| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
old-man
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Powstanie Styczniowe

Witam

Poszukuje materiałów na temat Powstania Styczniowego w rejonach miedzy Kampinosem a Wisłą (Nowiny, Leoncin itp)
Mam tam działkę i na starym rżysku wykopałem sporo pocisków prawdopodobnie od rosyjskiego 10,67 mm karabinu Berdan z prostym gwintem z tego co wyczytałem mogły być używane podczas Powstania Styczniowego lub I WŚ (lecz wątpię )? Czy ktoś posiada też info na ten temat ?

Wszelkie mapki fotki mile widziane .

A i znalazłem z niedalekim lasku pozostałości (nie w samym Kampinosie lecz w miejscowości Nowiny ślady po torach kolejowych –nie widzę ich na żadnej mapce którą posiadam L

Pozdrawiam i z góry Dzięki Wszystkim

Czw 05 Paź, 2006 23:18

Powrót do góry
martrak
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 245
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie natknąłeś się na linię wąskotorową z Sochaczewa Wink
czy mógłbyś jaśniej określić miejsce w którym znajdują się te Nowiny?

_________________
audiatur et altera pars

Pon 04 Gru, 2006 8:46

Powrót do góry
Gustaw II Adolf
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Pochwał: 1
Skąd: Mazowieckie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Długo po czasie, ale nie dałoby mi to spokoju jakbym nie odpowiedział Wink.

Nie mam dokładnych informacji co do wsi Nowiny podczas Powstania Styczniowego, ale znalazłem trochę o Leoncinie.

W gminie Leoncin w Górkach Kampinoskich znajdowała się Sosna Powstańców, która jest zarówno pomnikiem przyrody, jak i historii. Rośnie ona na skraju lasu w miejscu nazywanym Trzy Krzyże. W 1984r. w wieku ok. 170 lat drzewo runęło. Wracając do wątku Sosny Powstańców, jako pomnika historii - carscy Kozacy wieszali na jej konarach niedobitków oddziału powstańczego majora Walerego Remiszewskiego pułku "Dzieci Warszawy", który stoczył walkę pod Zaborowem Leśnym, i który po nieudanej próbie udzielenie pomocy w ucieczce Jarosława Dąbrowskiego z Cytadeli - został rozbity i zdziesiątkowany przez Rosjan w bitwie pod Budą Zaborowską. Rozproszoną po bitwie młodzież polską wyłapywali i mordowali Kozacy. Legenda głosiła, że stale zwisające się ku ziemi konary drzewa zostały wygięte pod ciężarem ciał młodych powstańców. Ogólnie polecam gminę Leoncin, jako miejsce na ciekawy wypad turystyczno-historyczno-rekreacyjny Uśmiech.


Cytat:
Czy mógłbyś jaśniej określić miejsce w którym znajdują się te Nowiny?

Martrak

woj. mazowieckie, pow. nowodworski, gm. Leoncin

źródło: http://www.regioset.pl/gazeta.php?wj=1090&pw=1104&id=1234&us=-42508980&dr=turystyka&pf=1

GIIA

_________________
"Niemcy oczekują Króla Szwecji, jak Żydzi swego Mesjasza."
Albrecht von Wallenstein

Wto 11 Sie, 2009 9:32

Powrót do góry
vilejka
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 6
Skąd: Trzebinia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nadania ziemi za udział w Powstaniu

Witam,
ja z zupełnie innej beczki, ale rzecz też dotyczy Powstania Styczniowego (chyba). Czy ktoś słyszał o tym, że byli powstańcy, ci szczególnie zasłużeni dostawali od Państwa Polskiego po odzyskaniu niepodległości jakiś ziemie? U mnie podobno była taka sytuacja w rodzinie-pradziadek dostał ziemię pod Pieskową Skałą, ale to cała moja wiedza na ten temat. Nawet nie jestem pewna, czy to za to Powstanie (Pradziadek miał wtedy 19 lat).

Nie 01 Lis, 2009 20:48

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W polskiej tradycji takie 'rekompensaty" są dość mocno zakorzenione np. potomkom szlachty za ziemie utracone na wschodzie w wyniku zmiany granc w roku 1660 przyznawano rekompensaty jeszcze w latach dwudziestych XVIII wieku - co ciekawe formą odszkodowania mogły też być inne nieposesroryjne przywileje jak np. prawo do zasaidania w trybunałach szlacheckich bez koniczności procedury wyborczej... bogoata ta nasza historia w różne perełki...

Pon 02 Lis, 2009 11:47

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W tym temacie: poszukuję jakichkolwiek informacji dot. rozmieszczenia i składu rosyjskich garnizonów na Lubelszczyźnie jesienią i zimą 1863 r. Dane którymi dysponuję (lato 1863 r.) nieco się zdezakutualizowały po znalezieniu informacji iż jesienią 1863 r. na teren guberni lubelskiej przybyły nowe oddziały rosyjskie, należące do 8 DP (pułki: 29 Czernihowski, 30 Połtawski, 31 Aleksopolski, 32 Kriemienczugski i 8 Batalion Strzelców) i 3 DKaw. (Głuchowski Pułk Dragonów).

Sro 08 Wrz, 2010 14:49

Powrót do góry
Darko16
Ефрейтор

Ефрейтор




Posty: 30
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pablo8019 napisał:
W tym temacie: poszukuję jakichkolwiek informacji dot. rozmieszczenia i składu rosyjskich garnizonów na Lubelszczyźnie jesienią i zimą 1863 r. Dane którymi dysponuję (lato 1863 r.) nieco się zdezakutualizowały po znalezieniu informacji iż jesienią 1863 r. na teren guberni lubelskiej przybyły nowe oddziały rosyjskie, należące do 8 DP (pułki: 29 Czernihowski, 30 Połtawski, 31 Aleksopolski, 32 Kriemienczugski i 8 Batalion Strzelców) i 3 DKaw. (Głuchowski Pułk Dragonów).

Polecam książkę Stanisława Góry "Partyzantka na Podlasiu 1863-1864" - przedstawione są w niej działania powstańców na terenie powiatu bialskiego, radzyńskiego, łukowskiego / jeżeli chodzi o północną Lubelszczyznę /. Kock w tamtych czasach należał do powiatu radzyńskiego.

Wto 14 Gru, 2010 23:44

Powrót do góry
Darko16
Ефрейтор

Ефрейтор




Posty: 30
Skąd: Podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Nadania ziemi za udział w Powstaniu

vilejka napisał:
Witam,
ja z zupełnie innej beczki, ale rzecz też dotyczy Powstania Styczniowego (chyba). Czy ktoś słyszał o tym, że byli powstańcy, ci szczególnie zasłużeni dostawali od Państwa Polskiego po odzyskaniu niepodległości jakiś ziemie? U mnie podobno była taka sytuacja w rodzinie-pradziadek dostał ziemię pod Pieskową Skałą, ale to cała moja wiedza na ten temat. Nawet nie jestem pewna, czy to za to Powstanie (Pradziadek miał wtedy 19 lat).

Na pewno w wolnej Polsce wszyscy żyjący uczestnicy powstania styczniowego zastali awansowani na pierwszy lub kolejne stopnie oficerskie

Wto 14 Gru, 2010 23:47

Powrót do góry
chemik3
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 75
Skąd: Kielce/Przemyśl
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeśli kogoś interesuje, bardzo ciekawa literatura. Format x.djvu
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=65562
pozdro

Czw 16 Gru, 2010 19:32

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Darko16:

"Na pewno w wolnej Polsce wszyscy żyjący uczestnicy powstania styczniowego zastali awansowani na pierwszy lub kolejne stopnie oficerskie"




Cytat za http://paowie1.prv.pl/


21 stycznia 1919 roku Józef Piłsudski wydał rozkaz specjalny, na mocy którego weterani powstania styczniowego uzyskali uprawnienia żołnierzy Wojska Polskiego. Mieli prawo do stałej pensji państwowej, noszenia specjalnych fioletowych mundurów i cieszyli się szczególnym szacunkiem społecznym. Rozpoznawano ich wtedy na ulicy po czapkach rogatywkach ozdabianych srebrnym orłem lub biało-czerwoną kokardą, która podczas walk stała się ich najbardziej typowym atrybutem. Specjalna komisja przyznała w grudniu 1919 prawa weteranów 3644 osobom. Na warszawskiej Pradze uruchomiono dla nich specjalne, wzorowo prowadzone, schronisko św. Teresy. Sześćdziesiąt lat po wybuchu powstania żyło jeszcze 1970 weteranów, w 1924 – 1791, a w 1928 – 1350. Przed 70. rocznicą wybuchu powstania wszystkim żyjącym jeszcze wówczas 365 weteranom przyznany został ustanowiony w 1930 Krzyż Niepodległości; 22 stycznia 1933 podczas uroczystych obchodów 70. rocznicy żyło ich jeszcze 258, a w 1938 już tylko 52; w obchodzonych wówczas uroczystościach 75. rocznicy powstania wzięło bezpośredni udział szesnastu z nich, a głos w ich imieniu zabrał Mamert Vandalli. On też był najdłużej żyjącym weteranem, zmarł w Warszawie podczas okupacji niemieckiej w marcu 1942. Innym znanym weteranem powstania był radomszczanin Telesfor Mickiewicz, który zmarł w 1935 r.



Opis załącznika:
Weterani styczniowi w pierwszej połowie lat 30 -tych

Opis załącznika:
Nadanie Orderów Virtuti Militari żyjącym weteranom powstania styczniowego przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego na stokach Cytadeli Warszawskiej 5 sierpnia 1921

Czw 16 Gru, 2010 20:09

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Darko16:

"Na pewno w wolnej Polsce wszyscy żyjący uczestnicy powstania styczniowego zastali awansowani na pierwszy lub kolejne stopnie oficerskie"




Cytat za http://paowie1.prv.pl/


21 stycznia 1919 roku Józef Piłsudski wydał rozkaz specjalny, na mocy którego weterani powstania styczniowego uzyskali uprawnienia żołnierzy Wojska Polskiego. Mieli prawo do stałej pensji państwowej, noszenia specjalnych fioletowych mundurów i cieszyli się szczególnym szacunkiem społecznym.r.


Napisz jak oceniasz ten rozkaz w świetle moralności ,
a jak w świetle polskiej racji stanu,,
a jak jako czynnik edukacyjny?

Ciekawe jak wydaje sie rozkaz by:


-cieszyli się szczególnym szacunkiem społecznym

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Nie 30 Sty, 2011 1:18

Powrót do góry
czarny olek
Porucznik

Porucznik





Posty: 705
Pochwał: 1
Skąd: obecnie Belfast, poprzednio Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JerzyS napisał:
seth napisał:
Darko16:

"Na pewno w wolnej Polsce wszyscy żyjący uczestnicy powstania styczniowego zastali awansowani na pierwszy lub kolejne stopnie oficerskie"




Cytat za http://paowie1.prv.pl/


21 stycznia 1919 roku Józef Piłsudski wydał rozkaz specjalny, na mocy którego weterani powstania styczniowego uzyskali uprawnienia żołnierzy Wojska Polskiego. Mieli prawo do stałej pensji państwowej, noszenia specjalnych fioletowych mundurów i cieszyli się szczególnym szacunkiem społecznym.r.


Napisz jak oceniasz ten rozkaz w świetle moralności ,
a jak w świetle polskiej racji stanu,,
a jak jako czynnik edukacyjny?

Ciekawe jak wydaje sie rozkaz by:


-cieszyli się szczególnym szacunkiem społecznym



Kolego Jerzy, staraj się z łaski swojej czytać ze zrozumieniem.
Piłsudski wydał rozkaz na mocy którego weterani Powstania Styczniowego uzyskiwali uprawnienia żołnierzy WP. Dlaczego społeczeństwo darzyło Ich szacunkiem, chyba nie trzeba wyjaśniać.

Ocena ze względu na moralność? Rację stanu? Czynnik edukacyjny? Czy Ty na pewno wiesz, co tu wypisujesz?

Nie 30 Sty, 2011 2:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maniek60:

Cytat:
Jakieś książki odnośnie powstania można znaleźć ?


Troszkę tego jest, np. na allegro....:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&p=1&string=powstanie+styczniowe

A co do tej wypowiedzi, JerzegoS:


Cytat:
Napisz jak oceniasz ten rozkaz w świetle moralności ,
a jak w świetle polskiej racji stanu,,
a jak jako czynnik edukacyjny?


....co na te schizy mówi Twój lekarz psychiatra Question Question Pewnie myśli już o tym abyś poszedł do ortopedy....???? Może chociaż nogi da się wyleczyć.

Nie 30 Sty, 2011 16:13

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
maniek60:

Cytat:
Jakieś książki odnośnie powstania można znaleźć ?


Troszkę tego jest, np. na allegro....:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&p=1&string=powstanie+styczniowe

A co do tej wypowiedzi, JerzegoS:


Cytat:
Napisz jak oceniasz ten rozkaz w świetle moralności ,
a jak w świetle polskiej racji stanu,,
a jak jako czynnik edukacyjny?


....co na te schizy mówi Twój lekarz psychiatra Question Question Pewnie myśli już o tym abyś poszedł do ortopedy....???? Może chociaż nogi da się wyleczyć.


Napisz prosze co mnie może obchodzić , to że Twój psychiatra odesłał cie do ortopedy i jesteś z tego zadowolony.

jak to sie ma do tematu?

Jeśli J.P. przyznał renty byłym powstańcom, to ja się pytam,
czy przyznał renty również ofiarom sztyletowników,
oraz ich rodzinom?
Ponad jeden tysiąc zamordowanych ,
-osób plus jedna cała wieś


Czy sztyletownicy również byli objęci ta decyzja J.Piłsudskiego?

Jak to oceniasz z punktu widzenia
etyki i prawa?

O emocjach jako prawdziwy mężczyzna spróbuj zapomnieć!

Spróbuj odpowiedzieć na temat , bez wyrażania emocji,
jakie żywisz wobec mnie!

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles


Ostatnio zmieniony przez JerzyS dnia Wto 01 Lut, 2011 19:09, w całości zmieniany 2 razy

Wto 01 Lut, 2011 19:04

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JerzyS:

Cytat:
Spróbuj odpowiedzieć na temat , bez wyrażania emocji jakie żywisz wobec mnie!



Nie mamy o czym rozmawiać, JerzyS. Jesteś mi obojętny, a Twoja wiedza historyczna i maniery są marne. To mój ostatni post podsumowujący Twoją dziwną działalność.

Zastosuję się zatem do tej reguły:

Nigdy nie rozmawiaj z głupcem, najpierw sprowadzi Cię do swojego
poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

....i ja czuję się pokonany.

Wto 01 Lut, 2011 19:07

Powrót do góry
JerzyS
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 231
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
JerzyS:

Cytat:
Spróbuj odpowiedzieć na temat , bez wyrażania emocji jakie żywisz wobec mnie!



Nie mamy o czym rozmawiać, JerzyS. Jesteś mi obojętny, a Twoja wiedza historyczna i maniery są marne. To mój ostatni post podsumowujący Twoją dziwną działalność.

Zastosuję się zatem do tej reguły:

Nigdy nie rozmawiaj z głupcem, najpierw sprowadzi Cię do swojego
poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

....i ja czuję się pokonany.


Wygrałeś!!

Gratuluje doświadczenia!Uśmiech

Spróbuj odpowiedzieć na post , a nie pisz o swoich psychicznych problemach.
Ja wolałbym , abyś pisał na temat , a nie o swoich fobiach!

Nie musisz mnie polubić !
Ja na forum w ogóle na to nie zwracam uwagi na to kto piszew.
ja zwracam uwagę co pisze..
Dziś mogę być na nie , a jutro na tak
. Dla mnie istnieje tylko problem , a nie dyskutanci!


"''Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi : strach i interes " - Napoleon Bonaparte ."

Napisz jaki interes , lub strach może nas zjednoczyć?

_________________
JerzyS
"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."
Arystoteles

Wto 01 Lut, 2011 19:24

Powrót do góry
roman60_2012
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 107
Skąd: duszą na Dzikich Polach:)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam-posiadam Pamiętnik mego prapradziadka Bronisław Deskura-"Dla moich Wnukow"-książka wydana przez Rodzinę Deskur.Córka Bronisława wyszła za mąż za mego pradziadka Władysława Waleriana Kułakowskiego herbu Kościesza,który był posiadaczem Maj.Wołosów na Pokuciu-Rodzina moja zamieszkiwała w nim do 1942r,kiedy to z powodów ukraińskich rizunów musiała wyjechać/raczej pospiesznie:(/Bronisław o którym pisze w swej Historii Polski-Piłsudski-był naczelnikiem powstania na Podlasiu-no może nie głównym ale bardziej znaczącym-Zdobył w bitwie między innymi Radzyń i pogonił Moskali:) ale niestety nie utrzymał go z powodu braku odpowiedniej liczby powstańców w oddziale i braku odpowiedniej broni.Mianowany został mjr Kawalerii w tym czasie.Horostyta -maj który był jego własnością po Powstaniu zagarnęli Moskale
Roman Bronisław Kułakowski



Opis załącznika:
Bronisław Deskur -mój prapradziadek naczelnik Powstania Styczniowego na Podlasiu


Ostatnio zmieniony przez roman60_2012 dnia Czw 12 Sty, 2012 11:57, w całości zmieniany 1 raz

Sro 11 Sty, 2012 11:41

Powrót do góry
roman60_2012
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 107
Skąd: duszą na Dzikich Polach:)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maniek60 napisał:
Jakieś książki odnośnie powstania można znaleźć ?


Witam-posiadam książkę -pamietnik mego prapradziadka Bronisława Deskura naczelnika-no może nie głównego:) na Podlasiu.Napisał pamiętnik z dokładnymi opisami Powstania Styczniowego-Pamiętnik nosi tytuł-"Dla moich Wnuków" a więc i dla mnie:)
pozdrawiam Roman Bronisław Kułakowski



Opis załącznika:
Aureli Biliński mój krewny-podczas Powstania Styczniowego walczył w Oddziale Różyckiego

Opis załącznika:
jeszcze trochę jeżdżę -ale już sporadycznie-kultywuje tradycje jeździeckie w Rodzinie:)

Pią 13 Sty, 2012 19:41

Powrót do góry
jt_foto
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Akurat mieszkam niedaleko Sosny Powstańców. Szukam informacji o oddziale Dzieci Warszawy z Bitwy pod Budą Zaborowską oraz szczegółowych informacji o Z.Padlewskim, Jadwidze zd. Łaszczyńskiej, Janie Baszyńskim, Romanowskim i całym sztabie w dworku w Kampinosie.

Niewiele jest o tym w internecie.

Pozdrawiam.

Czw 19 Sty, 2012 16:42

Powrót do góry
roman60_2012
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 107
Skąd: duszą na Dzikich Polach:)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przykro mi że nie mogę pomócSmutny moje informacje zawężają się do pamietników mego prapradziadka Bronisława Deskura-dotyczą raczej lubelszczyzny dzisiejszej,Podlasia
pozdrawiam

Czw 19 Sty, 2012 19:16

Powrót do góry
roman60_2012
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 107
Skąd: duszą na Dzikich Polach:)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam-polecam moja stronę internetową związaną z Kresami a dokładniej z Małopolska Wschodnią
pozdrawiam

http://kulakowscy.net23.net/index.html

Pon 13 Lut, 2012 21:03

Powrót do góry
Ted1
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany







Posty: 1033
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław/UK
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

re

Polecam do poczytania ciekawy dla jednych/ obrazoburczy dla drugich artykuł w 150-rocznicę
Link_Powstanie 1863 potrzebne bardzo ...Bismarckowi

Akutat czytałem o Komunie ...Paryskiej ,zbrodniach armii Thiersa przy jego tłumieniu i na to sie natknałem.

Pią 25 Sty, 2013 23:32

Powrót do góry
cesar
Kapral

Kapral




Posty: 45
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: re

Ted1 napisał:
Polecam do poczytania ciekawy dla jednych/ obrazoburczy dla drugich artykuł w 150-rocznicę
Link_Powstanie 1863 potrzebne bardzo ...Bismarckowi

Czytając ten tekst, trudno oprzeć się wrażeniu, że "spiskowa teoria dziejów" to rzeczywistość. Przyjmując ten sposób rozumowania można zadać pytanie o obcych mocodawców każdego innego powstania i ich interesy. Tylko ile w tym byłoby prawdy...

Sob 26 Sty, 2013 0:05

Powrót do góry
freddy
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy





Posty: 34
Skąd: Midgar
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Czy gdyby to powstanie powiodłoby się, to czy Polska miałaby granice z 1771 roku ? Kto byłby królem Polski ?
_________________
Of all my accomplishments I may have achieved during the war, I am proudest of the fact that I never lost a wingman.

— Colonel Erich 'Bubi' Hartmann, GAF.

Sro 27 Lis, 2013 22:05

Powrót do góry
Lutosław
Starszy Szeregowy

Starszy Szeregowy




Posty: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

freddy napisał:
Mam pytanie. Czy gdyby to powstanie powiodłoby się, to czy Polska miałaby granice z 1771 roku ? Kto byłby królem Polski ?

Nie było żadnych szans na powodzenie tego powstania. Absolutnie żadnych.

_________________
http://napatoczone.blogspot.com/

Sro 27 Lis, 2013 23:52

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.