| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 122
Skąd: z ciemnej strony Księżyca
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie prezentacje fantów lubię najbardziej! Uśmiech
Widzę, że ma to być żołnierz uzbrojony w Mausera 98k z garłaczem (ma futerał na garłacz i celownik). Przydały by Ci się w związku z tym również torby na granaty do niego Wink - życzę Ci żeby udało Ci się je zdobyć!
Pięknie to się prezentuje! Uśmiech
Twoje ostatnie zdjęcia Ariks bardzo mi się podobają, bo właśnie koniec wojny (lata 1944 - 45) to mój ulubiony okres w historii Wehrmachtu - może dla tego, że tak różnorodne było już wtedy umundurowanie, uzbrojenie i wyposażenie jego żołnierzy.

_________________
"Cieszcie sie wojną, pokój bedzie nie do zniesienia" - przysłowie niemieckie
http://panzerlehr.mojeforum.net/

Sro 31 Sty, 2007 16:02

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To fakt ja też bardzo lubię późną wojnę 44/45 i na tych militariach sie najbardziej skupiam oczywiście nie pogardzę czymś np z 1941 roku ale te lata mi sie najbardziej podobają jeśli chodzi o kolekcjonerstwo fantów WH.

Wiadomo ze rzeczy z 1945 roku sa bardzo rzadkie i poszukiwane sam mam zaledwie dwie rzeczy z tego roku

- stalową manierkę na zielonej butli data 45 oczywiście komplet stan - bdb

- plecak "ersatz" z szelkami z 1945 roku ten plecak to zagadka i nie wiadomo czy jest to produkcja np zaraz po zakończeniu wojny ale w 45 roku, czy w jej trakcie ?

Czw 01 Lut, 2007 0:45

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
macie zupełnie rację! Graty z końca wojny są drogie na rynku kolekcjonerskim, ale są one również ciekawe ze względu na swe wykonanie i swego rodzaju unikatowość. Weźmy dla przykładu chlebaki. Kiedyś widziałem piękny chlebaczek z końca wojny, stan magazynowy, nic nie kombinowany, a miał obszycia z czarnej i brązowej skóry. Gdy kończyły się surowce kombinowano, ażeby dostawy cały czas wychodziły w kierunku frontu, dlatego też taka różnorodność w wykonaniu.

@ARIKS - przed wystawieniem postu sprawdzaj poprawność pisowni, bo właśnie przed chwilą miałem przyjemność pobawić się w nauczyciela i poprawiłem cały Twój ostatni post Piwo

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 02 Lut, 2007 18:36

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drugim razem odrobie lekcje chociaż zawsze byłem ''leniwy'' heeeee Wink Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Pią 02 Lut, 2007 22:38

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak jesteśmy przy tzw., późnej wojnie to zaprezentuje rzadko spotykaną odmianę manierki z 1945 roku które są bardzo cenione przez kolekcjonerów szkoda ze kubek nie ma daty 45 ale do tej pory NIE widziałem ani NIe słyszałem aby ktoś miał kubek z datą 45. Osobiście uważam że kubki w kolorze brązowym bez uchwytu na pasek lub do trzymania mogły być właśnie z roku 45 ???


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 02 Lut, 2007 22:51

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ładna kolekcja bardzo mi sie podoba

Pon 05 Lut, 2007 19:27

Powrót do góry
wiktoriaw
Chorąży

Chorąży




Posty: 189
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kolekcja

ładna kolekcja bardzo mi się podoba Uśmiech

Pon 05 Lut, 2007 19:29

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiktoriaw dzięki ale każdemu to samo piszesz troche to dziwne ???? Laughing Laughing Laughing Laughing

Wto 06 Lut, 2007 17:47

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Korzystąjąc z ładnej pogody postanowiłem wykonać w terenie zdjecia ktore od zawsze chciałem zrobić szkoda ze sniegu nie ma ale i tam było bardzo fajnie na zdjeciu ja jako postac żołnierza Wehrmachtu lata 1944/45 większość rzeczy jakie mam na sobie jest własnie z 44 roku. Milego oglądania Wink


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 10 Lut, 2007 17:42

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne fotki. Inny rodzaj obuwia by się przydał, ale poza tym super.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Wto 13 Lut, 2007 18:05

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun napisał:
Bardzo fajne fotki. Inny rodzaj obuwia by się przydał, ale poza tym super.

Pozdrawiam
Monsun


Jaki inny rodzaj obuwia (??) ten jest 100 % WŁAŚCIWY trzewików czy innych do zimowej postaci nie założysz bo to nie bardzo pasuje jest to typowe obuwie na zimę !

Sro 14 Lut, 2007 1:50

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A mnie zaciekawił ten inny zaczep tylnego paska w szelkach, nie spotkałem sie z takim.
Druga sprawa - paski od puchy były tez skórzane ?

Fotki świetne Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 14 Lut, 2007 10:08

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Indiana Jones napisał:
A mnie zaciekawił ten inny zaczep tylnego paska w szelkach, nie spotkałem sie z takim.
Druga sprawa - paski od puchy były tez skórzane ?

Fotki świetne Wink


Ten druciany hak w tylnich szelkach to juz produkcja od 1944 roku erzatz sę niezbyt często spotykane moje własnie sa z 1944 maja ponad 10 roznych sygnatur i są sygnowane RFNr nie RBNr inny znajomy kolekcjoner ma takie same szelki z tymi samymi numerami RFNr.

Z paskami nośnymi skórzanymi od puszek sie nie spotkałem najwyzej część od uchwytu do knopika to owszem.

Sro 14 Lut, 2007 11:20

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
wiem Ariks, tylko co innego miałem na myśli. Chodziło mi o to, że w sznurowanych butach całość wyglądała by bardziej "dziarsko". A w zimę jednostki Wehrmachtu biegały w różnym obuwiu.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 15 Lut, 2007 10:41

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a mnie ciekawi manierka. Czy pokrowiec sygnowany? Nit na nakrętce alu? To raczej trochę bez sensu.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 15 Lut, 2007 16:21

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun można i w sznurowanych (takich nie mam) ale na większości fotek jakie mam z epoki jesień-zima - wiosna (początek) 99 % to buty zimowe wz 42 Mr. Green

Co do manierki to pokrowiec jak i butla plus kubek to 1943 rok mam nieco inną z 44 roku ! Z tym bez sensu to nie kumam o co chodzi ? Rolling Eyes

Pią 16 Lut, 2007 1:23

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to że skoro oszczędzali aluminium, to dlaczego nit nie jest stalowy? Nie czepiam się Ciebie, broń Boże Bardzo szczęśliwy Tylko stwierdzam niekonsekwencję w działaniu Niemców. Szczerze mówiąc widzę pierwszy raz taką dwoistość.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 18 Lut, 2007 1:45

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Chodzi o to że skoro oszczędzali aluminium, to dlaczego nit nie jest stalowy?

Bo waży ok 1gr i łatwiej go zainstalować (miękki) , 1000 manierek to 1kg - jakoś nie widze tu katastrofy dla niemieckiego przemysłu zbrojeniowego Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 18 Lut, 2007 10:36

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z tymi końcowymi latami wojny i fantami wykonanymi z aluminium to trochę takie mity ponieważ do 1945 roku produkowano np menażki z aluminium sam mam taką którą datuję na rocznik 43/44 widziałem aluminiowe butle z datą 44 wiadomo że pod koniec wojny mało używano aluminum wiadomo z jakich względów ale nie znaczy że całkiem go wycofano z produkcji.

Nie 18 Lut, 2007 12:12

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mógł byś zamieścić foto tego ersatzowego zaczepu od tylnej szelki(całego paska)? ciekawi mnie ten element Uśmiech
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Nie 18 Lut, 2007 13:13

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę bardzo hak wykonany z aluminium szelki sa sygnowane z roku 1944 oprócz tego mają ponad dziesięć innych numerów oraz RFNr... Mr. Green


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 18 Lut, 2007 16:28

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokaże Wam cos z ostatnich dni ! Szczególnie ucieszy to kolekcjonerów późnej wojny w zasadzie bardzo późnej Uśmiech

Na początek celta wykonana w 1945 roku ładnie sygnowana materiał w dotyku jak materiał z późnych chlebaków nie impregnowana, guziki nieco inne w kształcie malowane na kolor brązowy, niestety ma też doszyte zwykłe aluminiowe guziki celta jest w stanie dobrym niestety ma kilka niewielkich dziur oraz przetarć mimo ze wzgledu na rzadki rocznik pozostawiam sobie ją w kolekcji do czasu aż może lepszą dorwę ?

Kolejna rzecz to skrzynka do Gurtfueller 41 - datowana co pierwszy raz Zdziwiony spotykam jesli chodzi o wszelakie skrzynki do MG 1945 rokiem skrzynka ma pięknie zachowaną w 98 % ciemno zieloną farbe z nadrukiem wykonanym natryskowo w kolorze piaskowym oczywiście od szablonu WerkKzeuge prosze zobaczcie jeden z boków gdzie jest pryśnięty tym kolorem wyszło niemal jak w kamo heeeee Uśmiech Na uwagę zasługuje jak na 1945 roku solidność w wykonaniu tej skrzynki !
wklejam fotki inaczej ale bardzo sie spieszę Mr. Green















Uśmiech
















Pią 23 Lut, 2007 17:52

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Ariks,
bardzo fajne rzeczy. Mi też podobają się te sygnaturki. Co do napisu Werkzeuge, czyli narzędzia, mógł on zostać wykonany nawet wiele lat później. Ale to tylko spekulacja ze względu na wykonanie napisu pistoletem lakierniczym. Do tej pory spotykałem się z napisami malowanymi pędzlem, czy to odręcznie czy przez szablon.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 23 Lut, 2007 18:20

Powrót do góry
ARIKS
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 354
Skąd: podkarpacie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun z tego co wiem i widzałem na forum WAF to też były napisy wykonywane pistoletem sądze że gdyby było to wiele lat po wojnie to zastosowano by farbe bardziej na czasie jak czerwoną czy żółtą aby bardzej były wyraziste napisy Question ta jest typowa piaskowa tan !! Mr. Green

Tak samo możemy powiedzieć w przypadku puszek p-gaz kamo czy hełmów malowanych natryskowo pistoletem uwazam iz napisy są raczej na 99 % OK z epoki

Pią 23 Lut, 2007 22:21

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak pisałem wcześniej, to tylko spekulacja z mojej strony. Nie widziałem tych z forum WAF. W zasadzie bardzo rzadko się tam loguję, gdyż dużo czasu poświęcam również niemieckim forom ....

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 24 Lut, 2007 0:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.