| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sm112
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 478
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Bodo najemnicy z "Blackwater" wystepuja w cywilnych ubraniach(tylko).Jest to dzisiaj jedna z najwiekszych prywatnych armi.Mam pytanie do znawcow prawa.Czy taka`" armia" ma prawo brac udzial w regularnych dzialaniach wojennych?.Co na to konwencja?.

Nie 07 Paź, 2007 14:57

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przecież oni nie biorą udziału w żadnych działaniach wojennych, tylko ochraniają instytucje i ludzi. Poza tym prowadzą różnorakie szkolenia.

Nie 07 Paź, 2007 15:08

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human

A kto pisze o cywilnych samochodach Przecież wiadomo że opancerzoną Toyotą jechał.
Od jutra lemoniada, bo coś słabo czytasz. Wink

Podaję teraz powiększenie fotografi, możesz dalej gdybać kto to.
Lewy zawodnik napewno z HK, środkowy z pistoletem, ale naszywki jakieś nie biało czerwone..., prawy to pilot śmigłowca. Z tyłu w tle możliwi regularni z USA. Naturalnie jeśli o to zdjęcie chodzi.



Opis załącznika:

Nie 07 Paź, 2007 15:15

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ci trzej goście to na pewno GROMani/BORowiki- dwaj bezpośrednio obok Skrzypczaka i ten gość za nim. Mają na sobie polskie mundury. To nie są naszywki (bo i BOR i GROM żadnych naszywek na mundurach nie nosi), tylko chyba znaczniki IR (o ile to nie na przykład syf), czy coś takiego. Za nimi US Armiści, a obok operator Blackwater- tyle, że chyba nie pilot, a jeden z dwóch gości z "desantu". Co ciekawe- ten z lewej ma dwie sztuki G36C. Jedną trzyma w rękach, a druga wisi na pasie. To chyba sztuka tego gościa po prawej stronie zdjęcia.

Poza tym o jakich innych samochodach mówisz? Na miejscu nie było nic z Blackwater USA poza jej śmigłowcem/śmigłowcami, bo w do akcji podobno wyznaczono ich parę. Wszystko poza tym co na ziemi było nasze/ US Armijne. Z moim czytaniem, a raczej oceną faktów i całego zajścia jest całkiem dobrze.

Nie 07 Paź, 2007 15:28

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Ci trzej goście to na pewno GROMani/BORowiki- dwaj bezpośrednio obok Skrzypczaka i ten gość za nim.

Chyba Pietrzyka Wink

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Nie 07 Paź, 2007 15:48

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human

Ok, wyjaśniono. Przypinam się do tego.

Naturalnie co do Blackwater to niestety sprawy są kontrowersyjne.
Niby ich zadaniem jest ochrona osobista jak pisałeś, niemniej biorą udział również w ochronach konwojów i obserwacjach z powietrza.
Właśnie przed tygodniem postrzelali sobie dosyć ostro w wyniku czego zginęło niepotrzebnie sporo ludzi. Sprawa już na ławie w USA, i nie tylko ta.
Są również zamieszani w handel bronią na terenie Iraku.
No niestety firma ma silne poparcie u viceprezydenta a Bush jak zwykle nabiera wody w usta. O innych eskapadach tych rambo- żołdaków donoszą źródełka dosyć często, ale kto ma to wszystko kontrolować.
Rząd iracki jest w posiadaniu jakiegoś video, w którym to najemnicy jadąc jakimś vanem ostrzeliwują pojazdy bez większej przyczyny ciesząc się jak dzieci. Skróty były na youtube jako video, niestety ktoś zdjął.

Kiedyś takowymi sprawami zajmowała się CIA, dzisiaj nierządowi prywaciarze. Ważne że kasa leci na prywatne konta strumieniami.

@sm112
Masz naturalnie dużo racji z tymi cywilkami. No powiedzmy na 99 %
Ja juz tam gubię przegląd sytuacji, tak się wszystko prędko zmienia. Laughing

Nie 07 Paź, 2007 16:06

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pietrzaka oczywiście! Przepraszam, nie wiem co mi się z tym Skrzypczakiem strzeliło do głowy Rolling Eyes Chyba mam jakaś manię prześladowczą, chociaż te jego wszystkie błyskotki mi się jeszcze nie śnią Laughing

A co do Blackwater i oceny ich zachowania to się nie wypowiadam, bo mnie ta sprawa zupełnie nie interesuje, chociaż oczywiście słyszałem o różnych numerach, które wywinęli.

Nie 07 Paź, 2007 16:24

Powrót do góry
sm112
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 478
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Human napisal:


"Przecież oni nie biorą udziału w żadnych działaniach wojennych, tylko ochraniają instytucje i ludzi. Poza tym prowadzą różnorakie szkolenia."

2004 rok Najaf obrona wspolnie z amerykanskimi i hiszpanskimi zolnierzami obiektow militarnych(to nie udzial w dzialaniach wojennych?.Do tego bez mundurow regularnej armi Rolling Eyes )
Uzywali bron.

Nie 07 Paź, 2007 16:50

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W 2004 roku, w Nadżafie nie prowadzono żadnych działań wojennych. Operatorzy Blackwater pomogli w obronie budynku CPA przed atakiem jakiejś dziczy al- Sadra. Zgadza się? To jest obiekt militarny? To jest prowadzenie działań wojennych? Pomoc Marines, którzy zresztą byli już na wykończeniu uważasz za prowadzenie działań wojennych?

Poza tym dlaczego mają niby nosić mundury regularnej armii, skoro do regularnej armii nie należą i nie są wojskowymi. Noszenie mundurów byłoby w ich przypadku przestępstwem.

Oczywiście, że osoby zatrudniane przez Blackwater cierpią czasem na syndrom Rambo, ale nie porównujmy ich do "Dzikich Gęsi" Mike'a Hoare, bo to nie ta liga.

Nie 07 Paź, 2007 17:10

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bodo napisał:
Coś nawalasz kolego,
Nie nawalam. Po raz kolejny rzetelność mediów pozostawia wiele do życzenia. Ambasada jest w zielonej strefie.
Human napisał:
Na zdjęciach natomiast widać wyraźnie żołnierzy w umundurowaniu wz. 93 w wersji pustynna pantera- jeśli Blackwater nie nosi polskich mundurów (a nie nosi) to są to z całą pewnością operatorzy GROM albo BORowiki
Tam mamy tylko i wyłącznie BOR. Polskich wojsk w Bagdadzie nie ma, a GROM od dawna pracuje w Afganistanie, Irak przejął 1PSK. W sumie to komandosi z PSK mogą być na zdjęciach.
Human napisał:
Swoją drogą- czy nasi mają na tych zdjęciach G36C? Bo jeśli tak to z całą pewnością są to BORowiki.
Na zdjęciach widoczny jest G36C, z lewej. Mamy więc tam BOR.
Cytat:
Witam.Bodo najemnicy z "Blackwater" wystepuja w cywilnych ubraniach(tylko)
Z tym możemy podyskutować ale to nie temat o "Blackwater"
Bodo napisał:
Przecież wiadomo że opancerzoną Toyotą jechał
To było BMW.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 07 Paź, 2007 18:18

Powrót do góry
sm112
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 478
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Human Zadalem to pytani bo widze ze jestes dobry w sprawach militarnych.Odp.mi co na to konwencja(armia posiada chyba srodki lacznosci i nie potrzebuje pomocy cywili z bronia)Jak ich traktowac w swietle prawa wojennego.(kula w leb ?).

Nie 07 Paź, 2007 18:21

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja Ci odpowiadam, że gdyby nie Blackwater to byłby klops. Armia podobno nie chciała udzielić wsparcia,a Blackwater dostał zgodę na prowadzenie działań skierowanych na obronę obywateli amerykańskich, więc wkroczyli. Zastanawiam się czy Blackwater USA w ogóle jest podmiotem prawa wojennego. Przepraszam, ale przepisów nie chce mi się przeglądać- zajęłoby mi to pewnie parę dni, a tyle wolnego czasu nie mam.

Nie 07 Paź, 2007 18:31

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie nawalam. Po raz kolejny rzetelność mediów pozostawia wiele do życzenia. Ambasada jest w zielonej strefie.

W takim razie min. Fotyga tez o tym nie wie, skoro twierdziła ostatnio na konferencji, że za dwa miesiące skończy się remont budynku i ambasada zostanie przeniesiona do "zielonej strefy".

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 07 Paź, 2007 18:34

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim razie min. Fotyga tez o tym nie wie, skoro twierdziła ostatnio na konferencji, że za dwa miesiące skończy się remont budynku i ambasada zostanie przeniesiona do "zielonej strefy".
Ciekawe na ile można wierzyć pani minister. Gdzie by nie była ta ambasada nie zmienia to całej sytuacji. Dla mnie ten zamach ukazał jedno, jak mało atrakcyjna jest Polska dla terrorystów. Jeśli Polska była by ważniejszym graczem na arenie międzynarodowej to mielibyśmy zamach w kraju a nie na naszego ambasadora. Gdyby nie zbliżające sie wybory zamachu raczej by nie było.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 07 Paź, 2007 18:41

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Brodeur

Pozostaję nadal przy Toyocie.
Jest lub był to Land Cruiser klasy B7, podobny pojazd posiada Benedykt.

A jak z tą strefą w końcu, bo wiesz więcej niż przebiegli redaktorzy którzy potrafią grzebać profesjonalnie. Ministrowie również mówią nieprawdę, tylko brodeur ma rację. Jeśli tak, to gratuluję ważnej rządowej posady.Laughing
Swoją drogą, niekorzystne położenie budynku ambasady polskiej komentowane jest nie tylko w świecie polskim.

Edit: Ten wiszący HK u gościa z lewej strony, to zapewne po nieżyjącym.
Takich zabawek nie pozostawia się na miejscu.

Nie 07 Paź, 2007 23:12

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tylko brodeur ma rację
Czasami tak, co już parę razy udowodniłem na forum. A Ty naucz sie zasad gramatyki i pisz mój pseudonim z dużej litery. Posiadanie odrobiny kultury nie boli.
Cytat:
Ten wiszący HK u gościa z lewej strony, to zapewne po nieżyjącym.
Jesteś pewny?? Czytałem że zmarły funkcjonariusz BOR-u był kierowcą, czyli to nie jego G36. Wewnątrz auta nie ma jak sie posłużyć taka bronią (mało miejsca przez kierownice) oraz nie ma gdzie jej umieścić gdy prowadzi auto. Kierowca rzadko opuszcza samochód więc nie ma też mowy o możliwości prowadzenia ognia poza samochodem.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię


Ostatnio zmieniony przez Brodeur dnia Pon 08 Paź, 2007 20:46, w całości zmieniany 1 raz

Pon 08 Paź, 2007 20:32

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

DObra już spokój Panowie.
Ci w czarnych kamizelkach mają polskie flagi. W "Rzepie" była większa fotka, a i dziś pokazywali w TV filmik gdzie były ładnie widoczne.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 08 Paź, 2007 20:37

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek

Sprawa BORu itp. wyjaśniona.tak myślę.
Ale gdzie widzisz polskie flagi. ?
Human twierdzi, nie noszą naszywek. Podaj link do flagi polskiej, i sprawa załatwiona.. A filmik..gdzie ?

Sro 10 Paź, 2007 0:29

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: maxikasek

bodo napisał:
Sprawa BORu itp. wyjaśniona.tak myślę.
Ale gdzie widzisz polskie flagi. ?
Human twierdzi, nie noszą naszywek. Podaj link do flagi polskiej, i sprawa załatwiona.. A filmik..gdzie ?


W zielonym kółku... Rolling Eyes



Opis załącznika:

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Sro 10 Paź, 2007 0:38

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BORowiki w Iraku noszą flagi? W A'stanie nie nosili stąd moje twierdzenie. Jeśli w Iraku noszą to przepraszam.

Sro 10 Paź, 2007 0:57

Powrót do góry
bodo
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 222
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mboro

Aha... widzisz biało-czerwone...?
Dla mnie mogłaby to np. holandia być, no w każdym bądź razie jest trójbarwna. Nawet pod lupą.
Ale BOR nie nosi tego, jak STWIERDZONO. Potrzebują szturmowej G36C do ochrony rządu, a nie MP7 np .Laughing
Swoją drogą, lewy zawodnik ze zdjęcia niesie chyba AG36 od HK, tak mimochodem.

Sro 10 Paź, 2007 1:30

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to nie jest przypadkiem latarka taktyczna? Gdzieś widziałem zdjęcia G36C dokładnie z tak wyglądającą latarką.

Sro 10 Paź, 2007 10:33

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Pietrzaka oczywiście!

Pietrzyka Wyluzowany

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sro 10 Paź, 2007 11:48

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A cholera go wie Laughing

Sro 10 Paź, 2007 11:52

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fotka jest w Rzepie na pół strony, więc widać wyraźnie że to patki a nie brud np. Zaś w tivi pokazywali ujęcie jak ładują go do śmigła i było widać ładnie tego "borowika" czy kto to tam był z boku. FLagi wykonane jakby w "pół low-visible" Wink Nie jest to tylko odcienie szarości ale i nie krwista czerwień. No chyba że to kurz.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 10 Paź, 2007 11:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.