| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to ładny prezent na Święta. Szczerze mówiąc chyba wielu wątpiło. Niedowiarki Laughing Laughing Laughing .
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 18 Gru, 2006 2:33

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Halloo!!

Czy ja coś przeoczyłem? Gazeta lada dzień ma być w sprzedaży a nie ma spisu treści (podobno ma się ukazywać, mniej- więcej, tydzień przed rozpoczęciem sprzedaży). Nie ma nawet zdjęcia okładki.

Coż to za grosse tajemnica?

Pon 18 Gru, 2006 2:36

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human, pod choinkę to tylko niespodzianki Wink .
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Pon 18 Gru, 2006 2:39

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Human, pod choinkę to tylko niespodzianki Wink .


Ja tam się w niespodzianki nie bawię... Mam tylko nadzieje, że nie będzie nic o 1. DPanc, ani 1. SBS.

Pon 18 Gru, 2006 2:42

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
[... Mam tylko nadzieje, że nie będzie nic o 1. DPanc, ani 1. SBS.


a czemu ?

Pon 18 Gru, 2006 12:22

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a czemu ?


Jak będzie to się przekonasz Wink

Pon 18 Gru, 2006 13:34

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Informacja o nowym numerze jest już na stronie Wink

http://ioh.pl/aktualny.php

Pon 18 Gru, 2006 16:56

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to slicznie. I artykul o Forrescie. Carthon sie ucieszy .... Ja zreszta tez Uśmiech .

Southrons! hear your country call you!
Up! lest worse than death befall you! . . .
Hear the Northern thunders mutter! . . .
Northern flags in South wind flutter; . . .
Send them back your fierce defiance!
Stamp upon the cursed alliance!

pz

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Pon 18 Gru, 2006 17:05

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Uff, ulżyło mi. Erenfeicht wrócił, jest coś o Korolowie, ciekawie się zapowiada.

Pon 18 Gru, 2006 17:06

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapowiada się wybornie. Dużo tematów, szeroki zakres....ostrzę sobie zęby! Piwo

Pon 18 Gru, 2006 17:58

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zapowiedź artykulów szałowa - super święta będą. Zacznę od Żbika cz.2 - ciekawe co tym razem zmajstruje Piwo
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Pon 18 Gru, 2006 19:07

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OOoo, wars nareszcie skrobną artykuł o naszej akcji z He-111 Mr. Green

Pon 18 Gru, 2006 19:13

Powrót do góry
slawek
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 116
Skąd: Trzcianiec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja i tak pewnie będę miał nowy numer dopiero po świętach Crying or Very sad

Wto 19 Gru, 2006 12:55

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przed chwilka dostałem Bardzo szczęśliwy

ps na str 12 jest błąd w podpisie fotografii, tam na pewno nie ma MP-38 to jest chyba MP-28 Mr. Green Wink

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Sro 20 Gru, 2006 15:00

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja otrzymałem nowy numer IOH już w niedzielę w nocy! Na początku przeglądnąłem pobieżnie i byłem zachwycony. Od tamtej pory jestem już w stanie powiedzieć, że aż tak dobrego prezentu pod choinkę, to się nie spodziewałem. Materiał I klasa! Część II o Żbiku jest rewelacyjna, artykuł o SS Galizien zwalił mnie z krzesła, świetne opracowanie o PPSz 41 ...ale tylko tyle udało mi się przeczytać przez 3 dni!!! Objętość gazety jest powalająca. To tak jakby IOH wydało książkę. Po prostu się czyta i czyta i skończyć nie można ... przez to nawet nie zabrałem się za świąteczne porządki..ehheehe. Polecam wszystkim gorąco!!!

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sro 20 Gru, 2006 15:46

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już jest, teraz tylko delektować się pozostało Wink

Sro 20 Gru, 2006 18:56

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja dziś dorwałem w EMPIKu na Starówce Mr. Green na razie pobieżnie przejrzałem, ale zapowiada się elegancko Exclamation Wink
Hehe szczególnie ta historia z pieczęcią, znalezioną "na spacerze z psem" Mr. Green Piwo

Sro 20 Gru, 2006 19:54

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dopiero dziś miałem czas aby torchę poczytać.
Objętość - super
Przekrój tekstów - jeszcze lepszy. Wreszcie można powiedzieć, że IOH przestało być obliczami II wojny, choć nadal jest obliczami militariów.
Co do jakości tekstów to trudno powiedzieć coś konkretnego - pobieżnie przejrzałem zaledwie.
Wiem że dobry jest temat morski Wink, przeczytałem Nieuważnego (rozpoznam ten styl z zamkniętymi oczami, i nie ujmując nic dotychczasowym prof. i dr. którzy piszą od dawna - dopiero teraz pojawiła się uznana gwiazda). Po pepeszy spodziewam się kosmicznego poziomu, jak to bywa u L.E. Cieszę się na temat z wojny Secesyjnej - a wciąż u mnie leżą materiały do tekstu o secesji na morzu - ktoś kiedyś na forum się zdziwił, że na wodzie też walczyli...
Ogólnie widać stały wzrost ale wciąż trudno wyjść redakcji z kręgu militarno-politycznego...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 20 Gru, 2006 22:19

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wow nawet Ijon jest wstrzemięźliwy. Ja dziś dorwałem w Empiku , jest mam , pochłonąłem SS Galizien - powiem szczerze ze zagotuje się po tym tekście - Chuta Pieniacka i reszta, bardzo na poziomie i odkrywcze, bez emocji to cenne. Okrutne i napisane językiem Grzesiuka wspomnienia Żbika, widzę redakcja chce pokazać obraz wojny , obraz który jest jakby pomijany przez ideologiczne i patriotyczne uniesienia, a wojna to bagno dla każdej ze stron.Czwarta pieczęć to chyba powali na kolana co niektóre kręgi badawcze, trochę wniknąłem w temat i jest to chyba największa sensacja tego roku za zakresu historii. Składam wyrazy szacunku dla pracy redakcji, oby tak dalej i terminy , terminy Panowie tak trzymać.

Sro 20 Gru, 2006 22:26

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A do mnie leniwiec listonosz pewnie tylko zawizuje Mad A przed świętami nawet na pocztę się nie wybieram
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 20 Gru, 2006 23:54

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja dostałem wczoraj.
Jest coraz lepiej i jak tak dalej pójdzie to przegoniecie national geo Uśmiech
ale mam tez troche zastrzeżen.
moim zdaniem pismo nie ma ducha gazety, a jest raczej zbiorem opracowan historycznych, katalogiem publikacji. nie ma dynamiki magazynu, nawet tych glupich konkursow, krzyzowek, durnych dowcipow oraz ciekawych listow od czytelnikow. czyli elementow, ktore pozwalają zapewnić jakąś interaktywność z czytelnikami.
trochę męczące są kilkunastostronicowe artykuły. co tu mówić, problem IOH jest taki, że teksty są pisane przez historyków a nie dziennikarzy. Gazeta zyskuje na jakości merytorycznej, ale często jest nudna, a może raczej monotonna. na 160 stron jest kilkanaście artykułów. To wychodzi 10 stron na 1 (!). Dla osoby spoza środowiska przeczytanie takiego tekstu to makabra. Nie zachęca w ten sposób laików czy przypadkowych nabywców.
"Katalog" okrętów (czy może innych jednostek) jest zniechęcający. Czy nie można było dać wciągającego tekstu i losach tych jednostek i ich załóg. O tym czy trafili do obozów jenieckich, czy walczyli w Polsce lub pod innymi banderami?

Konkludując pismo w obecnej formie merytorycznej zamyka się w kręgu historyków (z urzedu lub aktywnych hobbystów). Jest zbyt "ciężkie" od merytoryki, a za mało wciągające. Za mało błyskotliwe, sensacyjne, zaskakujace, odkrywcze...

P.S. nie chciałem nikogo urazić gdyby ktoś odniósł takie wrażenie. Jestem absolutnym propagatorem IOH i cieszę się, że ma takich autorów.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 21 Gru, 2006 11:31

Powrót do góry
slawek
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 116
Skąd: Trzcianiec
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ustrzyki w Bieszczadach też już mają przed chwilą kupiłem jeszcze nie zdążyłem obejrzeć. Razz

Czw 21 Gru, 2006 12:01

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kudi napisał:
moim zdaniem pismo nie ma ducha gazety, a jest raczej zbiorem opracowan historycznych, katalogiem publikacji. nie ma dynamiki magazynu, nawet tych glupich konkursow, krzyzowek, durnych dowcipow oraz ciekawych listow od czytelnikow. czyli elementow, ktore pozwalają zapewnić jakąś interaktywność z czytelnikami.

Jak najbardizej zgoda. Wmawiam to Szponkowi od pół roku i nic Smutny
Cytat:
trochę męczące są kilkunastostronicowe artykuły. (...) na 160 stron jest kilkanaście artykułów. To wychodzi 10 stron na 1 (!). Dla osoby spoza środowiska przeczytanie takiego tekstu to makabra. Nie zachęca w ten sposób laików czy przypadkowych nabywców

fakt
Cytat:
problem IOH jest taki, że teksty są pisane przez historyków a nie dziennikarzy. Gazeta zyskuje na jakości merytorycznej, ale często jest nudna, a może raczej monotonna..

trochę racji. Ale Wołoszańskich na horyzoncie nie widać, a zwykli dziennikarze to szkoda gadać... Pokażę wam keidyś co zrobili w jednej z toruńskich gazet z mojego tesktu o znalezieniu "Grafa Zeppelina"...
Cytat:
"Katalog" okrętów (czy może innych jednostek) jest zniechęcający. Czy nie można było dać wciągającego tekstu i losach tych jednostek i ich załóg. O tym czy trafili do obozów jenieckich, czy walczyli w Polsce lub pod innymi banderami?

co do pierwszej częśći - fakt, też mam takie odczucie Evil or Very Mad
Co do drugiej - cóż, to by wymagało czasu na badania w archiwum. Tutaj jasnowidz i szklana kula nie wystarczą... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 21 Gru, 2006 14:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądre uwagi. Dzieki wielkie, troszkę borykamy się z małą ilością ludzi w redakcji teraz to 3 osoby, ale już będą żywe relace systematycznie - przykładowo z wydobycia wraków. Odkrycia to są w tym numerze hehehe - 4 pieczęć można o nas przeczytać w jutrzejszej wyborczej Uśmiech

- ale generalnie Kudi dobrze gada,

Czw 21 Gru, 2006 15:58

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Warszawa już prenumeratę otrzymała, a jak w Empiku się rozglądałem to tylko 3 numery zostały (chyba że tylko 3 przyjechały Uśmiech) czyli schodzą
Jest co czytać na święta Mr. Green

Czw 21 Gru, 2006 17:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.