| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nahkampfspange

Proszę o pomoc w weryfikacji oryginalności.

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 31 Sie, 2019 13:06

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

Zawsze trudno oceniać po takich zdjęciach, ale moim zdaniem ma szansę na 3 wzór Lindena z rewersem 2 lub 3 matrycy i lutowanym hardware. Zastanawia jednak "odwrócony" pin zawiasu

Sob 31 Sie, 2019 20:22

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 17

cześć Jacek,

mi też ta blacha podoba się
miewam, że pisząc 3 wzór chciałeś napisać 2.
co do odwróconego bolca w zawiasie, spójrz na zakończenie szpili od strony haczyka, czy nie jest zbyt równo/ prosto wykończone.
Było by to sensowne wytłumaczenie przełożenia sworznia w zawiasie jak i być może i szpilki Rolling Eyes Rolling Eyes

ps. w końcu i ja mam Wink

Opis załącznika:

Sob 31 Sie, 2019 22:46

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Cze
Mogę się mylić, lecz po awersie dla mnie jest to bardziej 3 wersja. Być może informacja o rewersie niechcący zagmatwała moją odpowiedź, ale obaj wiemy że ta CCC zarówno z 2 jak i 3 matrycy miały tę samą sygnaturę.
Co do sworznia zawiasu możesz mieć rację

Nie 01 Wrz, 2019 11:47

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Pochwał: 1

Część,
Orginalny sworzeń powinien być delikatnie zaklepany na końcu zawiasu (po drugiej stronie sworznia gdzie mamy łeb w stylu nita), albo lutowany tak jak widać na drugim zdjęciu. Patrząc na zdjecie CCC z wątku widzać że go tam brakuje (sworzeń nie ma swojej oryginalnej długości), a jest odwrócony żeby prawdopodobnie poprostu nie wypadł podczas klasycznej prezentacji. Ewidentnie coś było robione ze szpilą i sworzniem (jak to już zauważył Przemek). IMO "back plate" chyba nie jest oryginalna.
P/Kr

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 03 Wrz, 2019 17:55

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

Witam. Wiem, że post sprzed paru tygodni, ale musze wrącić swoje 3 grosze. Moim zdaniem jest to kopia Staegemeira. Za względu na srebrzenie ( no chyba, że to kwestia światła ), ale przedewszystkim tylnią płytke. ( W sumie detale z przodu też chciałbym zobaczyć w lepszym świetle ). Kopie te były odlewane przy użyciu oryginalnych matryc FLL, więc łatwo o pomyłke. Temat poruszany tutaj http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=985667 . Jednak jeszcze raz zaznaczam, że jest to tylko moja opinia. Pozdrawiam

p.s.
Mam u siebie w gablocie oryginalną FLL w brązie. Moge porobić fotki, żeby chociaż pokazać różnice detali z przodu

Czw 19 Wrz, 2019 23:57

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

Bardzo dobre kopie na które trzeba uważać. Powstałe na bazie oryginalnych form FLL. Załączam foto ...

Opis załącznika:

Pią 20 Wrz, 2019 14:18

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

rakus13 napisał:
Bardzo dobre kopie na które trzeba uważać. Powstałe na bazie oryginalnych form FLL. Załączam foto ...

Zarówno Przemek, jak i ja znamy, a nawet mamy to wznowienie : ) Wcześniejsze nasze opinie brały te kopie pod uwagę. Jednak Twój post na pewno pomoże wielu forumowiczom Super

Pią 20 Wrz, 2019 17:53

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

W porównaniu z treścią postu Thomasa na który się powołujesz
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=985667

Opis załącznika:

Pią 20 Wrz, 2019 18:13

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

Ostatnio mało brakowało, żebym kopie CCC Gablonza kupil, ale diabeł tkwi w szczegółach Wink . Chodziło o dolną część słowa Berlin. Byłem pewien, że oryginał, wszystko się zgadzało. Dobrze, że udało mi sie znaleść ten artykuł http://www.warrelics.eu/forum/nahkampfspange-forum/nahkampfspange-good-fake-561965/ . A jeśli chodzi o srebrne szpangi, tak jak ta z tego postu ... od razu zagładam, że kopia, ale to ze wzgledu na doświadczenie. Pozdrawiam

Opis załącznika:

Pią 20 Wrz, 2019 18:39

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Hej,
CCC z postu ma szansę jak już pisali koledzy z forum. Odznaczenie nie jest wierną kopią Staegemeira i bliżej mu do oryginału, ale było w nim dużo kombinowane. Załączyłem front mojej CCC w brązie ze stajni FLL, tego samego wzoru co CCC w wątku, Staegemeir się nie umywa.
Pozdr Kr

Opis załącznika:

Pon 23 Wrz, 2019 22:32

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

Krce1945 mógłbyś wrzucić fotki tyłu swojej szpangi ? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Pon 23 Wrz, 2019 22:46

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Tył FLL przy dwóch rodzajach światła.
P/Kr

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 24 Wrz, 2019 20:00

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

krce1945 napisał:
Tył FLL przy dwóch rodzajach światła.
P/Kr

Dzięki za foty. Jak dla mnie ten ccc z postu to kopia ... Twoje foty są tego najlepszym dowodem Wink . Tak jak pisałem wcześniej ... używano oryginalnych form, więc łatwo można się pomylić. Oczywiście mogę się mylić ( jestem tylko człowiekiem ), ale jak dla mnie za dużo rzeczy podpada. Zwróć uwage chociażby na rowki które trzymają płytke. Nawet zaczep szpilki o którym wspomniałeś wcześniej. Szkoda, że fotka przodu tej ccc z postu nie jest tak dobra jak Twoja :/ . Dołączam foty swojej, choć na Twojej widać różnice Wink Pozdrawiam

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 24 Wrz, 2019 21:57

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem tej właśnie wersji żeby była podrabiana. Staegemeir sprzedaje kopie wzoru pierwszego. Wątek dotyczy drugiego wzroru. Zdjęcia omawianej CCC bardzo słabe, ale rzuć okiem na te poniżej, odznaczenia mają ze soba dużo wspólnego.
P/Kr

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Wto 24 Wrz, 2019 23:32

Powrót do góry
rakus13
Sergent

Sergent

krce1945 napisał:
Szczerze mówiąc jeszcze nie widziałem tej właśnie wersji żeby była podrabiana. Staegemeir sprzedaje kopie wzoru pierwszego. Wątek dotyczy drugiego wzroru. Zdjęcia omawianej CCC bardzo słabe, ale rzuć okiem na te poniżej, odznaczenia mają ze soba dużo wspólnego.
P/Kr

Zgodze się. I żeby się nie powtarzać Wink ... powiem tylko, że moge się mylić, ale byłbym z tą szpangą bardzo ostrożny. I zakończmy już na tym. Choć przyznam, że post ciekawy i szanuje spostrzeżenia wszystkich Super . Pozdrawiam

Sro 25 Wrz, 2019 1:01

Powrót do góry
Strona 1 z 1

Skocz do: