| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz szatę graficzną wnętrza ?
Jest lepsza
 32%  [ 11 ]
Jest gorsza
 14%  [ 5 ]
Dobry kierunek ale trzeba jeszcze popracować
 52%  [ 18 ]
Wszystkich Głosów : 34

Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IOH nr 10

Dziś dostałem i póki co zdążyłem tylko rzucić okiem:
- okładka medalowa
- grafika/układ wnętrza takie sobie

Na czytanie przyjdzie czas...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 10 Lis, 2006 15:13

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: IOH nr 10

IjonTihy napisał:
- grafika/układ wnętrza takie sobie..


hehe ale masz teraz uuuuuuuu
oglądaj się w nocy za siebie, zamykaj dokładnie okna i drzwi

hehehe

to raczej jest duży krok naprzód , ok poczekamy na opinie innych czytelników

Pią 10 Lis, 2006 22:12

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

już wynająłem ochronę....

mam na myśli to że cała strona biała z czarnym tekstem wygląda kiepsko. Kiedyś przynajmniej w tle były jakieś łuski, albo plamy krwi, albo mapa albo coś...
A np. tło z map morskich do tekstu o okrętach robiło niesamowity klimat...

Przejdźmy do meritum:
w moim tekście wyrzucono legendę do tabeli w efekcie J, C, M itp nie wiadomo co znaczy.
I za duże prześwity są, zdjęcia za małe...
a dodatki w okienkach też jakoś mało wyróżnione....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sob 11 Lis, 2006 21:18

Powrót do góry
Stary Wirus
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 280
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Popieram Ijona. Jest źle. A poza tym nie ma tam mojego tekstu, którego co prawda nie nadesłałem, ale zawsze to przykro.
SW

_________________
No i cóż z tego, że niektórzy nie są inteligentni. Ważne jest to, że nie chcą się uczyć!

Nie 12 Lis, 2006 2:44

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stary Wirus napisał:
Popieram Ijona. Jest źle. A poza tym nie ma tam mojego tekstu, którego co prawda nie nadesłałem, ale zawsze to przykro.
SW

Mogę powiedzieć to samo o sobie.

Nie 12 Lis, 2006 2:49

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie dorzucić do wątku ankietę, odnośnie nowego wyglądu wnętrza gazety Wink

Nie 12 Lis, 2006 16:21

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Forumowicze, marudzicie...
okładka jest super- przyciąga uwagę leżąc pomiędzy innymi gazetami.

wnętrze gazety - a jaka to różnica jaki kartki mają kolor? Najważniejsza jest treść gazety. mamy więc coś z okresu nowożytności, międzywojnia, II wojny światowej, historii najnowszej.

Ogólnie magazyn przygotowany rewelacyjnie. Długo czekałem, ale teraz wiem, że warto było.

A już artykuł o Żbiku - no cóż - jednak pamiętnikarstwo to bardzo ważna część historii. Materiał na film 8)

_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Nie 12 Lis, 2006 18:27

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Stary Wirus napisał:
Popieram Ijona. Jest źle. A poza tym nie ma tam mojego tekstu, którego co prawda nie nadesłałem, ale zawsze to przykro.
SW

No to jakim cudem miał się znaleźć w gazecie Zszokowany Question
Co do tła w tekście - jego brak akurat uważam za pozytyw. Klimat klimatem, ale czasami nienajlepiej dobrany kolor tła potrafi utrudnić czytanie. A nie o to chodzi, prawda?

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 12 Lis, 2006 20:08

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A nie można tego było w jednym poście?
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 12 Lis, 2006 21:29

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tzn. czego w jednym poście? przecież post jest jeden Rolling Eyes
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Nie 12 Lis, 2006 22:03

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie bajeczka, bardzo dobry kierunek, oczywiście trzeba popracować, coś w kontrze dać , urozmaicenia itp treść to połknąłem o skrzydłach i powiem ze lepszego opracowania nie ma w Polsce, pozdrawiam

Nie 12 Lis, 2006 22:29

Powrót do góry
Landminer
Sierżant

Sierżant





Posty: 95
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Więc tak:
Całość o niebo lepsza! W końcu tekst jest czytelny, można sobie swobodnie zrobić adnotację, itd, tylko margines górny za duży - jakaś taka biała plama się tworzy. No i mam zgryz z okładką... Jakby tak te kwadraciki z tytułami wrzucić na dół i wyrównać to niby rozdarcie zdjęcia. Można obciąć fotkę tła wyżej... A może zdjęcia do tła okładki robić BW (i tak 99% pism w sprzedaży ma okładki wściekle kolorowe - przynajmniej IOH by się jakoś wyróżniała na półce)...

_________________
Grzegorz Franczyk "Landminer"

Pon 13 Lis, 2006 19:46

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Okładka jest świetna Bardzo szczęśliwy
Wnętrze też dobre, choć chyba bardziej mi się podobało poprzednie (ale to pewnie z przyzwyczajenia)

Jedyna uwaga - za duży margines na górze, ciut za mały po bokach.

ogólnie mi się podoba Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pon 13 Lis, 2006 20:14

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
moim zdaniem okładka jest przepiękna, oby takich więcej (chodzi mi zarówno o stylizację, jak i polskie klimaty - niemczyzna może być ale nie za często, bo ma być to nasze Polskie, patriotyczne pismo). Co do środka to zgadzam się z kilkoma sprawami:
- poprzednie tło było bardzo klimatyczne. Wizualnie cieplejsze - pomijając chyba dwa pierwsze numery, w których tło było ewidentnie za ciemne.
- obecne, białe tło wieje chłodem, lecz jest i ten plus, że o wiele łatwiej i przyjemniej się czyta. A może by tak spróbować dać jakieś tło graficzne, lecz bardzo jasne?
- górne marginesy zdecydowanie za duże, natomiast boczne zdecydowanie za małe - zgadzam się w pełni z Landminerem odnośnie tego efektu białej plamy oraz braku miejsca na adnotacje. W poprzednich numerach boczne marginesy były takie same jak obecnie, lecz górne były o wiele mniejsze niż obecne, w związku z czym nie przeszkadzało to.
- treść na 5+ Znalazłem kilka solidnych i bardzo ciekawych artykułów, oczywiście nie interesują mnie wszystkie artykuły, jak np. te związane z historią włocławskich wodociągów lub marynarką wojenną, bo to mnie zupełnie nie interesuje. Chociaż jak już skończę czytać te najciekawsze, to i pewnie o marynarkę wojenną też zahaczę, jak też zrobiłem podczas czytania ostatniego numeru Wink
Ostatnio przeglądałem inne magazyny o tematyce historycznej i eksploracyjnej .... i się załamałem, bo w zasadzie na pięćdziesiąt parę stron w np. Odkrywcy znalazłem raptem jeden artykuł, który miałbym, ochotę przeczytać, w Mówią Wieki znalazłem natomiast dwa artykuły. Głównie konkurencja serwuje stare odgrzewane kotlety i skwaśniałą surówkę jeśli tak to mogę ująć.

Pozdrawiam
Monsun [/url]

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994


Ostatnio zmieniony przez Monsun dnia Pon 20 Lis, 2006 12:06, w całości zmieniany 1 raz

Pon 13 Lis, 2006 22:27

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie zmiany idą w bardzo dobrym kierunku. To prawda, że czasami białe tło jest za zimne, ale to wyłącznie sprawa zdjęć w tekście. Osobiście mogę tylko ponarzekać, bo nie mam co czytać. Jestem dość sprofilowany jeśli chodzi o wydarzenia historyczne i z braku czasu czytam tylko artykuły "eksploracyjne". Tych zaś ostatnio w IOH coraz mniej... Wciąż do poprawienia jest najważniejsza sprawa - cykl wydawniczy. Znowu na okładce jest reklama NG z informacją o programie który był w październiku...
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Wto 14 Lis, 2006 9:48

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Udało mi się znaleźć IOH w Empiku dzisiaj więc trochę przeglądnąłem i osobiście mogę stwierdzić, że zmiany idą w dobrą stronę, ale szata graficzna nie zrobiła dla mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Marginesy w górnej części są faktycznie za duże, a poza tym białe tło na wszystkich stronach jakoś do mnie zbytnio nie przemawia... zbyt monotonne jak dla mnie. Niekoniecznie musi być do każdego artykułu jakieś tło graficzne, ale według mnie można wprowadzić tła o różnych kolorach a nie tylko biały, albo jakiś gradiencik ładny Wink

Takie jest moje zdanie Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Sro 15 Lis, 2006 15:13

Powrót do góry
Maciek76
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 340
Pochwał: 1
Skąd: Legnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Legnicy też już dotarł Bardzo szczęśliwy . O postaci graficznej już powiedziano - dodam tylko że jakość papieru uległa zmianie na lepsze. Ogólnie ok. tylko że ktoś sie nie bał i CD mi z... Smutny

Sro 15 Lis, 2006 17:27

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maciek76 napisał:
Ogólnie ok. tylko że ktoś sie nie bał i CD mi z...

W aktualnym numerze nie ma płytki CD, będzie dopiero w numerze 11 wraz z filmem, który został nakręcony w Bośni Wink

Sro 15 Lis, 2006 17:36

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Otworzyłem nowy numer IOH i pierwsze co to pobieżnie przejrzałem pod kątem ankiety. Nie to żeby jakaś marynarska solidarność, ale faktycznie pismo wewnątrz zrobiło się trochę... hmm... zimne (takie pierwsze skojarzenie Rolling Eyes ). Poprzednia szata graficzna sprawiała, iż można byłoby czytać w nieogrzewanej piwnicy, a nie czuło się chłodu Wink .
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 15 Lis, 2006 19:52

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra teraz ja. Jak się odzywa sztab, to niech się odzywa w większej ilości Laughing

Margines na górze faktycznie po byku. Mógłby być spokojnie o trzy, cztery wiersze mniejszy. Co do samej szaty- mnie się podoba, tylko ze względu na to, że mniej męczy oczy niż poprzednia. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Poza tym- nie ma Leszka Erenfeichta, mało udany numer Laughing

Sro 15 Lis, 2006 20:37

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raz: byłem dzisiaj w Empiku w centrum. gazeta tam doszła i jest w sporej liczbie (na oko około 20 sztuk) więc Warszawiacy niech kupują tam.
Dwa: szata graficzna - ja na nią nie narzekam. Nie to jest najważniejsze w magazynie historycznym, który czyta się dla zawartości, a nie obrazków (jak. np. panienki z Faktu Uśmiech)
Trzy: artykuły są za długie. Uważam, iż powinien być jeden długi, wiodący (np. husaria) a reszta 4-6 kartek. Ale to moja opinia.
Co do samych artykułów wypowiem się może jutro

Ale jest na 4+ Piwo

Sro 15 Lis, 2006 21:00

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kupiłem poczytałem. Może zajmę się treścią. Żbik - cóż rozgniata i pokazuje "wojnę która nie trafia na strony książek". O 10 SS - hehe szkoda że Pan Kurski nie wiedział tego co tam napisane - dałby chłopakom do pieca o bohaterskiej jednostce szlachetnych serc. Nasza Husaria - niesamowite. Heraldyka zakonna to chyba drugie najlepsze opracowanie tematu w Polsce obok skrzydeł - to już robi wrażenie. Generalnie jestem szczęśliwy - tylko proszę chodź raz terminowo.

Pozdrowienia dla wszystkich , wierny czytelnik.

Sro 15 Lis, 2006 22:43

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

10. Panzer Division
Dobre, ale czuję pewien niedosyt:
Cytat:
A co do udziału Grassa w działaniach to widzimy, jak bardzo był zaangażowanyw walkach 10 pułk pancerny. Dlatego też trudno uwierzyć, że noblista nie ładował pocisków do czołgowej armaty

Jestem podobnego zdania, ale Question
Właśnie jest pewne, ale to są tylko nasze spekulacje. Myślałem spoglądając na zwiastun, że dowiem się troszkę więcej Wink
Z drugiej strony wszyscy wiemy jak trudno znaleźć dowody w sprawie z sprzed tylu lat, zwłaszcza, że osoba, której dotyczy ten wątek jest wyjątkowo oszczędna omawiając swoją służbę w tej jednostce Bardzo szczęśliwy
Szata graficzna nie przysłania tekstu. To ważne zwłaszcza w w okolicach 40-stki Wink

Czw 16 Lis, 2006 14:06

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

w koncu znalazłem czas aby przeczytać.
Artykuł o "Żbiku I"- rewelacyjny obraz zdegenerowanego przez wojnę młodego człowieka, który przedstawił oszczędnie obraz wojny bez "bogoojczyźnianych" frazesów.
Husaria- świetny.
"upa"- po raz pierwszy prawie nie mam uwag do stylu p. dr Wilczura Twisted Evil .
"wojenne pozostałości W-wy"- dobra kontynuacja (dla miłośników stolycy),
"wodociągi"- hmm artykuł sponsorowany?
I jak zwykle świetna kontynuacja PMW.
Ogólne wnioski- strasznie długie artykuły. Jak dla mnie za długie. Lepiej w to miejsce kilka dodatkowych. Autor i tak dostaje wierszówkę Laughing więc koszty się nie zmienią chyba Question

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 16 Lis, 2006 23:43

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
I jak zwykle świetna kontynuacja PMW.

Jeszcze błędy: ORP "Pomorzanin" przebudowany z ORP "Mewa" to oczywiście drugi okręt o tej nazwie a więc "Pomorzanin" (II) a nie jak jest w tabeli "Pomorzanin" (I).
Tabelka trałowców budowanych w kraju to oczywiście nie typ FM lecz Jaskółka...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pią 17 Lis, 2006 0:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.