| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kocio
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Łorsoł
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam - wykopałem oststnio z Jadzią 4 puszki pełne, z maskami. Typowe Wehrmachtówki.
Jadzia chciał je wziąć ale chyba nie do końca mu się chce.
Może ktos jest ewentualnie zainteresowany?
Oddam za jakiś krzyżyk, medalik lub inne dewocjonalia.....

_________________
Masz jakies dewocjonalia? Krzyżyki, medaliki, szkaplerzyki, plakiety pątnicze, ikonki - odezwij sie do mnie na priva, GG bądź mail - skupuję, wymieniam..............

Sob 24 Lut, 2007 8:47

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja chętnie jedną przygarnę Bardzo szczęśliwy

ps chciałem cię któregoś dnia spotkać na kole w niedziele, ale cie nie było Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 24 Lut, 2007 9:56

Powrót do góry
Kocio
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Łorsoł
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem jutro na 100%
Wydzwoń mnie na 661592109 ok. 10.00 to się spotkamy i podejdziemy do mnie. Mieszkam tuż obok
Kocio

_________________
Masz jakies dewocjonalia? Krzyżyki, medaliki, szkaplerzyki, plakiety pątnicze, ikonki - odezwij sie do mnie na priva, GG bądź mail - skupuję, wymieniam..............

Sob 24 Lut, 2007 9:59

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spotkamy się raczej za tydzień, ja aktualnie nie jestem w wawie, a za tydzień będę już mieszkańcem tego miasta Wink telefon sobie profilaktycznie zapiszę Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sob 24 Lut, 2007 12:57

Powrót do góry
Kocio
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 9
Skąd: Łorsoł
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK, bardzo proszę. jestem za tydzień tudzież
_________________
Masz jakies dewocjonalia? Krzyżyki, medaliki, szkaplerzyki, plakiety pątnicze, ikonki - odezwij sie do mnie na priva, GG bądź mail - skupuję, wymieniam..............

Sob 24 Lut, 2007 19:29

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzis pokaże Wam moje kolejne nowosci zwiazane z kamo.

1. Celta WH niezwykle rzadko spotykana bo ma nie metalowe czy aluminiowe guziki ale wykonane z bakelitu pierwszy raz widzę cos takiego i niezmiernie sie ciesze tym bardziej ze celta jest prawie w stanie mint brakuje jednego stalowego koluszka, materiał jest ciekawy gdyż w dotyku sprawia materiał workowany dosc chropowaty samo kamo wykonane mniej starannie w porównaiu do celty jaką mam z 1941 roku. Ta nie ma co szkoda żadnych sygnatur ale datuję ja na okres 1944/1945 Uśmiech









Od lewej celta z 1941 roku, po prawej 44/45 oraz na dole z roku 1945 Uśmiech



Druga rzecz to pojemnik w kamuflażu dwu kolorowym oryginalnym w srodku sygnatura ebu 42 pojemnik fajny bo ma ciekawe barwy wiekszosc to brąz i nieco piaskowego koloru znaleziona w okolicach Wrocławia bardzo sie z niej ciesze bo udało mi sie ją kupic stosunkowo tanio znajac ceny puszek w kamo Uśmiech na razie sześć sztuk w kamo mi wystarczy moze kiedys jakaś jeszcze w kolorze piaskowym ?














Nie 25 Mar, 2007 11:17

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
no Ariks, to dałeś czadu. Celta bardzo ładna. Moim zdaniem z 1945 roku ze względu na niestarannie naniesiony kamuflaż, aczkolwiek spotykałem do tej pory z tego okresu celty tylko z guzikami metalowymi, dość często były też sygnowane RBNr. i datą 1945, ale to nie musi być regułą.

Puszka bardzo ciekawa ze względu na kamuflaż. Gratuluję. Dziś się pochwalę jaką puchę udało mi się wyrwać wczoraj na targowisku w Toruniu od pewnego handlarza, który niby się zna na militarce ... ale to dziś po południu w moim wątku Uśmiech

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 26 Mar, 2007 8:23

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Monsun ! Celta fakt moze być z 1945 te wykonanie moze o tym świadczyć ale i z 44 roku są rzeczy dosc kombinowane dlatego własnie obstawiam te lata 44/45 do tej pory widzalem tylko jedna celte z takimi guzikami nawet na WAF nie spotkałem przynajmniej ja nie widzałem ?
Chętnie zobacze co za puszeczke dorwałeś Mr. Green Mr. Green

Pon 26 Mar, 2007 13:28

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem pokazać jeszcze takiej puszeczki kupilem ją na Allegro utargowałem z ceny i sprzedawca za rozsądna kwote mi ja sprzedał z czego ciesze sie bardzo. Fant pochodzi z Czech. Cieszy mnie to że ma malowanie kamo około 80 % trzy kolory, to puszka i maska jest po tym samym żołnierzu nie byle kim bo grenadierze Zszokowany Na razie odstawiam na bok pojemniki w kamuflażu mam juz ich troche pozostaje mi jedynie do zakupu w malowaniu piaskowym tropen





















Czw 29 Mar, 2007 10:09

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
fajny gadżet, tylko szkoda że sama pucha i paski są trochę wymęczone, za to naklejka z grenadierem Desch'em jest świetna, no i maska jest w bardzo ładnym stanie. Ja tez się czaję na zestaw w kamo, ale całość musi być prawie magazynowa, a z tym właśnie jest największy problem, żeby dostać fant w takim stanie. Pucha DAK też chodzi mi od dawna po głowie.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 29 Mar, 2007 11:51

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam praktycznie dwie puszeczki w kamo w stanie bdb jedna niemal mint ma pod spodem kolor paskowy oraz jeszcze inny. W sumie mozna mieć w kolekcji jedną dwie takie mintowe - magazynowe ale sam wiesz ze tekie puszki dość łatwo jest i będzie mozna podrobić dlatego osobiscie wolę nieco używane (od 80% kamo na puszce) bo przynajmniej nikt nie powie ze jest to kopia !

Pamietam była piękna puszka na Ebay malowana pistoletem typowe barwy ''normandzkie'' poszła za ponad 450 $ ale nikt na WAF nie dawał jej 100 % gwarancji ze kamo było orygianalne była zbyt nowa nawet ja miałem powazne wątpliwości ? Mr. Green

W sumie jeszcze bym chciał puszke tylko w malowaniu DAK i moze zimową malowaną wapnem... Wink

Czw 29 Mar, 2007 13:22

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet puchy z 80% farby mogą być bardzo łatwo skopiowane? Dla wprawnego modelarza nie ma rzeczy nie możliwych. Jeśli ktoś będzie chciał coś skopiować, a będzie się na tym znał, to da sobie trochę czasu a efekt będzie taki, że większość kolekcjonerów będzie dawała się nabrać na "orygialność" tego przedmiotu. Osobiście wolę kupować fanty w bardzo ładnych stanach od ludzi, którzy tak naprawdę się na tym do końca nie znają, bo od nich raczej nic mataczonego się nie trafi.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 02 Kwi, 2007 13:16

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Witaj Ariks,
zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet puchy z 80% farby mogą być bardzo łatwo skopiowane? Dla wprawnego modelarza nie ma rzeczy nie możliwych. Jeśli ktoś będzie chciał coś skopiować, a będzie się na tym znał, to da sobie trochę czasu a efekt będzie taki, że większość kolekcjonerów będzie dawała się nabrać na "orygialność" tego przedmiotu. Osobiście wolę kupować fanty w bardzo ładnych stanach od ludzi, którzy tak naprawdę się na tym do końca nie znają, bo od nich raczej nic mataczonego się nie trafi.

Pozdrawiam
Monsun


Tak nie Ty pierwszy mi to piszesz ale moge tylko tyle powiedzeć ze wprawny modelarz moze skopiować farbe na zwykłym hełmie juz nie mówię o kamo inny moze doskonale skopiowac odznaki i odzaczenia a jeszcze inny klamry i ekwipunek jak widzisz piłeczke mozna odbić w obie strony Razz ! Ja też wole kupować fanty w ładnych stanch ale nigdy by mnie chcial mintowej puszki kamo czy hełmu kamo w kaluflażu wiem mniej wiecej czym sie wzorować przynajmniej jesli chodzi o poznawanie puszek kamo ale to zachowam dla siebie dlatego zbytnio nie boje sie tego typu rzeczy kupować ale musze mieć dobre zdjecia to podstawa. Ostanio była dosc łaadna pszka DAK co z tego jak kopia oczywiscie malowanie doskonale zrobione ale kopia poszła chyba za 65 $

Teraz chcę upolować jakis ładny hełmik moze być sam dzwon w stanie dobrym byle zeby kamo było oryginalne Wink

Pon 02 Kwi, 2007 19:32

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokaże wam dzis kilka moich chlebaków jakie mam w kolekcji co prawda brakuje mi jeszcze chlebka Afryka Korps i wczesnych 1939-40 ale to kiedys z czasem nadrobię ! Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:
Dwie odmiany chlebaka m 1944 z dwoma roznymi sygnaturami oraz innym wykonaniem wewnętrznej kieszonki umm bardzo je lubię

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 20 Kwi, 2007 21:28

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie do kolekcji przybyło mi kilka plecaków bojowych

1 Plecak z 1942 Arfika Korps w stanie mintowym ładnie sygnowany

2. Plecak bojowy sygnowany RBNR produkcja sądze z 1944 r stan mint

3. Plecak altylerii z szelkami brak sygnatur stan bdb

4. Plecak altylerii do zakladnia na szelki bojowe sygnowany RBNr oraz datą 1944 uzywka bdb stan



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 03 Cze, 2007 10:17

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
bardzo ładne plecaki dorwałeś, tylko pogratulować!!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 03 Cze, 2007 23:03

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak dorwałem ale nie w Polsce u nas plecaki dla altylerii są bardzo rzadkie mozna dostać jedynie same wycieruchy i to niezbyt często

Wto 05 Cze, 2007 0:14

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

U mnie ostatnio temat nieco zamarł ale w końcu wakacje, militaria zeszły nieco na dalszy plan. W ostatnim czasie udało mi sie zakupic całkiem nie drogo tą oto odznakę za szturmy ogólne - odznaka sygnowana z tyłu A oraz 2 czyli producenta Assmana oraz kod literowy 2 czyli numer formy na odznace specyficzne ''koła''. W tym przypadku odznaka jest wykonana mniej staranie i dotyczy to w większosci tego typu odznak z numerem 2


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 05 Sie, 2007 15:17

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
fajna odznaka. Widzę, żę od tego samego kolesia kupiliśmy?! Krzkwi2002?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 05 Sie, 2007 20:49

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak miał fajne i nie drogie rzeczy Laughing

Pon 06 Sie, 2007 16:02

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No, też się dziwiłem czemu schodzą za tak dobre pieniądze, ale jak to się mówi: dobra nasza! Twojego ogólniaka też obserwowałem, ale zasadziłem się na mojego brązowego piechotniaka i nie żałuję Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pon 06 Sie, 2007 18:14

Powrót do góry
bandurka1945
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 353
Pochwał: 2
Skąd: Rybnik
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to moje maseczki Wyluzowany


Opis załącznika:
cywil

Opis załącznika:

Opis załącznika:
i taka z lat 50

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pod Grunwaldem Polacy i Krzyżacy skrzyżowali swoje interesy, ponieważ Polacy mieli większe, wygrali.

Sob 24 Lis, 2007 17:06

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Też ładne maseczki. Gratuluję. Bardzo ładny stan tej cywilnej.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Nie 25 Lis, 2007 10:11

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dzis cos z kamo ! Bo wiem że jest wielu których to interesuje ! Trafila do mnie puszeczka znaleziona w Niemczech z której jestem bardzo zadowolony tym bardzej jak sie okazuje jest w pewnym stopniu duża ciekawostką. Chodzi o kolor jest to typowy ''piaskowy'' wprowadzony 18 lutego 1943 roku, niektórzy kolekcjonerzy nazywaja go ''Wehrmacht Olive ''. Jak widać po zapieciu pojemnik jest produkcji po 43 roku niestety zbyt gruba farba zakrywa kod i datę produkcji w środku na klapce do szkiełek zadnych dat itp. Najciekawsze jest to że cała puszka zarówno na zewnątrz jak i wewnatrz pod blaszana osloną jest pokryta farbą jest to ogromna ciekawoska z którą pierwszy raz sie przy puszkach spotykam !!!! Po farbą piaskową NIE MA zadnej innej farby tylko blacha w miejscach obitych nieco pokryta nalotem rdzy ! Wszystko wyglada na to że puszkę wymalowano w tym kolorze nie na froncie lecz w fabryce innej możliwosci nie ma na dnie oraz pod blachą jest wyraźny piaskowy kolor. Oznacza to że jednak malowano w fabrykach puszki p-gaz w tym kolorze zamiast koloru zielonego z uwagi na tańszy kolor jaki był własnie ''piaskowy'' Zauważylem też ze puszka jest wykonana jakby niedbale

- urwany zaczep do krotkiego paska widac było bardzo słabe mocowanie to samo widac przy innych

- bardzo mało wyprofilowane dolne i górne wypuklenia obiegajace wokół puszki

Pojemnik stanowi dla mnie nie małą zagadke osobiscie sądzie że być może to produkcja bardzo poźna po 44/45 widać ze była użytkowana wyraźny podpis na dnie puszki ''JW'' szkoda że brakuje mu uchwytu oraz paska do otwierania ale pasek dobiorę z innej !



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 15 Gru, 2007 21:36

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nabyłem u Czeskich sąsiadów kolejną puche z pięknym oliwkowym kolorkiem nałożony na zieloną ciemną farbę, wszystko na to wygląda ze oliwkowy kolor nałożono w 1944 roku - pierwszy raz też widzę takiego producenta ''aas 1944'' ! Zachowany w super stanie długi pasek typowa produkcja na 44 rok.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 15 Gru, 2007 21:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.