| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hieh...Jeśli chodzi o działa laserowe, to wcale nie jest to takie sci-fi, jak jeszcze kilka lat temu się wydawało ;o)
Niedawno zmodyfikowany C-130 rozpoczął testy systemów wykrywania i śledzenia celów oraz celowniczych.Póki co używa się lasera o małej mocy, ale prace nad samym działem laserowym są zaawansowane.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 17 Paź, 2006 17:16

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niedawno zmodyfikowany C-130 rozpoczął testy systemów wykrywania i śledzenia celów oraz celowniczych.


Coś mi świta, że testy broni laserowej prowadzono także przy użyciu zmodyfikowanego B-747, ale może to tylko moje konfabulacje.

Wto 17 Paź, 2006 19:05

Powrót do góry
katrol
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 326
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oglądałem o tym jakiś program, ale dawno temu ... i raczej potwierdzam to co mówi Human, korzystali z przerobionej wersji Boeinga 747, a same przyrządy zajmują praktycznie cały samolot Wink
_________________

Wto 17 Paź, 2006 20:22

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Cytat:
Niedawno zmodyfikowany C-130 rozpoczął testy systemów wykrywania i śledzenia celów oraz celowniczych.


Coś mi świta, że testy broni laserowej prowadzono także przy użyciu zmodyfikowanego B-747, ale może to tylko moje konfabulacje.


O inny laser chodzi.Ten na E-4 ma być laserem do "przysmarzania" satelitów, a docelowo - niszczenia nadlatujących głowic.Problemem jest tu nie tyle sam laser, a system rozpoznania celu.

Ten nowo testowany ma docelowo służyć do NISZCZENIA celów NAZIEMNYCH.Docelowym nośnikiem ma być (o ile dobrze pamiętam) jakaś wersja AC-130.

Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Pierwsze z latających laboratoriów laserowych NKC-135A

Wto 17 Paź, 2006 22:02

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W nowym poście, żeby było widać, że coś jest dodane.
Link do artykuliku o testach lasera w AC-130:
http://www.airforcetimes.com/story.php?f=1-292925-2173968.php
Pozdrowienia
Grendel

Sro 18 Paź, 2006 15:28

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Human napisał:
Cytat:
Niedawno zmodyfikowany C-130 rozpoczął testy systemów wykrywania i śledzenia celów oraz celowniczych.


Coś mi świta, że testy broni laserowej prowadzono także przy użyciu zmodyfikowanego B-747, ale może to tylko moje konfabulacje.


O inny laser chodzi.Ten na E-4 ma być laserem do "przysmarzania" satelitów, a docelowo - niszczenia nadlatujących głowic.Problemem jest tu nie tyle sam laser, a system rozpoznania celu.

Ten nowo testowany ma docelowo służyć do NISZCZENIA celów NAZIEMNYCH.Docelowym nośnikiem ma być (o ile dobrze pamiętam) jakaś wersja AC-130.

Pozdrowienia
Grendel


To jest pomysł z początków lat 80. ub. wieku - reaganowskie SDI opierały się właśnie o system latających "dział laserowych". Pokazali to nawet ś.p. A.Kurek & Z.D.Kamiński w "Sondzie". Pisał o tym także prof. Zb.Schneigert w swych pracach.

Czw 19 Paź, 2006 9:47

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owszem.Tyle, że w czasach Reagan'a było to Sci-fi w czystej formie, zaś dziś jest to wykonalne.Zresztą wtedy chodziło o niszczenie startujących rakiet średniego zasięgu z głowicami jądrowymi (o ile pamięć mnie nie zwodzi).Dzisiejsze testy tyczą identyfikowania, śledzenia i atakowania celów czysto lądowych.
Jest to zupełnie nowa jakość.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 19 Paź, 2006 15:22

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak jeszcze a' propos dział laserowych, to po katastrofie Columbii jakiś dziennikarzyna puścił w eter plotkę, że Columbię zestrzelili Rosjanie przy pomocy "napowietrznego działa laserowego" - czyli potężnej mocy lasera umieszczonego na pokładzie samolotu. Brednia oczywista, ale wielu Amerykanów w nią uwierzyło i info o tym podała CNN...

Sob 21 Paź, 2006 6:22

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej

Grendel napisał:
Zresztą wtedy chodziło o niszczenie startujących rakiet średniego zasięgu z głowicami jądrowymi (o ile pamięć mnie nie zwodzi).Dzisiejsze testy tyczą identyfikowania, śledzenia i atakowania celów czysto lądowych.


Hmm chyba najbardziej zaawansowanym dzisiaj programem "laserowym" jest ABL - właśnie broń do niszczenia startujących rakiet, chemiczny laser zmontowany na odpowiednio przebudowanym Boeingu 747.

_________________
Pozdr.
Speedy

Pon 23 Paź, 2006 10:26

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pisaliśmy już o tym ;o)
Prócz tego - wcale nie jest to najbardziej zaawansowany z programów.Powiem więcej - wciąż jeszcze jest w proszku pomimo medialnych anonsów co jakiś czas.
Program o którym pisałem zaszedł jak do tej pory najdalej.Działa laserowego zdolnego do zastosowania w boju wciąż nie ma, ale testuje się pozostałe systemy, a one, jak głosi fama, były najbardziej zawodne.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrowienia
Grendel

Pon 23 Paź, 2006 14:55

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wczoraj z hangaru wyjechał pierwszy zbudowany od podstaw 747-400 dla Missile Defense Agency z zainstalowanymi laserami w konfiguracji bojowej.
Pentagon aż zachłystuje się z zachwytu.
Część fachowców podważa użyteczność systemu, głównie ze względu na zawodność systemów: śledzenia i celowniczego, które ponoć łatwo jest oszukać.Musimy zdać się na ich opinię, bo wszystko co tyczy tych systemów jest objęte tajemnicą.
Testy naziemne wykazały użyteczność lasera, jako broni przeciwrakietowej, ale z ziemi na samolot droga daleka.
Pozdrowienia
Grendel

Sob 28 Paź, 2006 15:39

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W czasie ceremonii przejęcia pierwszego "laserowego" 747-400 w Wichita, dyrektor Missile Defense Agency Lt. Gen. Henry "Trey" Obering III powiedział: "...To, co ty robimy stanowi pierwszy z najważniejszych kroków by dać Amerykanom ich pierwszą "laserową szablę"..."Chodzi o "miecz świetlny", czy jak to w Polsce tłumaczono - broń rycerzy Jedi z Gwiezdnych Wojen.W przemówieniu nawiązywał dość często do lucasowskiego cyklu.
Swoją drogą - byłby to naprawdę świetny kryptonim dla tych maszyn ;o)
Pozdrowienia
Grendel

Wto 31 Paź, 2006 17:43

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niedawno zmodyfikowany C-130 rozpoczął testy systemów wykrywania i śledzenia celów oraz celowniczych.Póki co używa się lasera o małej mocy, ale prace nad samym działem laserowym są zaawansowane.


Czy nie są to przypadkiem próby naziemne? Przynajmniej tak wynika z notki zawartej w nowym numerze NTW.

Nie 05 Lis, 2006 15:26

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie.Nie są.Nie wiem, co piszą w nTW, bo dociera do mnie z dużym opóźnieniem.
Próby w locie obejmują to, co napisałem.
Próby naziemne tyczą samego lasera.
Pozdrowienia
Grendel

Wto 07 Lis, 2006 6:39

Powrót do góry
ihosmgpen
Private

Private




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

QuickReach opracowywane pod egidą DARPA.Kilka firm nad tym pracuje.




____________________________________
wow gold kaufen,diablo 3 gold,Guild Wars 2 Gold Kaufen

Wto 18 Cze, 2013 5:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.