| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Międzywojenny nóż mle 1916

Witam szanowne grono forumowiczów , powiedzcie mi proszę czy to aby jest nóż okopowy z 1 wojny światowej , moim zdaniem , pierwszowojenne francuskie noże Mle 1916 nie miały metalowego pierścienia nad jelcem , pewnie nóż brał udział w 2 wojnie światowej , na pewno móż jest oryginalny , to nawet widać , ale to nie może być 1 wojenny nóż okopowy , za wszelkie info z góry dzizękuję

Czw 11 Cze, 2020 16:14

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa





Posty: 1545
Pochwał: 36
Skąd: EU/DE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem.
Cytat:
czy to aby jest nóż okopowy z 1 wojny światowej

Jak najbardziej - francuski COUTEAU-POIGNARD MLE 1916
Cytat:
pierwszowojenne francuskie noże Mle 1916 nie miały metalowego pierścienia nad jelcem

Tego pierścienia na trzonie nie miała pierwsza generacja (partia) tych sztyletów.
I trzony rękojeści ulegały uszkodzeniu - załącznik.
Kolejne serie produkcyjne posiadały już pierścień okucia.
Producent (na co wskazują nabicia) to - Société Générale Coutellerié de Orfevrerie z Thiers (departament Puy-de-Dôme)
Ten producent "wypuścił" obie wersje noża - z pierścieniem i bez.

pzdr.
stani

_________________
http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Czw 11 Cze, 2020 18:27

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Toyotomi , jesteś wielkim skarbem tego forum , jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam

Czw 11 Cze, 2020 19:00

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgłębiając troszeczkę wiedze o mścicielach dziwie się że francuskie firmy produkujące Couteau Poignard Mle 1916 , A BYŁO ICH KILKANAŚCIE FIRM robiły sobie chyba według własnych upodobań na oko plus minus , długości pochew kling , jedyna informacja o długości klingi SGCO to jest to , że ma 16,8mm , zobaczcie sami na te zdjęcia
jedne pochewki te z ta pozioma kreską sa szersze dłuższe , te które na odwrocie nie mają poziomej kreski sa krótsze i i nie tak szeroki , a ten jeden nóż od góry z tej fotki na którym są trzy noże , to już jest zupełnie jakiś mały , groch z kapusta dosłownie
różni byli wykonawcy noży niemieckich okopowych , ale one trzymały jakiś wymiar nie wiem co o tym sądzić może te noże bez pierścienia metalowego mialy dłuższe klingi , dopiero te z pierścieniem miały wymiar 16,8 cm takie moje spostrzeżenia dla kogoś kto posiada taki nożyk okopowy

Wto 16 Cze, 2020 11:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.