| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof 70
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Id Nadań

Witam
Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji nadań,szczególnie interesuje mnie pełna nazwa jednostki w której służył odznaczony żołnierz,szlak bojowy tej jednostki oraz kto podpisał nadania,jeżeli chodzi o jakość zdjęć to póki co nie mam możliwości zrobienia fotek w lepszej rozdzielczości,za wszelką pomoc ogromnie dziękuję. Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 27 Gru, 2019 1:23

Powrót do góry
boskitomasz
Kapitan

Kapitan





Posty: 1129
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

12 kompanie (maschinengewehr) Infanterie Regiment 7

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/Infanterieregimenter/IR7-R.htm

_________________
Ś.W.O.

Pią 27 Gru, 2019 5:56

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zacznijmy od nadań... Kwit do EK2 podpisał Hans Schäfer, zaś nadanie do szturmówki Artur Wanke. Podpisu z nadanie do odznaki za zranienie nie potrafię rozszyfrować.

7. Pułk Piechoty został sformowany w 1923 r. w Świdnicy. Jego jednostki stacjonowały także w Brzegu, Nysie, Opolu, Jeleniej Górze i Kłodzku. W drugiej połowie lat 30-tych wszedł w skład 28. Dywizji Piechoty, która brała udział w kampanii wrześniowej (Górny Śląsk, rejony na północ od Tarnowa, Sandomierz, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski). Następnie front zachodni (Belgia, Francja), zaś potem (już w składzie 252. Dywizji Piechoty)Związek Radziecki (Wiaźma, Moskwa, Gżatsk). Za udział w walkach pod Gżatskiem otrzymał Krzyż Żelazny.

Alfred Lisson, urodził się 04.01.1928 r. Pochodził ze Śląska, z Rzymkowic (wówczas Ringwitz). Zmarł w szpitalu polowym w Bad Hall 19.05.1945 r. Miał starszego brata Rafaela, który poległ 14.04.1943 r. na Kubaniu. W 1941 r. otrzymał Krzyż Żelazny (nadanie jest w mojej kolekcji).

Pią 27 Gru, 2019 8:49

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8559
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pawełku, przyjacielu.
Czy aby w poniższe zdanie nie wkradł się błąd.

VEB napisał:
Alfred Lisson, urodził się 04.01.1928 r.


Bo jakby nie liczyć w momencie otrzymania ISA oraz EK II miał całe czternaście lat.
A tak na marginesie to musiało go mocno pokieraszować skoro od razu dostał VWA w srebrze.

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Pią 27 Gru, 2019 9:42

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak Pawle, i ja zwróciłem na to uwagę. Posłużyłem się danymi z Volskbundu, gdzie zapewne jest błędna data urodzenia. Natomiast na pewno chodzi o tego samego Alfreda. Ustaliłem to przy okazji badań "mojego Rafała". W tej miejscowości był jeden Alfred, który miał brata Rafaela.


Opis załącznika:

Pią 27 Gru, 2019 9:50

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8559
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Być może zamieniono "3" z "8". Rocznik 1923 byłby wtedy już jak najbardziej poborowy.
Szkoda, że brakuje w zestawie papierka od Osmedaille. Natomiast prezentowana na ostatnim zdjęciu srebrna imperialna VWA na pewno nie należy do zestawu po tymże wojaku.

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Pią 27 Gru, 2019 10:10

Powrót do góry
Krzysztof 70
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ogromnie dziękuję wszystkim za pomoc w rozszyfrowaniu tych nadań do odznaczeń jak i również losów wojennych odznaczonego żołnierza,kawał dobrej roboty,jeszcze raz dziękuję Bardzo szczęśliwy

Pią 27 Gru, 2019 21:35

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
/.../ A tak na marginesie to musiało go mocno pokieraszować skoro od razu dostał VWA w srebrze.


I owszem, skoro dostał rentę inwalidzką (ten mały kwitek pod zdjęciem to legitymacja rencisty)

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 28 Gru, 2019 18:23

Powrót do góry
Krzysztof 70
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mała korekta odnośnie losów wojennych Alfreda Lizonia,Alfred urodził się w Szopienicach 8.11.1912 roku udało mi się również dowiedzieć iż walczył pod Moskwą,tam również został trafiony kulą w głowę która odbiła się od drzewa przeżył wojnę zmarł w 1992 roku


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 30 Gru, 2019 2:33

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Super! Zatem wiemy wszystko! Mój błąd, że nie wziąłem pod uwagi takiej prozaicznej kwestii jak zbieżność danych Mr. Green

PS. Poniżej mamy ciekawostkę w postaci Alfreda Lisona (przez jedno "s") poległego we wrześniu 1939 r. pod Tomaszowem. Ten sam pułk lecz inna kompania.

http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/Infanterieregimenter/IR7-R.htm

Pon 30 Gru, 2019 12:33

Powrót do góry
Krzysztof 70
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 27
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę do osób które potrafią przetłumaczyć informacje zawarte w tym Wehrpasie,szczególnie interesuje mnie przebieg służby,gdzie dokładnie został ranny,za co otrzymał odznaczenia itd,za wszelką pomoc w przetłumaczeniu ogromnie dziękuję.
Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 13 Sty, 2020 2:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.