| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Operation Wolrd War 2

Witam
Chciałbym zainteresować Was ciekawa figurkową gra bitewna - Operation World War 2 (ex Operation Ovelord 2, Alzo Zero).
Gra jest figurkową, w skali 1/72. Figurki i pojazdy mogą być dowolnej firmy produkującej modele w tej skali (Italeri, Revell, Hasegawa, Dragon i wiele wiele innych). Zaleta jest niska cena - 48 żołnierzy kosztuje juz 17zl, a pojazd 25zl.
Ogromna zaleta jest realizm rozgrywki, a to dzięki wprowadzeniu Kart Rozkazów o różnym priorytecie ich wykonywania, dzięki czemu nie da sie przewidzieć rozgrywki od początku do końca.
Skala starcia - to około 1-5 plutonów po każdej ze stron. Wyjątkowo zdarza sie kompania vs kompania. Obecnie 4 strony konfliktu sa szczegółowo opisane - Rosjanie, Niemcy, Brytyjczycy, Amerykanie. Akcja rozgrywki dzieje sie w latach 1943-45 i sprzęt i broń z tego okresu jest opisana.
I najważniejsza rzecz - tutaj nawet pojedynczy żołnierz (snajper, panzerfaust itp) może mieć duży wpływ na walkę.
http://www.alzozero.it/eng/index.html - link do strony systemu
http://www.alzozero.it/eng/html/download.html - link do downloadu, w którym do sciągnięcia ZUPEŁNIE ZA DARMO podręcznik w wersji angielskiej, karty rozkazów, scenariusze, znaczniki do tego systemu. (kiedyś, przy poprzedniej wersji trzeba było placić - Italeri je sprzedawała).
http://www.operationoverlord.fora.pl - strona polskiego forum jego oto systemu. Juz teraz trwają nasze prace w celu przetłumaczenia podręcznika na język Polski.
Zapraszam!!!

Czw 05 Paź, 2006 23:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Figurki i pojazdy mogą być dowolnej firmy produkującej modele w tej skali (Italeri, Revell, Hasegawa, Dragon i wiele wiele innych). Zaleta jest niska cena - 48 żołnierzy kosztuje juz 17zl, a pojazd 25zl.


Mocno to naciągane- po pierwsze, Dragon nie robi figurek w 72, po drugie modelist za 25 zł jest zazwyczaj niskiej jakości.

Pią 06 Paź, 2006 0:16

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze Dragon ma w planach robienie figurek na zasadzie jak Dragon Armor. A tu można powiedzieć takie przetarcie szlaku próbne co do figurek Dragona: http://www.dragonmodelsltd.com/html/7257-1.html:) A Dragona wrzuciłem tam głównie mówiąc o modelach).


Dwa - niektóre z modeli Italeri (a one właśnie tyle kosztują) sa naprawdę dobre - np Puma, ISU-152, IS-2, M8, DUKW (całkiem nowe, nie ex-ESCI), M6, StuG (wczesny), Blitz, Pantera ujdzie tez. A do Bitewniaków nikt nie każe kupować od razu modeli Dragona za 40zl Uśmiech
Zresztą podałem cena "juz" - a na allegro znajda sie dobrych firm i w takiej cenie właśnie około - sam kupowałem StuG-a revella z kosztem przesyłki za 26,50. 8)

Pozdrawiam.

Pią 06 Paź, 2006 8:22

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po pierwsze Dragon ma w planach robienie figurek na zasadzie jak Dragon Armor.


Dragon Armour to cudowna seria metalowych cudaków, które się do niczego nie nadają.

Cytat:
A tu można powiedzieć takie przetarcie szlaku próbne co do figurek Dragona


Z figurkami opracowanymi przez Pegasus Hobbies.

Cytat:
Dwa - niektóre z modeli Italeri (a one właśnie tyle kosztują) sa naprawdę dobre - np Puma, ISU-152, IS-2, M8, DUKW (całkiem nowe, nie ex-ESCI), M6, StuG (wczesny), Blitz, Pantera ujdzie tez.

To się uśmiałem- Puma jest tragikomiczna, jedyna słuszna Puma to Hasegawa z kołami Rodena, M8 i M20 mają zwalone koła- trzeba dawać z Callibre 72, na dodatek detalować interior blachą, nie wspominając, iż w obu jest od M20. M6 to stary parch mający za wysokie o prawie pół centa zawieszenie ( w 72 !!). Stug przypomina Stuga jak patrzę z daleka. Z Pantery faktycznie da się coś zrobić, tylko praktycznie można wykorzystać tylko samą bryłę i detalować od nowa. Blitz to chłam, nie przypomina wcale Blitza, nie wspominając, że za te same pieniądze można mieć Rodena, jeśli tylko ktoś zna odpowiedni adres.
Cytat:

Zresztą podałem cena "juz" - a na allegro znajda sie dobrych firm i w takiej cenie właśnie około - sam kupowałem StuG-a revella z kosztem przesyłki za 26,50.


Którego III.G, czy IV, bo jeśli IV, to jest stary trup z początku lat 70. tych nie przypominający niczego.

Z poważaniem,

Kuba Humiński,

Współpracownik serwisu www.smallscaleafv.com

Pią 06 Paź, 2006 11:36

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

StuG-a III oczywiscie, StuG IV nie chcialbym z Revella nawet za darmo Uśmiech

O IS-2 czy ISU-152 nie widze abys sie wypowiedzial krytycznie Uśmiech (a slyszalem rozne opinie - od krytycznych do wrecz peanow na czesc Italeri). Zreszta zrobili tez 2 "szybkie" w pudelku jak HaT.

Ps - Italeri wypuscilo nowa serie wlasnie raczej z mysla o wargamingu i "kieszeni" - bo fakt 60 czesci na Pume (chyba cos kolo tego bylo) nie jest za duzo. Mnie osobiscie sie tylko dzialo nie podoba, no i fakt ze trzeba uzywac szpachli przy montowaniu zawieszenia.

A co do porownania z Dragon Armour to mialem na mysli raczej zasade ze maja w planach wypuscic juz pomalowane figurki w tej skali - ale nie do konca wiadomo czy z metalu. (takie sluchy chodza). Wink

Pozdrawiam

Kontrybutor na http://www.72review.org/index.php/Main_Page
Uśmiech

Pią 06 Paź, 2006 12:03

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
O IS-2 czy ISU-152 nie widze abys sie wypowiedzial krytycznie


Bo mi się nie chce jechać do kolegi żeby je pomacać a ja ruskich z zasady nie kleje.

Cytat:
A co do porownania z Dragon Armour to mialem na mysli raczej zasade ze maja w planach wypuscic juz pomalowane figurki w tej skali - ale nie do konca wiadomo czy z metalu. (takie sluchy chodza).


Tylko po co, Dragon i tak traktuje 72- karzy jak dzieci, dał temu przykład wypuszczając zdebilałe Shermany, nie przypominające niczego.

Prośba do Monsieur moderatora przenieśże Waść temat do modelarstwa, bo ściśle fachowy się robi Laughing

Pią 06 Paź, 2006 12:27

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szczesliwie nie jestem Shermanofilem - bo bym umarl na zawrot glowy z iloscia shermanow.

Niemieckie na moje oko przypominaja to co maja przypominac Uśmiech
Ale kto uzywa do wargamingu modeli Dragona - tylko modelarz lub perfekcjonista Uśmiech
Powszechnie na zachodzie uzywa sie nawet Airfixa tylko troche poprawiajac tu i owdzie. - to tak zeby wrocic do tematu Wargamingu i Operation: World War 2 Uśmiech

Pią 06 Paź, 2006 13:27

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szczesliwie nie jestem Shermanofilem - bo bym umarl na zawrot glowy z iloscia shermanow.


Shermanoholikiem !!

Pią 06 Paź, 2006 13:51

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bez obrazy Panowie, ale czy forum historyczne jest Waszym zdaniem właściwym miejscem na wątek o grze i modelach?
Pozdrowienia
Grendel

Pią 06 Paź, 2006 14:44

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Bez obrazy Panowie, ale czy forum historyczne jest Waszym zdaniem właściwym miejscem na wątek o grze i modelach?
Pozdrowienia


Na to

Human dwa posty wyżej napisał:
Prośba do Monsieur moderatora przenieśże Waść temat do modelarstwa, bo ściśle fachowy się robi

Pią 06 Paź, 2006 15:07

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
No to skoro Panowie już jesteście tutaj to Herr Moderator (bo tam był Monsieur Bardzo szczęśliwy) prosi o uspokojenie nerwów.
Jeśli takie emocje wywołują u was modele plastikowe to może sklejcie sobie modele kartonowe w 1:72:
http://www.papertigerarmaments.com/default.asp
Prościuteńkie i jakie pole do popisu w przerabianiu Bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam.

Sob 07 Paź, 2006 3:06

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli takie emocje wywołują u was modele plastikowe to może sklejcie sobie modele kartonowe w 1:72:


Czekaj spotkamy się w Kłodzku 18 listopada to powiem Ci parę ciepłych słów o kartonach Razz

Sob 07 Paź, 2006 10:40

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z przyjemnością posłucham i parę ciepłych słów o plastikach też mogę powiedzieć Razz
Ok, nie róbmy OT.

Pozdrawiam.

Sob 07 Paź, 2006 13:21

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kartony - gdyby nie faktr ze trzeba podklejac tekturka/kartonem i uzywac pierdylion rodzajow kleju, moze bym sie za to wzial Bardzo szczęśliwy
Ale co do tematu - wlasnie z kartonu czesto w wargamingu sa domki - poporstiu wydrukowane w tej skali Bardzo szczęśliwy
Znam ludzi ktorzy kartonowymi modelami w 1/72 graja. Uśmiech

Polskie znaki!

Pon 09 Paź, 2006 20:19

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię kartonu, a tak przy okazji, czy planujecie zrobić taką bitewkę na modele bo chętnie bym dołączył?
Mam już jakieś 200 modeli na małą bitewkę Bardzo szczęśliwy

1. Połączyłem Twoje dwa posty w jeden bo dotyczył tego samego. Używaj funkcji "Edycja".
2. Używaj polskich znaków i sprawdzaj w funkcji "dalej", która pokazuje błędy. Na przyszłość nie będę pisać tylko skasuje posty i po zabawie.

Krzychu74

:okret4:[/color][/color][/color]

Pon 09 Paź, 2006 21:05

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Hm...czy ja napisałem, że macie lubić karton? Linka dałem jako ciekawostkę. Używam dwóch rodzajów kleju: Wikol i Super Glue.
A propos kleju to:
Przemos19 napisał:
Cytat:
uzywac pierdylion rodzajow

Co oznacza słowo, które zaznaczyłem na czerwono?

Pozdrawiam.

Wto 10 Paź, 2006 2:49

Powrót do góry
..::Adam.pl::..
Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)

Warrant Officer Class Two (Quartermaster Sergeant)




Posty: 132
Skąd: Festung Warschau
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

po co te nerwy, zakow polskich pisac nie moge bo mam angielski system, a za podpowiedz o edycji to dzienkuje

Wto 10 Paź, 2006 19:40

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a taki zbitek słowny to jest - ponoć popularny w rejonie Augustowa (chociaż osobiście sam stamtąd nie pochodzę).

Co do znaków - piszę z laptopa a na nim strasznie ciężko alt wskakuje :/

Adam.pl - na konwencie w Niepołomicach robiliśmy ostatnio bitewkę
W Warszawie mamy parę osób więc zapewne będzie się dało zorganizować coś Uśmiech - z czego jeden nie ma modeli ale by chętnie pogral jeśli by mu ktoś użyczył.

zapraszam pod forum poświęcone temu systemowi w celu dogadania co i jak, jak również zachęcam do ściągnięcia zasad z www.alzozero.com Uśmiech
Jak zwykle służę pomocą w razie wszelkich niewiadomych Wink

Sro 11 Paź, 2006 11:35

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

..::Adam.pl::.. napisał:
po co te nerwy, zakow polskich pisac nie moge bo mam angielski system, a za podpowiedz o edycji to dzienkuje

A co ma jedno do drugiego Question Uwierz mi, że na angielskim systemie da się pisać polskie literki, więc musisz znaleźć sobie lepszą wymówkę Wink A poza tym to nawet jak nie wiesz jak się piszę polskie znaczki to raczej "dziekuje" a nie "dzienkuje" Mr. Green

Przemos19 napisał:
Co do znaków - piszę z laptopa a na nim strasznie ciężko alt wskakuje :/

To korzystaj z worda Wink Piszesz bez polskich znaczków, potem myszką bądź też w przypadku laptopa touchpadem, poprawiasz błędy których word nie poprawił sam (klikając prawym na wybranym słowie) Wink

Pozdrawiam
Dawid

Sro 11 Paź, 2006 18:08

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oto "fotorelacja" z konwentu bitewniaków Niepołomice 2006:

http://www.operationoverlord.fora.pl/viewtopic.php?p=719#719

Nie 12 Lis, 2006 10:59

Powrót do góry
RSOOST
Chorąży

Chorąży




Posty: 181
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Myśle że modele pojazdów wojskowych do gier nie muszą być jakieś ekstra pod każdym względem chodzi mi o blachy fototrawione i żywice które doklada się do modeli czy inne przeróbki to się mija z celem. Lepiej wiecej wysilku i funduszów wprowadzić w budowe dobrego stolu plastycznego i tego wszystkiego co na nim postawimy czyli budynki lasy drogi czy same uksztaltowanie terenu mi osobiście np nie podoba się takie calkowite plaskie poprostu jak na lotnisku. Mam male pytanie czy w naszym kraju są jakieś centralne zawody w tych bitwach. Pozdrawiam.

Nie 26 Lis, 2006 20:48

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W chwili obecnej nie ma centralnych rozgrywek, jedynie wśród lokalnych graczy prowadzone są rozgrywki.
Przy okazji forum zmienilo miejsce bytowania - pod www.strategie.net.pl

Nie 11 Lut, 2007 13:51

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Pod tym linkiem:
http://bitewniaki.polter.pl/Operation-World-War-II-prezentacja-c8950
pojawił sie polski opis systemu - ciekawy artykuł.

Forum uzyskalo swoj wlasny dzial:
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=61

I najważniejsze - w tej chwili podstawowe zasady sa juz przetłumaczone na język polski. W ciągu najbliższych dni stanie sie to z listami armii poprawionymi przez autorów systemu - zwiększono balans tabel, zmniejszono koszt niektórych jednostek, dodano nowe - np Sturmtigera.

A na stronie www.alzozero.it pojawiły sie zasady dotyczące Frontu Afrykańskiego - Włosi i Anglicy. Africa Corps też się pojawił Uśmiech
Pozdrawiam

Wto 03 Kwi, 2007 11:19

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przemos19: dzięki za linki. Wieczorem poczytam sobie na spokojnie. Czy skala 1:100 nadaje się do rozgrywek czy raczej jest za duża? Pytam, ponieważ patrząc na to maleństwo:
http://bitewniaki.polter.pl/Malowanie-StuGa-c1778
przy nim moje "setki" to giganty. Zszokowany

Pozdrawiam.

Wto 03 Kwi, 2007 17:06

Powrót do góry
Przemos19
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
To o czym mówisz to skala 1/285 - do Mein Panzer

A to o czym ja mowie to Operation : World War 2 ze skala 1/72 w zasadzie - czyli dostępna prawie wszędzie bez problemu za niska cenę, ale skala 1:100 tez może być używana jeśli ktoś sobie życzy.

na www.strategie.net.pl w dziale modelarstwo możesz zobaczyć ze to nie sa te maleństwa z mein panzera Uśmiech

Jedyne co mamy wspólnego z polterem to fakt ze pozwolili zamieścić tam nasz artykuł. A główną siedziba polskich fanów systemu jest w/w forum. (jego działy).

Pozdrawiam Uśmiech

Wto 03 Kwi, 2007 21:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.