| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: 50tka i ek2 syg.93

Kenzi napisał:
Mi w końcu udało sie trafić 50tke


Ja ciągle jej poszukuje, jednak kompletu z pudełkiem, niedawno pojawiło się na amerykańskim portalu ale cena mnie przerosła.

Gratulacje dla wszystkich, patrząc na Wasze fanty człowiek zdaje sobie sprawę, że jest tylko małym żuczkiem w świecie kolekcjonerów Rolling Eyes Super

Wto 25 Gru, 2018 11:27

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
Super Super Panowie, ja w grudniu skromniutko jedynie Arno, ale do kompletu brakuje tylko Junckera.
P/Kr


https://www.emedals.com/auctions/germany-luftwaffe-a-rare-gilt-ground-assault-badge-by-c-e-juncker#

Śmiało Wink

Sro 26 Gru, 2018 11:32

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Madagaskar napisał:
krce1945 napisał:
Super Super Panowie, ja w grudniu skromniutko jedynie Arno, ale do kompletu brakuje tylko Junckera.
P/Kr


https://www.emedals.com/auctions/germany-luftwaffe-a-rare-gilt-ground-assault-badge-by-c-e-juncker#

Śmiało Wink

He he he, dzieki Uśmiech ale to nie jest tyle warte Uśmiech i trochę dziwny jest ten złoty kolor.
P/Kr

Czw 27 Gru, 2018 1:14

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
Madagaskar napisał:
krce1945 napisał:
Super Super Panowie, ja w grudniu skromniutko jedynie Arno, ale do kompletu brakuje tylko Junckera.
P/Kr


https://www.emedals.com/auctions/germany-luftwaffe-a-rare-gilt-ground-assault-badge-by-c-e-juncker#

Śmiało Wink

He he he, dzieki Uśmiech ale to nie jest tyle warte Uśmiech i trochę dziwny jest ten złoty kolor.
P/Kr


Dlatego tak mocno oponował Mearz przeciw temu dziwnemu złoceniu w wątku na WAF.
Cenę, Mr. Giel wypompował, tak jak 90% przedmiotów, które sprzedaje na swojej stronie Gupi Gupi Gupi Exclamation

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Czw 27 Gru, 2018 21:18

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
leba57 napisał:
krce1945 napisał:
Madagaskar napisał:
krce1945 napisał:
Super Super Panowie, ja w grudniu skromniutko jedynie Arno, ale do kompletu brakuje tylko Junckera.
P/Kr


https://www.emedals.com/auctions/germany-luftwaffe-a-rare-gilt-ground-assault-badge-by-c-e-juncker#

Śmiało Wink

He he he, dzieki Uśmiech ale to nie jest tyle warte Uśmiech i trochę dziwny jest ten złoty kolor.
P/Kr


Dlatego tak mocno oponował Mearz przeciw temu dziwnemu złoceniu w wątku na WAF.
Cenę, Mr. Giel wypompował, tak jak 90% przedmiotów, które sprzedaje na swojej stronie Gupi Gupi Gupi Exclamation


Bo ten Pan ma Grzesiu zawsze wszystko najlepsze i wyjątkowe (nie mówiąc, że czasami "dziwne") Wink

Pozdr
Jarek


… i od dwóch lat nie wie czy wysłał mi krzyż, który u niego kupiłem... a kasy oczywiście nie zwrócił... "psikutas" bez "s" na końcu...

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Czw 27 Gru, 2018 21:48

Powrót do góry
Madagaskar
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 125
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

leba57 napisał:

Cenę, Mr. Giel wypompował, tak jak 90% przedmiotów, które sprzedaje na swojej stronie Gupi Gupi Gupi Exclamation


A co ma Giel do ceny na portalu eMedals? Rolling Eyes

Pią 28 Gru, 2018 17:22

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

leba57 napisał:
Dlatego tak mocno oponował Mearz przeciw temu dziwnemu złoceniu w wątku na WAF.


A skad by Maerz wiedzial co jest oryginalne a co nie?

Do zupelnie nie dawna jedyna rzecza ktora kolekcjonowal byla kasa za jego Certyfikatow Autentycznosci. Doszlo do tego ze rechot bylo slychac na kazdym duzym Show w Stanach wiec przyglup zaczal kolekcjonowac...miniaturki w nadzieji ze moze przestana sie z niego smiac. Nie przestali.
Autorytet w sprawach Krzyza Rycerskiego mial w zyciu tylko jeden KC ktory okazal sie reprodukcja. (Rounder) przy ktorym upieral sie ze jest produktem Meybauera.
Nie zauwazyliscie ze jest osoba najbardziej trzesaca sie o to czy wlasciciel WAF albo usprawni to forum albo mu go odsprzeda? Nigdy nie mysleliscie dlaczego? Bo poza WAF jest osioaba postrzegana jako przyglup a dzieki temu forum moze pompowac sie swoimi mozliwosciami. Prawie zaden z kolekcjonerow KC ktorzy zaczynali WAF juz na nim nie jest. Za sprawa wlasnie Maerza.


Ostatnio zmieniony przez matthew dnia Pią 28 Gru, 2018 18:04, w całości zmieniany 1 raz

Pią 28 Gru, 2018 18:00

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Madagaskar napisał:
leba57 napisał:

Cenę, Mr. Giel wypompował, tak jak 90% przedmiotów, które sprzedaje na swojej stronie Gupi Gupi Gupi Exclamation


A co ma Giel do ceny na portalu eMedals? Rolling Eyes



Giel byl przez moment wlascicielem owej odznaki.

Pią 28 Gru, 2018 18:02

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zainteresowany zaczepkami typu 'nie wiem dlaczego tak mowisz, czy masz powody tudziesz dowody a jesli nawet tak to dalej mnie to nie interesuje' ale zdmuchne pyl z klawiatury i wirtualnie cie opluje bo jak znam ta czy tamta osobe z dobrej strony.
Mysle ze gdyby ktos z kolegow kolekcjonerow nazwal cie oszustem bez najmniejszego dowodu lub powodu to moze tez podnioslo by ci sie cisnienie. No ale to cie przeciez nie interesuje bo przeciez Maerz okazal ci duzo wyrozumialosci. Kto wie, moze nastepnym razem wysle ci zdjecie z autografem?

Jestes zainteresowany polemika- smialo, ja sie nie obraze. Jesli nie- po co wogole zaczynac wywody jesli nie jestes zainteresowany odpowiedzia?

Pią 28 Gru, 2018 22:54

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, szacunek i respekt to nie jest para butow ktore mozna kupic.
Co do praw rynku i puszczania w kalesonach- bardzo latwo mnie znalezc. Jesli nie zostalem puszczony w kalesonach (do trzeciego pokolenia)to tez jest tego powod. I moze powinienies sie nad tym zastanowic.

Powiem Ci jeszcze jedna anegdote jesli chodzi o twojego idola: Wytykanie jego klamstw nie bardzo mu sie podobalo a ban na WAF uwazal za niezbyt duza kare dla mnie. Wiesz co zrobil? Opublikowal moje dane osobowe na WAF.
W ciegu nastepnych 6-ciu miesiecy nastapily 3 proby wlaman do mojego domu. Oczywiscie nie mozna powiedziec ze to byl tego powod na 100% ale skoro lubisz tematy do przemyslen- jak myslisz jaki mial powod zeby upublicznic te dane na forum gdzie byl pokazany duzy procent mojej kolekcji? Czym sie kierowal i co mial na celu twoim zdaniem?

Tak, szacunek moze i przychodzi z wiekiem ale brak wiedzy istnieje od zawsze czego ty jestes najlepszym przykladem.

Pią 28 Gru, 2018 23:33

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jarek, wyluzuj, nie warto... Wink
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pią 28 Gru, 2018 23:54

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bubba_Z napisał:
Jarek, wyluzuj, nie warto... Wink



Ahh, dopiero teraz skojarzylem. Zlot motocyklowy. Chyba Harleya na Bemowie w Warszawie. To juz dobre pare lat do tylu. Z tego co opowiadales zawinales sie wczesniej.
Teraz juz rozumiem.

Sob 29 Gru, 2018 0:44

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wink

Sob 29 Gru, 2018 0:45

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ups, nie wiem co myśleć.
Z jednej strony widzę dużą wiedzę, z drugiej trudną do akceptacji przez plebs kolekcjonerski bezkompromisowość wypowiedzi ... może można to jakoś pogodzić?.
Jacek

ps: jeśli odpowiesz że masz to gdzieś - odpowiem/ mając w Tobie dobrego nauczyciela/ "wisi mi to co powiesz". Jednak mam nadzieję że się mylę.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Sob 29 Gru, 2018 17:06

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
Ups, nie wiem co myśleć.
Z jednej strony widzę dużą wiedzę, z drugiej trudną do akceptacji przez plebs kolekcjonerski bezkompromisowość wypowiedzi ... może można to jakoś pogodzić?.


Pewnie ze mozna.

Stajac za kazdym razem po stronie prawdy bez wzgledu co podpowiada ego (w mysl zasady Ego is not your Amigo).

Jezeli nie znasz artefaktu to sie nie wypowiadasz na jego temat bo wydaje ci sie ze wiesz- albo wiesz albo nie. NIe robisz 'schodow' komus kto akurat wie (i niedaj Boze wiecej od ciebie).

Szanuj to ze ktos moze nie chciec podzielic sie z toba swoja wiedza- jest taka mozliwosc ze albo wydal duzo pieniedzy zeby ja zdobyc, spedzil lata zeby ja posiasc, dostaj ja w prezence od kogos z zastrzezeniem 'wylacznosci' lub po prostio ne chce zeby byla ona uzyta jak artykul w magazanie dzieku ktoremu trzepie kase koles ktory wie tyle co ukradnie innym.

Jesli chodzi o temat histori osob trzecich- to samo- albo znasz geneze i przebieg histori (w tym przypadku o osobie opisanej powyzej) albo nie. Starajaca sie twierdzic ze jest mozliwosc ze jest to historia ktora nie trzyma sie prawdy bo obiekt owej dyskusji byl zawsze ok w stosunku do ciebie przypomina probe obrony zlodzieja przed sadem ktory twierdzi ze nim nie jest bo przeciez nie okradl ani sedziego ani prokuratora.

Jezeli chcesz pomoc 'nowemu' to nie tlumacz mu podstaw w zasadach absulutnych (np. nigdy nie uzywali takiego haczyka) bo na samym wstepie zawracasz mu w glowie danymi nieprawdziwymi, i nie ma znaczenia ile miales lat zanim pozwolili ci jesc lyzka, jestem pewien ze byl to dumny dzien w twoim zyciu. Dajesz mu nieprawdziwe wiadomosci a jesii one teraz sa nieprawdziwe do zawsze takimi pozostana.

Jezli chcesz pokazac jakim jestes dobrym kolega osoby X, kup mu piwo ale nie probuj tlumaczyc calej reszcie ze to wlasnie on ma racje w konkursie 'co to za skrot' bo osoba ktora okazuje sie wie wiecej jest ci nieznajoma a z ktorej w efekcie robisz idiote (jak i z instytucji prawdomownosci)

Jezli zostanie ci udowodniona nieprawda lub brak racji, nie zastawiaj sie byciem 'Gentlemenem' , nie badz nieelegancki lub twierdz ze 'nie warto' . Zyskasz duzo wiecej przyznajac sie do bledu i w oczach rozmowcy i szerszej widowni.
A chec pokazania sie czasami moze sie zakonczyc albo strzalem w zeby na zlocie motocyklowym lub innym festynie albo percepcja bycia gwiazdorem ktoremu wypadl gdzies snickers. Albo jednym i drugim.

Wreszcie, uwazaj co piszesz bo czasami problemy maja to do siebie ze moga przejechac ta niecala godzine z Pyrzowic do dajmy na to Strumienia chcac chciec wyjasnic to co jeszcze chwile napisales nawet jesli w ktoryms momecie poszedles po rozum do glowy i wyedytowales swoj post.

Krotko mowiac badz uczciwa osoba. Wzgledem siebie, przyjaciol i calej reszty.
I nie boj przyznawac sie do bledow- kazdy je popelnia.

To tyle jesli chodzi o moja opinie w tym temacie.

Sob 29 Gru, 2018 17:12

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątek " Grudzień " ostro zboczył ze swojego tematu. Proponuje utworzyć inny z przemyśleniami Rolling Eyes
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 29 Gru, 2018 17:21

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koniec dyskusji.
_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Sob 29 Gru, 2018 18:46

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@Matthew - rozumiem, że masz coś więcej do powiedzenia, ale nie rozumiem, dlaczego z taką wyczuwalną złością starasz się pouczać innych forumowiczów, którzy nie są początkującymi w temacie kolekcjonerstwa. Piszesz w taki sposób, jakbyś tylko Ty jeden miał bezgraniczną rację. To jest forum, na którym wymieniamy się informacjami, doświadczeniem, czasami posprzeczamy, ale w kulturalny sposób. Na tym forum nie ma miejsca na obrażanie czy też "ustawianie w szeregu" innych osób.

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Sob 29 Gru, 2018 19:09

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Monsun,

Mam jedno pytanie- czy ty jako edministrator masz dostep do postow forumowiczow ktore ze tak powiem przeszly 'transformacje' (zostaly wyedytowane) lub calkiem zniknely?
Jezli nie to nie ma sprawy (na uczciwosc tych o ktorych mowa nie licze) i z gory porzepraszam.

Sob 29 Gru, 2018 19:41

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra, ja zacząłem ja zamykam. Amen. (słabe się to robi)
Grudzień to grudzien.
Pozdro Jacku dla Ciebie i wszystkiego dobrego w Nowym Roku Wink
Maciej

Sob 29 Gru, 2018 22:10

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobra, dobra... jeszcze nie skończyłem... Mr. Green Piwo
Zapomnialem o perełce od Weitza.
W stanie prawie idealnym EKI 1914 "Godet Berlin" i zblirzenie na - nie omieszkam to powiedzieć - moje PIERWSZE polskie odznaczenie Rolling Eyes
I tutaj mam wielką prośbę do kolegów. Wiem, że można namierzyć nazwisko po numerze na krzyżu. Prosiłbym o namiary gdzie mogę znaleźć takie dane...



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Sob 29 Gru, 2018 23:13

Powrót do góry
zbirek102
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 373
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok Grzegorzu w temacie to może być Uśmiech a wiesz ze oglądałem tego EK Uśmiech ale miałem już na oku coś z LW ale fajnie że poszło do naszego kolegi z forum : Laughing
Jakby co to w poniedziałek kurierzy donoszą więc czeeeekam Razz
Miłego wieczoru dla wszystkich Wyluzowany

Sob 29 Gru, 2018 23:40

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ja jeszcze czekam na srebrną pancerkę małe "w" ,też mam nadzieję, że dojdzie w tym roku Neutral
_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Sob 29 Gru, 2018 23:46

Powrót do góry
Kar98
Podporucznik marynarki

Podporucznik marynarki




Posty: 342
Skąd: Zgierz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Godetem "wymiótł" grudzień. IMO oczywiście. Nie wpadł mi w oczy. Można znać cenę za jaką był wystawiony?
_________________
Dum Spiro Spero

Nie 30 Gru, 2018 1:08

Powrót do góry
leba57
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1471
Skąd: Gdańsk/Stockholm
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ceny wahają się od 1300 do nawet 2000€.
Wietze w tym roku miał wystawione 3 i wszystkie za 680€.

_________________
Pozdrawiam,
Grzegorz

Nie 30 Gru, 2018 12:31

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.