| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pancerniak i zagadkowe bicie

Witam. Czy ktoś z kolegów spotkał się z podobnym biciem na jakielkowiek odznace ? Jeśli nie, może macie pojęcie co to znaczy ? Chodzi oczywiście o " SS 3 ". Pozdrawiam, Rafał


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 02 Paź, 2019 11:00

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5220
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kurczę,
niesamowity finisz ma ten Aurich Zdziwko Zdziwko
nie widziałem jeszcze takiego.
wygląda jakby pod srebrzeniem była warstwa miedzi
czego nigdy nie widziałem u tego producenta.

co do Twojego pytania to obawiam się , że nikt nie odpowie Ci sensownie
i rzeczowo. Można tylko gdybać i wymyślać historię typu po co, na co , komu, za co Laughing

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Sro 02 Paź, 2019 18:39

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to kopia, wygląda świeżo na wyklepaną u Ździsia w garażu Aurich nigdy nie stosował takich sygnatur.

Sro 02 Paź, 2019 19:16

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem odznaczenie jest jak najbardziej oryginalne. Grawerunek to zupełnie inna sprawa. Mógł zostać dodany w epoce lub nie. Moje pierwsze skojarzenie to 3 Dywizja Pancerna SS. Tylko nie bardzo wiadomo po co to.

Sro 02 Paź, 2019 20:11

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5220
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy się dobrze wyraziłem.
sama blacha jest dla mnie okej. ( jeżeli jest to kopia to naprawdę najwyzszego lotu )

te bicia nie mają nic wspólnego z tym producentem a przez kogo i kiedy zostały naniesione tego nie dowiemy się

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Sro 02 Paź, 2019 20:17

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za opinie co do bicia. Jeśli chodzi o odznake to nie mam najmniejszej wątpliwości, że jest to oryginał. Niestety więcej kopi ( tegoż producenta ) na rynku niż oryginałów, więc nie dziwi mnie komentarz o kopii Wink . Ja osobiście nigdy nie spotkałem sie z tak krótkim biciem typu " SS 3". Widziałem skróty pułku, dywizji itp.. imiona, nazwiska, daty. Ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy. Myślałem, że może któryś z kolegów widział już taki skrót myślowy Wink. Bati to co wspomniałeś o 3 dywizji pancernej ma chyba najwięcej sensu, nie wpadłem na to. Pozdrawiam, Rafał

Sro 02 Paź, 2019 20:59

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5220
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja bym nie robił sobie nadziei o powiązaniu bicia z 3.SS-Panzer Division ani tym bardziej , że było ono " epokowe"

jest pełno odznaczeń z różnymi napisami, ale grawerki te były robione w warunkach frontowych przy użyciu prymitywnych narzędzi.
Prawdopodobnie nawet gdyby one powstały po wojnie na prośbę np. weterana to myślę, że były by bardziej rozwinięte w nazewnictwie i zrobione bardziej artystycznie.
W tej chwili co mi na myśl przychodzi to są one po to aby podnieść cenę naiwnemu kupcowi.
Z drugiej strony ciekawi mnie , kto by po cholerę oryginalną i ładną blaszkę tak załatwił.

_________________
Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.
Lew Tołstoj

Sro 02 Paź, 2019 21:44

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem poza domem i sugeruję się fokami z tel. i nie mam z czym teraz porównać i czy jest normalny szpiczasty element tego typu pab obok lufy po lewej? Czy sprawdzaliście dokładnie ułożenie trawySam jestem ciekaw po jaką cholerę wybito ten znak?
Czy ktoś mógłby wrzucić na GCA? Ciekawe co o tym by powiedzieli na zagranicznym forum, warto by zaczerpnąć dodatkowej wiedzy bo tak to każdy może gdybać a z odznaczeniami PAB nie ma tu lepiej znającymi się od Philippe

Sro 02 Paź, 2019 22:15

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
ja bym nie robił sobie nadziei o powiązaniu bicia z 3.SS-Panzer Division ani tym bardziej , że było ono " epokowe"

jest pełno odznaczeń z różnymi napisami, ale grawerki te były robione w warunkach frontowych przy użyciu prymitywnych narzędzi.
Prawdopodobnie nawet gdyby one powstały po wojnie na prośbę np. weterana to myślę, że były by bardziej rozwinięte w nazewnictwie i zrobione bardziej artystycznie.
W tej chwili co mi na myśl przychodzi to są one po to aby podnieść cenę naiwnemu kupcowi.
Z drugiej strony ciekawi mnie , kto by po cholerę oryginalną i ładną blaszkę tak załatwił.



Widze, że zostałem źle zrozumiany. Nie twierdze, że to bicie zostało wykonane przez grawera, bądź też producenta w okresie wojennym. Być może nie ma też nic wspólnego z właścicielem odznaki. Poprostu nie miałem pomysłu jak to odczytać.

Sro 02 Paź, 2019 22:31

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
Jestem poza domem i sugeruję się fokami z tel. i nie mam z czym teraz porównać i czy jest normalny szpiczasty element tego typu pab obok lufy po lewej? Czy sprawdzaliście dokładnie ułożenie trawySam jestem ciekaw po jaką cholerę wybito ten znak?
Czy ktoś mógłby wrzucić na GCA? Ciekawe co o tym by powiedzieli na zagranicznym forum, warto by zaczerpnąć dodatkowej wiedzy bo tak to każdy może gdybać a z odznaczeniami PAB nie ma tu lepiej znającymi się od Philippe



Jeśli sugerujesz się fotkami z telefony i w dodatku nie masz z czym tego porównać ... nie uważasz, że powinieneś darować sobie swój pierwszy komentarz ? Na zagranicznym forum pewnie by powiedzieli ... jak czegoś nie wiesz to nie komentuj Wink

Sro 02 Paź, 2019 22:39

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To po jaką cholerę pytasz się i wrzucasz ten swój chłam, bo jak
dla mnie to nie jest nic warta! Jestes gościu tu od nie dawna
i zaczynasz tu mnie pouczać co powinienem, to nie jest twoje forum bo tutaj
może każdy się wypowiedzieć, dużo ludzi się tu już wypowiadało
sugerując się zdjęciami tylko z telefonu nie mając z czym porównać
w danym momencie, ,,co po niektórzy pisząc mogę się mylić'' bez
wiedzy na temat danego odznaczenia. Jesteś tu od nie dawna a
próbujesz tu się komuś przypodobać?
Jak ci nie pasuje moja wypowiedz to zabieraj ten swój fajans stąd i pal wroty!

Sro 02 Paź, 2019 23:17

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
To po jaką cholerę pytasz się i wrzucasz ten swój chłam, bo jak
dla mnie to nie jest nic warta! Jestes gościu tu od nie dawna
i zaczynasz tu mnie pouczać co powinienem, to nie jest twoje forum bo tutaj
może każdy się wypowiedzieć, dużo ludzi się tu już wypowiadało
sugerując się zdjęciami tylko z telefonu nie mając z czym porównać
w danym momencie, ,,co po niektórzy pisząc mogę się mylić'' bez
wiedzy na temat danego odznaczenia. Jesteś tu od nie dawna a
próbujesz tu się komuś przypodobać?
Jak ci nie pasuje moja wypowiedz to zabieraj ten swój fajans stąd i pal wroty!


Ja pytałem o bicie z tyłu, nie o samą odznake Wink. Piszesz, że kopia, a potem tłumaczysz się ..." że jestem na telefonie, że nie mam z czym porównać ". Jak najbardziej forum jest po to żeby wyrażać swoją opinie, ale wysil się choć chwile. Wróć do domu, załóż okulary, otwórz książki, albo odpal kompa i porównaj sobie tą odznake z oryginałem. Wtedy docenie Twój komentarz. A jakbyś jeszcze podesłał jakieś foty dla przykładu i opisał co Ci nie pasuje to już wogóle bonus. Jestem tu od niedawna, ale czy to znaczy, że wiem mniej niż Ty ? Wyświadcz mi przysługe ... nie mam konta na GCA, więc wrzuć ten "chłam/fajans" na te właśnie forum i spytaj o oryginalność. Już daruj sobie to bicie z tyłu. Wtedy zobaczysz ile warta jest Twoja wiedza. No chyba, że znów masz jakieś wytłumaczenie. Powodzenia

p.s.
Komu ja miałbym się tu przypodobać i po co ?

Czw 03 Paź, 2019 0:11

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla mnie kto chce mi w czymś pomóc jest każda uwaga cenna, a ty wyskakujesz tu jak dzik z kapusty abym się nie wypowiadał więc po co mam i kto kol wiek ma ci pomagać w dalszej dyskusji, tym bardziej wystawiać ją na GCA skoro każesz mi nie komentować twojego postu, mam nadzieję że nie dostaniesz na to odpowiedzi i nie każdy ma czas jechać 800 km. jaśnie panowi odpalić komputer. Wystarczyło grzecznie odpisać że wszystkie szczegóły się zgadzają, wymienione przeze mnie i była by inna rozmowa. Co do przypodobania to forum obserwuję od kilku lat i nie jeden tu był, który jak zaczął z tym hobby to i szybko skończył, więc tym bardziej że jesteś tu od nie dawna i próbujesz pouczać innych jak mają się wypowiadać więc nie rozumiem twojego zachowania, nie inaczej jak chyba nałapać tu plusów u kolegów starszym stażem na tym forum.. Smutne to ale nie dziwie się że coraz mniej ludzi chce uczestniczyć na tym forum.

Czw 03 Paź, 2019 0:37

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kazałeś opuścić mi forum, a potem się dziwisz i smutno Ci, że coraz mniej tutaj osób. Dalej piszesz o jakiś punktach ( nie wiem co za nie można dostać ... gang słodziaków z biedronki ? ). Nazywasz oryginał nic nie wartym szmelcem. Obrażasz to forum i mówisz żeby to wrzucić na GCA, bo tu niby pseudo znawcy. A na GCA jest mój Philipe i ja go plusuje Wink ( nie mogłem się powstrzymać ).
Ja już Ci napisałem dlaczego powinieneś darować sobie swój pierwszy komentarz, ale powtórze ... BO SAM SIĘ PRZYZNAŁEŚ, ŻE TEGO Z NICZYM NIE PORÓWNAŁEŚ.
Widze, że jesteś "ciężkim" człowiekiem, więc nie będe z Tobą dłużej dyskutował ( no chyba, że mnie zaplusujesz Wink ... wybacz to jest silniejsze odemnie Uśmiech ). Jeśli chcesz mi coś udowodnić wrzucaj tą odznake na GCA ( pokaż kolegą, że nie robisz z gęby cholewy ). Wrzuć screenshoty z uzyskanych odpowiedzi i wtedy możesz mnie upokorzyć ku uciesze wszystkich. Póki tego nie zrobisz nie będe już odpisywał na Twoje jakże płytkie komentarze. Odpowiedź uzyskałem już od Bati za co dziękuje. Wolka4 również dzięki.

Czw 03 Paź, 2019 1:13

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem ten twój bełkot??? Ja kazałem opuścić ci to
forum, możesz wskazać gdzie tak napisałem??? Jeśli zbierasz naklejki
gangu Słodziaków twoja sprawa ale po jaka cholerę mnie o tym
informujesz. Dla mnie to szmelc ponieważ ktoś próbował jej dorobić
dodatkowe sygnowanie więc z góry z pewnością nie chciałbym jej
w swojej kolekcji dlatego że każde ingerowanie w tego typu tracą
na wartości..
Gościu w jakim sensie mi tu próbujesz wmówić że obrażam to forum lub obraziłem kogoś w twoim
poście? Dla tego żeby mieć dodatkowy punkt widzenia co inni o tym
myślą? To chyba lepiej jest czym więcej doświadczonych kolekcjonerów
dodatkowych osób wypowie się na ten temat, więc doradziłem aby ją
wrzucić na GCA, ale chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Zresztą mam gdzieś ten twój fajans i rób sobie z nim co chcesz,
ja ci na pewno nigdzie nie pomogę, mam nadzieję że koledzy również.

Czw 03 Paź, 2019 2:07

Powrót do góry
EK75
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co za wyszukana finezja w dyskusji voilà !!!
Też jestem nowy zielony nawtykaj mi Pan trochę panie łaskawco !

Czw 03 Paź, 2019 8:51

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czcigodny Kolego Czarodzieju! Nie będę się upierał, bo ze mnie taki "tankista" (w falerystyce), jak z koziej dupy trąba, ale (skromnie!) pozwolę sobie nie do końca się zgodzić z wypowiedzią Excellencji na temat "fajansu", tudzież "szmelcu". Według mnie odznaka jest oryginalna. Patrzę na swoją (już niestety tylko na zdjęciach) i wszelkie szczegóły pasują idealnie. Moja zaś była weryfikowana na GCA (Philippe DeBoeck i inni) oraz przez wielce przeze mnie szanowanego Kolegę Krzysztofa (krce1945), któremu słowu wierzę niczym prawdzie objawionej. Oczywiście, zgadzam się z Kolegą w kwestii "dodatkowego sygnowania" (wręcz nie wierzę w jego epokowe pochodzenie!), ale byłbym ostrożny w uznawaniu tego odznaczenia za "szmelc" w całości z powodu jakichś dziwnych, wtórnych bić. Choć niewątpliwie byłoby lepiej dla odznaczenia, gdyby ich nie było.

Pozdrawiam.

Czw 03 Paź, 2019 9:56

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4248
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dodam ze z chęcią przyjmę taki szmelc w każdej ilości.
Powtórzę za kolegami, wątpię by bicia były epokowe ale to nie świadczy o tym ze odznaczenie to kopia.
I Panowie, trochę kultury w dyskusji, bo to żenujące. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Czw 03 Paź, 2019 10:40

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
A ja jeszcze dodam ze z chęcią przyjmę taki szmelc w każdej ilości.
Powtórzę za kolegami, wątpię by bicia były epokowe ale to nie świadczy o tym ze odznaczenie to kopia.
I Panowie, trochę kultury w dyskusji, bo to żenujące. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Łatwo pisać o kulturze stojąc obok. Ciekawe jakbyś kolego zareagował, gdyby " darmowy czarodziej " obrażał Ciebie w ten sposób. Jestem tylko człowiekiem. Pozdrawiam, Rafał

Czw 03 Paź, 2019 11:15

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I świetnie ekscelencjo! To mi się u kolegi podoba, porównałeś wszelkie szczegóły i napisałeś że wszystko się zgadza, jedynie poza sygnaturą.
Dyskusja na poziomie z ekscelencją, jak napisałem temuż osobnikowi że nie mam jak porównać no ale do niego to nie dociera, i każe mi się na samym początku nie udzielać.
Co do takiego sygnowania to proszę mi wskazać na jakim kol wiek PABie
czy gdzieś była wybita, bo nigdy się z takoż sygnaturą nie zetknąłem,
to może będziemy wybijać sygnatury i zastanawiać się czy nie podniesie
jej na wartości, według mnie odznaka jest z paskudzona w której dodano
jej dodatkowego uroku.
Mirku jak zauważyłeś napisałem nie obrażając nikogo, który ten osobnik
sam zaczął przyczepiając się do mojej wypowiedzi, wmawiając mi że to
ja go jeszcze obraziłem jaśnie pana.
Co do twojej wypowiedzi EK75 nie rozumiem czemu mam ci nawtykać i co
mam ci nawtykać?

Czw 03 Paź, 2019 11:40

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:

Co do takiego sygnowania to proszę mi wskazać na jakim kol wiek PABie
czy gdzieś była wybita, bo nigdy się z takoż sygnaturą nie zetknąłem,...


Nie było takich sygnatur! I nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Pytanie powstaje tylko czy są to bicia epokowe, czy współczesne (a ściślej: powojenne). Moim skromnym zdaniem-te ostatnie (powojenne). Różnej maści numeratorów czy innych stempelków jest na rynku (choćby ebay) od cholery. Zgadzam się także z Kolegą, że robienie czegoś takiego na odznaczeniach pomniejsza ich wartość, a wręcz jest ich niszczeniem. Nie mam w tej kwestii wątpliwości. Idąc tą drogą, moglibyśmy na każdym niemieckim odznaczeniu ponabijać sobie "eSeSy" i robić "dobre handele"...

Czw 03 Paź, 2019 12:03

Powrót do góry
Kafarek
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 209
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wlasnie jestes nowy nie odzywaj sie wogole niech pan freewizard pisze sam z soba dobrze mu wychodzi ewentualnie niech czycha od wielu lat w utajeniu Twisted Evil

Czw 03 Paź, 2019 14:00

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego FreeWizard (aka. darmowy czarodzieju) Pomijając fakt, że w Twoich wypowiedziach brakuje składu, sensu i przede wszystkim poprawnej polszczyzny, odnoszę nieodparte wrażenie, że nie są tu mile widziane.
_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Czw 03 Paź, 2019 18:19

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
Kolego FreeWizard (aka. darmowy czarodzieju) Pomijając fakt, że w Twoich wypowiedziach brakuje składu, sensu i przede wszystkim poprawnej polszczyzny, odnoszę nieodparte wrażenie, że nie są tu mile widziane.



Ja odnoszę wrażenie ,,panie Polonisto'' że robisz dodatkowe zamieszanie. Jestes SMUTNY bo siedzisz nad slownikami i zajmujesz sie bździnami. więc twoje żale nie chce tutaj nikt czytać więc nikt cię o zdanie razem z Kafarem nie pytał bo robicie to wy dodatkowe zamieszanie.

Czw 03 Paź, 2019 19:09

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
BrunoWelt napisał:
Kolego FreeWizard (aka. darmowy czarodzieju) Pomijając fakt, że w Twoich wypowiedziach brakuje składu, sensu i przede wszystkim poprawnej polszczyzny, odnoszę nieodparte wrażenie, że nie są tu mile widziane.



Ja odnoszę wrażenie ,,panie Polonisto'' że robisz dodatkowe zamieszanie. Jestes SMUTNY bo siedzisz nad slownikami i zajmujesz sie bździnami. więc twoje żale nie chce tutaj nikt czytać więc nikt cię o zdanie razem z Kafarem nie pytał bo robicie to wy dodatkowe zamieszanie.


Kali jeść... Kali rozumieć... Super

_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Czw 03 Paź, 2019 20:32

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.