka Lockheed Martin, Armor Holdings.3-go stycznia 2007 ogłoszono zaś powstanie joint venture AM General i General Dynamics Land Systems celem udziału w tym programie.Spółka otrzymała nazwę General Tactical Vehicles i ma siedzibę w (gdzieżby inaczej!) Detroit.Sprawa jest o tyle ciekawa, że jest to pierwsza w historii spółka dwóch firm zbrojeniowych konkurujących ze sobą na jednym polu.
Ciekawe co z tego wyniknie.
Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Makieta JLTV General Dynamics

Opis załącznika:
JLTV firmy Oshkosh

Opis załącznika:
Combat Tactical Vehicle z Oshkosh

Opis załącznika:
Opancerzona ciężarówka z programu JLTV - Oshkosh

Czw 04 Sty, 2007 4:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na razie wychodzi istne Science- Fiction. Wersja podstawowa ma być opancerzona? Jeśli tak, to znacznie zwiększy to koszta pojazdu, a to się chyba mija z sensem. Szczególnie, że Humvee jest używane nie tylko bezpośrednio w strefie działań wojennych, więc jego następca pewnie też.

Czw 04 Sty, 2007 12:47

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Wersja podstawowa ma być opancerzona?

Na to wygląda.Wymagań projektu nie widziałem, ale ogólny trend jest właśnie taki.
Human napisał:
Jeśli tak, to znacznie zwiększy to koszta pojazdu, a to się chyba mija z sensem.

Kwestia punktu widzenia.Jeśli miałbyś operować w rejonie nasyconym minami, fugasami, rozmaitymi IED i bronią strzelecką - gwarantuję, że byłbyś odmiennego zdania.
Human napisał:
Szczególnie, że Humvee jest używane nie tylko bezpośrednio w strefie działań wojennych, więc jego następca pewnie też.

Niezbyt precyzyjnie sformułowałem temat.Powinienem wstawić znak zapytania na końcu.
Przy tym stopniu nasycenia HMMWV. jaki istnieje w wojskach amerykańskich raczej nieprędko uda się go w pełni zastąpić jakimkolwiek innym pojazdem.JLTV będzie więc istniał równolegle - na początku w strefach wysokiego zagrożenia, a wraz ze wzrostem ilości, będzie zastępował silnie doopancerzone Hummery (używam pojęcia doopancerzone, zamiast opancerzone świadomie), gdyż te z powodu masy zużywają się najszybciej.
W służbach tyłowych pewnie bardzo długo używać sie będzie ich wersji podstawowych lub dowolnych, cywilnego pochodzenia aut terenowych o odpowiedniej mobilności i ładowności.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 04 Sty, 2007 17:23

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niezbyt precyzyjnie sformułowałem temat.Powinienem wstawić znak zapytania na końcu.
Przy tym stopniu nasycenia HMMWV. jaki istnieje w wojskach amerykańskich raczej nieprędko uda się go w pełni zastąpić jakimkolwiek innym pojazdem.JLTV będzie więc istniał równolegle - na początku w strefach wysokiego zagrożenia, a wraz ze wzrostem ilości, będzie zastępował silnie doopancerzone Hummery (używam pojęcia doopancerzone, zamiast opancerzone świadomie), gdyż te z powodu masy zużywają się najszybciej.
W służbach tyłowych pewnie bardzo długo używać sie będzie ich wersji podstawowych lub dowolnych, cywilnego pochodzenia aut terenowych o odpowiedniej mobilności i ładowności.


Teraz JLTV ma sens i to wielki. Dopancerzone Hummery sprawdzają się średnio, przynajmniej z tego co wiem, więc pojazd zaprojektowany od podstaw jako pancerna wanna na kołach jest znacznie lepszym pomysłem.

Czw 04 Sty, 2007 17:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.