| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet magazynowy -osłona ogniowa

Witam wsxystkich , mam taki mincior i pierwszy raz widzę taką osłonę, czy ktoś się spotkał z taką ??

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 12 Lip, 2019 7:45

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19

Re: Bagnet magazynowy -osłona ogniowa

Wrzesień 1939 napisał:
Witam wsxystkich , mam taki mincior i pierwszy raz widzę taką osłonę, czy ktoś się spotkał z taką ??

Nie mint bo niezgodny, a osłona po prostu niekompletna

Pią 12 Lip, 2019 11:31

Powrót do góry
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Zgodny,zgodny, na drugiej stronie pochwy data 38 i literka r , tak piwinno być u tego producenta ,a numer na gliwni to calkiem inna sprawa, nie rozkrecany , przeleżał w domu u Niemca od wojny i taka osłona była od epoki,

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Ostatnio zmieniony przez Wrzesień 1939 dnia Pią 12 Lip, 2019 12:43, w całości zmieniany 1 raz

Pią 12 Lip, 2019 12:27

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

... nieładnie obcinać zdjęcia. Fabrycznie numeracja na głowni i pochwie jest zgodna
Osłona ogniowa, nieważne czy z epoki czy nie, IMO jest niekompletna i tyle.

Opis załącznika:

Pią 12 Lip, 2019 12:43

Powrót do góry
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

e-maus napisał:
... nieładnie obcinać zdjęcia. Fabrycznie numeracja na głowni i pochwie jest zgodna
Wyżej są fotki , więc nie wiem oco chodzi ,powiększylem i przycuelem samą date, to jest rok 38 i literka r nie numer, numer był tylko na główni, serji ,partii

Ostatnio zmieniony przez Wrzesień 1939 dnia Pią 12 Lip, 2019 12:49, w całości zmieniany 1 raz

Pią 12 Lip, 2019 12:46

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Wrzesień 1939 napisał:
e-maus napisał:
To jest rok 38 i literka r nie numer, numer był tylko na główni, serji ,partii

Super Mr. Green

Pią 12 Lip, 2019 12:49

Powrót do góry
Torunczyk5919
Starszy bosman

Starszy bosman

Mint?

Do dzis , o okreskleniu bialej broni " mint " mialem inny obraz. Pochwa i bagnet sa tego samego producenta ale numery juz nie zgodne.

Pią 12 Lip, 2019 17:20

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

Wrzesień 1939 napisał:
Wyżej są fotki , więc nie wiem oco chodzi ,powiększylem i przycuelem samą date, to jest rok 38 i literka r nie numer, numer był tylko na główni, serji ,partii

Mylisz się, numery na Twojej pochwie są po prostu częściowo zeszlifowane.
Budujesz jakieś nowe teorie po to, by uzasadnić swoje zdanie. A to tylko kwestia przypadku że te na pochwie zaczynały się "38 ..."

Opis załącznika:

Pią 12 Lip, 2019 18:03

Powrót do góry
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Określenie magazynowy lepsze Razz
Ciekawe co EICKHORN na to Mr. Green

Sob 13 Lip, 2019 7:21

Powrót do góry
Hary.Z
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki

Pochwał: 7

Bardzo możliwe że bagnet jest kompletem od czasu wojny. Zgadza się producent, rocznik, seria i stan zachowania. Pewnie doszło do uszkodzenia pochwy w trakcie działań poligonowych lub bojowych i właściciel podmienił na inną ze stanów magazynowych.

Sob 13 Lip, 2019 15:28

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Pochwał: 12

Czołem,

"Mincior" to to nie jest Wink

Po pierwsze primo:
Osłona ogniowa została obcięta i nie zrobiono tego w fabryce, całość osłony to wytłoczka z jednego kawałka blachy i zagięta dwustronnie z przetłoczeniem w kształcie "daszka".
W Twoim bagnecie owa osłona pozbawiona jest "daszka" i z całą pewnością nie dokonano tego w niemieckich warsztatach polowych, rusznikarniach pułkowych itp.

Po drugie primo :
Twój bagnet Kolego Darku to modyfikacja NORWESKA, którą ktoś nieudolnie próbował przywrócić do stanu sprzed "reformy", ale zapomniał o paru kwestjach Wink
Jelec był obustronnie szlifowany przez Wikingów, a w miejsce odciętego daszka lutowano na mosiądz blachę przystosowującą bagnet do M1 Garand .

Po trzecie primo:
W Twoim bagnecie, ktoś próbował wrócić do stanu pierwotnego i prawie by mu się udało, ale w tym wypadku PRAWIE robi dużą różnicę. Naprawa opory ogniowej po tej modyfikacji nie wchodzi w rachubę chyba, że ktoś się chce bawić w spawanie blachy 0,5 mm, niemniej taką oporę się wymienia na nową, ale dobranie producenta i odbiorów zgodnych z bagnetem graniczy z cudem.

Reasumując w Twoim bagnecie dokonano przeróbek, ale nie dość starannie aby przywrócić mu stan oryginału sprzed dokonanych przez Wikingów modyfikacji.
Nie chce mi się szukać zdjęć tzw."norwega" w necie, ale bez problemu można je znaleźć.
Na załączonych zdjęciach:
- bagnet zgodny stan "mincior" Wink
- porównanie w dwóch zdjęciach wyżłobienia pod lufę - Twój i oryginał.
- poglądowe - opora ogniwa.

zdjęcia z mojego archiwum + jedno kradzione i modyfikowane, ale chyba się nie obrazisz Wink

I to by było na tyle Mr. Green

P.S.
Pochwa też NORGE Wink zaczep pod żabę lutowany ponownie na CYNĘ - fabrycznie był ma mosiądz, a numer dlatego starty że w tym miejscu Wikingowie lutowali blachę z zaczepem pod pas "Alice".

Opis załącznika:
To jest "MINCIOR" zgodny numerycznie ;)

Opis załącznika:
Tak wygląda opora ogniowa - niestety lepszego zdjęcia nie mam a nie chce mi się rozkręcać bagnetu :)

Opis załącznika:
To jest Twój bagnet z wyraźnie widocznym "nadlaniem" w żłobionej pod lufę części jelca ( czerwona ramka)

Opis załącznika:
To jest Mój bagnet - zabaw się i znajdź różnicę między zdjęciami :)

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sob 13 Lip, 2019 18:33

Powrót do góry
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Pochwa modyfikiwana do Norwega M1 wygląda tak
Jak by to było odcięte???? Musiałby ponownie przyzpawać mocowanie żabki ? Szlifowanie starych spawow,ect,ect I na pewno by nie zrobil tak dokładnie, są tam sygnatury ,ect ,3ct

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 13 Lip, 2019 23:04

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Darku,

jak wygląda pochwa do norwega to ja doskonale wiem, bo miałem tych bagnetów dość sporo, jak i dość sporo przywróciłem do stanu sprzed modyfikacji Wink Tak więc wiem na co patrzę i co widzę.

modyfikacja pochwy polegała na usunięciu oryginalnego haka do żabki i w to miejsce wlutowaniu na lut mosiężny blachy z zawiasem ALICE, żeby lut mosiężny się trzymał zawsze matuje się powierzchnię, zabieg ten pozostawia właśnie takie ślady na pochwie jak na twoich zdjęciach jak i zatarty numer, nie zawsze ale akurat w tym przypadku tak się stało.

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale hak w pochwie w twoim bagnecie jest lutowany na cynę, co widać na zdjęciu dość dobrze, o ile hak w ogóle jest oryginalny a nie dorobiony w całości, bo na taki wygląda Crying or Very sad

Na zdjęciu zaznaczyłem w owalach miejsca obróbki, w tym w owalu na pochwie miejsce z widocznymi pozostałościami po matowaniu powierzchni. Kreskami na jelcu zaznaczyłem pola szlifu, kreskami na pochwie zaznaczyłem miejsca szlifu jak i widoczny lut cynowy.

Jak masz lepsze zdjęcia z innych kątów, to z chęcią popatrzę. Na razie z tych zdjęci wynika jednoznacznie to co napisałem. Oczywiście w jakimś procencie mogę się mylić, ale jest to raczej wątpliwe.

Opis załącznika:

Sob 13 Lip, 2019 23:25

Powrót do góry
Wrzesień 1939
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec

Tak więc nie kwalifikuje sie chyba do kolekcji ???chyba dyskwalifikuje go?? Czy zostawić??
Jestem ciekawy ile przeplaciłem ? Twijm zdamiem prz3dstawia jakąkolwiek wartości?
Tak apropo ktoś musiał się napracować
Dla Ciebie Alku ile za jego by to czasu Wink

Sob 13 Lip, 2019 23:40

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Darku,
jak znajdziesz chwilę to zadzwoń, nie musimy gadać na offtopie o sprawach "zawodowych" Wink

Sob 13 Lip, 2019 23:50

Powrót do góry
Zegarnik
Kapral

Kapral

Hmm z przekonania o superowo-wyjątkowości zostało tyle co ze szklanki co spadła z barowego stolika. No i że pan Alek czary czyni nad bagnetami. Ciekawe czy zaznacza że nie są tak na 100% oryginalne? Laughing

Nie 14 Lip, 2019 11:33

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

Zegarnik napisał:
Hmm z przekonania o superowo-wyjątkowości zostało tyle co ze szklanki co spadła z barowego stolika. No i że pan Alek czary czyni nad bagnetami. Ciekawe czy zaznacza że nie są tak na 100% oryginalne? Laughing

Czary Waść powiadasz czynię .......... i nie tylko nad bagnetami ........ zaznaczam Wink

Wto 16 Lip, 2019 1:03

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 27

Zegarnik napisał:

Odwrócę z lekka kota ogonem i zapytam. Czy obraz poddany renowacji i konserwacji, gdzie uzupełnia się braki farby, klei uszkodzone płótno itd. w dalszym ciągu jest oryginalnym artefaktem, czy może już nie. Wink
Aby babrać się w tym całym żelastwie trzeba mieć wiedzę nie tylko historyczną, zdolności manualne, ale też znajomość metalurgii, chemii mechaniki i cholera wie czego jeszcze.
Nie sztuką jest poddać przedmiot renowacji i zniszczyć go bezpowrotnie.Sztuką jest go przywrócić do stanu pierwotnego. Niestety nie jest to mocną stroną "konserwatorów" udających specjalistów. Obraz pracy takich psójów często można zobaczyć na allegro.
Aby zrobić to w sposób autentyczny trzeba być wirtuozem i "czuć" swoją robotę.
Tutaj jest na pewno dwóch takich, co wiedzą co czynią. Nie będę ich pokazywał palcem bo nie wypada.
Pozdrawiam Alku i Staszku.

Wto 16 Lip, 2019 8:31

Powrót do góry
toyotomi
Sho Sa

Sho Sa

Pochwał: 35

Czołem Waszej Mości Pawle.

Pozdrowienia - również - dla Ciebie.

stani.

Wto 16 Lip, 2019 20:30

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant

toyotomi napisał:
Czołem Waszej Mości Pawle.

Pozdrowienia - również - dla Ciebie.

stani.

Skromnie się przyłączę Ukłon

Wto 16 Lip, 2019 21:40

Powrót do góry
Torunczyk5919
Starszy bosman

Starszy bosman

Bagnet " mint "

Obraz poddany konserwacji czy renowacji jest nadal cenny a biala bron poddawana takim " upiekszeniom " dla wielu kolekcjonerow jest bezwartosciowa.

Sro 17 Lip, 2019 17:36

Powrót do góry
Zegarnik
Kapral

Kapral

Trzeba by się spytać kol. września czy taka krzywa akcja z "przywróceniem" bagnetu dla niego jest ok? Po tonie jego wypowiedzi wnioskuje że czuje siew mocno wkur zdenerwowany bo za bagnet wart 350zł zapłacił grubo więcej. A czy jest to zrobione po partacku czy po fachowemu jedna para kaloszy.
Bati kupujesz za swój ciężko zarobiony szmal bagnet który okazuje się przeróbką:
a) cieszysz się jak dziecko że np. Alek odwalił kawał dobrej roboty. Kontemplujesz talent i fachowość wykonanej roboty a duma z posiadania prawie że oryginalnego bagnetu pompuje twoje ego tak że wywala cię w stratosferę.
b) czujesz ze coś tu jednak kurna jest nie tak. Coś cię szczypie a może piecze
Laughing

Pią 19 Lip, 2019 18:42

Powrót do góry
Strona 1 z 1
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Zamknij Tagi
Bardzo szczęśliwy Uśmiech Smutny Zdziwiony Zszokowany Zniesmaczony Wyluzowany Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Neutral Mr. Green Piwo Czołg2 Kciuk w dół Kciuk do góry Zdziwko Super W szoku Eureka
 Więcej Ikon 

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.