| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ek1

Witam.Wpadl taki ek1.Prosilbym o opinie.martwi mnie troche zgrubienie na lewym ramieniu swastyki.ps.jest magnetyczny takze chyba CJuncker odpada 2 wersja


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sob 29 Lut, 2020 16:43

Powrót do góry
Kutrus1
Leutnant

Leutnant




Posty: 448
Pochwał: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A to zgrubienie nie jest spowodowane naddatkiem farby przy malowaniu rdzenia?
_________________
Pozdrawiam Jarek

Sob 29 Lut, 2020 18:08

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardziej mi wyglada po uderzeniu z lewej strony.jest widoczny slad
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sob 29 Lut, 2020 18:16

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ze wszystkich znanych mi producentów ... igła przypomina tą stosowaną u Deschlera i Schickle. Jednak w obu przypadkach nie zgadza się haczyk, ramka, data. Juncker to nie jest napewno. Jak dla mnie kopia. Pozdrawiam

Sob 29 Lut, 2020 22:16

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Biore jeszcze pod uwage niesygnowana 24
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Nie 01 Mar, 2020 8:42

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolf77 napisał:
Biore jeszcze pod uwage niesygnowana 24


To też brałem pod uwage. Ale tak jak wyżej. Porównaj szpilke, date i ramke. Zawias też inny. Oczywiście to tylko moja opinia i nie ma ludzi nieomylnych, ale nadal uważam, że to kopia. Pozdrawiam

Nie 01 Mar, 2020 10:57

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesc.na GCA opisali jako Bh Mayer.To by tlumaczylo pin schickle i haczyk.pozd
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Pon 02 Mar, 2020 11:33

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na Mayera też patrzyłem i też coś mi nie pasowało. No, ale skoro tak Ci odpisali. Zerkne po robocie z ciekawości raz jeszcze na Mayera. Pozdrawiam

Pon 02 Mar, 2020 11:57

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rowniez spytalem na innym forum i dostalem odpowiedź 100% fake, ale tak jak pisałem wyżej ... jeszcze raz porównam po pracy i podeśle foty. Nie chce niczego udowadniać, ale też nie chce żebyś myślał, że napisałem kopia, bez wczesnego sprawdzenia tego krzyża. Sam często widuje podobne praktyki, że ludzie piszą fake, bez podania przyczyny

Pon 02 Mar, 2020 12:59

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jeszcze raz ...
Pomijając swastyke, która wygląda dziwnie. Zwróć uwage na górną część szpilki. Powinna być szersza ( patrz foto )na samej górze. W dacie 9wiątki i 3jka powinne być zakończone ogonkami ( patrz foto ), a nie jak u Ciebie zlane kulki. Ramka wokół swastyki na wszystkich rogach powinna być zaokrąglona ( patrz foto ). U Ciebie dwa dolne rogi są ścięte. No i ramka. Te żeberka są strasznie szerokie.
Faktycznie można spotkać niesygnowanego Mayera ze szpilką identyczną do Deschlera ( z haczykiem okrągłym, bądź kanciastym ). Jednak patrząc na reszte detali o których wspomniałem wyżej ... nadal uważam, że to kopia. Pozdrawiam

p.s.
Możesz zapytać o te niepasujące mi rzeczy na GCA ... jestem ciekaw co Ci odpiszą. Ja z jakiegoś powodu nie moge tam konta założyć



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Żeby nie było, że robiłem foto jakiegoś innego krzyża

Pon 02 Mar, 2020 20:54

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czolem.Dzieki za wlozony trud.Dam jutro na GCA zobaczymy co opisza.Bo moze byc tak jak napisal mi w prywatnej wiadomosci kolega . Moze byc kopia a moze byc to cos rzadkiego czego wogole nie bierzemy pod uwage.Ze zwrotem nie mam calkowitego problemu takze tym sie nie przejmuje calkowicie.pozd.
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Pon 02 Mar, 2020 21:27

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma problemu. Od tego tu jesteśmy żeby sobie pomagać Super

Pon 02 Mar, 2020 21:38

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kciuk do góry
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Pon 02 Mar, 2020 21:48

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...poczekaj aż Boch się wypowie ale dla mnie krzyż jest ok.

Wto 03 Mar, 2020 16:48

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawości ... ile osób na GCA twierdzi, że to Mayer ? Pozdrawiam

Wto 03 Mar, 2020 18:56

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesc.2 osoby na nie .Moderator na tak
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Wto 03 Mar, 2020 20:42

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki. No to czekamy na Boch'a Wink

Wto 03 Mar, 2020 20:58

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam czas do soboty zeby zwrocic takze nic nie ryzykuje.Jeszcze te pare dni poczekam .W sumie nikt oprocz Ciebie nie podal mi konkretnych przykladow.pozd
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Wto 03 Mar, 2020 21:11

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie musisz się sugerować tym co napisze, ale jeśli nie można określić producenta ( ek1 lub ek2 ) to najczęściej jest to kopia. Spytaj sprzedawce kim jest producent według niego, a ja Ci to sprawdze. Inaczej zaczekaj do soboty na inne komentarze tu lub gca i sam zobaczysz. Pozdrawiam

Wto 03 Mar, 2020 21:36

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kupuje w antykwariacie wiec sprzedawca nie ma pojecia o producentach.Tutaj kazdy krzyz cze ek1 czy ek 2 jest w stalych cenach.Taka sama cena z np .ek2 Deumera czy Junckera.Ceny biora z katalogu .Dlatego tez mozna cos trafic dobrego w normalnych pieniadzach
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Wto 03 Mar, 2020 22:15

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W takim razie można powiedzieć, że ten krzyż jest bardzo rzadki ? Czy podobny nietypowy rdzeń i ramke można również znaleść na krzyżach drugiej klasy ? ( tego producenta ). Pozdrawiam

Sro 04 Mar, 2020 0:15

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zrozumiałem doskonale Wink . Często jednak krzyże z jakąś wadą, rdzeń do góry nogami, podwójne bicie czy też "artefakt w toku masowej produkcji" ... występują rzadziej. Prosze zauważyć, że samo użycie słowa artefakt wskasywało by to na coś wyjątkowego ... w tym przypadku przezemnie rozumiane jako rzadkie. Mam nadzieje, że w miare zrozumiale to brzmi. Tylko zadając pytania będe się mógł czegoś nauczyć Wink . Pozdrawiam

Sro 04 Mar, 2020 1:09

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziekuje za opinie! WSZYSTKIE bez wyjatku.Za podane przyklady.dyskusje.No coz czlowiek uczy sie caly czas a ten przyklad Ek1 jest tego wyrazem.pozd
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sro 04 Mar, 2020 6:51

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybacz naditerpretacje Wink
Każda opinia, która poparta jest jakimś faktem, bądź przypuszczeniem jest dla mnie cenna. W ten sposób moge dowiedzieć się czegoś nowego Super
Jeśli chodzi o ten krzyż ja bym go odpuścił. Z dwóch powodów:
1. Mayer robił naprawde ładne krzyże, tu tego nie widze. Brakuje mi też skazy na ramce, na godzinie 9wiątej o czym nie wspomniałem ( a może rzuciło by to inne światło na ten krzyż ). Oczywiście można wtedy zacytować Ciebie i przyznać Ci racje. Tak jak pisałem wcześniej ... nikt nie jest nieomylny i moge się mylić ... ale tu pojawia się drugi powód
2. Unikam odznak, które budzą kontrowersje. Jeśli coś kupuje wole mieć pewność, że jest akceptowane przez szersze grono kolekcjonerów, niż mieć opinie pół na pół. Wiem, jak ciężko jest później taką odznake sprzedać.
Kilka miesięcy temu mój znajomy ( posiadacz Twojej książki o ek2 ), wdał się w dyskusje ( chyba na fb ) na temta ek2 produkowanych przez Rosjan i zrzucanych na Niemieckich żołnierzy walczących pod Stalingradem. 3 osoby twierdziły, że takie coś nie miało miejsca, on i ktoś inny twierdził inaczej. Oczywiście wspominał o dokumentach potwierdzający ten fakt. Jednak oni nie dali się przekonać i twierdzili inaczej.
Mnie osobiście męczyłoby udowadnianie mojej racji, gdybym chciał sprzedać tak kontrowersyjny krzyż. Ale to już sprawa kupującego.
Ja osobiście za opinie dziękuje , bo podałeś powód dlaczego ten ek1 wygląda, jak wygląda Kciuk do góry
Pozdrawiam

Sro 04 Mar, 2020 12:24

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.