| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najświeższe info, jedziemy do Bierlina Mr. Green

Pią 06 Paź, 2006 13:03

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Noż by was pokręciło, do Mikołajowa za tydzień nie dam rady , mam w łikend "zlot" rodzinny ale mogę was umówić z gospodarzami i dać namiar jak tam trafić .
Pozdro

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Pią 06 Paź, 2006 16:39

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widze,że nie znacie jednak najnowszych wiadomości - jeśli chodzi o wyjazd za tydzień !!!!

A więc -



Opis załącznika:
- za tydzień lądujemy tutaj !!!

_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Pią 06 Paź, 2006 21:31

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem po rozmowie z moowim, może zrobimy spęd w tym Mikołajowie Piwo Piwo Piwo , "w tak pięknych okolicznościach przyrody, niepowtarzalnych" Mr. Green . Co o tym sądzicie Question Ewentualnie jakie terminy Wam pasują Question

Pon 23 Paź, 2006 19:08

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I szansa na napoleońskie fanty ...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Wto 24 Paź, 2006 0:52

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

można cos pokopac, może piątek albo sobota. Tylko gdzies niedalego. W niedziele jadę do Kościana po fanty heheh
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 24 Paź, 2006 9:12

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jestem ZA. proponuje zestaw piatek-sobota

Wto 24 Paź, 2006 9:22

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To co jeszcze ktoś chce do nas dolączyć???
_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 24 Paź, 2006 14:56

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślimy z moowi'm o terminie po 1 listopada Wink

Wto 24 Paź, 2006 15:26

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jest ok. pt/sb ?

Wto 24 Paź, 2006 16:04

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby 17-19 liściopada (pt-nd)
_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Wto 24 Paź, 2006 16:35

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

KudłatyHD napisał:
można cos pokopac, może piątek albo sobota. Tylko gdzies niedalego. W niedziele jadę do Kościana po fanty heheh


Jeśli chodzi Ci o sobotę najbliższą to jestem za .
A do Mikołajowa byś się pisał ?

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Wto 24 Paź, 2006 16:39

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nieweim, narazie mam napięte plany:))
Więc niechce mówić że jade.

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Wto 24 Paź, 2006 18:05

Powrót do góry
general1006
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jestem za Piwo 17 - 19 mi odpowiada Mr. Green
_________________
"Musimy być okrutni
aby stać się dobrymi.
Niepotrzebni są nam
ludzie małego ducha"

Wto 24 Paź, 2006 20:13

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jest ok. mam nadzieje, ze pogoda tez dopisze Uśmiech

Sro 25 Paź, 2006 12:24

Powrót do góry
Hary DZ
Kapitan

Kapitan




Posty: 1074
Pochwał: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mirucha, co Ty na to Question Widziałeś ten bufet Question Mr. Green Piwo

Sro 25 Paź, 2006 20:59

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jeszcze,zastanawiam się nad Tannenbergiem lub innym miejscem w tym terminie - będzie to ostatni dzwonek na wypad w Polske o tej porze roku.
_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Sro 25 Paź, 2006 23:23

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

yorke, rozumiem ,że czysto rekreacyjnie teraz ? Czy cosik kupujesz ?
_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Czw 26 Paź, 2006 16:50

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

miro5671 napisał:
Nie wiem jeszcze,zastanawiam się nad Tannenbergiem lub innym miejscem w tym terminie - będzie to ostatni dzwonek na wypad w Polske o tej porze roku.


miro , aby Cię zachęcić mały przedruk

"W 1742 roku, kiedy Śląsk przechodził w ręce pruskie, na jego obszarze funkcjonowały następujące twierdze: Wrocław, Brzeg, Legnica, Nysa, Głogów, Koźle, Oława, Świdnica, Kłodzko, Namysłów. Budowa twierdzy w Srebrnej Górze miała zatem pierwszorzędne znaczenie, mogła bowiem ona zaryglować wyłom w istniejącym systemie twierdz między Świdnicą i Kłodzkiem, zamykając Przełęcz Srebrną, dogodne wejście między Górami Sowimi i Bardzkimi na Śląsk.

Rozpoczęcie budowy twierdzy w Srebrnej Górze
Pierwsze plany [bardzo przypominają wcześniejszy austriacki projekt sporządzony w latach 1703-05 przez kapitana Franza Wagnera, na którym centrum twierdzy Jablunka (Srebrna Góra) stanowi jeszcze zwykły czterobastionowy szaniec] sporządził włoski inżynier Pinto, jednak ostatecznie przyjęte w 1764 roku projekty są dziełem płka Regelera. On też kierował pracami pod osobistym nadzorem króla pruskiego. Prace były trudne z powodu skalistego, górskiego terenu. Rozpoczęto je już w 1763 roku i prowadzono do roku 1777. Twierdzę uzbrojono rok później. Twierdzę rozplanowano na trzech wzgórzach: Ostróg (627 m. npm), Warowna Góra (686 m. npm) i Wielki Chochoł (740 m. npm). Rdzeń wyjątkowo rozległego zespołu (około 2,5 km długości) stanowią umocnienia Warownej Góry, czyli zespół Donżonu i dzieł przyległych, wzniesionych w latach 1765-71. Otaczają je: fort kleszczowy na Małym Stogu z baterią na Średnim Stogu (690 m. npm) oraz fort rogowy na stoku Srebrnej Góry (650 m. npm) z lat 1769-71. Po przeciwnej stronie przełęczy, na Ostrogu, wzniesiono samodzielny fort (1772-76). Wszystkie budowle kamienne, wewnątrz licowane cegłą i ozdobione skromnym detalem klasycystycznym. Tylko umocnienia na Wielkim Chochole były ziemne z murowanymi śródszańcami.

Donżon
Donżon to olbrzymia budowla składająca się z czterech bastej, zwanych wieżami, połączonych kurtynami. Ściany bastej o wysokości 30 metrów są pochyłe; średnica u podstawy wynosi około 60 metrów. Donżon jest skazamatowany, posiada 5 kondygnacji. Wschodnia kurtyna jest kleszczowo załamana, aby zwiększyć obronność bramy umieszczonej w kącie między tym załamaniem (tzw. Redanem), a północno-wschodnią basteją (Wieżą Dolną). Do bramy prowadził most zwodzony osłaniany przez dwa mury kurtynowe (obecnie na miejscu zwodzonego mostu znajduje się ziemny nasyp). Na dziedziniec prowadzi skrzywiona sień z systemem strzelnic. Kilka bram do kazamat, dwie odkryte klatki schodowe i dwie pochylnie dla wprowadzania dział na górną platformę zapewniają dobrą komunikację. Donżon otoczony jest fosą, która oddziela go od tzw. Wieńca.

Wieniec
Wieniec składa się z trzech bastionów powiązanych dwoma kleszczami. Bastion Dolny mieści przejazd przez sień analogiczną jak w Donżonie; Bastion Górny obejmuje wylot drogi do baterii na Średnim Stogu; bastion południowo-wschodni (tzw. Rawelin Gwiaździsty) jest detaszowany. O ile kleszcz północny posiada narys typowy, o tyle kleszcz południowy ma narys zbliżony do bastionowego dzieła rogowego z wyłamaną kurtyną. Ponadto na jego osi umieszczono kawalier. W skład Wieńca wchodzi też zachodnia dzieło rogowe i łącząca je z Bastionem Dolnym kaponiera (tzw. Esplanada).

Wielki Chochoł
Umocnienia na Wielkim Chochole, fort na Małym Stogu, prowadząca do niego kryta droga (o długości 1350 metrów) oraz reduta (Brama Polna) między fortem a dziełem rogowym tworzą ramię wysunięte w kierunku północno-zachodnim obejmujące swym zasięgiem Wielkiego Chochoła, dominującego nad Warowną Górą. Detaszowane forty, charakterystyczne dla Wallrawego, uzupełniają system umocnień. Fort na Ostrogu na narys lunety, zaś Fort Rogowy (zwany obecnie Harcerskim) nieregularny.

Forty w Masywie Grochowskim
Donżon i Wieniec to unikalne w skali europejskiej połączenie systemu bastejowego, bastionowego, kleszczowego i poligonalnego. Twierdza była nieznacznie modernizowana i rozbudowywana w XIX wieku: w 1813 roku wybudowano kilka fortów w Masywie Grochowskim na wschód od Srebrnej Góry, a w 1829 rozbudowano Fort Rogowy. Po okresie używania jako poligon artyleryjski, została skasowana jako przestarzała w 1867 roku. "

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Czw 26 Paź, 2006 17:41

Powrót do góry
miro5671
Kapitan

Kapitan





Posty: 1077
Skąd: ,,Brzegers,,
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
doskonale znam fort ,,Donjon,,w Srebrnej Górze hehe,w pewnym etapie swojego życia eksplorowaliśmy ten teren - szczególnie ,,Słomiane Czepce,, - /uwaga teren bardzo niebezpieczny/...
Ale dzięki za zaproszenie,gdyby to było w innym terminie to raczej napewno bym zawitał - gdzieś na początku listopada....
Pozdrawiam wszystkich
Miro.

_________________
Strona z info.O Zlotach Poszukiwaczy Skarbów : https://www.facebook.com/ZlotyPoszukiwaczy

"...Poszukiwanie skarbów jest nie tyle zawodem, co stylem życia.
- Howard Jennings

Czw 26 Paź, 2006 19:43

Powrót do góry
yorke
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 298
Skąd: Oława
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jutro odbieram white'sa mxt Uśmiech)))

Czw 26 Paź, 2006 20:31

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

miro5671 napisał:
Witam,
doskonale znam fort ,,Donjon,,w Srebrnej Górze hehe,w pewnym etapie swojego życia eksplorowaliśmy ten teren - szczególnie ,,Słomiane Czepce,, - /uwaga teren bardzo niebezpieczny/...
Ale dzięki za zaproszenie,gdyby to było w innym terminie to raczej napewno bym zawitał - gdzieś na początku listopada....
Pozdrawiam wszystkich
Miro.


A myślałem , że zabłysnę Mr. Green

yorke - gratulacje

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Pią 27 Paź, 2006 0:23

Powrót do góry
KudłatyHD
Major

Major





Posty: 1587
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Kocur przypadkiem przechadzając się zobaczył doniczkę hehe , raz dwa i była już na jego głowie:D


Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Harley Davidson;]


www.motozloty.com

www.facebook.com/motozloty

www.facebook.com/easyrider.wroclaw

Pią 27 Paź, 2006 10:21

Powrót do góry
rauszdelikt
Chorąży

Chorąży





Posty: 174
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, z chęcią bym do Was dołączył w tym Mikołajowie. Niestety w chwili obecnej trudno mi się wypowiedzieć czy dam radę. Do kiedy trzeba dać znać odnośnie jakiś noclegów itp??

Pią 27 Paź, 2006 13:37

Powrót do góry
moowi
Kapitan

Kapitan




Posty: 877
Skąd: Nizina Śląska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rauszdelikt napisał:
Witam, z chęcią bym do Was dołączył w tym Mikołajowie. Niestety w chwili obecnej trudno mi się wypowiedzieć czy dam radę. Do kiedy trzeba dać znać odnośnie jakiś noclegów itp??


W zasadzie to nie trzeba wcześniej rezerwować noclegów , jednakże muszę uprzedzić właścicieli ile mniej-więcej osób będzie .

_________________
W życiu piękne są tylko chwile

Pią 27 Paź, 2006 15:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.