| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spike666
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konflikt Iracki

W grudniu zginęło już ponad 100 amerykanów, końca konfliktu nie widać a tylko jego eskalacje. Jak myślicie czy może powtorzyc sie historia z Wietnamu która może spowodować ucieczkę z Iraku?? Zszokowany

Pią 29 Gru, 2006 19:07

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ta wojna zupełnie się różni i od tej z Wietnamu, więc chyba nie ma co porównywać. Pewnie nie tak wyobrażał sobie to her Bush, tą wojnie przegrali, nic dobrego nie przyniosła, a może się jeszcze zrobić gorzej gdy USA się wyniesie.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 29 Gru, 2006 19:50

Powrót do góry
Nikita Chruszczow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 384
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Konflikt Iracki

Jak sie wyniosą to będzie lepiej rząd Iraku sam sobie z nimi poradzi tylko musieli by sie wynieść sami żołnierze bez sprzętu.

w ciągu 1383 dni od rozpoczęcia wojny zginęło
3578 żółnierzy koalicji (w sumie)
ranni 15096
6508 żółnierzy Irackich
ranni 14819
Cywile 375 koalicja

Cywile 54079
Ranni 100650


Polska 18 74 4 0 96

_________________
ZBIORę 100 TYSIęCY PODPISÓW POD KANDYDATUR? MAŁPY NA PREZYDENTA POLSKI

Nie 31 Gru, 2006 12:35

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Konflikt Iracki

[quote="Nikita Chruszczow"]
Cytat:
Jak sie wyniosą to będzie lepiej rząd Iraku sam sobie z nimi poradzi tylko musieli by sie wynieść sami żołnierze bez sprzętu.
Raczej rebelianci by sobie szybko poradzili ze słabym rządem. Niestety to nie jest sprawa uzbrojenia sił rządowych ale ludzi którzy by chcieli za ten rząd walczyć. Armia i policja iracka jest słaba wewnętrznie podzielona i na dodatek infiltrowana przez różne organizacje zbrojne. W wypadku poważniejszych walk w najlepszym wypadku nie chcieli by walczyć ale bardziej prawdopodobne że by zdezerterowali lub przeszli na stronę rebeliantów. Przykładem takiej postawy było "powstanie Sadra" gdzie wierne rządowi pozostały tylko oddziały złożone z Kurdów i jedna brygada złożona z byłych emigrantów. Pozdrawiam.

Pon 01 Sty, 2007 16:10

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak podają amerykańskie media, do dnia napisania tego mojego postu zginęło już 79 869 cywilów. To niewyobrażalna dla mojego umysłu liczba. Tylko wczorajszego dnia zginęło: w Bagdadzie 8 cywilów a w Mosulu aż 17. Razem daje nam liczbę 26 zabitych cywilów. Były wśród nich kobiety i dzieci. Niepojęte...
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 15:53

Powrót do góry
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No tak ale to chyba nie jest wina tylko Amerykanow?
Czy sa jakies wiarygodne statystyki mowiace ilu cywilow irackich wymordowali Amerykanie a ilu tzw. "bojownicy".

Co do liczby ofiar podzielonych na prawie 4 lata konfliktu to ciekawe ilu Polakow ginie i zostaje rannych w wypadkach samochodowych w ciagu
4-5 lat?
G

_________________
Różnica między Polską, a USA polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach – a my w parlamentach…
JKM

Czw 20 Wrz, 2007 16:12

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzegorz napisał:
No tak ale to chyba nie jest wina tylko Amerykanow?
Czy sa jakies wiarygodne statystyki mowiace ilu cywilow irackich wymordowali Amerykanie a ilu tzw. "bojownicy".


Co do liczby ofiar podzielonych na prawie 4 lata konfliktu to ciekawe ilu Polakow ginie i zostaje rannych w wypadkach samochodowych w ciagu
4-5 lat?
G

Człowieku, opamiętaj sie, co piszesz! Ja nic nie napisałem o tym, że to wina Amerykanów. Wina za taką tragedię ciąży na Al-Kaidzie i na ich zamachach bombowych.
Tam w Iraku jest wojna, tam codziennie dziesiątki niewinnych ludzi ginie od kul i pocisków. Wypadki na polskich drogach odsuńmy na bok, bo liczba zabitych i rannych jest mniejsza od tej w Iraku i nie ma z nią nic wspólnego.

Z tego forum apeluje do pana prezydenta, premiera i ministra obrony narodowej: niech nasi żołnierze wracają do domu i niech nie giną w nie swojej wojnie. Ile rodzin czeka na tą chwilę, by znowu uściskać całego i zdrowego tatę, męża, syna. A tu w Boże Narodzenie i Wielkanoc go nie ma. A ile rodzin opłakuje śmierć swoich bliskich zabitych w Iraku. Z tego forum apeluję również-żołnierzu polski-WRÓć!

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 16:37

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z tego forum apeluje do pana prezydenta, premiera i ministra obrony narodowej:

Obawiam się, że w/w nie zaglądają na to forum Laughing

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 20 Wrz, 2007 17:11

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To samo chciałem napisać. Z tego co wiem, Radek Sikorski był pierwszym i zarazem ostatnim ministrem MON, który korzystał z komputera Mr. Green

Czw 20 Wrz, 2007 17:13

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To źle wiesz. Z komputera korzystał i nadal korzysta Romuald Szeremietiew, co prawda był on chyba tylko wiceministrem, ale był.

Czw 20 Wrz, 2007 18:29

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chłopaki, to nie jest śmieszne. Muszą jeszcze w tym roku wycofać nasze wojska z Iraku. Już ja znajdę na to sposób.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 18:45

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To źle wiesz


No nie wiem, tak mi mówił sam Sikorski. Ale mniejsza z tym.

Żukow:
Cytat:
Muszą jeszcze w tym roku wycofać nasze wojska z Iraku. Już ja znajdę na to sposób.

Ciekawe jaki? I co Ci nasze wojska w Iraku przeszkadzają?

Czw 20 Wrz, 2007 18:55

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od zawsze nasi chłopcy ginęli na wszystkich polach walki za wiele narodów. Niech Amerykanie nie wywołują coraz to nowych konfliktów i nie wysyłają żołnierzy WP i innych wojsk, nie tylko polskich. Ich wojna nie jest naszą wojną. Polska nie ma nic z wspólnego. A gdyby Ciebie, Piotrek wysłali do Iraku i kazaliby codziennie narażać swoje życie, to byś miał inne zdanie na ten temat.
A co do tego sposobu, to go na razie nie wyjawię.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 19:03

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A gdyby Ciebie, Piotrek wysłali do Iraku i kazaliby codziennie narażać swoje życie, to byś miał inne zdanie na ten temat.


Wysyłają żołnierzy zawodowych. Zostając takowym liczysz się z tym, że któregoś dnia dostaniesz taki rozkaz. Tak więc gdybym został żołnierzem zawodowym nie miałbym nic przeciwko wyjazdowi do Iraku. Tam nie posyła się nikogo na siłę (teoretycznie) czy przymusowo. Wiele osób z mojej rodziny służyło w Kambodży, Syrii, Afganistanie czy Iraku. I jakoś nie zmieniłem zdania nt. tych misji.

Czw 20 Wrz, 2007 19:06

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sorry, ale żaden szanujący się kombatant z mojego terytorium nie jest za tym, by Polacy nadstawiali policzki w Iraku czy w Afganistanie. Mój brat jest plutonowym i prawdopodobnie będzie niedługo wyjeżdżał na misję wojskową, ale nie wie jeszcze gdzie. Tylko nieliczni z jego kompanii mają pozytywne nastawienie do wyjazdu. Reszta mówi '' niechcem, ale muszem''. A, są armie, które nie walczą za Amerykanów. Mówią- "to nie nasza wojna, jeśli nikt nas nie zaatakował, to po co mamy walczyć?" Kwestia do zastanowienia.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 19:17

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę się zastanowić zanim zacznie się pisać. A jak się zacznie pisać to proszę argumentować tezy.

żukow napisał:
Od zawsze nasi chłopcy ginęli na wszystkich polach walki za wiele narodów.

Śmiało, wyliczaj.

żukow napisał:
Niech Amerykanie nie wywołują coraz to nowych konfliktów i nie wysyłają żołnierzy WP i innych wojsk, nie tylko polskich.

Amerykanie póki co nigdzie nie wysyłają wojsk polskich i nie sądzę by to się zmieniło.

żukow napisał:
Ich wojna nie jest naszą wojną.

Z technicznego punktu widzenia nie braliśmy udziału w żadnej wojnie. Z teoretycznego punktu widzenia bierzemy udział w "łagodnej" okupacji (tylko teoretycznie bo w praktyce na zaproszenia władz irackich).

żukow napisał:
A gdyby Ciebie, Piotrek wysłali do Iraku i kazaliby codziennie narażać swoje życie, to byś miał inne zdanie na ten temat.

Tak się składa, że na misje wysyła się żołnierzy, a Piotrek nim nie jest. Jeżeli chciałby nim być to pewnie by się zaciągnął i musiałby się liczyć z ryzykiem skierowania w jakieś słoneczne miejsce na Ziemi. Taki zawód.

Naprawdę czasem warto się dwa razy zastanowić zanim coś wstuka sie w klawisze.

Pozdrawiam,
Marmik


EDIT:
Widzę, że Piotrek już sprawę wyjaśnił w czasie gdy pisałem swój post.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 20 Wrz, 2007 19:17

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Święte słowa Marmik. O ile to możliwe trzeba dbać, żeby to forum różniło się od tego na O...

Czw 20 Wrz, 2007 19:18

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mój brat jest plutonowym i prawdopodobnie będzie niedługo wyjeżdżał na misję wojskową, ale nie wie jeszcze gdzie. Tylko nieliczni z jego kompanii mają pozytywne nastawienie do wyjazdu. Reszta mówi '' niechcem, ale muszem''


To po kiego grzyba wstępowali do wojska? Zszokowany
Cytat:
A, są armie, które nie walczą za Amerykanów

Jasne. Siły zbrojne Burkina Faso, Gwatemali, Wysp Owczych, Czadu, Gabonu...
Tylko patrząc na skład narodowościowy kontyngentu w A'stanie dochodzę do wniosku, że jest tam większość liczących się i cywilizowanych państw.
Aha i jeszcze jedno. Nikt nie walczy tam za Amerykanów. Jak już, to razem z nimi.
Cytat:
ale żaden szanujący się kombatant z mojego terytorium

A kto to jest szanujący się kombatant? Ten z AK czy ZBOWiD'u?

Czw 20 Wrz, 2007 19:22

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drogi Żukow, armie nie mówią tylko wykonują rozkazy. A jak się komuś nie podoba, to niech sobie zmieni zawód. To są oczywiste sprawy.

Czw 20 Wrz, 2007 19:22

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może kombatanci z Hradec Kralove?

Czw 20 Wrz, 2007 19:23

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Sorry, ale żaden szanujący się kombatant z mojego terytorium nie jest za tym, by Polacy nadstawiali policzki w Iraku czy w Afganistanie.

I to jest, jak rozumiem, Twoja opinia.

żukow napisał:
Reszta mówi '' niechcem, ale muszem''.

Nic nie musi. Wystarczy złożyć wypowiedzenie, znaleźć bardziej satysfakcjonującą pracę i po kłopocie.

żukow napisał:
A, są armie, które nie walczą za Amerykanów. Mówią- "to nie nasza wojna, jeśli nikt nas nie zaatakował, to po co mamy walczyć?" Kwestia do zastanowienia.

Kogo cytujesz? I nad czym się zastanawiać? Chyba każdy wie, że udział w misji irackiej na obecnych warunkach był błędem. Błędem, bo warunków praktycznie nie było. Wina polityków i tyle, a armia jest przedłużeniem woli politycznej realizowanym na drodze siłowej. Tu nie trzeba czytać Clausewitza.

W kwestii ofiar to pisząc z pamięci, w ciągu roku w Polsce ginie więcej żołnierzy (wypadki z bronią, kolizje drogowe podczas wykonywania obowiązków służbowych itp.) niż na wszystkich misjach razem wziętych.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 20 Wrz, 2007 19:31

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chłopaki, za to was lubię, za takie właśnie posty. Wy zawsze umiecie załagodzić sytuację. A cóż zrobić, mam takiego nerwa politycznego i już. A do tego jestem roztrzęsiony, bo teść mi zmarł 2 tyg. temu. Dobrze, że nie oglądaliście z nim programów publicystycznych. Ku..a, ty pie....cu jaśnisty, ty ch...e zaje.....ny. Ale szkoda, że odszedł, będzie mi go brakowało.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 20:05

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chlapnij sobie jedno Piwo i... najważniejsze... odpocznij od polityki.
Mi zawsze pomaga Wyluzowany .

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 20 Wrz, 2007 20:23

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Marmik. Na Tobie zawsze można polegać. Twoje zdrowie! Razz Piwo
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 20 Wrz, 2007 20:29

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że temat o słuszności PKW-I oraz PKW-A powraca jak bumerang na tym forum. Ile razy można to tłumaczyć czy może nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem?? Prawda jest taka że: będąc żołnierzem trzeba sie liczyć z walką zbrojna tak jak górnik sie liczy z tym że każdego dnia może zginać pod ziemią. Żołnierz to żołnierz, jego zadaniem nie jest siedzenie w koszarach.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Czw 20 Wrz, 2007 20:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.