| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Jarku, po co Ty jeszcze dyskutujesz???
IMO. Syzyf też pcha ten kamień pod górę i co???


Jako ze toczenie kamienia w nieskonczonosc przez Syzyfa bylo kara za miedzy innymi jego samochwalstwo i klamstwa, musze powiedziec ze porownanie bardzo mi sie podoba.

Sob 05 Sty, 2019 19:42

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

matthew napisał:
Kosiornik napisał:
Jarku, po co Ty jeszcze dyskutujesz???
IMO. Syzyf też pcha ten kamień pod górę i co???


Jako ze toczenie kamienia w nieskonczonosc przez Syzyfa bylo kara za miedzy innymi jego samochwalstwo i klamstwa, musze powiedziec ze porownanie bardzo mi sie podoba.

Nie o to mi chodziło i dobrze to wiesz. Nie posądzałem i nie posądzam Jarka o samochwalstwo i kłamstwa, co jedynie zgadzam się z tym że ma czasami za ostry język. Akurat przeczytałem książkę której Jarek jest autorem i nie uważam żeby musiał się zniżać do poziomu bałwochwalcy. To jest to co pisałem Ci w innym temacie, autorytet... do którego starasz się za wszelką cenę dotrzeć, ale złą drogę wybrałeś. Powtórzę za Jarkiem: "Żal mi Cię chłopie".

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 05 Sty, 2019 19:53

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Kosiornik"]
matthew napisał:
To jest to co pisałem Ci w innym temacie, autorytet... do którego starasz się za wszelką cenę dotrzeć, ale złą drogę wybrałeś. Powtórzę za Jarkiem: "Żal mi Cię chłopie".


Nigdy nie napisalem ksiazki ale musze przyznac ze jak na kogos kto jak stwierdziles 'stara sie dotrzec do autorytetu' jestem osoba do ktorej zwraca sie o pomoc bardzo duzo tych wlasnie autorytetow o ktorych mowisz- ostatnio byl to niejaki Sebastian Talbot w zwiazku ze swoja ksiazka o odznakach luftwaffe, wczesniel byli to takze Maerz, Trevor i Doering z tych ktorych ty mozesz znac.

Moze po prostu nie wiesz tyle ile powinienes o autorytetach?

Sob 05 Sty, 2019 20:11

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="matthew"]
Kosiornik napisał:
matthew napisał:
To jest to co pisałem Ci w innym temacie, autorytet... do którego starasz się za wszelką cenę dotrzeć, ale złą drogę wybrałeś. Powtórzę za Jarkiem: "Żal mi Cię chłopie".


Nigdy nie napisalem ksiazki ale musze przyznac ze jak na kogos kto jak stwierdziles 'stara sie dotrzec do autorytetu' jestem osoba do ktorej zwraca sie o pomoc bardzo duzo tych wlasnie autorytetow o ktorych mowisz- ostatnio byl to niejaki Sebastian Talbot w zwiazku ze swoja ksiazka o odznakach luftwaffe, wczesniel byli to takze Maerz, Trevor i Doering z tych ktorych ty mozesz znac.

Moze po prostu nie wiesz tyle ile powinienes o autorytetach?

Autorytet nie opiera się tylko na posiadanej wiedzy.
I na tym kończę tą dyskusję.

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 05 Sty, 2019 20:15

Powrót do góry
FreeWizard
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę, że to forum schodzi na psy i moderatorzy nic z tym nie robią a większość uczestników tego forum na to pozwala siedząc cicho i czytając te jego wypociny. ,,Panie Fizolowie'' powiem ci w skrócie weź swoje manatki stąd grzecznie i pal wrotki na to swoje GCA i tam pajacuj z tymi swoimi mądrościami co zapewne za długo nie zagrzejesz tam miejsca w takich dyskusjach i nie dziwię się, że cię z Waf wysiudali i teraz szukasz jedynie na GCA przyjaciół.. Większość tych wymiocin nie da się czytać, aż mnie mdli jak to czytam i moje oczy krwawią, panie filozowie. Jeżeli siedzisz i zajmujesz się takimi bździnami, przeglądając każdego profil na GCA lub doszukiwać się nie wiadomo czego, to człowieku z tobą jest coś nie tak, poza tym nie mając swojego życia, zajmujesz się bździnami. Do tego ,masz dla kazdego dobre rady irytując tu w większości ludzi. To świadczy o tym, że siedzisz gburze w tych swoich 4 ścianach i tak pojebanymi gównami się zajmujesz i szczam ciepłym moczem na twoich kolesi i twoje GCA, bo to mnie nic nie obchodzą twoje historię i większości tu.
Wybaczcie ale jaka kultura z twojej strony taka odpowiedz bo z takim inaczej się nie da.
Możesz teraz wylewać te swoje wypociny ale to na marne bo i tak tego nie przeczytam, wystarczająco że straciłem teraz 5 minut swojego życia pisząc do ciebie ale wybacz mam inne obowiązki niż tracić swój czas z jakimś nabuzowanym przygłupem.

Sob 05 Sty, 2019 20:32

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

FreeWizard napisał:
tracić swój czas z jakimś nabuzowanym przygłupem.


O, nastepny Gentelmen z Lordowska Prezencja

Sob 05 Sty, 2019 20:39

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mimo iż miałem już nie pisać....

Pierwsza sprawa:
Mirku - to nie chodził o to. Twoja kolekcja, zawsze mi się podobała. Ma ona swój urok.
Każda osoba, która wkłada w swoją kolekcję serce, zaangażowanie, poświęca swój ( a i często rodzinny) czas zasługuje na równe traktowanie.
Poznałem kiedyś Pana, który kolekcjonował zabawki z kinder niespodzianek. Zabawne? Pierwsze wrażenie pewnie takie się pojawiało. Gość przez kilkanaście minut opowiadał mi o tych figurkach. Przemawiała w jego słowach pasja, zaangażowanie, pojawił się błysk w oku. A na koniec ów kolekcjoner pokazał mi figurkę wartą, bagatela - 3000 euro.

Teraz odniosę się do pytania

Cytat:
co sadzisz o tym ze ktos kto oficjalnie wypowiada sie na temat owych krzyzy jako reprodukcji probuje kupic owa reprodukje od jednego z dilerow? (nie mylic z dilerem oferowujacym owy fant kolekcjonerowi).

Pytam bo czasami bywam na wystawach gdzie mozna kupic rozne tego rodzaju fanty ale musze przyznac ze nigdy nie stanalem w kolejce zeby kupic cos o czym twierdze ze jest kopia. A ty?


Znam kilku kolekcjonerów krzyży, którzy kupują reprodukcje ( nie mówię tu o typowych medalach wykonanych w stodole za pomocą młotka i dłuta). Czemu to robią? Powód jest bardzo prosty. Jest to doskonały materiał porównawczy, z którego można wyciągnąć sporo wniosków. Co innego jest oglądanie odznak na zdjęciach a co innego trzymanie jej w ręku i możliwość dogłębnego przeanalizowania.
Wszechstronność tych reprodukcji jest ogromna - krzyże tuż powojenne, krzyże typowo powojenne z materiałów i matryc wojennych, typowe reprodukcje itd itd
Te wnioski potrafią zburzyć światopogląd, zmienić zupełnie opinie na pewne tematy, zrewolucjonizować dotąd posiadaną wiedzę.
Niegdyś poświęciłem dużo czasu aby znaleźć kopie, reprodukcje dla znajomych kolekcjonerów. Proszę mi wierzyć, że nie był to łatwy temat.

pozdrawiam serdecznie
Maciej

Sob 05 Sty, 2019 20:40

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8555
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Miałem nie zabierać głosu w "merytorycznej" wymianie poglądów ale jednak muszę wtrącić swoje trzy grosze.
Witam wszystkich Panów, uczestników tej dyskusji.
Nie chcę zabierać głosu w sprawie: kto z kim, po co, dlaczego itd.., ponieważ mnie to jakoś nie interesuje. Wywoływanie aż tak emocjonalnej dyskusji również nie było moim celem. Chciałem zapytać tylko o krzyż, który wydał mi się z lekka "naciągany", stąd me pytanie na ten temat.
Jednak jak widać sprawa potoczyła się zupełnie nieprzewidywalnym torem.
Jarku, jak wiesz darzę Twoją osobę dużą dozą szacunku za Twoją wiedzę jak i kulturę wypowiedzi. Do dziś w wolnej chwili przeglądam Twoją książkę i co chwila wpadam na szczegóły, które przoczyłem.
Jeżeli chodzi o Kolegę Matthew to posiadałem (pewnie nie tylko ja) wiedzę o tym, że jest moderatorem na GCA, bo ten sam nick, jak i zainteresowanie odznaczeniami partyjnymi.
Na dowód cytat, bo można przoczyć.
matthew napisał:
... I mowie to posiadajac wiedze z 'drugiej strony plotu'.

Przyznam się, że po kilku pierwszych wpisach Kolegi Matthew, które przeczytałem Jego ton wypowiedzi wydał mi się delikatnie ujmując mocno irytujący i protekcjonalny. Jednakże nick , jak i flaga wskazują, że Kolega od jakiegoś czasu zamieszkuje w pięknej Kanadzie. Stąd zapewne ten ton wypowiedzi o takim zabarwieniu, bo przebywając za granicą można przejąć pewne nawyki związane ze składnią i gramatyką i zaadaptować do rodzimego języka. Dlatego taka, a nie inna barwa wypowiedzi.
Bardzo bym chciał, aby Obaj Panowie znaleźli jakąś nić porozumienia i spróbowali zakopać wojenny topór, bo szkoda czasu na niepotrzebne swary.
Mam nadzieję, że uda zakończyć się szybko ten niepotrzebny konflikt. Czego życzę Obu Panom.
Mam również nadzieję, że ogromna wiedzą jaką Panowie dysponujecie będzie dalej służyć bywalcom tego forum.
Innych uczestników dyskusji proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, bez rynsztokowego slangu bo to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Sob 05 Sty, 2019 20:59

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4243
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Macieju... ja to napisałem z sarkazmem. W szoku W szoku W szoku
Nie uważam żeby moja kolekcja choć niewielka była maluczka, tylko mnie to stwierdzenie rozbawiło, bo w 100% się z Tobą zgadzam, mój znajomy ma potężną kolekcję spinaczy i pinezek, kuźwa!!! w życiu czegoś takiego nie widziałem. Koleś jest tak zakręcony że nawet napisał list do pałacu Buckingham, żeby mu przysłali i o dziwo przysłali z dedykacją i odręcznym podpisem Księcia Karola. I też maluczki...
Najważniejsze że ma się pasję, bo bez pasji człek jest pusty. Super

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 05 Sty, 2019 21:00

Powrót do góry
TAIPAN
Administracja
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1103
Pochwał: 7
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kosiornik napisał:
Macieju... ja to napisałem z sarkazmem. W szoku W szoku W szoku
Nie uważam żeby moja kolekcja choć niewielka była maluczka, tylko mnie to stwierdzenie rozbawiło, bo w 100% się z Tobą zgadzam, mój znajomy ma potężną kolekcję spinaczy i pinezek, kuźwa!!! w życiu czegoś takiego nie widziałem. Koleś jest tak zakręcony że nawet napisał list do pałacu Buckingham, żeby mu przysłali i o dziwo przysłali z dedykacją i odręcznym podpisem Księcia Karola. I też maluczki...
Najważniejsze że ma się pasję, bo bez pasji człek jest pusty. Super


Mirku - ja wiem, że to napisałeś z sarkazmem. ale nie mam pewności czy inni też tak to odebrali
Pozdrawiam
Maciej

Sob 05 Sty, 2019 21:02

Powrót do góry
wolf77
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 441
Skąd: norymberga/krakow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

+1 do odpowiedzi kolegi Batiego.pozdrawiam
_________________
Celem czlowieka jest dzialanie,a nie mysl,bez wzgledu na to,jak szlachetna by ona nie byla...

Sob 05 Sty, 2019 21:07

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

matthew napisał:
Kosiornik napisał:
Jarku, po co Ty jeszcze dyskutujesz???
IMO. Syzyf też pcha ten kamień pod górę i co???


Jako ze toczenie kamienia w nieskonczonosc przez Syzyfa bylo kara za miedzy innymi jego samochwalstwo i klamstwa, musze powiedziec ze porownanie bardzo mi sie podoba.
Panie/Kolego Matthew/Mateusz nie wiem jak się zwrócić ale obojętnie. Po tym jak i innych wpisach widzę, ze bardzo dychasz nienawiścią do Kolegi Jarka i nie stawia Cię w dobrym świetle (niestety). Negujesz jego wiedzę, możesz odpowiedzieć dlaczego ? Samochwalstwo hmm... wyjaśnij gdzie ,kiedy i jak ? Jarek jako STARY bywalec IOH i jak dla mnie fachowiec na skalę światową w dziedzinie EKII 1939 co dowodem jest jego książka, pomagał i pomaga w tym zagadnieniu bezinteresownie nam wszystkim jak i na GCA w szczególności krzyży niesygnowanych a to ciężki orzech do zgryzienia.

Stojąc z boku i przyglądając się sporem o GCA (choć ta sprawa mnie nie dotyczy) widzę to w ten sposób. Jarek był niewygodny dla pewnych osób na tym forum. Uważam dlatego, bo potrafi przedstawić niezbite dowody i argumenty aby podważyć autentyczność odznaczenia jakim jest EK. Wiadomo co za tym idzie, wyłapanie kilku fake-ów publicznie źle wpływa na sprzedającego/sklep czyli spadek reputacji co za tym idzie obrotu.

Matthew jeśli chce się być lubiany i traktowany Koleżeńsko na Naszym forum a myślę, ze to ważne w normalnych stosunkach międzyludzkich, może wypadałoby się trochę zastanowić i nie pouczać na każdym kroku i traktować człowieka z góry. Każdy ma swoją dziedzinę zainteresowań na forum w której jest mocniejszy KM, LW, EK, VWA, ISA...itd. Będę miał problem z odznaką NSDAP jeśli pomożesz świetnie, być może będę mógł również Tobie pomóc

Zadałeś pytanie dlaczego kolekcjonerzy kupują kopie, ano może dlatego, ze prowadzą badania nad konkretnym odznaczeniem

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Sob 05 Sty, 2019 21:13

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja mam kolejne pytanie do EKowców, w nawiązaniu do wspomnianego tu wątku na GCA o kontrowersyjnych EK L/18.
Czy koledzy sprawdzali, czy te krzyże nie mają czegoś wspólnego z Schickle?
Wiadomo, że Mayer kupił niesprzedane zapasy Schickle i przynajmniej część z nich później sprzedawał sygnowanych swoją sygnaturą. Setupy na dwóch krzyżach omawianych w wątku na GCA są identyczne jak używane przez Schickle w odznaczeniach KM.
Jeśli to infantylne pytanie, to wystarczy mi krótka odpowiedź.
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sob 05 Sty, 2019 22:52

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jarek, dzięki za odpowiedź, nie doczytałem całego wątku. Już wszystko jasne Piwo
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 06 Sty, 2019 0:43

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Piwo
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Nie 06 Sty, 2019 1:48

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
Stojąc z boku i przyglądając się sporem o GCA (choć ta sprawa mnie nie dotyczy) widzę to w ten sposób. Jarek był niewygodny dla pewnych osób na tym forum. Uważam dlatego, bo potrafi przedstawić niezbite dowody i argumenty aby podważyć autentyczność odznaczenia jakim jest EK. Wiadomo co za tym idzie, wyłapanie kilku fake-ów publicznie źle wpływa na sprzedającego/sklep czyli spadek reputacji co za tym idzie obrotu.

Matthew jeśli chce się być lubiany i traktowany Koleżeńsko na Naszym forum a myślę, ze to ważne w normalnych stosunkach międzyludzkich, może wypadałoby się trochę zastanowić i nie pouczać na każdym kroku i traktować człowieka z góry. Każdy ma swoją dziedzinę zainteresowań na forum w której jest mocniejszy KM, LW, EK, VWA, ISA...itd. Będę miał problem z odznaką NSDAP jeśli pomożesz świetnie, być może będę mógł również Tobie pomóc

Zadałeś pytanie dlaczego kolekcjonerzy kupują kopie, ano może dlatego, ze prowadzą badania nad konkretnym odznaczeniem



Juz odpowiadam- co do nienawisci to kolegi Jarka- moze to za mocno powiedziane, nie darze go zadnymi uczuciami a moja postawa wynika jak to zwyke bywa z doswiadczenia. Byl mi osoba zupelnie nieznana az do czasu kiedy zdecydowal sie na odpisanie na jeden z watkow ktory reaktywowalem z archiwum. Nie tyle chodzilo o dodanie informacji ile o to ze nie bardzo mu sie spodobalo to ze dodalem info do watku ktory byl nie ruszany przez pare lat. Dlaczego to juz trzeba zapytac jego. Nie , nie zartuje. Jezeli potrzebny jest link, prosze zapytac.
No i poszlo jak z rynny. Moje doswiadczenia z Maerzem rowniez mu nie lezaly (chociaz sa oczywiscie prawda), pare przepychanek pozniej no i jestesmy tutaj.

Co do sprawy GCA i watpliwych krzyzy. Te same krzyze sa rowniez oferowane na WAF. Przez te same osoby (i pare wiecej). Dlaczego nikt nie robi z tego afery ale w jakis sposob GCA jest uwazane za to zle?

Jesli chodzi o moj ton wypowiedzi- tak jak kolega Bati zauwazyl, skladnia, interpunkcja i gramatyka pozostawia wiele do zyczenia aczkolwiek to nie znaczy ze nie wiem o czym mowa.
Zauwazylem ze za kazdym razem kiedy ja probuje sie tutaj bronic, komus zaczynaja 'krwawic oczy' i wzywani sa na pomoc i koledzy i moderatorzy bo odbiegamy od tematu. Kiedy natomiast 'idzie' w druga strone, jest to przez wiekszosc przemilczane.

Czy naprawde uwazasz ze bede stal w kacie dlatego ze tobie czy komus innemu wydaje sie ze przez to bede bardziel lubiany w momecie kiedy ktos z was akurat ma ochote po mnie pojezdzic?
Chyba was pogielo.
To nie ja tutaj szukalem zaczepki. Temat lezal jak kloda przez 2 tygodnie i nie ja go otworzylem.

Co do kupowania kopii do prowadzenia badan- jest to jak to wlasnie toczenie kamienia przez Syzyfa. Codziennie sa robione nowe wiec jest to zajecie z gory skazane na niepowodzenie. I troche bez sensu- studiuje sie oryginaly. Tych juz nikt nie robi a jesli wiesz jak wyglada oryginal (dzieki studiowaniu oryginalow) to niepotrzebne jest studiownie falsyfikatow

Tak, znam kolekcjonerow ktorzy kupuja kopie. I w wiekszosci przypadkow powod jest duzo bardziej prozaiczny niz ten o ktorym wspomniales a mianowicie zeby sprzedac jako oryginal.

Nie 06 Sty, 2019 1:59

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
matthew napisał:
.....

Tak, znam kolekcjonerow ktorzy kupuja kopie. I w wiekszosci przypadkow powod jest duzo bardziej prozaiczny niz ten o ktorym wspomniales a mianowicie zeby sprzedac jako oryginal.


Ponieważ ciągle posługujesz sie moim imieniem, to w odzewie poproszę o informację (nicki, nazwiska) tych kolekcjonerów, którzy kupują kopie i sprzedają je jako oryginały, które znasz jak piszesz, żeby Twoje słowa nie pozostały gołosłowne ...

Osobiście podejrzewam, że mam największą kolekcję kopii krzyży EK2-1939 na świecie, i cały rozdział im poświęcony w swojej książce, i nie sprzedałem ani jednego z tych egzemplarzy, ale niezmiernie jestem ciekaw kto to robi ...

Jarek



Nic personalnego kolego, ktos zadal pyatnie, wypadalo odpowiedziec. A ze zadal pytanie w zwiazku z twoja osoba, no coz, musialem uzyc twojego imienia..

Co do tych ktorzy kupuja jako kopie a sprzedaja jako oryginaly- zacznijmy od calez rzeszy klientow Flocha w pozniejszym etapie jego kariery. Mozemy dodac do tego tak znane (przynajmniej swiatowo) jak Tony Oliver z Anglii, Jim Atwood z US, Charlie Snyder i paru jego wychowankow, jezeli chodzi o Europe- napewno jest ci znana sprzedazy hurtowej odznak SS-Tuxedo i osoby ktora je rozprowadzala, Karsten Stagemeier i wielu wielu innych.
Mysle ze trudniej byloby wymienic tych uczciwych.
I tutaj anegdota- pare lat temu mialem okazje kupic jeden z prototypow bardzo rzadkiej odznaki, chodzilo o parenascie tysiecy ktore musialy sie znalezc sprzedajac fanty z kolekcji. Jak za akurat bylem w Toronto gdie probowalem dobic targu, wzialem ze soba kupe zelastwa ktore postanowilem sprzedac e-medals zeby moc zakupic nowa odznake. z tego co pamietam bylo tam duzo rzadszych fantow- Cholmy, troche Luftwaffe, pare cacek z Gdanska, Luftschutz 1 klasy- nic nie do zdobycia ale tez nie tandeta.
Zostawilem worek w sklepie e-medals do wyceny, pojechalem cos zjesc po czym wrocilem zeby utargowac ile moglem. Od jednego z pracownikow e-medals (Mike) uslyszalem ze wszystkie fanty, co do jednego (a bylo ich kilkanascie, wszystkie pokazane na roznych forums oczywiscie bez problemu) to wedlug nich reprodukcje. W zwiazku z tym ze kazdy ma prawo do swojej opinii, i nawet tutaj jest legalne bycie idiota, wzialem worek i zabralem sie do wyjscia. Zanim otworzylem drzwi dostalem propozycje...$100 za wszystko. Tak, zgadles, w celu ich studiowania.
Jakos tak od tej pory patrze na niektore rzeczy z dystansem...

Masz najwieksza kolekcje na swiecie i nie slyszales o ani jednej osobie ktora je produkuje? Przyjedz do Stanow, pokaze Ci niektorych z nich palcem.

Nie 06 Sty, 2019 3:22

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodziło, ze masz siedzieć jak mysz pod miotłą, podlizywać się itp. a my będziemy Ci dowalać i mieć z tego radość. Może sam dojdziesz do pewnych rzeczy co nie tak, albo już taka Twoja natura, ze wypowiadasz się w pewien sposób.

Kupowanie kopii... Miałem na myśli kopie bardzo dobre nie bazarową tandetę. Pewnie kojarzysz Fishera z WR czy GCA wielkiego fachowca jak dla mnie od ISA. Zbiór miał imponujący infanterii i kupował kopie, pokazywał fake przy porównaniach czy potwierdzeniu oryginalności. Na IOH z kolei Jarek pokazywał swoje kopie EK, pewnie gdzieś to można odszukać na forum.Wiadomo słaby czy przeciętny kolekcjoner nie będzie kupował takiego shitu no bo i po co. Natomiast fachowiec-badacz danego odznaczenia dlaczego nie. Jak napisałeś kolekcjoner który kupuje i sprzedaje to badziewie to jak dla mnie złodziej i oszust nie mający nic wspólnego z ta zabawą.

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Nie 06 Sty, 2019 3:58

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dracula napisał:
Nie o to mi chodziło, ze masz siedzieć jak mysz pod miotłą, podlizywać się itp. a my będziemy Ci dowalać i mieć z tego radość. Może sam dojdziesz do pewnych rzeczy co nie tak, albo już taka Twoja natura, ze wypowiadasz się w pewien sposób.

Kupowanie kopii... Miałem na myśli kopie bardzo dobre nie bazarową tandetę. Pewnie kojarzysz Fishera z WR czy GCA wielkiego fachowca jak dla mnie od ISA. Zbiór miał imponujący infanterii i kupował kopie, pokazywał fake przy porównaniach czy potwierdzeniu oryginalności. Na IOH z kolei Jarek pokazywał swoje kopie EK, pewnie gdzieś to można odszukać na forum.Wiadomo słaby czy przeciętny kolekcjoner nie będzie kupował takiego shitu no bo i po co. Natomiast fachowiec-badacz danego odznaczenia dlaczego nie. Jak napisałeś kolekcjoner który kupuje i sprzedaje to badziewie to jak dla mnie złodziej i oszust nie mający nic wspólnego z ta zabawą.


Niestety nie kojarze goscia, oprocz Luftwaffe lub Imperialnych (bardzo rzadkiego zreszta bo tylko mi Juncker smakuje), temat odznak combat jest mi raczej obcy. Krotko mowiac, ja zajmuje sie tym o czym wiekszosc nie wie ze istnieje- prototypy, odznaki cywilne, polityczne, szczegolnie Gau ale i wszystko pomiedzy, takze historia C.E. Junckera i ich wyrobow, Gdanszczyzna, itp

Nie 06 Sty, 2019 4:10

Powrót do góry
matthew
Aspirant

Aspirant





Posty: 158
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzyze mnie nie interesuja praktycznie wcale wiec chyba nie zostane wlascicielem twojej ksiazki, co do tego czy tamtego ktory sprzedaje kopie- no szkoda straszna ale niestety nie sa to informacje przekazywanie nieznajomym na forum internetowym.

Gdzie mieszkam? To zalezy o ktorej porze roku. Ale do Warszawy troche by trzeba jechac.

Nie 06 Sty, 2019 4:55

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie proszę o merytoryczną dyskusję na temat bez osobistych wycieczek.
_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Wto 08 Sty, 2019 14:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.