| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet m71

Witam,
Czy mógłbym prosić o potwierdzenie oryginalności tego bagnetu?
Sprzedający twierdzi,że sygnowania zatarły się podczas czyszczenia.
Wykonanie wojenne czy pamiątkowe,jeśli oryginał?

Sro 28 Lis, 2018 21:14

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Bagnet w wersji bojowej. Ogólnie wygląda poprawie, poza śrubą nad jelcem. W oryginale, rękojeść na trzpieniu powinna być zakuta stalowym kołkiem.

_________________
Pozdrawiam.
Arek

Czw 29 Lis, 2018 23:10

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

arak napisał:
Cześć,
Bagnet w wersji bojowej. Ogólnie wygląda poprawie, poza śrubą nad jelcem. W oryginale, rękojeść na trzpieniu powinna być zakuta stalowym kołkiem.

Możliwe,aby była to przeróbka wojenna?

Czw 29 Lis, 2018 23:26

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam .
Moim zdaniem bagnet kombinowany . Rękojeść dobra , głownia na podstawie jednego zdjęcia nie możliwa do oceny.
Opis sprzedającego odnośnie braku (sygnatur , puncy , odbiorów) świadczy o tym że bagnet nie był czyszczony lecz szlifowany lub zrobiony z kawałka płaskownika w kuźni współczesnego kowala.
Wink

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Pią 30 Lis, 2018 9:40

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem,
cały ten bagnet to alpejska kombinacja.
Po pierwsze primo - rękojeść jest przerobiona z bagnetu paradnego, przynajmniej na taką wygląda.
Po drugie primo - nie posiada ona, o ile dobrze widzę, wejścia na szynę, ale równie dobrze może pochodzić od innego egzemplarza.
Po trzecie primo - śruby, zarówno ta która trzyma sprężynę zatrzasku jak i śruba w miejscu nitu to radosna twórczość.
Po czwarte primo - w mojej ocenie jak wyżej wspomniałem, choć przydało by się więcej zdjęć, bo na podstawie tych to wróżenie z fusów.

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Sro 12 Gru, 2018 17:32

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem Alku.
Odnośnie Twojego pierwszego primo? Wink Nie do końca bym się zgodził że rękojeść pochodzi z bagnetu paradnego a mianowicie .
Po pierwsze primo-rękojeść bagnetu bojowego nitowana była w trzech miejscach ( przy jelcu stalowym kołkiem , wzmacniany był również na środku , w górnej część rękojeści zaklepany był trzpień głowni.)

Po drugie primo-rękojeści bagnetów paradnych występowały w kilku wersjach (rękojeść gładka z jelcem bez dziury na lufę , rękojeść bez szyny ale z imitacją sprężyny zatrzasku , jelecem stalowy z otworem na lufę ) Na trzecim zdjęciu pojawia się (nie pamiętam fachowej terminologi Embarassed ) " guzik" zwalniający zatrzask a wiec skoro mamy guzik to mamy również szynę.
A teraz meritum . Bagnet wzoru M71 w wersji paradnej różnił się od bojowego delikatniejsza rękojeścią ostrzem i jelcem . Na podanych zdjęciach rękojeść przypomina mi bardziej wersję bojową ,wzmocniona rękojeść przy stalowym jelcu, guzik zatrzasku.Wszystko tak jakby się zgadzało . Nawiasem mówiąc ciekaw jetem czy na podanym egzemplarzu występuje szyna , bo jeśli nie to mamy doczynienia z jedynym egzemplarzem na świecie czyli bezcennym. Wink

_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Sro 12 Gru, 2018 21:03

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc napisał:
Czołem Alku.
Odnośnie Twojego pierwszego primo? Wink Nie do końca bym się zgodził że rękojeść pochodzi z bagnetu paradnego a mianowicie .
Po pierwsze primo-rękojeść bagnetu bojowego nitowana była w trzech miejscach ( przy jelcu stalowym kołkiem , wzmacniany był również na środku , w górnej część rękojeści zaklepany był trzpień głowni.)

Po drugie primo-rękojeści bagnetów paradnych występowały w kilku wersjach (rękojeść gładka z jelcem bez dziury na lufę , rękojeść bez szyny ale z imitacją sprężyny zatrzasku , jelecem stalowy z otworem na lufę ) Na trzecim zdjęciu pojawia się (nie pamiętam fachowej terminologi Embarassed ) " guzik" zwalniający zatrzask a wiec skoro mamy guzik to mamy również szynę.
A teraz meritum . Bagnet wzoru M71 w wersji paradnej różnił się od bojowego delikatniejsza rękojeścią ostrzem i jelcem . Na podanych zdjęciach rękojeść przypomina mi bardziej wersję bojową ,wzmocniona rękojeść przy stalowym jelcu, guzik zatrzasku.Wszystko tak jakby się zgadzało . Nawiasem mówiąc ciekaw jetem czy na podanym egzemplarzu występuje szyna , bo jeśli nie to mamy doczynienia z jedynym egzemplarzem na świecie czyli bezcennym. Wink


Cześć,
nie napisałem kategorycznie, że tak jest jak napisałem Wink , napisałem że na taką wygląda. Oczywiście masz rację we wszystkim co piszesz. Zatrzask w M71 jest monolityczny wraz z "guzikiem" tudzież "przyciskiem" Wink Zgadza się chwyt wersji prywatnej był nieco subtelniejszy Niemniej powyższe zdjęcia zrobione lub skopiowane "mikrofalówką" niewiele pokazują a przez to pozostawiają pole do twórczości własnej, co właśnie wykonałem powyżej Mr. Green Nie z niewiedzy a z przekory ..... troszkę Wink

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Pią 14 Gru, 2018 0:13

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.