| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asabye
Leutnant

Leutnant

Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podstawki /ekspozytory/pleksi...

Cześć. Czy któryś z szanownych forumowiczów wie gdzie mozna nabyc takie podstawki, ekspozytory. Chodzi konkretnie o te. Chyba, ze polecacie jakies lepsze. Nabylem ostatnio takie, które trza poskladac z trzech czesci. I niestety mozna je okreslic slowem z mojego poprzedniego postu. Za wszelkie info dziękuję.
Cheers
Lukas

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 20 Lip, 2019 17:11

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

Spróbuj prozmawiać z Marcinem /@xnitro/, chociaż dawno Go tu nie widziałem.
Jeśli Ci się nie uda to może tu coś znajdziesz
https://allegro.pl/uzytkownik/CKCZARNYsklep?bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-uni-1-5-0619

Nie 21 Lip, 2019 8:17

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant

X-nitro to juz chyba lata sie nie logowal, a ckczarny niestety takich nie ma, tylko takie skladane. Stad tez moj post. Ale dzięki, bede szukal dalej. Zawsze mozna zamowic z zagranicy, ale lepiej swojemu dac zarobic.
Cheers
Lukas

Nie 21 Lip, 2019 10:38

Powrót do góry
BrunoWelt
Leutnant

Leutnant

Pochwał: 1

Ile potrzebujesz?

Nie 21 Lip, 2019 11:05

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant

A z 10 moze 15 ciut na zapas.

Nie 21 Lip, 2019 12:46

Powrót do góry
Szakals
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Ekspozytory

Chyba coś podobnego
https://allegro.pl/oferta/stojak-ekspozytor-na-monety-monete-z-plexi-5070555353?reco_id=da1252b1-b6cf-11e9-ba83-246e9680c108&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Nie 04 Sie, 2019 17:54

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Hej,
Te ekspozytory na odznaczenia mogą być trochę za niskie, klasyczne dostępne wcześniej na rynku miały wysokość 50mm. Szukam też ekspozytorów i może ktoś już testował tą właśnie wersję podstawki i mógłby zamieścić zdjęcia jak się prezentuje np. ISA lub
inne odznaczenie na niskim stojaczku?
P/Kr

Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Nie 04 Sie, 2019 21:17, w całości zmieniany 1 raz

Nie 04 Sie, 2019 20:51

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant

Hej, sa rozne 50 mm tez, ale jeszcze tych nie testowałem.
Cheers
Lukas

https://allegro.pl/oferta/stojak-podstawka-z-plexi-pleksi-na-medal-medale-7439741075?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Nie 04 Sie, 2019 21:00

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Asabye napisał:
Hej, sa rozne 50 mm tez, ale jeszcze tych nie testowałem.
Cheers
Lukas

https://allegro.pl/oferta/stojak-podstawka-z-plexi-pleksi-na-medal-medale-7439741075?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Te mogą zdać egzamin, zmierzylem te co kupiłem ładnych kilka lat temu i musze stwierdzić że nwymiarowo są bardzo zbliżone. Dzięki za info. Piwo
P/Kr

Nie 04 Sie, 2019 21:27

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik

Jak ktoś kupi, dajcie foto. Zobaczymy czy warto Uśmiech

Nie 04 Sie, 2019 21:35

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Właśnie zamówiłem niższe na szpangi i wyższe na odznaczenia, prześlę info jak to wygląda.
P/Kr

Nie 04 Sie, 2019 22:16

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży

ekspozytor

Cześć używam ich od niedawna i wyglądają całkiem dobrze przynajmniej jeśli chodzi o ISA i GAB jestem poza domkiem więc wrzucam foty które znalazłem w telefonie

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 05 Sie, 2019 0:57

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży

ekspozytor

jeszcze dwa

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 05 Sie, 2019 1:00

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Hej,
Rzeczywiście prezentuje sie OK, nawet w niższej wersji stojaczka. Jestem ciekaw jak odznaczenia dwuczęściowe np.: LW pilot, lub strzelec gdzie orzełek jest nitowany do wieńca i wówczas kąt ekspozycji może się zmieńc na bardziej poziomy niż pionowy z razji przesuniecia punktu podparcie przy zastosowaniu niższego ekspozytora. Masz może cos LW? Wielkie dzięki za info.
P/Kr

Pon 05 Sie, 2019 8:32

Powrót do góry
Pan Pikuś
Leutnant

Leutnant

U mnie tak się prezentują

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 10 Sie, 2019 18:06

Powrót do góry
Kar98
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki

Pan Pikuś napisał:
U mnie tak się prezentują

A te to gdzie kupione?

Nie 11 Sie, 2019 9:39

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan

Cześć,
Eksozytory dotarły do mnie tydzień temu, ale dopiero teraz znalazłem chwilę czasu. Porównałem sposób prezentacji dla wersji wyższej 50mm i niższej 35mm. Do tego użyłem róznych typów odznaczeń - pełne, wytłoczki, dwócześciowe, oraz szpangi LW i WH.
Wesja ekzpoytora 50mm jest dopasowana dla wszystkich odznaczeń WH, LW, KM ze szpilkami pionowymi i poziomymi. Mniejsza 35mm z nią już było trudniej. Świetnie pasował do niej u-boot abzeichen (z racji kształtu "owalu poziomego" i gabarytów) juz mniej prezentowała się ISA - wytłoczka FLL'a (była przechylona trochą za mocno do tyłu, z pełnymi wersjami odznaczeń, czy dwóczęściowymi nie było wiekszego problemu. Przy odznaczeniach o kształcie "owalny w pionie" często wymagało to wiekszej pracy przy ustawianiu, odznaczenia lubiły delikatnie przechylić sie w lewo, lub w prawo od pionu. Powodem jest o 1mm wiekszy rozstaw podparcia przy mniejszym ekspozytorze i indywidualne ukształtowanie dolnej części odznczenia w liście dębu kokardy itp. Przy wyższej wersji ekspozytor przyznam było łatwiej i szybciej.
Mniejszą wersja 35mm chciałem użyć do prezentowania szpang LW i WH. prezentacje można wykonać na dwa sposoby wkładając szpange na stojak co przy szpangach WH odznaczenie stoi bardziej w pionie (prostopadle do podłoża). Możę być to problem gdy odznaczenia będą stały znacznie niżęj od punktu wzroku wóczas bedzie słabiej prezentowało swoje walory. Szpanga LW bez problemu w prezentuje się dobrze w dwóch wersjach prezentacji. Drugą wersją eksponowania polega na zaczepieniu szpili na podstawie ekspozytora wówczas odznaczenie jest trochę niżej, ale wówczas WH i LW wygląda równie dobrze. Załączam kilka zdjęć, może komuś bedzie łatwiej podjąć decyzje co i na czym pokazać swoje zbiory.
Pozdr Krzysztof

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika: