| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 29
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

złota wytłoczka VWA

U Baldesa pojawiło się takie coś:
https://www.militaria-baldes.de/en/catalog/123/0/21509.html
Przyznam, że jestem mocno sceptycznie nastawiony do wytłoczek VWA w klasie złotej i srebrnej. Oczywiście poza znanymi wariantami np. produkcji firmy Assmann.
Tutaj mamy wariant, produkcji firmy Deschler & Sohn, który przyznam nie jest mi znany. Osobiście mam wrażenie, że to jednak wersja czarna.
Czy ktoś z Szcownego Grona Kolegów spotkał się z tym wariantem w klasie czarnej ?

Opis załącznika:

Pią 06 Mar, 2020 17:09

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel

Witam. Bądź ostrożny z tą odznaką. Przez niektórych jest uważana za kopie. Zwróć uwage na skaze pod swastyką. Można je spotkać z biciem producenta, bądź też bez. Jedno z tych odznaczeń które ja bym odpuścił.
Najpierw lepiej określić oryginalność, a później możesz debatować o kolorze Wink . Pozdrawiam

Pią 06 Mar, 2020 19:15

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Nie kupiłem tego odznaczenia, zwłaszcza, że jest dla mnie mocno podejrzane. Skazy występują również na rewersie. Jednak ktoś wydał na to 350 euro. Generalnie Baldes to porządna firma, jednak i jemu nie udaje się wyeliminować pomyłek. Jakiś czas temu sprzedał czarną L/11 która była bezapelacyjną kopią.
Co do koloru, to jest wiele egzemplarzy wytloczek pozbawionych czarnej farby z warstwą farby podkładowej w barwie złotej, które to uznawane są błędnie przez niektórych jako złote wytłoczki VWA i uznawane za "rare" i sprzedawane za niemałe pieniążki.

Pią 06 Mar, 2020 19:26

Powrót do góry
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Pochwał: 14

Ten wariant to stara kopia przypisywana dla ,,African Hero''.Fotka skopiowana dawno temu z jego sklepu.Odznaka w wersji czarnej-widać te same skazy na hełmie.
Pozdrawiam
N.

Opis załącznika:

Pią 06 Mar, 2020 20:08

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Widać z tego że VWA nie są mocną stroną Pana Carstena.

Pią 06 Mar, 2020 20:38

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel

Nie mógł sprzedać czarnej to sprzedał złotą Neutral . Są tacy którzy sprzedają kopie, bo poprostu nie są tego świadomi. Ale wiedząc o tym i jeszcze próbować przerabiać na droższą ... to już trzeba być ... Kciuk w dół

Pią 06 Mar, 2020 21:29

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Nie wydaje mi się aby to było celowe działanie z Jego strony.

Sob 07 Mar, 2020 17:02

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Pochwał: 7

Bati napisał:
Widać z tego że VWA nie są mocną stroną Pana Carstena.

Przypadkiem się składa, że jednemu i drugiemu Carsten Mr. Green

https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 07 Mar, 2020 22:55

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pojawiła się u kolejnego dealera następna "złota" VWA.
Tym razem oryginał produkcji Oberhoff & Cie. Na zapięciu i rancie odznaczenia widać resztki czarnej farby.
https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=9285
Jak dla mnie opis mówiący, że początkowo to była wersja czarna, później przemalowana na wersję złotą jest mało przekonujący.

Sro 18 Mar, 2020 19:03

Powrót do góry
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

Najlepszy opis-jedyny akceptowany wariant złotej a jeszcze niedawno na GCA pisał że to Wiedmann jest tym ,,jedynym'' akceptowanym Mr. Green Co jak co ale Giel nie powinien się brać za VWA bo to nie jest jego mocna strona.
Pozdrawiam
N.

Sro 18 Mar, 2020 22:08

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Już znalazła amatora, tak więc długo nie wisiała.
Tak na marginesie 150 euro za czarną VWA popularnego producenta to dość dobry interes dla sprzedającego.

Czw 19 Mar, 2020 9:52

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Tak dla lekkiego rozruszania, bo straszne nudy na forum od kilku dni.
Giel ostatnio znajduje i wystawia same "perełki", tym razem kolejna złota VWA ,które kiedyś była czarną. produkcja Oberhoff & Cie. Za jedyne 150 euro.
https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=9362
Oraz kolejny "biały kruk". Szmaciana wersja czarnej VWA, tylko 125 euro.
Być może dla kogoś to oryginał. Jednak osobiście nie widziałem ani jednego archiwalnego zdjęcia żołnierza z taką wersją odznaczenia.
https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=7141
W swej naiwności myślałem na początku, że to tylko pomyłka sprzedawcy. Niestety po którymś to kolejnym tego typu "okazie" zaczynam zmieniać zdanie co do dobrych intencji dealera.

Pią 03 Kwi, 2020 11:58

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Bati napisał:
/.../
Oraz kolejny "biały kruk". Szmaciana wersja czarnej VWA, tylko 125 euro.
Być może dla kogoś to oryginał. Jednak osobiście nie widziałem ani jednego archiwalnego zdjęcia żołnierza z taką wersją odznaczenia.
https://gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=7141
W swej naiwności myślałem na początku, że to tylko pomyłka sprzedawcy. Niestety po którymś to kolejnym tego typu "okazie" zaczynam zmieniać zdanie co do dobrych intencji dealera.

Na pierwszy rzut oka też miałbym wątpliwości, ale taka wersja na materiale jest notowana w katalogu Baldesa.

Pią 03 Kwi, 2020 12:12

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Tomku.
Baldes też popełnia błędy. Zdarzało mu się też od czasu do czasu mijać z prawdą. Choćby ostatnio jakiś czas temu widziałem u niego czarną VWA sygnowaną L/11 z zapięciem jakiego próżno szukać u Deumera. Ewidentna kopia, jednak i tak poszła do ludzi.
Co do szmacianych VWA,(są we wszystkich klasach dostępne u sprzedawców) nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Wiarygodne będzie dla mnie epokowe zdjęcie żołnierza z takową "szmatką" na mundurze.
Niestety tego typu "gadżety" forsowane przez lata jako oryginały przez znanych dealów stają się powoli oryginałami.

Pią 03 Kwi, 2020 12:22

Powrót do góry
nordland76
Oberstleutnant

Oberstleutnant

VWA na materiale to dość śliski temat.Tak jak piszesz nie ma żadnego zdjęcia żołnierza z taką odznaką żeby potwierdzić że jest to wyrób war-time.Wielu kolekcjonerów je zbiera i uważa jako oryginalne ale też i wielu je odpuszcza.
Jak dla mnie to szkoda kasy na takie szmatki.Na chwilę obecną uważam że to wyrób powojenny.
Pozdrawiam
N.

Pią 03 Kwi, 2020 15:56

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major

Pochwał: 4

Jeszcze trochę to będą wciskać walki naziemne LW z nr 25 , słabo Neutral

Pią 03 Kwi, 2020 17:50

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel

Bati napisał:
Tomku.
Baldes też popełnia błędy. Zdarzało mu się też od czasu do czasu mijać z prawdą./.../

Bynajmniej nie piszę, że szmatka jest dobra, tylko że jest notowana Mr. Green

Na logikę nie widzę żadnego powodu, dlaczego taka wersja na materiale miałaby być wykonywana w epoce.

Sob 04 Kwi, 2020 10:38

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: