| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MON kupuje amunicję dla BWP-1.

Witam, MON kupi za 236 mln zł 40 tysięcy 73 mm rakietowych nabojów ppanc PG-15W do armaty 2A80 Grom będącej podstawowym uzbrojeniem archaicznego BWP-1. W latach wcześniejszych zakupiono za 135 mln zł 35 tysięcy naboi szkolnych PG-15W. Zakup nieskutecznej amunicji ppanc nie można inaczej określić jak wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Pozdrawiam. https://www.milmag.pl/news/view?news_id=3240

Pią 20 Gru, 2019 13:48

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: MON kupuje amunicję dla BWP-1.

Robert05 napisał:
Zakup nieskutecznej amunicji ppanc nie można inaczej określić jak wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Pozdrawiam. https://www.milmag.pl/news/view?news_id=3240


No ba; a jest jakaś skuteczna amunicja ppanc. do tej armaty?

BTW 40 tys. naboi to wcale nie tak dużo. Jednostka ognia BWP-1 to 40 naboi, a Wojsko Polskie ma jeszcze ok. 1000 tych wozów. Czyli jest to w przybliżeniu 1 jednostka ognia dla nich wszystkich.

_________________
Pozdr.
Speedy

Pią 20 Gru, 2019 23:59

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4537
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Speedy"]

Cytat:
No ba; a jest jakaś skuteczna amunicja ppanc. do tej armaty?
Witam, w tym jest problem że skutecznej amunicji nie ma "najnowsza"ma przebijalność 400 mm, ale z tego co wiem nie jest produkowana w Polsce. Jednak wydaje mi się co najmniej dziwne że MON wydaje duże pieniądze na nieskuteczną amunicję. Chociaż podejrzewam że ten zapis nie był spowodowany zdrowym rozsądkiem ale przepisami, do czasu aż BWP-1 jest w uzbrojeniu przepisy wymagają dla niego odpowiedniego zapasu amunicji. Chociaż z drugiej strony nie słyszałem ostatnio o zakupach "Malutkich". Wink

Cytat:
BTW 40 tys. naboi to wcale nie tak dużo. Jednostka ognia BWP-1 to 40 naboi, a Wojsko Polskie ma jeszcze ok. 1000 tych wozów. Czyli jest to w przybliżeniu 1 jednostka ognia dla nich wszystkich.
W jednostce ognia BWP-1 oprócz pocisków ppanc. wchodzą też odłamowe, jak dobrze pamiętam w stosunku 24 do 16.
Jedno jest pewne MON nadal stawia na zabytkowe BWP-1 i nie jest planowana wymiana jego głównego uzbrojenia.
Pozdrawiam.

Nie 22 Gru, 2019 21:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.