| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sosab
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 131
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne o znaku CC to było już to co napisałem ale....widac że kolega ma bliższe dojścia do Wybrańca i Parfieniuka....
Ja jestem członkiem Komisji Historycznej ZPS....oni również
Kolekcjonuje różne pamiatki po :
1. 1SBS
2. Bitwie pod Arnhem
3. Spadochroniarzach brytjskich od ....1980 roku.....zastanowienie???

Izba w Wiśle powstała jakieś dwa lata temu....jak mnie pamiec nie myli w domu Piotra w Wiśle. Z wielkim szacunkiem dla Piotra którego pasja jest ponad czasowa!!!

Pozdrawiam....kolegę jak mniemam spadochroniarza co po focie widać
Sosab

_________________
Sosab

Czw 16 Lis, 2006 9:38

Powrót do góry
Raven
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 31
Skąd: Góry Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sosab, palma pierwszeństwa jest Twoja Wink Nie ma żadnych wątpliwości w tym względzie. Ja tam nie będę wgłębiał się w kombatanctwo w ZPS. Dla mnie liczy się w tym wypadku rzetelność. Mamy kontakt z p. Piotrem więc napisaliśmy do niego. Lubię mieć "na papierze" i udokumentowane czymś "konkretnym", a brakowało mi tu wypowiedzi takiej, choć Twoja była połowiczna jak dla mnie (w połowie mnie satysfakcjonowała).

===============
Przepraszam za OT.
===============

A co do pieniędzy, podejrzewam, że CC niekoniecznie te pieniążki defraudowali. Skłaniałbym się raczej do żołnierzy placówek odbioru bądź podczas przekazywania ich wyżej. Część pasów z pieniędzmi przepadała. Koło Końskich podczas smiertelnego skoku płk. cc. "Czeremosza" pasy z pieniędzmi zostały przechwycone przez jakiegoś wieśniaka. Część dolarów odzyskano, ale nie wszystko. Tak mogło stać się w różnych miejscach.

Każdy CC kwitował odbiór pieniędzy i musiał z przedstawicielem KG AK rozliczyć się po wylądowaniu. Więc kiedy miał to ukrywać? Wink

_________________
Marek Jedynak
--
Polecam moją najnowszą książkę Niezależni kombatanci w PRL
http://ponury-nurt.blogspot.com/p/niezalezni-kombatanci-w-prl.html

Zapraszam również na bloga Wokół Wykusu
http://ponury-nurt.blogspot.com

Czw 16 Lis, 2006 9:59

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.