| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamto
Chorąży

Chorąży





Posty: 165
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

klamra - to chyba zbyt wiele jak dla niej ..

Taka klamerka obciąża od czasu jakiegoś półkę moją gdzieś w okolicach bielizny, niedaleko koszulek.. niech będzie - na skrzyżowaniu skarpet z krótkimi spodenkami...do rzeczy...fant wstępnie zidentyfikowany przez kolegę z forum "sapertoruń" jako klamra HJ...jako ze saper myli sie tylko raz i mam nadzieję że nie moim udziałem będzie ten zakres pomyłek przyjmuję że jest to właściwa identyfikacja...proszę jedynie o potwierdzenie takiego stanu...


Opis załącznika:

Sro 13 Wrz, 2006 22:25

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

dokładnie Deutsche Jungvolk czyli "zuchy"
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 13 Wrz, 2006 22:52

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

WItaj, to klamra, że tak powiem poprzednika HJ, Deutche Jungvolk Uśmiech. Bardzo ładny fant i nadaje się wybitnie na podłożenie na tory kolejowe Wink

Sro 13 Wrz, 2006 23:00

Powrót do góry
adamto
Chorąży

Chorąży





Posty: 165
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

elpas napisał:
WItaj, to klamra, że tak powiem poprzednika HJ, Deutche Jungvolk Uśmiech. Bardzo ładny fant i nadaje się wybitnie na podłożenie na tory kolejowe Wink


na tory nie idę..ale masz rację...nie dość że mała to jeszcze brudna...jak ktoś ma ochotę położyć na tory to coś w moim imieniu - proszę o kontakt...warunek na tory...a doprawdy jest mała...a tory dwa... Bardzo szczęśliwy

Sro 13 Wrz, 2006 23:16

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

raczej sekcji HJ. W HJ istniał podział na grupy wiekowe:
10-14 lat
chłopcy jako "pimpfy" w Deutsches Jungvolk (DJ)
dziewczęta w Jungmädel (JM)
14-18 lat
chłopcy w HJ
dziewczęta w Bund Deutscher Mädel (BDM) - Związek Dziewcząt Niemieckich
17-21 lat
dziewczęta w służbie Glaube und Schönheit - Wiara i Uroda.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 13 Wrz, 2006 23:19

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
bardzo trafnie to podsumowałeś Maxikasek. Dodam jeszcze jako ciekawostkę, że klamry DJ, czyli Deutsches Jungvolk (Pimpfe) były noszone przez młodzików od 1933 do 1938 roku, w którym to wyszło zarządzenie, iż Deutsches Jungvolk ma nosić klamry HJ. Na klamrach DJ run był przeważnie koloru złotego, natomiast cała reszta koloru srebrnego. Zdarzały się tez inne wersje kolorystyczne jak np. niklowany run na czarnej klamrze (ta informacja pochodzi z: Angolia Belt buckles &brocades S.263)
Dodam jeszcze ciekawą fotką z 1936 roku - DJ nad morzem (zbliżenia na klamry).

Pozdrawiam
Monsun



Opis załącznika:

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Czw 14 Wrz, 2006 9:33

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tu jest inna wersja DJ


Opis załącznika:

Opis załącznika:
to nie wiem czy to wczesna DJ czy HJ?

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 14 Wrz, 2006 21:47

Powrót do góry
Grossus Poloniae
Porucznik

Porucznik





Posty: 682
Pochwał: 27
Skąd: Drzecin-Słubice-Iserlohn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest juz mój drugi pimpf, który wyskoczył mi z pod cewki.Nosi sygnatury RZM i obok mało widoczne E i coś rozmazanego. Takie sygnatury widnieją także na małych biało-czerwonych odznakach HJ. Jaka to była wytwórnia z tą sygnaturą ?


Pozdrawiam



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 14 Wrz, 2006 21:59

Powrót do góry
adamto
Chorąży

Chorąży





Posty: 165
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Być może dla nie których profanacją zaciągnę w temacie niczym rasowy lwowiak...mimo wszystko zaryzykuje i zapytam...jak dalece można być zdeterminowanym w przeliczeniu na złotówki by coś takiego mieć??

Pią 15 Wrz, 2006 6:57

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
wszystko zależy od stanu i od zasobności portfela kupującego. Jednakże można przyjąć, iż średnie stany sprzedają się gdzieś po 80 - 90 zł a ładne i bardzo ładne od 150 do nawet 250 zł.

@Lubuszanin - Twoja klamerka różni się wielkością runa od tego, który jest na klamerce Adamto. Może masz mniejszą klamerkę? Możesz podać jej wymiary?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 15 Wrz, 2006 12:21

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wstawiam również klamerkę DJ z mojej kolekcji. Jak widać zachowało się bardzo dużo srebrzenia. Stan szufladowy. Klamra ta jest wczesnej produkcji. Poznać to można po znakowaniu RZM 17 - wcześniejszy numer Assmanna, który z czasem otrzymał nowy numer M4/39 (E W. Assmann & Söhne, Lüdenscheid).

Pozdrawiam
Monsun



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 15 Wrz, 2006 15:58

Powrót do góry
Grossus Poloniae
Porucznik

Porucznik





Posty: 682
Pochwał: 27
Skąd: Drzecin-Słubice-Iserlohn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wymiary tej klamerki wynoszą 63x49 mm. To jest juz druga sztuzka jaka mi wyszła, ta pierwsza była w dużo lepszym stanie, więcej miała srebrnego koloru na powierzchni i znalazła szybko nowego właściciela.
Apropo firmy z Lüdenscheid, jak mi wiadomo to obecnie znajduje się w tej miejscowości muzeum odznaczeń i guzików.

Pozdrawiam

Pią 15 Wrz, 2006 16:21

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tiaaa,, widzę, że wszyscy się tak ochoczo chwalą to i ja pokażę swoje zdechluna heheh. A jak! To była moja pierwsza klamra Bardzo szczęśliwy. Stalówka mosiądzowana Uśmiech


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 15 Wrz, 2006 17:22

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5184
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witaj Elpas,
całkiem przyzwoity stan jak na mosiądzowaną stalówkę. Zauważyłem, że ma bicia RZM M4/60, czyli Gustav Brehmer, Markneukirchen.
Swoją drogą .. jeszcze nie położyłeś jej na tory?..hehehe Mr. Green

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 15 Wrz, 2006 20:25

Powrót do góry
xxcoolio
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 68
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanko do jakiej kwoty można zapłacić za taką klamerke stan praktycznie bardzo dobry 100 % srebrzenia .Nie chce przepłacić

Sob 01 Cze, 2019 21:55

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.