| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Władza przesadziła.

Cytat:
Prezydent zamiast premiera
W Lahti powinien się raczej zjawić polski premier, a nie prezydent
Po raz pierwszy na najwyższym szczeblu politycznym w Unii Europejskiej brat zastąpił swego brata bliźniaka - pisze w sobotę "Corriere della Sera".
Gazeta informuje o tym, że na szczyt UE do Lahti nie pojechał premier Jarosław Kaczyńskiszukaj, lecz prezydent Lech Kaczyńskiszukaj. Włoska gazeta podkreśla, że wydarzenie to odnotowały telewizje i fotoreporterzy z całego świata.
Mediolański dziennik przypomina, że zgodnie z regułami obowiązującymi w Unii Europejskiej udział w tego typu spotkaniach biorą zazwyczaj szefowie rządów, a jedynie są zastępowani w przypadku choroby lub tzw. siły wyższej. Wyjątek - dodaje gazeta- stanowi prezydent Francji ze względu na uprawnienia, przyznane mu przez konstytucję jego kraju.
"Lech Kaczyński jako prezydent odgrywa z instytucjonalnego punktu widzenia rolę marginalną, chociaż zachowuje niektóre pełnomocnictwa w polityce zagranicznej. Cała realna władza skupiona jest w urzędzie szefa rządu, zajmowanym przez jego brata. Co więcej w Warszawie wielu utrzymuje, że Lech jest do tego stopnia pod wpływem silnej osobowości Jarosława, że stał się jego wiernym wykonawcą" - pisze "Corriere della Sera". Dodaje, że przedstawione przez stronę polską oficjalne i nieoficjalne tłumaczenia powodów, jak to ujmuje, "zamiany osób", nie wydają się całkowicie przekonujące.
"Do tego stopnia - podkreśla dziennik - że w Lahti pojawiła się złośliwa hipoteza o politycznym znaczeniu zastępstwa". Jako jedną z nich gazeta wymienia to, że premier Jarosław Kaczyński chciał, jak to ujęto w krótkim artykule, "wykonać nieuprzejmy gest wobec prezydenta Władimira Putinaszukaj", zaproszonego na szczyt.

?ródło informacji: PAP/INTERIA.PL


Widać nasz wspaniały premier boi sie wielkiego świata, albo bał sie iż potwierdzi sie że klon nie włada biegle językiem obcym. A może po prostu myślał że nikt nie zauważy podmiany Laughing a premier będzie mógł miło spędzić czas w domu z kotem lub poudawać prezydenta.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sob 21 Paź, 2006 12:19

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety nie. Premier był łaskaw odwiedzić Kraków, przez co wczoraj stałem pół godziny w korku Evil or Very Mad
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Sob 21 Paź, 2006 12:21

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I gdzie tu przesada?

Sob 21 Paź, 2006 21:50

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

drogi de Villars pół godziny to drobiazg. my mamy tych misiów na co dzień i jeżdża sobie po całym mieście Bardzo szczęśliwy

Sob 21 Paź, 2006 21:56

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A może to wstęp do zmiany konstytucji? Bardzo szczęśliwy Może nie dlugo bedziemy mieli system prezydencki taki jak we Francji !? Najpierw przyzwyczajaja Europe a potem nas Bardzo szczęśliwy. Choć ja myśle że są pozytywy tej tego że zamiast premiera pojechal prezydent! Przynajmniej wiemy że w Europie sa rozróżniani!!! Twisted Evil
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sob 21 Paź, 2006 22:19

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co za różnica, który pojechał. Są bliźniakami i wzajemnie sie zastępują.

Pon 23 Paź, 2006 18:35

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co za różnica, który pojechał

Za obu nam wstyd

Pon 23 Paź, 2006 19:45

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie bardziej niż za innych...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 23 Paź, 2006 19:51

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy przedmówcy, narzekacie na tychże dwóch braci, ale powiedzcie kto na nich głosował?? Wy na pewno nie, ja też nie Laughing Najlepsze jest to, iż wszyscy moi znajomi, a także podwładni - wszyscy twierdzą, że nie głosowali na PIS!!! I to jest dopiero przesada i paradoks!!!
_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Pon 23 Paź, 2006 20:40

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Za obu nam wstyd


Mów za siebie.

Pon 23 Paź, 2006 21:24

Powrót do góry
Nestor Machno
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 135
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi nie wstyd, bo ja na nikogo nie głosowałem Uśmiech
_________________
Psy służą , wilki są wolne

Wto 24 Paź, 2006 0:58

Powrót do góry
johnny40
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 101
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak dla mnie to katastrofa, Czy ci debile nie mają w ogóle szacunku dla Europy? myślą że Polska jest pępkiem świata? długo tak im zapewne też wpajano, więc zastanawiam sie , czy ich własne żony też tak reagują? jest im obojętne który do której łóżka wlezie? , w sumie żadna różnica, kwaczor i kwaczor , byle swoje zrobił.
Gorzej być nie może, chociaż w Polsce wszystko możliwe , nawet otwarcie parasola w ..... ,po prostu wstyd i hańba dla narodu za konusów "wielkich"

zjeżyło mnie to do potęgi Z
pozdrawiam
johnny40

_________________
Trzeba sprawdzic co tam w trawie piszczy-niee )))

Wto 24 Paź, 2006 1:52

Powrót do góry
MarcinGdańsk
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 540
Skąd: Gdańsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nestor Machno napisał:
Mi nie wstyd, bo ja na nikogo nie głosowałem Uśmiech



A Tobie powinno być najbardziej wstyd!!! Chyba, że nie masz jeszcze prawa do głosowania w wyborach. jeśli jednak jesteś wyborcą, a nie poszedłeś głosować, to przepraszam, ale ewentualne pretensje co do prac Sejmu, Senatu i Rady Ministrów radzę mieć do siebie!! Przecież Tobie nie jest wstyd, że Tobie nie chciało się pójść oddać swój głos na kogokolwiek!!

_________________
Klawiatura służy mi do nabijania postówUśmiech Uśmiech

Wto 24 Paź, 2006 8:37

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
Cytat:
co za różnica, który pojechał

Za obu nam wstyd

Wypraszam sobie. Ja się nie wstydzę. Niech się wstydzą ci, co na nich głosowali, bądź nie głosowali wogóle.

Wto 24 Paź, 2006 13:45

Powrót do góry
Nestor Machno
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 135
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale nie głosowałem, ponieważ brak głosu również uważam za wybór, wiec prosze mi nie mówić, że mam się wstydzić, dobra? W końcu każdy jest ponoć wolny, nieprawdaż? Moze ja po prostu nie zgadzam sie z demokracja parlamentarną i nie ma dla mnie różnicy, czyje lakierki będa mnie w dupe kopały? Nie zamierzam przykładać ręki do swojego własnego nieszczęscia..
_________________
Psy służą , wilki są wolne

Wto 24 Paź, 2006 15:55

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż podstawowym prawem obywatela jest wybór swych przedstawicieli. Skoro nie odpowiadają ci kandydaci- idziesz i oddajesz pusty głos. To też wybór. ALe jak nie poszedłeś w ogóle- to nie narzekaj. W końcu nie interesuje cię Polska.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 24 Paź, 2006 16:05

Powrót do góry
Nestor Machno
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 135
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawem obywatela jest wybór? Bardzo zabawny slogan, szkoda że mało wspólnego ma z rzeczywistościa... Ja nie chcę mieć żądnych przedstawicieli, poza tym wcale nie narzekam o ile nie zauważyłeś.. Dyskusję również kończę, bo zaraz obrońcy państwa i praworządności będą mi udowadniać, że każda katastrofa w tym kraju stała się przez to, ze nie poszedłem na wybory Uśmiech
_________________
Psy służą , wilki są wolne

Wto 24 Paź, 2006 16:16

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro nie odpowiadają ci kandydaci- idziesz i oddajesz pusty głos. To też wybór

Zgadzam się

Cytat:
Wypraszam sobie. Ja się nie wstydzę. Niech się wstydzą ci, co na nich głosowali, bądź nie głosowali wogóle

Ja nie głosowałem (bo jestem nieletni) ale wstyd mi bo sa przedstawicielami mojego kraju

Wto 24 Paź, 2006 17:13

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A na kogo można głosować! Każda z partii była już przy władzy i swego przedwyborczego programu nie zrealizowała.
PiS - to przewcież konglomerat dawnych członków PC, ROP, ZChN.
SLD - doprowadzony do ruiny pod światłym przewodem Milera.
PO - to Unia Wolności przefarbowana następnie na Unię Demokratyczną. Trochę tam byłych ludzi z Ruchu 100, AWS-u, Kongresu Liberalno Demokratycznego i innych.
PSL - zanim się nad czymś zastanowią, to czas minął.
LPR - chcieliby każdemu dać modlitewnik, ubrać w mundurki, a kobiety zmusić do rodzenia pięcioraczków,
SAMOOBRONA - ludzie o różnych poglądach zebrani w partię aby samemu bronić się przed fiskusem. Partia skuteczna, gdyż dawni dłużnicy są dziś ludźmi majętnymi.

Wto 24 Paź, 2006 17:50

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ci debile


Cytat:
czy ich własne żony też tak reagują? jest im obojętne który do której łóżka wlezie? , w sumie żadna różnica, kwaczor i kwaczor , byle swoje zrobił.


Cytat:
Żona i kot chyba i ciekawe kto tu komu robi robi dobrze w takim czworokącie

Gdzie jest moderator? Przecież za takie chamskie, prymitywne i żałosne teksty powinno być ostrzeżenie. Można kogoś nie lubić i się z nim nie zgadzać, ale wjeżdżanie na żony to już szczyt chamstwa. Za takie coś daje się w mordę.
Cytat:
rzepraszam, ale nie głosowałem, ponieważ brak głosu również uważam za wybór,

Nigdy nie myślałem, ze to napiszę, ale zgadzam się z Tobą w 100% Mr. Green Piwo "Obywatelskim" tego nie tłumacz, bo oni mają wbite do głowy, że na wybory trzeba iśc i basta.
Cytat:
PiS - to przewcież konglomerat dawnych członków PC, ROP, ZChN.
SLD - doprowadzony do ruiny pod światłym przewodem Milera.
PO - to Unia Wolności przefarbowana następnie na Unię Demokratyczną. Trochę tam byłych ludzi z Ruchu 100, AWS-u, Kongresu Liberalno Demokratycznego i innych.
PSL - zanim się nad czymś zastanowią, to czas minął.
LPR - chcieliby każdemu dać modlitewnik, ubrać w mundurki, a kobiety zmusić do rodzenia pięcioraczków,
SAMOOBRONA - ludzie o różnych poglądach zebrani w partię aby samemu bronić się przed fiskusem. Partia skuteczna, gdyż dawni dłużnicy są dziś ludźmi majętnymi.

Piotrk1 nie myślałeś o tym, żeby napisac podręcznik do WOSu? Mr. Green Piwo Piwo Piwo


Trochę późna interwencja, przepraszam. Władzę mozna krytykować, ale proszę jej nie obrażać - gazeta lub moderator może mieć przez to kłopoty. Grot

Wto 24 Paź, 2006 18:44

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nestor Machno napisał:
Przepraszam, ale nie głosowałem, ponieważ brak głosu również uważam za wybór, wiec prosze mi nie mówić, że mam się wstydzić, dobra? W końcu każdy jest ponoć wolny, nieprawdaż? Moze ja po prostu nie zgadzam sie z demokracja parlamentarną

No proszę! Wreszcie się w czymś zgadzamy Mr. Green Piwo Choć zapewne z różnych pobudek Wink

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 24 Paź, 2006 19:57

Powrót do góry
KK
Sangwi

Sangwi





Posty: 1006
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
Cóż podstawowym prawem obywatela jest wybór swych przedstawicieli. Skoro nie odpowiadają ci kandydaci- idziesz i oddajesz pusty głos. To też wybór. ALe jak nie poszedłeś w ogóle- to nie narzekaj. W końcu nie interesuje cię Polska.

Jak mawia prof. Miodek podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Wto 24 Paź, 2006 22:24

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Obywatelskim" tego nie tłumacz, bo oni mają wbite do głowy, że na wybory trzeba iśc i basta.

Tylko jak nie pójdziesz na wybory to jak cie odróżnić od kogoś kto ma to wsio głęboko??
Cytat:
A na kogo można głosować! Każda z partii była już przy władzy i swego przedwyborczego programu nie zrealizowała

To jest polska bolączka nie ma na kogo głosować bo wszyscy już byli i spiepszyli

Sro 25 Paź, 2006 18:14

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Piotrk1 nie myślałeś o tym, żeby napisac podręcznik do WOSu?

Podręcznika nie zamierzam pisać. Ale tak w przybliżeniu jest jak napisałem. Nazwy partii ulegają zmianie ale działacze są ci sami. Dopóki będzie głosowanie na listy, niewiele się zmieni. Trzeba zmienić ordynację wyborczą, ale to się wiąże ze zmianą Konstytucji. Nie ma takiej większości, która doprowadziałaby do tego. Tak samo jak z immunitetami. Mowa jest o tym w kampanii wyborczej, potem sprawa cichnie.

Sro 25 Paź, 2006 19:56

Powrót do góry
Nestor Machno
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 135
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ho ho, do czego to przyszło że z moimi poglądami zgodzili sie najbardziej prawicowi z prawicowych. Życie nieustannie tworzy paradoksy Bardzo szczęśliwy
De Villars- tak, przypuszczam że zgadzamy sie z innych pobudek Wink

Do moderatora- za krytykowanie władzy może mieć kłopoty jedynie ten co ją krytykuje, a nie całe forum, choć w państwie policyjnym w kierunku którego zmierzamy rzeczywiście może się to zmienić Uśmiech

_________________
Psy służą , wilki są wolne

Pią 27 Paź, 2006 22:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.