| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawy art - Fiskus zabiera się za internetowe aukcje

Wiadomo, ze osoby z naszego srodowiska czesto korzystaja z uslug aukcji internetowych. Dla nich to zamieszcza interesujacy link

http://info.onet.pl/1066468,11,1,0,120,686,item.html

naprawde warto przeczytac, lacznie z komentarzami.

pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Pią 11 Mar, 2005 14:50

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I bardzo słusznie! Niektórzy z użytkowników aukcji internetowych zrobili sobie z tego sposób na życie - szkoda tylko że zapomnieli o zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Handlując w ten sposób szkodzą nie tylko nam wszystkim nie płacąc podatków ale i pozostałym, uczciwie płacącym wszelkie daniny graczom rynkowym. Łatwo jest uzyskać niskie ceny jeśli nie ma się żadnych obciążeń (podatki - w tym 22% VAT, ZUS, czynsz itp.), ale to nie jest działanie w ramach uczciwej konkurencji... Poza tym jak łatwo jest się natknąć na podróbki i ewidentnych oszustów.

Sro 16 Mar, 2005 22:51

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Owca napisał:
I bardzo słusznie! Niektórzy z użytkowników aukcji internetowych zrobili sobie z tego sposób na życie - szkoda tylko że zapomnieli o zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Handlując w ten sposób szkodzą nie tylko nam wszystkim nie płacąc podatków ale i pozostałym, uczciwie płacącym wszelkie daniny graczom rynkowym. Łatwo jest uzyskać niskie ceny jeśli nie ma się żadnych obciążeń (podatki - w tym 22% VAT, ZUS, czynsz itp.), ale to nie jest działanie w ramach uczciwej konkurencji... Poza tym jak łatwo jest się natknąć na podróbki i ewidentnych oszustów.


Oj Kruku a miało nie być polityki! 8) 8)
A sam widzisz Rolling Eyes jak można się zgodzić ze zdaniem Owcy Question Jego intencje jako sklepikarza są może dobre, ale co mają powiedzieć kolekcjonerzy którzy odsprzedają swoje zbiory,lub osoby kupujące które wiedzą iż muszą dołożyć do swojej kolekcji podatek gdyż sprzedający to już dobrze policzy aby wyjść na swoje.Drog(a,i) Owco Alegro to nie tylko handlarze ale też kolekcjonerzy,stydenci ,oraz ludzie biedni którzy chcą też mieć jakieś tanie hobbi lub kupić coś potrzebnego do domu.Pozdrawiam i życzę zmiany zdania Kojakk. Wink

Pią 18 Mar, 2005 19:24

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wystarczy że zapłacą 2% podatku. To na prawdę nie jest tak dużo - czałe 20PLN od 1000PLN. A co powiedzieć o ludziach, którzy mają do sprzedania tylko 100 notebooków? Takie mają hobby?? Albo rewelacyjne kosmetyki za 1/3 ceny?? Też zresztą w "niewielkich ilościach, bo tylko 700 opakowań"?? Dokładają do interesu? takie mają hobby? Czy może sprzedają po prostu towar z przemytu, bez opłacenia VATu i zarejestrowania działalności.
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na genialny pomysł oVATowania kolekcjonerów którzy okazjonalnie sprzedają swoje zbiory - tu wystarczy pamiętać o 2% podatku, ale wszystko ma swoje granice!
W tym przypadku ciężko będzie mnie przekonać do zmiany zdania Twisted Evil

Pią 18 Mar, 2005 21:09

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wlasnie!!
Tez uwazam, ze wreszcie fiskus sie za to wziol!! Kazdy przeciez o tym wczesniej wiedzial, na marsie nie zyjemy tylko chyba w zcywilizowanym kraju.

Pon 28 Mar, 2005 20:41

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcami, tylko że większość rzeczy pochodzi z tzw. drugiej ręki. Czyli ja kupując książkę w sklepei płacę VAT i potem jak osprzedaję ją mam płacić drugi raz? To może jednak państwo mi zwróci ten pierwszy podatek?
Z tego co się orientuję to firmy mające konta w Allegro i tak płacą podatki- większość z nich wystawia wszak faktury....
Ale macie rację: tych któyz zrobili z tego działalność gospodarczą trzeba krótko....

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Pon 28 Mar, 2005 20:49

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon VATu jest 22%, a tu cały czas mowa o 2% (słownie dwóch procentach) i rejestrowaniu transakcji w Urzędzie Skarbowym. Dlaczego ktoś ma Ci zwracać 22% VAT jeśli masz zapłacić dodatkowe 2%? Jak kupujesz samochód albo mieszkanie to też płacisz taki podatek i rejestrujesz transakcję. I jakoś rynek używanych samochodów i mieszkań od tego nie upadł...
Inna sprawa, że podatków płacimy w Polsce trochę za dużo - najpierw podatek dochodowy (19-40%). Potem z tym co zostanie idziemy do sklepu i od wszystkiego co kupimy płacimy VAT (0-22%, ale 0% rzadko). Później, jeśli chcemy sprzedać to co kupiliśmy i za co już dwa razy zapłaciliśmy jakiś podatek to jeszcze trzeba trzeci raz oddać parę złotych - dobrze, że wówczas już tylko 2% i tylko jeśli wartość przekroczyła 1000PLN. Po drodze dochodzą jeszcze parapodatki - abonament RTV, ZUS, opłaty drogowe i parkingowe, podatki od nieruchomości itd...
Dla przeciwników podatków polecam UPR - Korwin-Mikke jest przeciwny jakimkolwiek podatkom! Uśmiech
Natomiast dopóki podatki istnieją to nie powinno być tak, że jedni je płacą bo mają firmę a inni nie bo oni sprzedają na bazarze, czy giełdzie internetowej Twisted Evil

Pon 28 Mar, 2005 21:08

Powrót do góry
Tihy
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, ale ja na Allegro sprzedałem moje stare 3 rzeczy: nagrywarkę CD, napęd DVD i jakiś komiks. I mam z tym lecieć do US ?
Poza tym jeśli ktośsprzedaje książkę za 10 zet i ma zapłacić podatek to podniesie cenę tak żeby i tą dychę zarobić po odliczeniu podatku... I ja na tym tracę...
Niekóre działy Allegro powinny być zwolnione z podatku (np. antykwariat i hobby), albo podatek dla transakcji za sumę większą niż np. 500 zet miesięcznie...

Pon 28 Mar, 2005 22:55

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tihy napisał:
Rozumiem, ale ja na Allegro sprzedałem moje stare 3 rzeczy: nagrywarkę CD, napęd DVD i jakiś komiks. I mam z tym lecieć do US ?
Poza tym jeśli ktośsprzedaje książkę za 10 zet i ma zapłacić podatek to podniesie cenę tak żeby i tą dychę zarobić po odliczeniu podatku... I ja na tym tracę...
Niekóre działy Allegro powinny być zwolnione z podatku (np. antykwariat i hobby), albo podatek dla transakcji za sumę większą niż np. 500 zet miesięcznie...


Ale chyba nie za 1000,00PLN? A jeśli tak to naprawdę gratuluję!

Litości... Proszę, starajcie się czytać ze zrozumieniem!

Po pierwsze: podatek trzeba zapłacić tylko przy przekroczeniu łącznej wartości transakcji 1000,00PLN (słownie JEDEN TYSI?C) na rok.

Po drugie: podatek o którym mowa to 2% (słownie: DWA PROCENT), czyli dwie setne wartości sprzedawanej rzeczy. Przy kwocie 10 PLN jest to oszałamiająca wartość 0,20PLN czyli DWADZIEŚCIA GROSZY!!!! Czy taka kwota ma na prawdę znaczenie? Czy to taka duża różnica czy kupisz coś za 10,00PLN czy za 10,20PLN?

Po trzecie: w tym temacie zasady opodatkowania powinny być jasne i nie powinno być żadnych wyjątków. Bo co zrobić jeśli ktoś uzna że komputery to hobby (a np. dla mnie są hobby), a po drugie notebook z przed dwóch lat jest już antykiem (bo to w sumie prawda....)?? A że ma ich 20? Bo jego hobby polegało na ich zbieraniu - i co? Nie powinien zapłacić podatku?

Wto 29 Mar, 2005 1:13

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak bym sprzedał Żbika Ryzyko to by 1000 wyszło Uśmiech hihi
Fakt że 2% to nie wiele ale mimo to stoję na stanwoisku że niektóre artykuły pwonny być zwolnione. Np. druki powstałe przed 1945 rokiem, historyczne mapy i plany...
Komputer jest Towim hobby? fajnie, ale jednak nie skupujesz kompów i na półce nie stoi kolekcja kilkunastu sztuk, prawda? Wink

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Wto 29 Mar, 2005 13:05

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy..........ekonomia to nie Twoja dziedzina, prawda???

Wto 29 Mar, 2005 21:46

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon, co do ilości komputerów to mam w tej chwili 3 sprawne i jeszcze części na jakieś dwa następne.....

A co do datowania - nie wszystko ma na sobie rok produkcji, a później będą idiotyczne tłumaczenia "a bo ja nie wiedziałem, że przed wojną nie produkowali jeszcze laptoków (błąd umyślny - dop. autor), a ten wydawał się bardzo stary...". I kolejny powód do użalania się gotowy. Powtarzam 2% to naprawdę malo znacząca kwota!

Wto 29 Mar, 2005 23:27

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

przesuncie sobie takie dyskusja chlopaki gdzie indziej

Wto 29 Mar, 2005 23:33

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rydzu, a czemu mamy ją gdzieś przesuać? Tu się zaczęła i tu się toczy! Część Twoich wypowiedzi kwalifikuje się natomiast pod "Kilka uwag dla nowych użytkowników forum" Prezesaszczepana. Chyba że to taka działalność z cyklu:
"To nie wiedza, lecz chęć szczera
zrobi z Rydza oficera"

Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Wto 29 Mar, 2005 23:39

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
przesuncie sobie takie dyskusja chlopaki gdzie indziej

Do Rydza-po pierwsze naucz się czytać w jakim temacie jesteś, po drugie z chęcią bym ciebie zdegradował usuwając posty które nic nie wnoszą do dyskusji na tym forum, ale nie mam nad tym władzy( chyba żeby wprowadzić sąd typu ankieta ) gdyż mam dość biegania po twoich postach takich jak ten- IjonTihy..........ekonomia to nie Twoja dziedzina, prawda??? i jeszcze ze 20 innych. Zszokowany Zszokowany




Do Owcy- widzę iż nie chcesz zmienić zdania,( może i dobrze) ale wytłumacz mi dlaczego mam płacić dodatkowo za coś za co zapłaciłem już podatek w momencie kupna ,a teraz chcę to odsprzedać, a może kupujący powinien płacić ten podatek? Wink Wink

A mogłem z tego zrobić 2 posty!! Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy

Sro 30 Mar, 2005 10:28

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, ekonomia to nie moja brożka (chociaż nie wiem co to ma wspólnego z dyskusją), przynamniej nie na poziomie uniwersyteckim. Ale w przeciwnieństwie do niektórych 2 + 2 zawsze wychodzi mi 4 a nie 22. Zresztą ekonomia to jest teoria, a ja nad tę przekłądam praktykę. Jak to powiedziała tow. Tatcher: "wskaźnikami ekonomicznym ludzi się nie nakarmi".

Pańśtwo powinno uderzać w tych co robią przekręty na setki tysięcy a nie za grosze. Niech zajmie się zarobkami rzędu dziesiątek tysięcy miesięcznie, kasa która płynie do Kościoła czy za granicę, a potem dobiera do zwykłych ludzi. Owszem 1000 zetek to nie jest wiele jak na miesiąc, a i 2% to też nie wielka suma. Jednak ja wciąż stoję na stawnowisku że nie można artykułów edukacyjno-naukowych (a antykwariat i np. stare druki) obkładać podatkami. Podobnie hobby: niech się ludzie zajmują starymi komiksami, zegrakami czy czymś tam zamiast wstępować do Młodzieży Wszechposlkiej lub stać pod blokiem z winiaczem. A już na pewno nie dodatkowymi.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 30 Mar, 2005 12:15

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kojakk, kilka postów wcześniej sam napisałem, że podatków w Polsce jest za dużo i że wielokrotnie płacimy podatki za to samo. Dla porządku powtórzę:

"Inna sprawa, że podatków płacimy w Polsce trochę za dużo - najpierw podatek dochodowy (19-40%). Potem z tym co zostanie idziemy do sklepu i od wszystkiego co kupimy płacimy VAT (0-22%, ale 0% rzadko). Później, jeśli chcemy sprzedać to co kupiliśmy i za co już dwa razy zapłaciliśmy jakiś podatek to jeszcze trzeba trzeci raz oddać parę złotych - dobrze, że wówczas już tylko 2% i tylko jeśli wartość przekroczyła 1000PLN. Po drodze dochodzą jeszcze parapodatki - abonament RTV, ZUS, opłaty drogowe i parkingowe, podatki od nieruchomości itd... "

Natomiast prawo jest po to żeby je przestrzegać! I jeśli trzeba zapłacić takie podatki to trzeba. Jak to mówili Rzmianie "Dura lex, sed lex" albo Niemcy "Ordnung muss sein"!

A co do Rydza - to ja napisałem (co prawda jako gość - inernet jeden wie dlaczego tego dnia mnie nie logowało automatycznie), co zrobi z niego oficera!

Sro 30 Mar, 2005 23:49

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I znowu mam problem z logowaniem! Ostatni i poprzeni Gość to ja!

Smutny Smutny

Sro 30 Mar, 2005 23:51

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kilkakrotnie podatek sie placi...................

Dobra, dobra chlopaki, wiem ze nie wszyscy z Was z ekonomia sa na Ty, ale mozna obejsc w legalny sposób nieplacenie podatków w Polsce. A to przez nasza piekna i kochana Unie Europejska. Troche pieniazków do tego potrzebnych jest, ale sie oplaca.

Czw 31 Mar, 2005 13:09

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taki nowy wtręt do dyskusji - artykuł z Polityki (13/2005):

http://polityka.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1221918&MP=1

I te fascynujące komentarze z cyklu "dlaczego mam płacić podatki". Idąc dalej tym tropem - dlaczego mam przestrzegać prawa? I po co w ogóle się męczyć jakimś handlem? Lepiej od razu wykopać karabin i handgranaty po dziadku i wziąć wszystko co "się należy".

Sro 06 Kwi, 2005 0:32

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam

Widze Panowie, ze moj post spowodowal "niewielka" awanture Uśmiech.
Chcialbym w ramach tej dyskusji podzielic sie swoim zdaniem:
otoz uczestnictwo w aukcjach powinno byc zwolnione z 2% podatku dla osob sprzedajacych, ktore nie prowadza za ich posrednictwem dzialalnosci. Jezeli delikwent sprzedaje 20 laptopow, jak zauwazyl tutaj jeden z dyskutantow, powinien miec zarejestrowana dzialalnosc, z ktorej placi wlasciwe datki do skarbowki. Jezeli natomiast taki delikwent sprzedaje 20 laptopow, a nie ma dzialalnosci wowczas procz skarbowego powinny zainteresowac sie nim inne sluzby. Cudow nie ma, wiec pewnie 20 kompow pochodzi z nielegalnego zrodla - kradziez, przemyt. Oczywiscie dopuszczam mozliwosc, ze taki czlowiek mogl pojechac do marketu i kupic w przyplywie szalenstwa 21 kompow i dopiero w domu zauwazyl, ze 20 z nich jest mu niepotrzebna Uśmiech.
Przecietny, szary allegrowicz sprzedaje rzeczy, ktore sa mu niepotrzebne i wchodzenie w taka dzialanosc z polityka i sluzbami skarbowymi jest zbedne. Za niedlugo pewnie sie okaze, ze Ci co sprzedawali i nie placili 2% to komuchy i dzialacze SLD. A kolejnym etapem bedzie komisja sledcza, itd. ...


Pozdrawiam serdecznie, zyczac dalszej udanej i owocnej dyskusji.

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Czw 07 Kwi, 2005 15:30

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.