| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolekcje Niemieckich masek p-gaz i nietylko

Pokażcie jakie macie w kolekcjach pojemniki i maski p-gaz !

Ja zaprezentuję jako pierwszy mój około 4 letni dorobek - 4 puszki są w malowaniu kamo pierwsza od lewej w zasadzie to też kamo bo pod spodem ma malowanie zielone a na nim Luftwaffe no ale to takie kamo w kilku jedynie %



Opis załącznika:

Pon 18 Gru, 2006 12:23

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS - Twoja kolekcja robi wrażenie - podobają mi się zwłaszcza te dwie puchy w niejednolitym kamuflażu!

No niestety ja mogę pochwalić się zaledwie jednym niemieckim kontenerem na maskę pgaz, w typowym malowaniu farbą felgrau, ale sygnowanym białym numerem, a przede wszystkim z naklejoną kartką z danymi pierwotnego właściciela w randze Obergefreitr'a.
Jak znajdę chwilę czasu to podrzucę fotki.

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Czw 21 Gru, 2006 10:35

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzy z tych puszek mają też w środku karteczki właściciela i stopień jedna maska ma nawet naszytą tasiemkę z danymi ''goscia'' stopniem itd itp jedna puszka ta najbardzej zielona i krótka ma na sobie 5 kolorów pierwszy to Luftwaffe z1936 roku na tym położony jest kolor piaskowy ( w kilku miejscach przebija wyraźnie) potem znów ciemno szaro niebieski LW i następnie położony oliwkowy kolor pędzlem oraz natryskowo jaśniejsza zieleń ! Boska mieszanina barw Mr. Green Mr. Green

Pią 22 Gru, 2006 17:03

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks!
Kolekcja puch robi wrażenie, ale wiem, że masz o wiele ciekawsze rzeczy do pokazania!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 23 Gru, 2006 0:19

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Witaj Ariks!
Kolekcja puch robi wrażenie, ale wiem, że masz o wiele ciekawsze rzeczy do pokazania!

Pozdrawiam
Monsun


Ja wiem czy mam, cos przez kilka lat uzbierałem ale nadal mi mało heeeeeee to jak choroba ! Razz

Sob 23 Gru, 2006 0:32

Powrót do góry
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem, bo też sam cierpię na tą samą patologię Wink
Ale ponieważ Ty i Monsun rozbudziliście moją ciekawość, to nie daj się Ariks prosić i pokaż inne fanty ze swojej kolekcji!

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Sob 23 Gru, 2006 1:02

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehehe Ariks, no nie bądź taki tajemniczy tylko pokaż swój mundurek HBT 43 i kurtkę w kamuflażu ... ach pokaż nam lepiej całego manekina. Ja również niebawem powstawiam moje graty.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 23 Gru, 2006 10:37

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok chłopaki z czasem cos pokaże na tym nowym forum przynajmniej jeśli o mnie chodzi duzo nie mam ale cos sie nazbierało pozdr dla wszystkich i oczywisce Wesolych Świąt życze Wink Wink

Sob 23 Gru, 2006 18:38

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na gwiazdke sprawiłem sobie długo poszukiwaną rzecz Tragegstell wz 1943 !

Nosidło na amunicję jest ciekawe ponieważ jest to ersatz z 1944 roku metalowe części nosidła pomalowane cenionym kolorem piaskowym w 95 % pokrywa wszystkie ''pręty'' widoczne na materiale rządowym - czerwony pasek - piękne sygnatury htp 1944 oraz gapa w prostokącie. Taśmy naramienne wykonane z party oraz plecionki wykonanej ze sznurka i gumowanego materiału są dwie wersje iz guma pochodzi z plandek kolejowych lub z narzutek przeciwiperytowych najwyraźniej bardziej to przypomina drugą wersje. Słyszałem też ze ponoc wykonywali to w obozach koncentracyjnych ?????Na jednej z nich na dole jest tuszem wybita litera G ! Nosidło jest w bardzo ładnym stanie i co najważniejsze kompletne są wszystkie trzy poprzeczne paski niestety często jest to brakujący element i tak spotykanych rzadko nosideł.













Sob 23 Gru, 2006 19:05

Powrót do góry
michalwalc
Kapral

Kapral




Posty: 52
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ariks, czy mógłbym wiedzieć gdzie kupiłeś, bądź znalazłeś ten fajny bajer. Jeżeli kupiłeś to gdzie i za ile, a jeżeli znalazłeś to tylko gdzie.

Sob 23 Gru, 2006 20:10

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej ! Nosidło kupilem od kolegi z USA ktory nieco teraz wyprzedaje swoich zbiorów dlatego skorzystałem cena to około 400 $ wraz z przesyłką

Sob 23 Gru, 2006 20:51

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ARIKS napisał:
Hej ! Nosidło kupilem od kolegi z USA ktory nieco teraz wyprzedaje swoich zbiorów dlatego skorzystałem cena to około 400 $ wraz z przesyłką


cena powala jak na nasze warunki Crying or Very sad ale miło ze nie tylko zabytki od nas odpływają, ale również i napływają Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 23 Gru, 2006 21:20

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1200 zł? U nas pewnie byś więcej musiał zapłacić. Manierki m31 w niemieckich "antykach", I sort, są wystawiane po 30-40 euro. II sort (urwany pasek albo dziury po molach)- 20 euro. NA allegro za I sort musisz dać 100-200 zł- i ceny rosną wciąż.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sob 23 Gru, 2006 21:53

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mało to nie jest ale na pewno nie przeplaciłem na ebay ostatnio dwa zeszły powyżej 400 EURO jest to dość rzadki fant i poszukiwany!

A tak sie prezentuje na mojej HBT m 42 (nie mylic z m 43) niestety w swietle flesza kurta znacznie gorzej wyglada niż w dziennym inne kolory itp szkoda bo brakuje mi jedej patki ! Wink








Nie 24 Gru, 2006 0:38

Powrót do góry
Frozzer
Porucznik

Porucznik




Posty: 685
Pochwał: 2
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dopiero teraz zauważyłem jaką piękną masz menażke Mr. Green

Nie 24 Gru, 2006 11:33

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też powoli kompletuje manekina, wkrótce pokaże fotki tego co już mam Mr. Green niestety kurtka to będzie tandetna podróba z szwajcara Crying or Very sad nie mam kasy Neutral

ps. ten manekin ma jakiś dziwny pokrowiec na manierce Question
aha - i nie do twarzy mu bez głowy - skombinuj jakąś głowę do tego Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 24 Gru, 2006 12:01

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Froz menażke pokazywałem juz na forum poszukiwacza jest bez daty ale sadze ze to rocznik 43/44 [p barwie farby jest w mintowym stanie Bardzo szczęśliwy

Jeśli chodzi o moją manierke widoczna na manekinie jest to późna odmiana z końca wojny pokrowiec pleciony nie filcowy butla stalowa oraz kubek ebonitowy sygowane MN 44 pasek ma RBNr typowy dla produckji MN



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 24 Gru, 2006 15:51

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie jaka jest różnca jak zdjecie jest robione bez flesza i jakie sa piękne kolory tej HBT w świetle dziennym fotke zrobielm juz chwile temu ale ja teraz znalazłem

Nie 24 Gru, 2006 15:59

Powrót do góry
michalwalc
Kapral

Kapral




Posty: 52
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ariks, czy w tych puszkach na maski p.gaz. są same maski??

Nie 24 Gru, 2006 22:38

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak same maski nie liczac np szmatki, spreżyny na dnie puszki a w schowku komplet zapasowych szkiełek o to ci chodziło ???

Pon 25 Gru, 2006 0:12

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No Ariks, gratuluję bardzo ładnego Tragegestella. Piękna sprawa i za dobre pieniądze. Czyżbyś nabył go od Kuligow'a? Manekin prezentuje się godnie, a wzór HBT pomyliłem pewnie z HBT Frozzera Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 25 Gru, 2006 12:49

Powrót do góry
michalwalc
Kapral

Kapral




Posty: 52
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie, chodziło mi czy w tych puszkach były normalne maski p.gaz, ale i tak gratuluje zbioru i życzę żebyś miał ich coraz więcej.

Pon 25 Gru, 2006 13:00

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun tak kupilem go od Michała pozbył sie częsci kolekcji wiec miałem niebywałą okazję Mr. Green jeśli chodzi o te maski to samych masek nie było tylko w dwóch puszkach ale maski to nie problem na allegro pojawiaja sie często i można dokompletować

Poniżej jeszce fotki mojej postaci z nosidłem pierwsze bez flesza widać prawdziwe kolorki kurteczki drugie juz niestety z fleszem było strasznie pochmurnie i ciemno Mad



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 25 Gru, 2006 16:12

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis pokaże wam moje nieśmiertelniki Waffen SS wszystkie 100 % oryginalne wykopane przez mojego znajomego na byłym poligonie Waffen SS w Pustkowie koło Dębicy to tylko 10 km odemnie Mr. Green skromnie bo skromnie ale jest tam kilka bardzo interesujących blach !


Opis załącznika:

Sro 10 Sty, 2007 18:25

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
kolekcja świetna! Bardzo podobają mi się te blaszki i wcale nie są takie skromne. Bardzo podobają mi się: kawaleria SS, zapasowa bateria dział szturmowych SS, regiment szkolny Praga ... mniam. Też chciałbym mieć takie w swojej kolekcji. Co prawda mam trochę blaszek SS, ale takich akurat nie. Szkoda, że ta tłoczona aluminiowa blaszka SS - Totenkopf Infanterie Regiment jest zjedzona ... Piękne fanty, gratuluję!

Aha ... zmieniłem odrobinę nazwę tematu, bo tu jest już więcej innych klamotów niż tych puch i masek przeciwgazowych.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 11 Sty, 2007 13:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.