| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książki Marcina Meyer

Witam brać kolekcjonerską. Pytanie do posiadaczy tomu 1 bądź 2 Marcina Meyer ... czy polecilibyście te książki ? Czy znajdują się w nich jakieś kopie na które trzeba uważać ? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Rafał

Sob 28 Wrz, 2019 10:39

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czesc.Kopii nie ma ale warto miec .Mam 1 i 2 tom.polecam
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sob 28 Wrz, 2019 13:14

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolf77 napisał:
Czesc.Kopii nie ma ale warto miec .Mam 1 i 2 tom.polecam


Dzięki wielkie za odpowiedź !

Sob 28 Wrz, 2019 14:58

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Również jestem posiadaczem dwóch tomów autorstwa Marcina. Mam nadzieję, że Kolega Monsun nie napisał ostatniego słowa i wkrótce pojawi się kolejny tom.
Myślę, że w swoich zbiorach warto posiadać te pozycje. Oczywiście ze względów oczywistych nie są to wyczerpujące opisy wariantów omawianych przez autora odznaczeń. Jednak dużym walorem są zdjęcia opisanych artefaktów. Jest też sporo istotnych informacji związanych ze szczegółową historią powstania omawianych przez autora odznaczeń, jak również warunków otrzymania danego odznaczenia. Nie każdy przeciż, wie za co żołnierz dostawał np. szturm ogólny.
Moim zdaniem jest to ciekawe uzupełnienie literatury falerystycznej, warto posiadać te dwa tomy. Być może nie są tak wyczerpujące jak monografie poświęcone jednemu rodzajówi odznaczenia. Jednak książka daje sporo informacji od ogólny do bardziej szczegółowych, zwłaszcza dla omawianych przez autora wariantów.
Osobiście polecam.

Sob 28 Wrz, 2019 18:46

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Również jestem posiadaczem dwóch tomów autorstwa Marcina. Mam nadzieję, że Kolega Monsun nie napisał ostatniego słowa i wkrótce pojawi się kolejny tom.
Myślę, że w swoich zbiorach warto posiadać te pozycje. Oczywiście ze względów oczywistych nie są to wyczerpujące opisy wariantów omawianych przez autora odznaczeń. Jednak dużym walorem są zdjęcia opisanych artefaktów. Jest też sporo istotnych informacji związanych ze szczegółową historią powstania omawianych przez autora odznaczeń, jak również warunków otrzymania danego odznaczenia. Nie każdy przeciż, wie za co żołnierz dostawał np. szturm ogólny.
Moim zdaniem jest to ciekawe uzupełnienie literatury falerystycznej, warto posiadać te dwa tomy. Być może nie są tak wyczerpujące jak monografie poświęcone jednemu rodzajówi odznaczenia. Jednak książka daje sporo informacji od ogólny do bardziej szczegółowych, zwłaszcza dla omawianych przez autora wariantów.
Osobiście polecam.


Dziękuje za wyczerpującą opinie. Po Waszych wpisach czuje, że się skusze Wink . Tym bardziej, że cena jest bardzo przystępna. Pozdrawiam, Rafał

Sob 28 Wrz, 2019 19:57

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja również mam oba tomy i sobie chwalę Uśmiech Polecam
_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Sob 28 Wrz, 2019 21:43

Powrót do góry
EK75
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 106
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja poluję na niższe ceny już sobie upatrzyłem szczególnie interesują mnie kryteria nadawania a i odmiany Pozdrawiam autora ! Super

Nie 29 Wrz, 2019 5:04

Powrót do góry
rakus13
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 193
Skąd: z Bunkra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zamówione ! Wink . Dziękuje Panowie za pomoc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam, Rafał

Nie 29 Wrz, 2019 11:16

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Również posiadam i polecam. Super
_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Nie 29 Wrz, 2019 18:28

Powrót do góry
robson7106
Porucznik

Porucznik





Posty: 773
Pochwał: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Choć interesuje mnie bardziej tematyka II RP też posiadam oba tomy. Super

Nie 29 Wrz, 2019 19:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.