| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie do EK-wców

Jako żem nie w temacie, i pierwszy raz widzę, i cena niemała:
https://www.gielsmilitaria.com/index.php?route=product/product&product_id=7453
Czy to sygnowanie to aby nie "tuning" produktu dla zwiększenia atrakcyjności przedmiotu, bo byłem przekonany, że srebro jako materiał wykonania ramki to domena krzyży imperiałnych oraz RK.
Czy to może jakaś jednostkowa produkcja.

Nie 16 Gru, 2018 17:51

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jarku, dzięki za odzew. Zadałem to pytanie również dlatego, że ramka też mnie specjalnie nie przekonuje. Mnie też nie wydaję się być wykonana ze srebra.
Jak widać krzyż długo nie powisiał, znalazł już nowego nabywcę za jedyne 1450 euro.
Dla mnie, zupełnego dyletanta w tychże odznaczeniach wydanie takiej kwoty za nie do końca wiarygodne odznaczenie to "jazda po krawędzi". Chyba, że faktycznie jest coś na rzeczy.
Aczkolwiek jakiś czas temu tenże Pan sprzedał czarną VWA bez zewnętrznej czarnej powłoki, że złotym podkładem jako "super rare" złotą VWA wytłoczkę. Na dodatek parę osób na GCA stękało z zachwytu jaki to super rarytas. Też znalazła nowego właściciela za parę ładnych euro.
Być może i tak jest w tym przypadku, ktoś poprostu dołożył dodatkową sygnaturę.

Nie 16 Gru, 2018 21:26

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 585
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście jego wiedzy nie kwestionuje, ale zauważyłem również że co on powie to każdy mu przytakuje jak by wszystko wiedział i był nieomylny.
Myślę, że dla niego liczy się tylko biznes, wie, że nikt nie podważy publicznie jego wiedzy, że dany przedmiot może być kopią, bo zaraz spotkałby się z krytyką i większość kupujących myśli, że jak ten sprzedawca coś sprzedaje to musi być oryginał.
Ostatnio spotkałem się też z krytyką u Antonia Scapinii jak sprzedawał: BLUTORDEN za 6 000 euro z kopią wstążki, też nie dał wiary i sprzeczał się w dyskusji z innym kolekcjonerem, co Antonio jak widać sam musiał się przyznać do błędu, bo na razie wycofał się ze sprzedaży.
Zarówno zauważyłem, że sporo ludzi ma zastrzeżenia u H. Weitza..

Nie 16 Gru, 2018 21:58

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 585
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do GCA to jeden wielki zlepek tych samych starych wyjadaczy, więc nie dziwię się Jarku że próbowali cię uciszyć, nie lubią i nie potrafią się przyznać do błędów..

Nie 16 Gru, 2018 22:16

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Śledząc tę dyskusję oraz obserwując rynek, coraz częściej odnoszę wrażenie, że dziś głównym problemem w odznaczeniach nie są totalne lipy, lecz różne przeróbki oryginałów lub składaki z oryginalnych części, kreowane na rarytasy...
_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 16 Gru, 2018 22:24

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemlo8 napisał:
Co do GCA to jeden wielki zlepek tych samych starych wyjadaczy, więc nie dziwię się Jarku że próbowali cię uciszyć, nie lubią i nie potrafią się przyznać do błędów..


Bzdura. I mowie to posiadajac wiedze z 'drugiej strony plotu'. Samo powstanie GCA wiazalo sie z potrzeba niezaleznego forum ktorego celem nie jest biznes wlascicieli i moderatowow w okresie kiedy lider (WAF) stal sie wlasnie takim narzedziem w rekach wlodarzy tego forum.
Z wyjatkiem mojego prywatnego forum, GCA jest jedynym miejscem w sieci gdzie nikt nie musi sie martwic o to kto jest kolega (lub partenerm biznesowym) kogos innego kto ma cos do powiedzenia na tymze forum. Ci ktorzy probuja narzucic taki bieg rzeczy po pewnym czasie albo sami opuszczaja GCA albo zostaja z niego wyproszeni.

Nikt nie jest poza krytyka na GCA a wiem to stad ze mnie osobiscie nie robi roznicy czy osoba ktora reklamuje bubla jest nowym kolekcjonerem, moderatorem czy tak zwanym ekspertem- jezeli nie ma racji to wlasnie to usyszy. Z reguly poparte faktami. I jak do tej pory nikt nie robil mi z tego powodu problemow, wrecz przeciwnie.

Moja specjalnoscia sa odznaczenia polityczne, cywilne oraz prototypy wiec nie jestem obecny w kazdej subsekcji owego forum ale jesli ktos- ktokolwiek z was- ma cos do powiedzenia- cokolwiek to jest- JESLI JEST POPARTE FAKTAMI- a nie chce wlaczac sie w dyskusje osobiscie ze wzgledu na wiare w ewentualne obiekcje 'sil wyzszych' lub po prostu nieznajomosc jezyka- zapraszam na maila, pociagne temat na forum w sposob ktory powinien satysfakcjonowac tych ktorym chodzi o odkrycie prawdy, jaka by ona nie byla: [email protected]

Co do "kolesiostwa", napewno istnieje ono rowniez na GCA. Tak ja istnieje ono tutaj. I z tego co widze, ma sie dobrze.

Co do doswiadczenia Jaroslawa i jego problemem z zablokowanym kontem- mialem dokladnie ten sam problem. Kiedy forum przechodzilo jedna z wielu 'upgrades' , niektore konta zostaly zablokowane- rowniez i moje. I zarowno jak i w przypadku Jarka zalecono mi wykreowanie nowego. Nie mialo to nic wspolnego z niechecia managementu co do mojej osoby aczkolwiek jesli ktokolwiek mysli ze wlasnie dlatego ktos uwazal za stosowne i celowe 'zablokowanie' mu konta- no coz, ludzie wieza w rozne glupoty a przeciez kazdy ma do tego prawo.

Co do niektorych rarytasow oferowanych prze Giel'a- jezli jest to cos na czym sie znam, nie omieszkam o tym napisac (gdzies na WAF powinien jeszcze byc thread na temat jego odznaki pilota z WW1 o ktorej twerdzil ze jest oryginalna ale dowodow nie umial pokazac). I kazdy powinien zrobic to samo jezeli zachodzi taka potrzeba. Takze nie sugerowal bym sie tym co mysli on czy ktokolwiek inny (szczegolnie jesli chodzi o dilerow z wiadomych powodow). Z drugiej jednak strony jest dla mnie nie do przyjecia to co dzieje sie na wiekszosci forums- twierdzenie ze rzadka odznaka jest fejkiem bo 'nie wyglada jak ta ktora ja mam' lub poprzez zwykla ludzka zazdrosc- ostatnio byla to jego Erdkampf abzeichen ze zloconym wiencem Junckera. Odznaka oryginalna ale zostala obrzucona blotem na tyle ze teraz moze nosic miano 'questionable' i jest to max w oczach wiekszosci. Dzieki ludziom ktorzy nigdy nie mieli tej odznaki w rekach.
A ile jest jeszce innych odznak ktore nigdy nie zostana zaprezentowane wiekszej rzeszy kolekcjonerow z wlasnie tego powodu?

Pon 17 Gru, 2018 4:39

Powrót do góry
BrunoWelt
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 519
Pochwał: 1
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

matthew napisał:

Z wyjatkiem mojego prywatnego forum, GCA jest jedynym miejscem w sieci gdzie nikt nie musi sie martwic o to kto jest kolega (lub partenerm biznesowym) kogos innego kto ma cos do powiedzenia na tymze forum.


Miło, że o nim piszesz w taki sposób, jednak wolałbym abyś nie robił reklamy skoro nie przyjmujesz nowych członków (moje podanie odrzuciłeś).

_________________
Pozdrawiam,
Michał
www.forum-militaria.pl

Pon 17 Gru, 2018 9:40

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 585
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę czytać ze zrozumieniem bo nie wspominałem ogółem o GCA
że ta strona to wielki biznes, chodziło mi o niektórych dilerów że
sprzedają coraz więcej badziewia.
Jakiś czas temu miałem nie przyjemną sytuację z pancerką, zapewne
śledziłeś dyskusję, ta osoba która wystawiła negatywny certyfikat jest na tym forum GCA od dłuższego czasu i jest renomowanym dilerem co nie przyznał się do własnego błędu, teraz do tego podchodzę z dystansem i nie umniejszam tego forum bo to skarbnica wiedzy..
Zarówno ostanio w Kassel byli czołowi dilerzy i pili piwo razem i wymieniali się kto co ma na sklep sprzedać. Skąd wiem? A wiem właśnie od dilera który był w Kassel. Jakiś czas temu zapytałem o pancerke u Pana Giela i mi powiedział że w pierwszej kolejności sprzedaje bliskim znajomym i wczoraj zadalem pytanie za ile poszła ta 75 i nawet nie chciał powiedzieć ceny i również zanim wystawił ją na sklep to już ją sprzedał, więc myślę że większość na GCA to kolesiostwo, oczywiście nikt nie musi się zgadzać z moim zdaniem to jest i wyłącznie moja opinia.

Pon 17 Gru, 2018 13:29

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

BrunoWelt napisał:
Miło, że o nim piszesz w taki sposób, jednak wolałbym abyś nie robił reklamy skoro nie przyjmujesz nowych członków (moje podanie odrzuciłeś).


Juz samo to co napisales nie trzyma sie kupy. Nie szukam czlonkow wiec reklama jest zbedna. Zeby nie meczylo bo pare razy musialem juz tutaj wyjasniac- jest to miejsce spotkan z moimi przyjaciolmi w hobby a nie zadna kuznia wiedzy tajemnej. I dlatego wszyscy "nieznani" nie sa jego czescia. Jesli jest to cos co zepsulo Ci humor, z gory przepraszam.

Pon 17 Gru, 2018 14:14

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemlo8: niestety nie sledzilem dyskusji pancerki Tak jak nie sledze praktycznie zadnej dyskusji odzak typu 'combat'. Jako tak jest mi trudno cokolwiek na ten temat powiedziec. Jesli chodzi o sprzedawanie "badziewia"- Jesli to widzisz to moze wpada cos powiedziec Jesli masz takowa wiedze? Gotowanie sie na IOH o problem ktory widzisz na GCA chyba raczej nic nie zmieni.
Co do sprzedzazy kolegom przed oferta calej reszcie- chyba wiekszosc dilerow to robi, no i chyba maja do tego prawo? Jest to robione w kazdej branzy jak swiat dlugi i szeroki.nie powiem, tez bylo mi pare razy przykro z tego powodu ale dziala to w dwie strony- Jesli akurat chodzi o osobe o ktorej wspomniales to juz nigdy nie kupie u niego nawet wstazki do medalu wlasnie z tego powodu.Bo z kolei uwazam ze ja mam do tego prawo.

Pon 17 Gru, 2018 14:30

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 585
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz po części rację ale jeśli chce się być szanowanym dilerem powinno klientów się szanować a nie olewać, tym sposobem wyrabia o sobie swój wizerunek wśród kolekcjonerów, sam widzisz że kilka osób się od niego odwróciło i nie tylko tutaj. Ja właśnie na GCA zadałem 2 pytania na temat oryginalności PAB i spotkałem się z krytyką, bo głownie ma o to chodzić że jak jestem czegoś nie pewny to pytam w celu potwierdzenia oryginalności to odniosłem wrażenie po co zadałem takie pytanie i po co pytam..
Obserwując rynek oraz inne fora nie tylko ja zauważyłem sprzedawany sporadycznie chłam przez dilerów, zauważając również że co nie którzy wolą w takich sytuacjach się nie wypowiadać w nie których sytuacjach aby nie spotkać się z krytyką.

Pon 17 Gru, 2018 14:50

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemlo8 napisał:
Obserwując rynek oraz inne fora nie tylko ja zauważyłem sprzedawany sporadycznie chłam przez dilerów, zauważając również że co nie którzy wolą w takich sytuacjach się nie wypowiadać w nie których sytuacjach aby nie spotkać się z krytyką.


Ja sie chyba do takich nie zaliczam, lol. Przynajmniej paru sponsorow by sie ze mna zgodzilo aczkolwiek w niektorych miejscach trzeba zaplacic za to rachunek

Kazdy dealer sprzedaje chlam, nie kazdy robi to z rozmyslem. Co do dilera o ktorym dyskutujemy- masz calkowita racje- zapracowal sobie na reputacje jaka ma i mysle ze owoce owej bedzie jeszcze dlugo zbieral. I mysle ze tak byc powinno.
A generalnie rzecz biorac, ostatnio jest coraz gorzej bo co niektorym zaczelo palic sie pod 4-ma literami wiec chwytaja sie sposobow ktore przez lata byly domena ludzi jak Charlie Snyder i innych pomniejszych zlodziei co w efekcie zbliza ich do dna. Dla nas (kolekcjonerow) to akurat dobra nowina bo jak ci w/w dilerzy dojda juz do tego dna to wypadna z gry co w efekcie wypompuje troche nieczystosci z naszego hobby. (moze ceny tez spadna?).

Tak czy inaczej- uwazam ze jesli cos jest 'nie teges' na tym czy jakimkolwiek innym forum, to musi to byc wspomniane i udokumentowane- rzeczy ktore przechodza bez echa maja to do siebie ze wracaja ale juz z naklejka "jak ostatnio ktos to pokazal to nikt nie mial z nia problemow wiec o co chodzi".
I z reguly koncza jak trofeum jakiegos nowego kolekcjonera ktory wyprul ostatnie grosze na nowy nabytek.

Z drugiej jednak strony, ostatnimi czasy dochodzi do likwidacji wielu duzych kolekcji ktore wchodzac na rynek moga sprawiac wrazenie 'zalewania' go- dla przykladu, kolekcja Johna Pepery to kilkaset zlotych odznak NSDAP, Boba Colemana to setki flag i mundurow, kolekcja Douga (nie pamietam nazwiska) to dziesiatki helmow a to tylko poczatek bo ludzie ci najzwyklej w swiecie odchodza lub wychodza z hobby. To z kolei daje nam szanse znalezienia czegos o czym nawet nie wiedzielismy ze istnialo. I az zal czlowieka bierze ze owe nowosci sa dyskontowane jako fejki bo albo jest ich za duzo w przekonaniu kilku albo cala reszta nigdy ich nie widziala.

Pozdrawiam,
M.

P.S.
Podrzuc prosze linke do tej pancerki, chcialbym przeczytac zeby moc ocenic o co chodzi.

Pon 17 Gru, 2018 15:55

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
Czy Koledzy przypominają sobie moją "dyskusję" (a raczej reakcję Kolegi Matthew na moją wypowiedź o GCA do Grześka - Leby) z Kolegą Matthew w tym wątku...
Szczerze mówiąc, nie rozumiałem "zacietrzewienia" Kolegi Matthew, wykazanego w obronie forum GCA, przy równoczesnych bardzo negatywnych opiniach o innym, znanym nam powszechnie forum - WAF i o jego Moderatorze Maerzu.

Dzisiaj przypadkowo dowiedziałem się, że Kolega Matthew jest Moderatorem na forum GCA.
Jeżeli to prawda (ja niestety nie mam już wglądu w forum GCA od kiedy moje konto przypadkowo się "zablokowało") to myślę że Kolega Matthew, dla uczciwości dyskusji zapomniał nam o tym powiedzieć... Rolling Eyes
Nie będę tego komentował.

Pozdr
Jarek
Witaj Jarek
+1
Jest mod Matthew w dziale odznaczeń politycznych.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 05 Sty, 2019 1:42

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja bardziej martwilbym sie tym ze co poniektorzy nie wiedza o czym rozmawiaja, z kim to juz raczej nie robi roznicy.
To nie pierwszy raz kiedy wspominasz o mojej agresywnosci jak to gdzies stwierdziles. Tym razem jest to w twoich oczach 'zacietrwierznie'. Jakbym mogl prosic- gdybys mogl byc uprzejmy i pokazac cytat w ktorym okazuje to wlasnie zacietrzewienie, prosze konkretnie- bylbym ci bardzo wdzieczny.
Chyba wszyscy zainteresowani (oprocz ciebie jak twierdzisz) wiedzieli z kim rozmawiaja, Hubert podlgladl moj profil na WAF i GCA, Midas na GCA, z Jackime (e-maus) wymienilem pare PMs na GCA takze nie jest to dla nikogo zadna tajemnica.
Jezeli twierdzisz ze poprzez nieuczciwosc zapomnialem o tym wspomniec to przeczytaj pierwsze zdanie mojego postu (wiedza z 'drugiej strony plotu' mowi o dostepie do forum GCA od drugiej strony- organizacyjnej).
Nastepna legenda kolegi Jaroslawa ktory szuka dziury w calym 2 tygodnie po zakonczeniu dyskusji.

Sob 05 Sty, 2019 2:40

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
Co innego jest mieć odmienne zdanie w dyskusji na jakiś kontrowersyjny temat dotyczący krzyża EK, a co innego poddawać ocenie "wątpliwy" krzyż (licząc na pewne pozytywne opinie), aby za chwilę go umieścić w dziale sprzedaży...

Niestety z podobnymi sytuacjami spotkałem się już nie raz.



Rozumiem ze pijesz do tego ze dostepu do GCA zostales pozbawiony bo w twoim mniemaniu ci zli ludzie bali sie ze twoja wiedza polaczona z niebywala odwaga kogos kto odezwie sie w obronie oszukiwanych na sprzedazy falsyfikatow pozbawi ich profitow ze sprzedazy tychze fejkow? No bo jesli nie, to do czego?

Dzisiaj jest twoj szczesliwy dzien. Giel- czyli osoba od ktorej zaczela sie ta dyskusja jest rowniez obecny na WAF. Ba, jest na nim rowniez sponsorem i moderatorem. I rowniez na WAF oferuje swoje fanty. Niestety z jakiegos powodu nikt z was o tym fakcie nie wspomnial. Hmmm...no nic, to napewno tylko zbieg okolicznosci.

Tak czy inaczej, okazuje sie ze nawet nie potrzebujesz dostepu do GCA zeby udowodnic swoje racje i zaczac krucjate przeciwko tym ktorzy czerpia profity ze sprzedazy lewych fantow.
Uwierz mi, mysle ze niewielu bedzie takich ktorzy odwaza sie oferowac swoje trefne odznaki na GCA po tym jak udowodnisz ze sa one trefne na WAF

Zobacz jakie proste rozwiazanie problemu. I jak malo agresywne.


Co do checi udowodnienia mojej niewiedzy w dziale krzyzy- chyba przegapiles moj post ktory mowi w temacie ubootow: (...) temat krzyzy jest mi raczej obcy(...).
Nic tutaj nowego nie odkryles, ale przeciez chodzilo o udowodnienie swojej wyzszosci.
Pozwol ze podwoje twoja radosc- w sprzataniu tez jestem kiepski.

Sob 05 Sty, 2019 4:42

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

matthew napisał:
boch_62 napisał:
Co innego jest mieć odmienne zdanie w dyskusji na jakiś kontrowersyjny temat dotyczący krzyża EK, a co innego poddawać ocenie "wątpliwy" krzyż (licząc na pewne pozytywne opinie), aby za chwilę go umieścić w dziale sprzedaży...

Niestety z podobnymi sytuacjami spotkałem się już nie raz.



Rozumiem ze pijesz do tego ze dostepu do GCA zostales pozbawiony bo w twoim mniemaniu ci zli ludzie bali sie ze twoja wiedza polaczona z niebywala odwaga kogos kto odezwie sie w obronie oszukiwanych na sprzedazy falsyfikatow pozbawi ich profitow ze sprzedazy tychze fejkow? No bo jesli nie, to do czego?

Dzisiaj jest twoj szczesliwy dzien. Giel- czyli osoba od ktorej zaczela sie ta dyskusja jest rowniez obecny na WAF. Ba, jest na nim rowniez sponsorem i moderatorem. I rowniez na WAF oferuje swoje fanty. Niestety z jakiegos powodu nikt z was o tym fakcie nie wspomnial. Hmmm...no nic, to napewno tylko zbieg okolicznosci.

Tak czy inaczej, okazuje sie ze nawet nie potrzebujesz dostepu do GCA zeby udowodnic swoje racje i zaczac krucjate przeciwko tym ktorzy czerpia profity ze sprzedazy lewych fantow.
Uwierz mi, mysle ze niewielu bedzie takich ktorzy odwaza sie oferowac swoje trefne odznaki na GCA po tym jak udowodnisz ze sa one trefne na WAF

Zobacz jakie proste rozwiazanie problemu. I jak malo agresywne.


Co do checi udowodnienia mojej niewiedzy w dziale krzyzy- chyba przegapiles moj post ktory mowi w temacie ubootow: (...) temat krzyzy jest mi raczej obcy(...).
Nic tutaj nowego nie odkryles, ale przeciez chodzilo o udowodnienie swojej wyzszosci.
Pozwol ze podwoje twoja radosc- w sprzataniu tez jestem kiepski.


Szanowny Panie Matthew
Mam do Pana kilka pytań dotyczących tylko i wyłącznie wątku z GCA o którym pisze Jarek powyżej.
Czy wie Pan dokładnie, o którym wątku z GCA jest mowa?
Czy czytał go Pan?
Czy wie Pan jakiego problemu on dotyczył?
Czy może Pan wytłumaczyć dlaczego w tym wątku na GCA pewne posty, głównie podpierające się linkami do WAF były kasowane?
Czy może Pan wyjaśnić genezę powstania tego wątku na GCA?
Jaki był finalny efekt owego wątku na GCA?

z góry dziękuje za udzielenie ewentualnych odpowiedzi.
Pozdrawiam
Maciej

Sob 05 Sty, 2019 10:34

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:

Mam do Pana kilka pytań dotyczących tylko i wyłącznie wątku z GCA o którym pisze Jarek powyżej.
Czy wie Pan dokładnie, o którym wątku z GCA jest mowa?
Czy czytał go Pan?
Czy wie Pan jakiego problemu on dotyczył?
Czy może Pan wytłumaczyć dlaczego w tym wątku na GCA pewne posty, głównie podpierające się linkami do WAF były kasowane?
Czy może Pan wyjaśnić genezę powstania tego wątku na GCA?
Jaki był finalny efekt owego wątku na GCA?

z góry dziękuje za udzielenie ewentualnych odpowiedzi.
Pozdrawiam
Maciej


Witaj Maciej,

Do rzeczy:

1.nie

2.nie

3.Domyslam sie ze dotyczyl krzyzy ale pewnie nie jestem

4.Do pewnego momentu bylo to robione ze wzgledu na WAF kasujacy linki do GCA i paru innych forums. Doszlo nawet do tego ze WAF zablokowal uzywania niektorych fraz, na przyklad MCF, jedno z byly forum chyba do tej pory jest zablokowane- nie mozna go nawet uzyc w rozmowie, nie mowiac o linkach- samo forum MCF juz oczywiscie dlugo nie istnieje.
Czy dalej jest to robione na WAF rowniez nie wiem bo moja obecnosc na tym forum jest znikoma. Wtedy kiedy bylo (jezeli juz nie jest), watki byly kasowane przez Maerza ktory nie dopuszczal do jakiejkolwiek wzmianki o GCA gdyz nie pozwolono mu na zrobienie sobie z GCA jego wlasnego folwarku reklamujacego wydawane przen niego ksiazki (byl jednym z oryginalnych czlonkow GCA kiedy to forum sie urodzilo).
Czy dalej jest to robione na GCA, rowniez nie wiem szczerze powiedziawszy bo nigdy takowych nie uzywalem przejzawszy moje posty ale nawet jesli to chyba zalezy to od tego co kto widzi (mowie oczywiscie o wlascicielu tego forum)

5.Nie bo nie wiem co to za watek.

6. Nie wiem co to za watek wiec finalu rowiez nie znam

Mysle ze odpowiedzialem na twoje pytania. Teraz prosilbym o link bo krzyze to nie dla wszystkich pepek swiata.

Aha, i jeszcze jedno. Wczesniej wspominalem o mozliwosci zablokowania konta w zwiazku z upgrade forum (i mnie sie to przytrafilo co mozna latwo udowodnic bo istnieje dalej moje pierwsze konto). Jak sie okazuje w przypadku konta Boch_62 nie jest to prawda. Konto nie jest ani zablokowane ani zawieszone. Jego opowiesci o ucieciu dostepu do GCA to po prostu nieprawda.



Opis załącznika:

Sob 05 Sty, 2019 15:56

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:


Żal mi Cię chłopie. Chcę być dla Ciebie uprzejmy i kulturalny ale się nie da.

Po pierwsze, zanim piszesz bzdury to porozmawiaj z Fabrizio - pilotował sprawę mojego "zablokowania się" konta (zawsze piszę to w nawiasie, bo nikt oficjalnie mnie nie zablokował), które podobno wynikało tylko z faktu, że zmieniłem adres mailowy.
Fabrizio pośredniczył w kontaktach z obsługą techniczną GCA, ale bez skutku. W efekcie podziękowałem za tworzenie nowego konta od zera (co mi zaproponowano) i grzecznie (pożegnałem się z Fabrizio i Administratorem) zakończyłem moją obecność na GCA (mój nick to "boch_62").
Nie mam w związku z tym do nikogo pretensji, co uparcie nie wiem dlaczego sugerujesz (chyba na podstawie swoich doświadczeń z WAFem), nikt mnie nie banował, nie mam żadnych wrogów, może jedynie czasami miałem za długi język i kilku "ważnym" osobom podpadłem, i to tyle. Nie doszukuj się drugiego dna, bo go nie ma.

Po drugie, już przestałem wierzyć w "garbate aniołki" i w dobie XXI wieku, w to, że konto się samo blokuje z powodu zmiany adresu mailowego (na WAFie nie było z tym żadnych problemów), ale teraz mi to już wisi, było, minęło.

I tylko tyle, i nie twórz idiotycznych teorii i podtekstów bo się ośmieszasz.

Jarek


To ze twoje konto nie jest zablokowane to fakt ktory wlasnie zostal sprawdzony.
To ze zdaza sie to na GCA to tez fakt wiec twoja wiara w garbate aniolki nie ma nic do tego.
To ze nie zdaza sie to na WAF nie ma nic do tego- te dwa forums uzywaja innego software.
Twoje insynuacje ze twoje konto sie zablokowalo bo stanales komus na odcisk jest smiechu warte.
Ponizej screen mojego pierwszego zablokowanego konta.
Jak do tej pory poparlem kazda wypowiedz dowodem ale jezeli twierdzisz ze jestes po prostu ba GCA za niebezpieczny ze swoim ogromem wiedzy- ergo 'zablokowane' konto- tak jak juz wczesniej napisalem- masz pole do popisu na WAF- jedziesz z tymi ktorzy sprzedaja fejki. Na co czekasz?



Opis załącznika:

Sob 05 Sty, 2019 16:54

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
Nie mam w związku z tym do nikogo pretensji, co uparcie nie wiem dlaczego sugerujesz (chyba na podstawie swoich doświadczeń z WAFem), nikt mnie nie banował, nie mam żadnych wrogów, może jedynie czasami miałem za długi język i kilku "ważnym" osobom podpadłem, i to tyle. Nie doszukuj się drugiego dna, bo go nie ma.
I tylko tyle, i nie twórz idiotycznych teorii i podtekstów bo się ośmieszasz.

Jarek


Popatrz co za zmiana na przestrzeni dwoch stron od:

(...)Kiedy w ciągu ostatnich kilku lat bytności na GCA, kilka razy uczepiłem się tych "spraw", w efekcie w bieżącym roku, przy zwykłej zmianie swojego adresu mailowego, moje konto na GCA się "zablokowało"(...)

To kto sie tutaj doszukuje drugiego dna? Tak sie czepiales promocji fejkow ze w efekcie ci sie konto zablokowalo.
Idiotyczne teorie i podteksty to twoja specjalnosc.

Sob 05 Sty, 2019 17:01

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolego, chciales przygwiadozyc i pokazac ze twoja wiedza jest tak ogromna ze utrudniaja ci dostep do niektorych forum zebys przestal wytykac im promocje fejkow.
Kiedy to okazalo sie nieprawda, uczepiles sie faktu ze ktos mnie zrobil Modem na GCA (chcesz przeprosin z tego powodu czy proponujesz zebym zrezygnowal?)
I to wszystko w temacie.

Sob 05 Sty, 2019 17:06

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
matthew napisał:
boch_62 napisał:
Nie mam w związku z tym do nikogo pretensji, co uparcie nie wiem dlaczego sugerujesz (chyba na podstawie swoich doświadczeń z WAFem), nikt mnie nie banował, nie mam żadnych wrogów, może jedynie czasami miałem za długi język i kilku "ważnym" osobom podpadłem, i to tyle. Nie doszukuj się drugiego dna, bo go nie ma.
I tylko tyle, i nie twórz idiotycznych teorii i podtekstów bo się ośmieszasz.

Jarek


Popatrz co za zmiana na przestrzeni dwoch stron od:

(...)Kiedy w ciągu ostatnich kilku lat bytności na GCA, kilka razy uczepiłem się tych "spraw", w efekcie w bieżącym roku, przy zwykłej zmianie swojego adresu mailowego, moje konto na GCA się "zablokowało"(...)


To kto sie tutaj doszukuje drugiego dna? Tak sie czepiales promocji fejkow ze w efekcie ci sie konto zablokowalo.
Idiotyczne teorie i podteksty to twoja specjalnosc.



Tak, Kolego, masz 100% rację. Ja tworzę podteksty, oskarżam wszystkich wokół o dwulicowaść i knowania. Chcę być gwiazdą, etc, itp, itd... To cały ja Gupi

Szkoda tylko, że nie ugryzłem się w język (a raczej w palec) zanim zacząłem z Tobą tę dyskusję, ale może jednak ktoś coś z niej dla siebie pozytywnego wyciągnie.


Mysle ze bardzo duzo osob wyciagnie z tej duskusje wnioski Panie Merytoryczny. Ale chyba nie takie na jakie masz nadzieje.

Sob 05 Sty, 2019 17:23

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Matthew
Przede wszystkim dziękuję za szczerą i wyczerpującą odpowiedź.

Opiszę Panu całą sytuację - tak to wyglądało moimi oczami, osoby która stała z boku.

Słusznie się Pan domyśla, że temat dotyczył krzyży a dokładnie mówiąc jednego - EK2 1939 sygnowanego L/18. Istnieje typ tego krzyża, który dzieli środowisko kolekcjonerów na tych twierdzących, że to FAKE oraz tych, którzy uważają go za oryginalny wyrób wojenny. Krzyż ten jest w pewnym sensie uznawany za RARE co ma też swoje odzwierciedlenie w jego cenie.

Ów temat zbiegł się czasowo z pojawieniem się kilku egzemplarzy "w ogólnej" sprzedaży ( był to ten typ, który dzieli środowisko). Dało się odczuć, że niektóre osoby próbują za wszelką cenę przeforsować tezę, że to wyrób oryginalny ( z czasów wojny).
Wraz z pojawieniem się wątku na GCA i związaną z tym wymianą zdań krzyże zostały wycofane ze sprzedaży.
Oprócz dyskusji na GCA doszło do wymiany prywatnych wiadomości mających na celu przekonanie drugiej strony o swoich racjach. Dało się wyczuć ogólną nerwowość a stosunki pomiędzy pewnymi osobami stały się delikatnie mówiąc mocno napięte. Pojawiały się wiadomości typu - "albo jesteś z nami - albo już nic ciekawego u Nas nie kupisz".
Co ciekawe mimo iż krzyż "oficjalnie" poznikał ze stron, niektórzy dealerzy proponowali jego zakup "pod tak zwanym stołem". Możliwość zakupu była wraz z klauzulą - "jak coś to krzyż nie był sprzedawany przeze mnie" .
Cały ten wątek spowodował ogólny niesmak. Środowisko ( i tak już mocno skonfliktowane ) po obrażało się niczym dzieci w piaskownicy a ucierpieli na tym (moim zdaniem) wszyscy zainteresowani zdobywaniem wiedzy.

Co do blokad - to w pewnym momencie pewne wątki "znikały", z Jarkiem na GCA nie można było się skontaktować, pojawiały się blokady w "sklepikach". Czy był to efekt przypadku, czy innego świadomego działania - tego nie umiem powiedzieć. Niemniej jednak ciężko było to podciągnąć pod "zbieg okoliczności".
To tyle w temacie owego feralnego wątku. Link do wątku znajduje się na koniec postu ( choć jak teraz go przeglądam to odnoszę wrażenie, że kilku postów w nim brakuje).

Pozwolę sobie nakreślić kilka słów dotyczących Pana bytności na tym forum i będzie to tylko i wyłącznie moja opinia.
Wniósł Pan wiele "kolorytu" na to forum. Z kilku Pańskich postów wypłynął DLA MNIE ogrom wiedzy, a którą bardzo serdecznie dziękuję.
Niestety ma Pan osobliwy styl pisania, przez co wiele osób może poczuć się urażonych, bądź też atakowanych przez Pana.

Na koniec kilka - męskich słów do szanownych forumowiczów.
Czy "do kurwy nędzy" możecie przestać wprowadzać sztuczny podział na wielkich i maluczkich???? Czym się różni kolekcjoner złotych odznak NSDAP od tej osoby co kolekcjonuje zjazdówki 1-majowe?
Szanujmy się i traktujmy się poważnie.
Z mojej strony koniec wywodów w tym temacie

link do GCA:
https://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=46432&threadview=0&hilight=maciej&hilightuser=0&page=1

pozdrawiam
Maciej

Sob 05 Sty, 2019 17:50

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Maciej,

Dzieki za link. Przeczytalem. Dalej malo wiem o krzyzach ale masz racje troche niesmaku jest.
Wspomniales o tym ze krzyze poznikaly z oficjalnej sprzedazy ale byly dalej oferowane pod stolem z klauzula "jak cos to nie ode mnie".
Dziekuje za ta informacje (ktora nie jest czescia linku btw a wiec jest bardzo wazna.
Rozumiem ze chcesz zakonczyc wywody w tym temacie, ja sam uwazalem je za zakonczone 2 tygodnie temu ale musze zapytac bo tez jest to czescia tego o czym wspomniales: co sadzisz o tym ze ktos kto oficjalnie wypowiada sie na temat owych krzyzy jako reprodukcji probuje kupic owa reprodukje od jednego z dilerow? (nie mylic z dilerem oferowujacym owy fant kolekcjonerowi).

Pytam bo czasami bywam na wystawach gdzie mozna kupic rozne tego rodzaju fanty ale musze przyznac ze nigdy nie stanalem w kolejce zeby kupic cos o czym twierdze ze jest kopia. A ty?

Wreszcie twoj ostatni akapit- chyle czola. Szczerze. Nie bardzo wiem dlaczego niektorzy z nas wypowiadaja sie o czesci spolecznosci kolekcjonerskiej jako plebs tudzisz maluczcy. Ja osobiscie uwielbiam zjazdowki i innego typu tandete i sam zawracam sobie nimi glowe. I uwielbiam leszczy ktorzy chca porownywac rozmiary kolekcji odznak lub jej wartosc.



Opis załącznika:

Sob 05 Sty, 2019 18:56

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

TAIPAN napisał:
Szanowny Panie Matthew
Przede wszystkim dziękuję za szczerą i wyczerpującą odpowiedź.

Opiszę Panu całą sytuację - tak to wyglądało moimi oczami, osoby która stała z boku.

Słusznie się Pan domyśla, że temat dotyczył krzyży a dokładnie mówiąc jednego - EK2 1939 sygnowanego L/18. Istnieje typ tego krzyża, który dzieli środowisko kolekcjonerów na tych twierdzących, że to FAKE oraz tych, którzy uważają go za oryginalny wyrób wojenny. Krzyż ten jest w pewnym sensie uznawany za RARE co ma też swoje odzwierciedlenie w jego cenie.

Ów temat zbiegł się czasowo z pojawieniem się kilku egzemplarzy "w ogólnej" sprzedaży ( był to ten typ, który dzieli środowisko). Dało się odczuć, że niektóre osoby próbują za wszelką cenę przeforsować tezę, że to wyrób oryginalny ( z czasów wojny).
Wraz z pojawieniem się wątku na GCA i związaną z tym wymianą zdań krzyże zostały wycofane ze sprzedaży.
Oprócz dyskusji na GCA doszło do wymiany prywatnych wiadomości mających na celu przekonanie drugiej strony o swoich racjach. Dało się wyczuć ogólną nerwowość a stosunki pomiędzy pewnymi osobami stały się delikatnie mówiąc mocno napięte. Pojawiały się wiadomości typu - "albo jesteś z nami - albo już nic ciekawego u Nas nie kupisz".
Co ciekawe mimo iż krzyż "oficjalnie" poznikał ze stron, niektórzy dealerzy proponowali jego zakup "pod tak zwanym stołem". Możliwość zakupu była wraz z klauzulą - "jak coś to krzyż nie był sprzedawany przeze mnie" .
Cały ten wątek spowodował ogólny niesmak. Środowisko ( i tak już mocno skonfliktowane ) po obrażało się niczym dzieci w piaskownicy a ucierpieli na tym (moim zdaniem) wszyscy zainteresowani zdobywaniem wiedzy.

Co do blokad - to w pewnym momencie pewne wątki "znikały", z Jarkiem na GCA nie można było się skontaktować, pojawiały się blokady w "sklepikach". Czy był to efekt przypadku, czy innego świadomego działania - tego nie umiem powiedzieć. Niemniej jednak ciężko było to podciągnąć pod "zbieg okoliczności".
To tyle w temacie owego feralnego wątku. Link do wątku znajduje się na koniec postu ( choć jak teraz go przeglądam to odnoszę wrażenie, że kilku postów w nim brakuje).

Pozwolę sobie nakreślić kilka słów dotyczących Pana bytności na tym forum i będzie to tylko i wyłącznie moja opinia.
Wniósł Pan wiele "kolorytu" na to forum. Z kilku Pańskich postów wypłynął DLA MNIE ogrom wiedzy, a którą bardzo serdecznie dziękuję.
Niestety ma Pan osobliwy styl pisania, przez co wiele osób może poczuć się urażonych, bądź też atakowanych przez Pana.

Na koniec kilka - męskich słów do szanownych forumowiczów.
Czy "do kurwy nędzy" możecie przestać wprowadzać sztuczny podział na wielkich i maluczkich???? Czym się różni kolekcjoner złotych odznak NSDAP od tej osoby co kolekcjonuje zjazdówki 1-majowe?
Szanujmy się i traktujmy się poważnie.
Z mojej strony koniec wywodów w tym temacie

link do GCA:
https://www.germancombatawards.com/thread.php?threadid=46432&threadview=0&hilight=maciej&hilightuser=0&page=1

pozdrawiam
Maciej

To ja jestem ten maluczki, bo maluczkie mi się podobają najbardziej i nie mam z tym problemu... A co?!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 05 Sty, 2019 19:19

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
matthew napisał:

To ze twoje konto nie jest zablokowane to fakt ktory wlasnie zostal sprawdzony.
To ze zdaza sie to na GCA to tez fakt wiec twoja wiara w garbate aniolki nie ma nic do tego.
To ze nie zdaza sie to na WAF nie ma nic do tego- te dwa forums uzywaja innego software.
Twoje insynuacje ze twoje konto sie zablokowalo bo stanales komus na odcisk jest smiechu warte.
Ponizej screen mojego pierwszego zablokowanego konta.
Jak do tej pory poparlem kazda wypowiedz dowodem ale jezeli twierdzisz ze jestes po prostu ba GCA za niebezpieczny ze swoim ogromem wiedzy- ergo 'zablokowane' konto- tak jak juz wczesniej napisalem- masz pole do popisu na WAF- jedziesz z tymi ktorzy sprzedaja fejki. Na co czekasz?


Nie wiem czy ja mówię po polsku czy nie, chyba jednak nie.

Piszę że konto "zablokowało się" w cudzysłowiu bo problem polega na tym, że nie można się do istniejącego konta skutecznie zalogować i tyle. Nie wierzysz, to porozmawiaj z Fabrizio, to łatwiejsze chyba (też jest Modem na GCA) niż pisanie kolejnych dyrdymałów W szoku

Jarek

Jarku, po co Ty jeszcze dyskutujesz???
IMO. Syzyf też pcha ten kamień pod górę i co???

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 05 Sty, 2019 19:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.