| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mała kolekcja WH

Moja na razie skromna kolekcja, wkrótce powstanie manekin który będzie strzegł mojego gabinetu Mr. Green sukcesywnie będę dodawał fotki w tym dziale, aktualnie czekam na ładownice.


Opis załącznika:
manierka, stan świetny, niestety na razie bez kubka, a nakrętka jest od innej (inne są bicia)

_________________
Pozdrawiam
Przemek


Ostatnio zmieniony przez Indiana Jones dnia Pią 13 Lut, 2009 14:13, w całości zmieniany 2 razy

Nie 24 Gru, 2006 12:34

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

całkiem sympatyczne fanty szukaj ładnego mundurku a ekwipunek będzie sie pięknie prezentował Wink

Nie 24 Gru, 2006 16:02

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no Stary, fantastycznie się zapowiada - chyba sobie stworzę żołnierza napoleońskiego !!! Tylko gabinet sobie najpierw muszę zrobić. Piwo
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 25 Gru, 2006 23:45

Powrót do góry
F.C. von Waldow
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant




Posty: 245
Skąd: Stettin-Luxembourg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na poczatek wyglada twoja Kolekcja niezle, tak sie zaczyna a konczy sie na braku miejsca. Piwo
_________________
Pozdrawiam- Fabian Christoph Graf von Waldow
---------------------------------------------
Bez prawdy fałszu nie znać.

[email protected]

Sob 30 Gru, 2006 23:39

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

F.C. von Waldow napisał:
Na poczatek wyglada twoja Kolekcja niezle, tak sie zaczyna a konczy sie na braku miejsca. Piwo

Ja się nie nastawiam jak inni na posiadanie zestawu 20 manierek i 30 menażek jak co niektórzy Wink poza tym zbieram jeszcze wiele innych rzeczy - monety antyczne, banknoty i inne starocie, tak ze wszystkiego mam po trochu i raczej daleko mi do przepełnienia, jak również nie nastawiam się na razie na jakieś mega kolekcje czegoś tam, tylko takie skromne ale miłe dla oka malutkie kolekcyjki fajnych rzeczy Mr. Green Wink

czarnobylski napisał:
no Stary, fantastycznie się zapowiada - chyba sobie stworzę żołnierza napoleońskiego !!! Tylko gabinet sobie najpierw muszę zrobić. Piwo

każda kolekcja jest zawsze fajna, nie ważne czy to WH, wojska napoleońskie czy greccy spartanie Wink ja mam gabinet w meblach lat 20-30tych tak że powinno mi nawet to wszystko pasować Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 31 Gru, 2006 0:38

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowa dawka fantów Mr. Green
Tym razem para ładownic, wersja nitowana, jedna Otto ... z 42 a druga z numerem. Teraz poluje na chlebak Razz

ps może mi to ktoś rozszyfrować - 0/0384/0011 (bicie na jednej)



Opis załącznika:

Opis załącznika:
Widok z tylu (z numerem)

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 03 Sty, 2007 18:33

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones - szczerze mówiąc wprawiłeś mnie w osłupienie tym numerem, bo na Allegro facet sprzedaje właśnie jedną ładownicę tego samego typu (też późny model nitowany) z dokładnie takim samy biciem:

http://www.allegro.pl/item154421477_ladownica_mauser_k98.html

Więc jeżeli to nie jesteś Ty Wink to w taki razie macie ładownice od tego samego wytwórcy, a numer jest kodem warsztatu. Tak, czy siak ciekawy zbieg okoliczności Uśmiech

Przy okazji – mógłbyś wrzucić lepszą fotkę Twojego „rogacza” z dekalem ze swastyką. Jakiego koloru jest farbą na nim? Bo jeśli to felgrau / steingrau to masz bardzo fajny fant – hełm Shutpolizei.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 04 Sty, 2007 12:43

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście ten sam numer ładownicy Wink ale to nie ja sprzedaje,moja zresztą ładniejsza Mr. Green

a co do farby na rogaczu, trudno ją określić, na samym dole jest coś ala panzergrau, a z wierzchu jakaś sporo jaśniejsza
poza tym hełm jest w kiepskim stanie, ale o dziwo kalka przetrwała Mr. Green był znaleziony w Gdańsku razem z ok 20 innymi, większość to standardowe m35, m40, m42 wszystkie tylko z tą jedną kalka i pomalowane na zielono

ps z tego samego miejsca mam czako policyjne, ale z dużymi brakami (bez daszków bączka i wieka) jakieś dziwne z pojedynczymi wywietrznikami, obszyte zielonym materiałem.



Opis załącznika:
z tyłu zjedzony i peknięty :(

Opis załącznika:
kilka próbek resztek farby

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 04 Sty, 2007 15:35

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukam zdjęcia katalogowego takiego hełmu - ale moja teoria potwierdzała by się w pewnym stopniu - jeżeli nie Schutzpolizei to prawdopodobnie inna pomocnicza formacja policja - zwłaszcza różnorodność hełmów jednakowo oznakowanych by na to wskazywała.

Mam też teorię na temat tego samego kodu na ładownicach - Ty masz jedną, a ten Allegrowicz drugą z tego samego kompletu!


W domu sprawdziłem co znaczy kombinacja numeryczna na plecach Twojej ładownicy – to jest tzw. Reichsbetriebsnummer (R.B.Nr.) – nowy system oznaczania produkcji wojskowej zastępujący kodowe oznaczenia wytwórców.
Zawsze był podawany w następujący sposób X/XXXX/XXXX, gdzie pierwszy symbol to albo 0 albo 1 (oznacza pozytywny lub negatywny odbiór wojskowy), cztery następne to jednostka administracyjna kraju, w którym znajdował się wytwórca, a ostatnia czterocyfrowa grupa to oznaczenia producenta. To podważa moją wcześniejszą teorię, ale nie obala jej zupełnie. I tak dużym zbiegiem okoliczności jest wystąpienie w jednym czasie dwóch ładownic od tego samego producenta Uśmiech

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 04 Sty, 2007 16:51

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok, nowa dawka Wehrmachtu Mr. Green


Opis załącznika:
Chlebak, stan nawet przyzwoity, ciekawe bo ma trochę różniący się odcieniem materiał na paskach do pasa, ale są oryginalne fabrycznie wszyte.

Opis załącznika:
Do manierki zdobyłem super kubeczek w oryginalnej farbie, w epoce przemalowany z czarnego na zielony, kubek stalowy.

_________________
Pozdrawiam
Przemek


Ostatnio zmieniony przez Indiana Jones dnia Pią 13 Lut, 2009 14:14, w całości zmieniany 1 raz

Pią 02 Lut, 2007 17:58

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z czasem wszystko ładnie skompletujesz Indy! Ale kolekcyjka Ci się już zaczyna powiększać. Trzymam kciuki!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 02 Lut, 2007 18:21

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajne rzeczy kolekcja się stopniowo powiększa z tylnim paskiem do szelek moze być kłopot bo same nie czesto sie pojawiają ale teraz na allegro są nie kompletne szelki ale maja tylni pasek !

Co do chlebaków także mam takie uszyte z różnych kawałków materiału różniącego sie kolorem, lub np., za nisko wszyty środkowy pasek z hakiem Laughing

Pią 02 Lut, 2007 22:36

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli te szalki z odprutymi z przodu "drugimi" paskami ?
chwilowo jestem trochę zbankrutowany Mr. Green więc sądzę ze prawdopodobnie sobie odpuszczę Rolling Eyes jakiś czas temu był sam pasek i poszedł za ponad stówe.

ps może mi któryś z kolegów podać wymiary tego tylnego paska? zrobił bym sobie tymczasowo jakiegoś ersatz'a Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 02 Lut, 2007 23:30

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak o tych pisałem ! Jeden z moich tylnich paskow ma takie wymiary

Dł: 44,5 cm

Szer: na górze 1,6 cm

Szer na dole 3 cm

To ci wystarczy ?

Pią 02 Lut, 2007 23:57

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tak , starczy Uśmiech domyślam się ze grubość to coś mniej więcej jak przednich pasków.
dzięki Piwo

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 03 Lut, 2007 0:11

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

fajne fanty Uśmiech

Pon 05 Lut, 2007 19:25

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszło w świat....
_________________
Pozdrawiam
Przemek


Ostatnio zmieniony przez Indiana Jones dnia Pią 13 Lut, 2009 14:16, w całości zmieniany 1 raz

Wto 06 Lut, 2007 15:18

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszło w świat....
_________________
Pozdrawiam
Przemek


Ostatnio zmieniony przez Indiana Jones dnia Pią 13 Lut, 2009 14:15, w całości zmieniany 1 raz

Pią 23 Lut, 2007 12:21

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Strój batmana Mr. Green tzn zelta Wink
Sygnowana numerem, stan taki sobie.

ps. jak to się poprawnie składa i zawija w ten rulonik przytroczony do pleców ? no i do czego powinien być poprawnie przytroczony ?

Jeszcze jedno, Żołnierz ubrany w "batmana" ekwipunek zawsze miał pod spodem, czy tez zakładał również na wierzch zelty ?



Opis załącznika:
Zelta

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Czw 01 Mar, 2007 15:18

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobacz:
http://www.mp44.nl/equipment/zelt_wear.htm

Czw 01 Mar, 2007 16:08

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Indy!
Co do bagnetu, to posiada on dodatkowe wtórne bicia czeskie lub jugosławiańskie, gdyż oba te kraje używały po wojnie niemieckich bagnetów. Nie wykluczone, że i oksyda jest również wtórna.
Co do sposobu składania celty, to w dziale "Reenacting" tego forum znajdziesz załączoną przez bodajże Hindusa instrukcję składania wraz z rysunkami. Co do samego sposobu noszenia celty, to zależało to głównie i od pogody! Kiedy padał deszcz normalnym było, że celta zakrywała mundur i ekwipunek ...

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 02 Mar, 2007 11:24

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ok , dzięki Uśmiech
Stronka od Hary'eo jest całkiem fajna, tu tez jest instrukcja składania zelty jak i przytraczania ekwipunku.
Bagnet z tego co się dowiedziałem już wcześniej był używany w Jugosławii, tam tez był zregenerowany przed zmagazynowaniem.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 02 Mar, 2007 12:46

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Następne z tej stronki:
http://www.mp44.nl/equipment/zelt_use.htm
http://www.mp44.nl/equipment/zelt.htm

Pią 02 Mar, 2007 15:57

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Doszedł mi trochę dziwny pas, wygląda na to że jest zszyty odwrotnie - tzn gładkim brązowym licem na wierzch Rolling Eyes zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jakaś powojenna przeróbka.
klamra stalowa, bez bić, pas z dziurkami w pasie, bicie na pasie kodem, nabite na krótkiej skórce przy haku (od spodu - pewnie dlatego że jest odwrócony)



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 02 Kwi, 2007 10:47

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pas na 100% jest przeszyty na drugą stronę
jeszcze został odciśnięty na skórze pasa języczek aluminiowego haka, który pierwotnie był zaszyty.

ciekawe czemu ktośgo przełożył na drugą strone, może chciał mieć pa galowy ? Wink

Nie 15 Kwi, 2007 1:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.