| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krab wraca

Rzeczpospolita


Pancerny krab wraca do łask


Samobieżna armatohaubica Krab, zwana lekceważąco armatą Szeremietiewa i przez
to wyklęta, trafi do armii. Wojsko chce zamówić 48 luf i pojazdy o wartości
prawie miliarda złotych

Za rządów Jerzego Buzka i obecności w kierownictwie MON Romualda
Szeremietiewa kupiono od brytyjskiej BAE Systems (wcześniej GEC Marconi)
licencję na budowę wieży AS 90 z armatą 155 milimetrów. Gliwicki Ośrodek
Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych opracował specjalnie przystosowane
gąsienicowe podwozie wykorzystujące elementy czołgu T-72. Polska prywatna
firma WB Electronics stworzyła dla kraba komputerowy system kierowania ogniem
Azalia. Andrzej Kiński, ekspert i wydawca "Nowej Techniki Wojskowej",
twierdzi, że zwłaszcza elektronika, wykorzystująca dane i zewnętrzne
informacje, np. z bezpilotowych samolotów zwiadowczych czy radarów
artyleryjskich, do automatyzacji i korygowania ognia, to patent unikalny,
dopiero testowany przez zachodnich sojuszników.

Współczesne wojny odkryły zalety haubic
Precyzją trafień na odległość 20 kilometrów latem tego roku krab zaimponował
nawet wybrednym hinduskim generałom. Dzięki specjalnej amunicji haubica może
strzelać na odległość ponad 40 kilometrów - jest przy tym orężem zabójczo
skutecznym i wielokrotnie tańszym w użyciu od kierowanych rakiet (każda warta
setki tysięcy dolarów) czy lotnictwa. Świat odkrył zalety artylerii tego typu
w Bośni, Iraku, a także w czasie niedawnego konfliktu w Libanie - tu
sięgnięto do niezawodnych haubic, gdy pogoda i przelatujące ptaki
paraliżowały rajdy izraelskiego lotnictwa.

Krab, zwalczany przez polityków różnych opcji, bo kojarzył się z
Szeremietiewem, występuje dziś tylko w dwóch egzemplarzach. Na zrealizowanie
w prototypowej fazie programu armatohaubicy wydano 87 mln zł i projekt
zakończono, a jedna z haubic o mały włos nie trafiła do muzeum.

Dziś najlepsze armie na świecie doceniły zalety elektronicznie celowanej,
precyzyjnej artylerii wyposażonej dodatkowo w inteligentną, na przykład
samoposzukującą celu, czy kasetową amunicję. O krabie przypomnieli polskim
decydentom żołnierze wracający z zagranicznych misji i hinduscy generałowie.
Handlujący bronią Bumar szacuje, że Indie potrzebują przynajmniej kilkuset
systemów tej broni. - Niewykluczone, że na życzenie klientów zamontujemy
polskie wieże na podwoziu indyjskiego czołgu Arjun - mówi Mirosław Bryska,
prezes HSW. Prezes Bryska taktownie nie wspomina, czy podczas pokazów kupcy z
Indii pytali, ile krabów służy już w polskiej armii.

Odpowiedź na to pytanie podsuwa już teraz decyzja Rady Uzbrojenia MON o
zamówieniu 48 haubic.

- Jeśli podpiszemy umowę, to kontrakt postawi na nogi produkcję wojskową HSW -
mówi prezes Bryska. Oznacza to przyjęcie nowych ludzi (HSW ma 1200
pracowników) i zamówienia dla rozległej sieci kooperantów, z twórcą
elektroniki, czyli WB Electronics, na czele.

Zamówienia polskiego wojska czynią cuda
HSW natychmiast też zainstaluje nowe obrabiarki do produkcji nowoczesnych luf
nie tylko do kraba, ale także do różnych typów uzbrojenia i kalibru od 155 do
25 milimetrów. - To odświeży naszą markę - mówi prezes huty. Zamówienie
armii, choć jeszcze nie na papierze, już działa cuda. Prezes Bryska: - Do HSW
wracają zagraniczni klienci, pytają, czy nie przyjęlibyśmy nowych zleceń. Ton
zmieniły też kredytujące HSW banki.

ZBIGNIEW LENTOWICZ

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 27 Wrz, 2006 0:45

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No było by super gdyby Kraby w Końcu trafiły do WP. Sytuacja polskiej artylerii jest tragiczna. Używamy dwóch kalibrów, oba nie są kalibrami NATO, 122mm i 152mm. Amunicja do nich do nowoczesnych już nie należy. A nasza artyleria samobieżna w postaci 2S1 Goździk jest po prostu fatalna. Z 512 wozów jakie posiadamy tylko połowa jest sprawna(!) a kaliber 122 w nich użyty zapewnia donośność niewiele większą niż moździerze 120mm.
Dopóki WP nie podpisze kontraktu na Kraby należy być ostrożnym. Będzie kontrakt, możemy świętować.



Opis załącznika:
Oto nasz Krab. Małe zdjecie bo szybko szukałem. Wieczorem postaram sie co lepszego wrzucić.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 27 Wrz, 2006 13:10

Powrót do góry
Grzegorz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 419
Skąd: Sztokholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Barrdzo dobra informacja, chocizáz tyle haubic to Polska powinna zamowic 5-6 lat temu...teraz w WP powinno juz byc na stanie 50-80 tych haubic.
To super sprawa bo Krab to dobry system i bardzo potrzebny polskiej armii.
Moze przy okazji moznaby zaprojektowac lekki wariant tej haubicy na samochodzie terenowym, z molziwoascia uzycia przez brygady lekkie oraz na eksport.

Sro 27 Wrz, 2006 15:48

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jak się wsadzi Kraba na platformę do przewozu to będzie wersja "lekka, kołowa" Twisted Evil Piwo
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 27 Wrz, 2006 17:36

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, no właśnie dziś na świecie buduje sie i projektuje działa samobieżne " lekkie kołowe", a Krab jest trochę przyciężki 50 ton. Dlatego trudno sobie wyobrazić aby mógł być użyty przez nasze siły ekspedycyjne( oczywiście jeśli zaszła by taka konieczność a mam nadzieję że nie zajdzie) . Bardziej WP przydała by sie działo samobieżne typu Cesar zamontowane na ciężarówce i bardziej mobilne taktycznie i strategicznie, oczywiście polskiej produkcji Uśmiech . Budowa takiego działa nie wydaje sie trudna działo 155 mm juz produkujemy, samochody ciężarowe też tylko trochę kasy i woli politycznej. Ostatnio nawet Ukraińcy zaprezentowali takie działo na samochodzie ciężarowym. Pozdrawiam.

Czw 28 Wrz, 2006 12:53

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam, no właśnie dziś na świecie buduje sie i projektuje działa samobieżne " lekkie kołowe", a Krab jest trochę przyciężki 50 ton. Dlatego trudno sobie wyobrazić aby mógł być użyty przez nasze siły ekspedycyjne( oczywiście jeśli zaszła by taka konieczność a mam nadzieję że nie zajdzie)


Projektuje się, ale poniekąd przy okazji posiadania przy okazji ciężkich haubic, lub kiedy państwa nie stać na podwozie czołgowe. Natomiast co do wagi- waga nie jest problemem, natomiast do misji stabilizacyjnych nie stosuje się artylerii dalekosiężnej, a na wojnę to się raczej nikt nie ma zamiaru wybierać.

Czw 28 Wrz, 2006 15:13

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Krab wraca

maxikasek napisał:
Rzeczpospolita
Pancerny krab wraca do łask

Krab powraca, ale jak zawsze w kraju nad Wisłą nie ma nic za darmo. Powraca kosztem Loary Exclamation
Cytat:
Krab zamiast Loary
Artyleryjska Loara poddana została w 2002 r. badaniom poligonowym. Wyniki strzelań w pełni potwierdziły jej przydatność do walki z pociskami rakietowymi czy bezpilotowymi aparatami latającymi, atakującymi z małych i średnich wysokości. Niestety, mimo to, wdrożenie i produkcja seryjna Loary, na którą wydano dotychczas około 250 mln zł, jest poważnie zagrożona.

Program dotyczący przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Grom został zrealizowany i wdrożony do wojsk w 2002 r. Należałoby zatem przystąpić do doskonalenia różnorodnych jego modyfikacji. Również zrealizowane są prace badawczo-rozwojowe nad przeciwlotniczym zestawem artyleryjskim Loara, który zaczyna trafiać do jednostek. Nie wykonano natomiast części rakietowej tego programu, mimo że w około 70 proc. stanowi powielenie zestawu artyleryjskiego Loary. Dlaczego? Bo zabrakło pieniędzy na zakup licencji rakiety przeciwlotniczej małego zasięgu wraz z systemem naprowadzania jej na cel. Można się dziwić, bowiem w tym czasie całkowicie poza planem modernizacji sił zbrojnych kupiono w Wielkiej Brytanii licencję na armatohaubicę kalibru 155 mm Krab. Widocznie pomylono wojska rakietowe i artylerię (WRiA) z wojskami obrony przeciwlotniczej (WLOP).
Badania od podstaw

Godzi się przypomnieć, iż spośród wielu prac naukowo-badawczych z dziedziny obrony przeciwlotniczej, realizowanych w kraju, budowa zestawów Grom i Loara jest przedsięwzięciem bez precedensu w powojennej historii Wojska Polskiego oraz rodzimego przemysłu. Dzięki tym projektom bowiem możliwe było opracowanie od podstaw: * wysokoprecycyjnej głowicy śledzącej obiekty powietrzne, w której wykorzystuje się najnowszej generacji systemy optoelektroniczne (kamery tele- i termowizyjne oraz dalmierz laserowy) i radar śledzący pracujący w paśmie częstotliwości "Ka"; * nowego trójwspółrzędnego radaru obserwacji okrężnej pracującego w paśmie częstotliwości "S"; * specjalistycznego komputera pokładowego o bardzo dużej mocy obliczeniowej, spełniającego wymagania mechaniczno-klimatyczne dla pojazdów gąsienicowych;
* oprogramowania urządzenia współpracy między systemami nawigacji satelitarnej i tradycyjnym pokładowym systemem żyroskopowym; l pokładowych urządzeń identyfikacji obiektów powietrznych "swój–obcy"; * rozwiązanie problemów cyfrowej łączności pokładowej i szybkich urządzeń transmisji informacji; * wreszcie przystosowanie przeciwlotniczego zestawu artyleryjskiego Loara do prowadzenia ognia amunicją inteligentną.
Dzięki rozwiązywaniu tych problemów zaistniała w Polsce szansa wykonania broni precyzyjnego rażenia o kapitalnym znaczeniu nie tylko dla wojsk przeciwlotniczych czy systemu obrony powietrznej, ale także dla innych rodzajów. Możliwy jest obecnie następny krok. Chociażby zakończenie w ramach umów offsetowych prac badawczo-rozwojowych i rozpoczęcie w kraju produkcji Loary rakietowej. Przyczyniłoby się to do istotnego postępu technicznego i technologicznego zwłaszcza w takich dziedzinach, jak: rakiety i artyleria przeciwlotnicza; systemy radiolokacyjne; profesjonalne urządzenia optoelektroniczne; komputerowe systemy kierowania ogniem; systemy nawigacyjne bezwładnościowe i satelitarne czy urządzenia transmisji danych w czasie rzeczywistym.
Aby tak się stało, potrzebna jest konsekwencja w dążeniu do zrealizowania w pełni programu Loara. Wówczas realne stanie się uruchomienie seryjnej produkcji zestawu rakietowego na przełomie 2006/2007 r., a następnie sukcesywne zastępowanie nim wycofywanych z eksploatacji New, Kub i Os. Z kalkulacji ekonomicznych wynika, że zamówienia opiewające rocznie na minimum 6–8 zestawów Loara, zapewnią nie tylko właściwą dynamikę produkcji, ale także optymalną cenę wyrobu. Dla porównania, zakup sprzętu tej klasy co Loara za granicą, przeszkolenie obsług, wyposażenie bazy szkoleniowej, serwisowanie, kupno rakiet i amunicji będą prawie dwukrotnie droższe.

Szkoda bo interes można zrobić i na jednym i drugim. Ale nikt nie będzie poważnie zastanawiał się nad kupnem zestawu nie będącego na wyposażeniu armii kraju go produkującej.
więcej na:
http://www.polska-zbrojna.pl/artykul.html?id_artykul=1105



Opis załącznika:
zestawem artyleryjskim Loara

Czw 28 Wrz, 2006 18:29

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

chwila, licencję na Kraba wraz z całą linią produkcyjną i zezwoleniem na eksport kupiono w 1999 roku.


Opis załącznika:

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 28 Wrz, 2006 18:39

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A dokładniej nie licencje na Kraba tylko na wierze strzelniczą wraz z działem. Podwozie to całkowicie polska produkcja na bazie podwozia T-72, choć dziś mająca z niego tylko parę elementów.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pią 29 Wrz, 2006 12:26

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A dokładniej nie licencje na Kraba tylko na wierze strzelniczą wraz z działem.


Jeśli mamy być dokładni, to na system wieżowy, wraz z armatą i lufą o długości 52 kalibrów. Natomiast nośnik (a nie podwozie) to zmodyfikowana Kalina, będąca modyfikacją T-72.

Pią 29 Wrz, 2006 12:32

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

racja nieściśle się wyraziłem.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 29 Wrz, 2006 13:16

Powrót do góry
drodox
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podwozie kraba nie iwele ma wspólnego

z podwoziem do czolgu t 72 natomiast mogę z tym zgodzic iż loara jest umieszczona na takim zmodyfikowanym podwoziu wg mnie podwozie typu kalina powinno zostac wykorzystane jak dotychcza do krabów i nimi trzeba zastapic wszystkie relikty w polskiej armii czyli gozdziki i dany ponadto na nim umieścić loarę oraz wykorzystac je do budowy nowego bwp na gąsienicach bo itakei sa potrzebne polskiej armii i na nich umiescić nowe systemy możdzierzowe typu nemo czy amos albo jkas 105 na wzór strykera
wg mnie decydenci nie potrafia wykorzystać szans i okazji jakie daja nasze firmy zbrojeniowe a do lekkich systemów altylerii to trzeba kupić M 777 od angoli i tyle !!!!!!!!!!!!!!!! Czołg2

EDIT
Proszę pisać po polsku.
maxikasek

Wto 07 Sie, 2007 10:04

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale mieszasz. Co ma moździerz do Strykera MGS? Poza tym Nemo czy Amosa można śmiało umieszczać na lżejszym i tańszym podwoziu kołowym, gdyż pod takie podwozie został zaprojektowany. Po co pakować go na taki wielki kloc jak Kalina? Tak samo przerabianie Kaliny na BWP, gdzie chcesz umieścić desant? Użyć rozwiązać izraelskich znanych z ich ciężkich BWP na podwoziu T-55?

Wto 07 Sie, 2007 11:02

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie głupie pytanie - zawsze mnie intrygowało czemu w Polsce pojazdy pancerne oznakowuje się symbolem obrony cywilnej (granatowy trójkąt w pomarańczowym kole) - czy ktoś z Was to wie?
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 07 Sie, 2007 16:31

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
A ja mam takie głupie pytanie - zawsze mnie intrygowało czemu w Polsce pojazdy pancerne oznakowuje się symbolem obrony cywilnej (granatowy trójkąt w pomarańczowym kole) - czy ktoś z Was to wie?

Haha - to nie jest granatowy trójkąt, tylko czarny trójkąt opisany w pomarańczowym kole odblaskowym (tzn. barwa 'żółta samochodowa'), z tyłu zaś, jest taki sam trójkąt, lecz w polu czerwonym, odblaskowym.

Tego rodzaju oświetlenie odblaskowe jest wymagane przez Kodeks Drogowy dla 'pojazdów specjalnych' (tak jak np. czerwone trójkąty odblaskowe dla przyczep).

Poszukam dokładnie, który paragraf o tym mówi Wyluzowany

pzdrwm

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 07 Sie, 2007 16:37

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laughing

To nie tak. Na pojazdach jest znak "priorytet drogowy"- ten znak nie ma obwódki, a znak obrony cywilnej ma- granatową, na dodatek znak "priorytet drogowy" ma trójkąt w kolorze czarnym.

Chciałbym podziękować mojemu staremu nauczycielowi PO, to jedyne co zapamiętałem z jego zajęć Laughing

Wto 07 Sie, 2007 16:45

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No proszę - człowiek się uczy całe życie Mr. Green
A ja sobie myślałem, że nasze wojsko chce mydlić oczy ewentualnemu przeciwnikowi Laughing

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Wto 07 Sie, 2007 17:04

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mboro napisał:

Tego rodzaju oświetlenie odblaskowe jest wymagane przez Kodeks Drogowy dla 'pojazdów specjalnych' (tak jak np. czerwone trójkąty odblaskowe dla przyczep).


Przepraszam za mały OT. To jest trójkąt dla pojazdów wolnobieżnych a nie tylko dla przyczep Wink

Drodox wytłumacz mi dlaczego chcesz zastępować Dany armato-haubica na podwoziu gąsienicowym?? Chcesz by cała nasza artyleria samobieżna znajdowała sie tylko na podwoziu gąsienicowym?? Laughing W WP potrzebna jest także artyleria na podwoziu kołowym, szkoda tylko że w MON tego nie widzą. Te ok.111 Dan zbyt dużej siły nie stanowi.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Wto 07 Sie, 2007 17:36

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Na pojazdach jest znak "priorytet drogowy"- ten znak nie ma obwódki, a znak obrony cywilnej ma- granatową, na dodatek znak "priorytet drogowy" ma trójkąt w kolorze czarnym.

No tak - wpadka Embarassed

Brodeur napisał:
Przepraszam za mały OT. To jest trójkąt dla pojazdów wolnobieżnych a nie tylko dla przyczep

Nie chodzi mi o duży, pomarańczowy, odblaskowy trójkąt, ale o 2 małe, czerwone, odblaskowe trójkąty - obowiązkowe wyposażenie przyczep i naczep (przegubowe Ikarusy również mają czerwone, odblaskowe trójkąty na 'zadku')...

Sorki za OT.

Pozdrawiam Wyluzowany

_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Wto 07 Sie, 2007 20:35

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat od dawna zapomniany ale może ktoś wie co się obecnie dzieje w temacie?
Bo w kwestii Loary to chyba sprawa jest już przesądzona w kierunku muzeum...

Pozdrawiam

Sro 28 Lip, 2010 16:00

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystko według planu. Wdrażany jest Regina. http://www.altair.com.pl/start-1239
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Nie 01 Sie, 2010 13:17

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że nie jest to takie jasne. Wprawdzie pojawiły się rzekomo fotki nr.3, ale podobno to wyremontowany nr. 1. W armii nic też nie wiadomo.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Nie 01 Sie, 2010 17:03

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie że program idzie zgodnie z planem dlatego tak cicho Wink Parę miesięcy temu były w NTW zdjęcia cięcia blach i spawania wieży nr.3 Wcześniej czy później pojawią sie jakieś dokładne informacje, kwestia czasu.
_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Pon 02 Sie, 2010 1:52

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli można - jakiś czas temu pojawiły się informacje (bodaj Raport...) , że zezłomowanie całej linii produkcyjnej przez Brytyjczyków może znacząco utrudnić problem ewentualnej naszej produkcji...
Czy w kontekście ewentualnej produkcji przynajmniej Nr 3 oznacza to, ze pokusiliśmy się o coś w stylu własnej linii produkcyjnej tych dział? Z lufami włącznie? :shock:

Pozdrawiam

Pon 02 Sie, 2010 14:31

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O ile mnie pamięc nie myli, to wraz z licencją kupiliśmy linię produkcyjną. Zdaje się tylko pierwsze lufy miały być dostarczone, później produkowane już u nas. ALe to już tyle lat, że nie jestem pewien pamięci.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pon 02 Sie, 2010 15:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.