| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chomik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gepardy HG

Mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów posiada jakieś informacje o działaniach przeciwlotniczych czołgów Gepard (na bazie czołgu LT 38 z jednym 2 cm działkiem) w ramach dywizji Herman Goering?

Z góry dziękuję za pomoc

Pon 30 Paź, 2006 23:30

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Gepardy HG

[quote="chomik"]Mam pytanie. Czy ktoś z forumowiczów posiada jakieś informacje o działaniach przeciwlotniczych czołgów Gepard (na bazie czołgu LT 38 z jednym 2 cm działkiem) w ramach dywizji Herman Goering?

Cze Chomik,
znalazlem wzmianke ze Flakpancery38(t) trafily do Hg w polowie Lipca44,jest mowa o 8-u pojazdach ktore trafily do II.Batalionu Pulku Pancernego HG

pozdro

Pią 08 Gru, 2006 17:18

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie sądzię, by Flugabwehrkanonenpanzer Gepard kiedykolwiek znalazł się na uzbrojeniu dywizji Herman Göring.Zaś FlakpanZer (a nie flakpanCer) 38(t) auf Selbstfahrlafette 38(T) Ausf L (lub jeśli chcesz Sd.Kfz.140), o który pewnie pytasz, nigdy takiego miana nie otrzymał.Jest to wymysł jednej z firm modelarskich, powielany w pozycjach typu nieszczęsnej serii p. Ledwocha.
Możecie mnie zwać purystą, ale dodam, że nie istniało też coś takiego, jak LT 38.Jeśli chcesz się trzymać czechosłowackiej terminologii, to brzmiałoby to LT vz.38, albo TNHPS (nazwa fabryczna).Niemcy nazywali je na początku L.T.M. 38 (Leichte Tank Muster 38) , a później Panzerkampfwagen 38 (tschechisch).Słowacy, Węgrzy, Rumuni i Bułgarzy mieli swoje własne nazwy.
Itd.
O Sd.Kfz. 140 w HD niestety wiem tyle, że otrzymali kilka sztuk jeszcze we Włoszech i zdaje się - wiosną 1944 wszystkie utracili (nie powiem tego z pewnością, przynajmniej nie z pamięci).
Pozdrowienia
Grendel

Sob 09 Gru, 2006 18:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.