| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paletki na odznaczenia

Witajcie! Mam pytanie, jakie paletki lub w co proponujecie, aby schować swoje odznaczenia: Pancerne, szturmówki, flak..
Co prawda mam teraz wszystko w kuferku i zapakowane w woreczki strunowe i tak się zbieram od dosyć dawna, aby zrobić z tym porządek.
Myślę o paletkach, ale nie wiem, czy będą pasować i jakie dobrać do tych odznaczeń?
Może macie jakieś fajne pomysły?

Sro 15 Maj, 2019 12:04

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://allegro.pl/oferta/kaseta-deluxe-na-monety-klipy-ag-leuchtturm-7222295096
Ja mam takie cuś. Mozna wyeksponowac na plastikowej podkladce, lub polozyc poziomo i zamknac.
Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Sro 15 Maj, 2019 13:07

Powrót do góry
manix
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 400
Pochwał: 1
Skąd: Tomaszów Maz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Można i tak , wchodzi 21 ek2 i 10 ek1 pozdro


Opis załącznika:

Sro 15 Maj, 2019 14:26

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Asabye napisał:
https://allegro.pl/oferta/kaseta-deluxe-na-monety-klipy-ag-leuchtturm-7222295096
Ja mam takie cuś. Mozna wyeksponowac na plastikowej podkladce, lub polozyc poziomo i zamknac.
Cheers
Lukas


Fajne, podoba mi się ale czy możesz pokazać te plastikowe podkładki? Bo pewnie gdy umieszczę odznaczenia to wszystko zacznie chyba latać w środku mając dosyć dużo luzu..?

Sro 15 Maj, 2019 15:54

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu zrobiłem taką oto gablotkę.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 15 Maj, 2019 16:26

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam tak poukladane. Jak chcesz zamknac i przenosic to musisz zdjac z plastiku i polozyc poziomo.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Sro 15 Maj, 2019 18:53

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystkie ładne te wasze gablotki koledzy Super
Z czasem kiedyś ich wyeksponuje zapewne w takiej jak u ciebie Pawle, ale na razie chodzi mi o to, żeby zamknąć i schować.
Łukasz czy po zamknięciu będą odznaczenia w środku stabilnie się trzymać?

Sro 15 Maj, 2019 19:10

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wlasnie niestety nie. Chyba ze bedziesz przenosil poziomo, ale,, lataja,, w srodku. To jest kaseta raczej do ekspozycji niz do przenoszenia. Tym niemniej ładnie wyglada.
Ale chyba nie będziesz przenosil caly czas Twojej kolekcji Piwo
Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Sro 15 Maj, 2019 19:25

Powrót do góry
nordland76
Moderator
Oberstleutnant

Oberstleutnant





Posty: 2953
Pochwał: 18
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Część w gablocie a reszta w kasetkach Piwo
Pozdrawiam
N.



Opis załącznika:

Sro 15 Maj, 2019 19:47

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozumiem i zapewne ciężko będzie coś znaleźć, aby dopasować odznaczenia do kaset itp.
Ja czasami wieczorami lubię wyciągnąć swoją kolekcję i podziwiać ją, wtedy się relaksuje od codzienności dlatego pytałem czy stabilnie w środku są odznaczenia, ale raczej nic innego nie znajdę więc się na te kasety pewnie zdecyduje

Sro 15 Maj, 2019 19:49

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nordland76 napisał:
Część w gablocie a reszta w kasetkach Piwo
Pozdrawiam
N.


Świetna ekspozycja Nordland Super
Dziękuję wszystkim za pomoc

Sro 15 Maj, 2019 20:16

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemlo8 napisał:
Wszystkie ładne te wasze gablotki koledzy Super
Z czasem kiedyś ich wyeksponuje zapewne w takiej jak u ciebie Pawle, ale na razie chodzi mi o to, żeby zamknąć i schować.
Łukasz czy po zamknięciu będą odznaczenia w środku stabilnie się trzymać?


Ja do odznaczeń używam takich samych kaset jak Lukas. Są super do przechowywania kolekcji. Bardzo estetyczne i zajmują mało miejsca. Przy przenoszeniu rzeczywiście odznaczenia przesuwają się w swoich boksach, ale wewnętrzne palety są wykończone miękkim materiałem, więc jest bezpiecznie. Ja dodatkowo do przenoszenia przekładam palety w kasecie arkuszami folii bąbelkowej i wtedy się nie przesuwają.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Czw 16 Maj, 2019 10:41

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Asabye napisał:
https://allegro.pl/oferta/kaseta-deluxe-na-monety-klipy-ag-leuchtturm-7222295096
Ja mam takie cuś. Mozna wyeksponowac na plastikowej podkladce, lub polozyc poziomo i zamknac.
Cheers
Lukas

A ja osobiście do EkII, EKI, odznak Sportowych, DRL odznak za rany itp polecam te z otworem 50x50 kolor czarny . Ładnej to wygląda jak jest większe zagnieżdźenie EK-ów i odznaczeń.
https://allegro.pl/oferta/kaseta-na-60-monet-w-kapslach-quadrum-leuchtturm-7996185536

Czw 16 Maj, 2019 16:02

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

janek22 napisał:

A ja osobiście do EkII, EKI, odznak Sportowych, DRL odznak za rany itp polecam te z otworem 50x50 kolor czarny .


Jakieś zdjęcie poglądowe można, jestem ciekawy jak w tym wyglądają ek2 i czy można umieścić je w jakiś holderach?

Czw 16 Maj, 2019 20:20

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja na razie mam tak:
Ale pracuję nad poważniejszą szafą... Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pią 17 Maj, 2019 15:58

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Madagaskar napisał:
janek22 napisał:

A ja osobiście do EkII, EKI, odznak Sportowych, DRL odznak za rany itp polecam te z otworem 50x50 kolor czarny .


Jakieś zdjęcie poglądowe można, jestem ciekawy jak w tym wyglądają ek2 i czy można umieścić je w jakiś holderach?

Dopiero w sobotę jak wrócę, zdjęcie wrzucę.

Pią 17 Maj, 2019 18:29

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej, Ja w sumie zainwestowałem w ekspozycje podobnie jak Paweł, słupek z półkami ze świałem reagującym na zmierzch i ruch po otwarciu gablotki Uśmiech
Pozdr Kr
PS. Nordland Twój artystycznie nieład w gablotce prezentuje się naprawdę fajnie Kciuk do góry


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pią 17 Maj, 2019 23:38, w całości zmieniany 1 raz

Pią 17 Maj, 2019 22:22

Powrót do góry
Asabye
Leutnant

Leutnant





Posty: 477
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej. Mozesz cos wiecej o tym oswietleniu. Jaki czujnik, jaka instalacja.?
Cheers
Lukas

_________________
Wenn es von den Zeiten des Friedens zu lernen, ist, Sie zahlen einen hohen Preis während des Krieges.

Pią 17 Maj, 2019 22:27

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Krzysiek.
Na to nie wpadłem. Czujnik zmierzchowy i ruchu to ciekawy pomysł, a i cena za urządzenie niezbyt wygórowana i montaź prosty. U siebie natomiast pomyślałem o folii z filtrem UV, co ma znaczenie przy odznaczeniach z wstążkami, bo w tym przypadku słońce to straszny szkodnik.

Pią 17 Maj, 2019 22:33

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łukasz, sprawa jest prosta. Można zastosować na ten przykład takie ustrojstwo, z linku poniżej.
https://allegro.pl/oferta/czujnik-ruchu-i-zmierzchu-165st-1200w-2-kolory-5720276498

Pią 17 Maj, 2019 22:46

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hehehe Paweł wybrałeś taki sprzęt (czujnik) który by odpalał gablotkę jak tylko pojawisz się na posesji, już nie mówiąc o pokoju Uśmiech
Raz na jakiś czas rzucają do marketów lampki szafkowe z całkiem fajnym wyposażeniem Uśmiech Ja zainstalowałem sobie łapkę na baterie z czujnikiem zmierzchu i ruchu, wystarczy że wieczorem chce się upajać widokiem odznaczeń, wówczas otwieram drzwi i wszystko się automatycznie odpala i w zależności od potrzeb świecie się od 2 do 10min. Nie muszę pamiętać żeby włączyć, ani pilnować żeby wyłączyć Uśmiech po prostu "no stres" Uśmiech
P/Kr

PS.
Podobno przed promieniami UV wystarczy sama szyba i nie powinno być szkodliwego oddziaływania, aby materiał uległ degradacji. W sumie jestem ciekawy jaką folie uzyłeś, bo mam tylko dwie szyby jako filtr (okno połaciowe i szyba w gablotce, dla pewności nawet bym coś jeszcze nakleił jak może to pomóc Uśmiech ?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 18 Maj, 2019 7:43

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Krzysiek.
Czujnik, którego adres podałem powyżej to przykład pierwszy lepszy z brzegu. Oczywiście można dobrać i zainstalować coś innego.
Na przyklad:
https://allegro.pl/listing?string=CZUJNIK%20RUCHU%20PIR%20ZMIERZCHOWY&bmatch=baseline-var-n-hou-1-5-0313
Dodatkową zaletą takiego urządzenia jest możliwość montażu tam gdzie jest już oświetlenie i nie trzeba wymieniać wszystkiego, wystarczy tylko nieznacznie zmienić układ połączeń. Należy pamiętać aby urządzenie było zasilane napięciem 230V.
Jeżeli chodzi o działanie urządzenia, to czujki ruchu są detektorami, które wykorzystują pasywną podczerwień, tak więc nie wykryję osoby znajdującej się za szybą.
Co do folii to nie mam pojęcia, od czasu wykonania gabloty minęło ze cztery lata i obecnie ze stolarzem, który to zmajstrował nie mam kontaktu.

Sob 18 Maj, 2019 9:16

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Pawel,
Wiem że podałeś czujnik jako przyklad Wink żebyś nie myślał ze się naśmiewam z Twoich pomysłów, absolutnie. Tylko uruchomila mi sie wizualizacja szafki z takim czujnikiem Uśmiech Potwierdzam ze czujnik nie reaguje przez szybę, trzeba otworzyc drzwiczki żeby machanizm zadziałał. Uzmyslowiłeś mi jedna rzecz, aby chronić material odznaczeń przed wyplowieniem. Bede musial czegos poszukać tak na wszelki wypadek..
P/Kr


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pon 20 Maj, 2019 13:18, w całości zmieniany 1 raz

Sob 18 Maj, 2019 11:19

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzyśku z tego co pamiętam to jest jakaś typowa folia, która została przyklejone do zwykłej szyby. Chyba eliminuje 98% promieniowania UV.
Co do czujki, to przy doborze urządzenia należy pamiętać aby była to czujka typu PIR. Przy zastosowaniu czujki mikrofalowej efekt na pewno nie będzie zadowalający, urządzenie tego typu "widzi" przez szybę.

Sob 18 Maj, 2019 11:54

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2009
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

janek22 napisał:
Madagaskar napisał:
janek22 napisał:

A ja osobiście do EkII, EKI, odznak Sportowych, DRL odznak za rany itp polecam te z otworem 50x50 kolor czarny .


Jakieś zdjęcie poglądowe można, jestem ciekawy jak w tym wyglądają ek2 i czy można umieścić je w jakiś holderach?

Dopiero w sobotę jak wrócę, zdjęcie wrzucę.



Opis załącznika:
A tak to wygląda . Rozmiar 50x50 wystarcza w zupełności nawet na większe odznaczenia. Gablotka jest ok ale ja tam wolę kasety. Odznaczenia się nie kurzą a i słońce nie zaszkodzi.

Sob 18 Maj, 2019 18:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.