| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tajemnicze Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych

Cześć

Znalazłem w necie dziwną książkę pod tytułem: "Tajemnicze Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych w świetle zasobów archiwum państwowego we Wrocławiu". Czy ktoś może ją posiada i mógłby podzielić się informacjami ?
Pozdrawiam

Kasper

Wto 10 Paź, 2006 22:00

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.kurier.szczecin.pl/?d=podziemia&id=92331
http://www.ioh.pl/prasa.php?Wypisz=133
tu dwa linki do tego samego artykułu o PPT

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Wto 10 Paź, 2006 22:36

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tajemnicza działalność Przedsiębiorstwa Poszukiwań Terenowych w świetle zasobów Archiwum Państwowego we Wrocławiu
Marek Lubicz-Woyciechowski
Wydawnictwo My Book
wrzesień 2006

Podejrzewam, że chodzi o tę pozycję. Ciekawa, a co do nazwy firmy funkcjonowała także troszkę inna Państwowe Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych. Dopiero się ukazała mamy więc "świeżą bułeczkę" Wink
Może jeden cytacik dotyczący PPPT
Cytat:
Wspomniane wyżej PPPT powstało latem 1948 r. Główna baza znajdowała się we Wrocławiu, ale w niedługim czasie utworzono oddziały także w Olsztynie i Szczecinie. Organizacja prowadziła poszukiwania
na terenie całego kraju. Ich celem było odzyskanie wszelkiego rodzaju dóbr (maszyn i surowców przemysłowych, kosztowności, zabytków, dzieł sztuki, itd.) ukrytych przez wycofujących się Niemców.
O profesjonaliźmie, rozmachu, a także o metodach tych działań świadczy kolejny cytat: „(...) W skład personelu poszukiwawczego wchodzi wielu inżynierów. Stworzono ekipy nurków do prac pod wodą oraz drużyny z ekwipunkiem górniczym do prac podziemnych w zasypanych czy zamurowanych galeriach i podziemiach. Przedsiębiorstwo korzysta z informacji mieszkańców Ziem Odzyskanych oraz prowadzi na
własną rękę poszukiwania w rejonach, w których Niemcy ukryli lub pozostawili w czasie odwrotu rozmaite cenne rzeczy(...)
Wink

Wto 10 Paź, 2006 22:59

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajne i pokuszajace Strony. Laughing Dostalem znowu ochoty wyjechac do Polski na poszukiwania. Bardzo szczęśliwy
_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Sro 11 Paź, 2006 10:38

Powrót do góry
Kasper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to kupiłem !!!

Kupiłem i jest to zdecydowanie najbardziej obszerny materiał na ten temat jaki dotychczas czytałem
To jest zbiór dokumentów !!!! - przytoczonych faktycznych fragmentów archiwum - dokumentów opisujących poszczególne sprawy jakimi zajmowało się PPT np.Wielisław, Ślęża, zatopiony statek w porcie Szczecińskim, podziemia Wałbrzycha i wiele innych (około 300 stron przytoczonych faktów) ... Pozatym czyta się to jak dobrą książkę !!!!

I co najważniejsze bez zbędnego nudzenia i gdybania o bzdetach - po prostu chyba przepisane archiwum.

Gratulacje dla autora - kupa roboty ....

Wto 24 Paź, 2006 21:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.