| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kopie odznaczeń niemieckich a ich ceny

Witam postanowiłem poruszyć tą kwestię w poście ile można zapłacić za kopię niemieckiego odznaczenia ,

pierwszy lepszy przykład z olx kobieta wystawiła wczoraj Bandenkampfabz
Jedną z najrzadszych niemieckich odznaczeń wojennych drugiej wojny światowej . Koszt orygnału tej z załącznika to ponad 16 tys


a tu link do aukcji klamry wystawionej na olx
https://www.olx.pl/oferta/niemiecka-ii-ws-iii-rzesza-odznaka-za-walke-z-bandami-bandenkampfabz-CID767-IDvfyRH.html

chce za nią coś około 300 zł ja rozumiem za kopię kordzika można i zapłacić
te 300 zł ale za zwykłego klepaka kopię odznaczenia 260 zł co wy o tym myślicie wywalić 260 zł za kopie nic nie znaczącą po to by mieć bez sensu skąd oni biora takie ceny



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 16 Wrz, 2018 12:15

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

LEE napisał:
... Koszt orygnału tej z załącznika to ponad 16 tys ...



Te Bandy z załącznika to paskudna kopia

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs


Ostatnio zmieniony przez e-maus dnia Nie 16 Wrz, 2018 17:45, w całości zmieniany 1 raz

Nie 16 Wrz, 2018 12:55

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra Kopia PAB Assman
Zakupiona u renomowanego dilera. Trudno dopatrzeć się na niej cech świadczących o kopii.. Wysłałem ją dodatkowo do ''Militaria Berlin"
stwierdzili że to kopia. Certyfikat ma przyjść na tygodniu więc zobaczymy czemu twierdzą że to kopia?



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 16 Wrz, 2018 13:47

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do tego ten certyfikat jednostronny, wykonany nie profesjonalnie z jednym nie wyraźnym zdjęciem


Opis załącznika:

Nie 16 Wrz, 2018 13:56

Powrót do góry
LEE
Chorąży

Chorąży





Posty: 160
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

pomimo to cena 260 zł ile to realnie może być warte 30 zł

Nie 16 Wrz, 2018 14:17

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemlo8 napisał:
Bardzo dobra Kopia PAB Assman
Zakupiona u renomowanego dilera. Trudno dopatrzeć się na niej cech świadczących o kopii.. Wysłałem ją dodatkowo do ''Militaria Berlin"
stwierdzili że to kopia. Certyfikat ma przyjść na tygodniu więc zobaczymy czemu twierdzą że to kopia?


Akurat ta wersja Assmanna jest dość często kopiowana, i to z dużą dokładnością. W bazie falsów GCA jest kilka odmian różnych "producentów"

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 16 Wrz, 2018 15:19

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

LEE napisał:
pomimo to cena 260 zł ile to realnie może być warte 30 zł


Nie dość że brzydka, to droga. Po prostu nie kupować Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Nie 16 Wrz, 2018 15:19

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mi Jedynie jaki szczegół się nie spodobal to z jakiego materiału został on wykonany, jest caly z aluminium bez żadnych domieszek metali, który powinien zostać pokryty z cienką warstwą miedzi

Nie 16 Wrz, 2018 18:22

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem uzasadnienia Skipa. Prócz materiału z którego wykonano odznaczenie i o czym piszesz, Jedyna różnica matrycy którą zauważam to grubość ramion swastyki.
Tu w porównaniu z moją cynkową wytłoczką. Jeśli to kopia, to jest jedną z lepszych jaką widziałem.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 17 Wrz, 2018 10:54

Powrót do góry
ziko9999
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Porównując obie odznaki zwróciłem również uwagę na znaczną różnice w otworze włazu kierowcy nie wydaje mi się żeby to mogło być spowodowane wadą matrycy.

Pon 17 Wrz, 2018 11:12

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem, materiał z którego został wykonany mi nie pasował..
Dzisiaj dotarly ekspertyzy.



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pon 17 Wrz, 2018 14:51

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ziko9999 napisał:
Porównując obie odznaki zwróciłem również uwagę na znaczną różnice w otworze włazu kierowcy nie wydaje mi się żeby to mogło być spowodowane wadą matrycy.


Wydaje mi się, że tych różnic jest więcej. Chociażby "nadlewki" materiału na lufie i wieżyczce. Poza tym takie detale jak duże koło zębate, gąsienica nad nim czy tylne boczne "okienko" również są inne. Jak również końcówka drugiego od góry liścia po prawej. W trawie też by się dopatrzył różnić, szczególnie jeśli chodzi o grubość - bo rozmieszczenie odwzorowano dość dokładnie.

Pozwalam sobie skorzystać z grafiki przygotowanej przez Jacka, na której zaznaczyłem podejrzane miejsca. Tak czy inaczej, zgadzam się z opinią, że kopia należy do wyjątkowo niebezpiecznych, zapewne dealer sprzedał ją w dobrej wierze.



Opis załącznika:

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 17 Wrz, 2018 15:43

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tomku
Nie podważam opinii z Berlina, ani nie staję Rejtanem za tym PABem.
To kopia, ale ...
Fajnie ocenia się "na spokojnie" , mając materiał porównawczy. Myślę że nie jeden by poległ na tej kopii, przy szybkich zakupach giełdowych.
Różnice które wskazałeś wynikać mogą z powodu różnych kątów pod którymi wykonano zdjęcia czy zużycia matrycy.
Trawa też jest niezła .



Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 17 Wrz, 2018 16:40

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

e-maus napisał:
Tomku
Nie podważam opinii z Berlina, ani nie staję Rejtanem za tym PABem.
To kopia, ale ...
Fajnie ocenia się "na spokojnie" , mając materiał porównawczy. Myślę że nie jeden by poległ na tej kopii, przy szybkich zakupach giełdowych.
Różnice które wskazałeś wynikać mogą z powodu różnych kątów pod którymi wykonano zdjęcia czy zużycia matrycy.
Trawa też jest niezła .


Pełna zgoda. Wcale nie twierdzę, że nie dałbym się nabrać na tę odznakę - zwłaszcza "w ferworze walki" na jakiejś giełdzie.

A trawa? Powiedziałbym nawet, że momentami detale ma lepsze niż oryginał Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 17 Wrz, 2018 17:24

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Osobiście nie ma na tym odznaczeniu nic specjalnego co od razu dyskwalifikuje i wrzuca je do worka z napisem kopia. Jak dla mnie odznaczenie PAB Assmanna nie do odróżnienia w warunkach polowych. Trzymając odznaczenie w ręce przy tak drobnych szczegółach i bez możliwości spokojnego porównania kupujący jest bez szans. Jedyna rzecz gdzie świeci mi się dodatkowo czerwona lampka to prawe światło, też drobiazg, ale może się przydać na przyszłość. W cynkowej wersji występują przeważnie dwa typy kształtu lampy gdzie na pierwszym widać pełny okrągły kształt reflektora z bardzo krótką tylną obudową, a na drugim typie kształt reflektora jest niepełny „zdeformowany”,ale reflektor nadal posiada krótką tylną obudowę. W omawianej wersji mamy okrągły kształt reflektora (podobnie jak w cupalu) i dziwnie powiększony kształt tylnej obudowy, cała reszta różnic jest dla mnie tak drobna, że jestem pewny że nie zwróciłbym na nie uwagi. Pierwszy od góry to PAB z wątku cała reszta poniżej to oryginalne PAB’y Assmany, jeżeli będzie okazja kupić Assmanna, to omijałbym na wszelki wypadek te z dużymi obudowami na reflektor.
Jeżeli robią takie kopie, to strach pójść na giełdę Uśmiech
Ciekawe jaka byłaby opnia Philippe...
P/Kr



Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Sro 19 Wrz, 2018 23:40, w całości zmieniany 1 raz

Sro 19 Wrz, 2018 10:12

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To bardzo dobra kopia, nawet pisal mi wcześniej diler którą miał ją w ręku że dawal komuś ją do sprawdzenia co w tym temacie są obeznani i też się mylili, nie chciał w to uwierzyć dopoki nie zobaczył ekspertyzy z Berlina.
Cóż miejmy nadzieję że oby z powrotem jej nie wystawił u siebie w sklepie bo zwrot został w poniedziałek dokonany.
Warto wrzucać takie odznaczenia na nasze forum dla porównania na przyszłość.
Jeżeli znajdę chwilkę wolnego to wrzucę ją na GCA bo sam jestem ciekaw co o tym sądzi Philippe

Sro 19 Wrz, 2018 11:27

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemek jak znajdziesz czas to wrzuc na GCA, jestem ciekaw opinii. Tylko daj informacje że podobno to kopia, zeby nie wepchnąć Philippe na mine Uśmiech
P/Kr


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Pią 21 Wrz, 2018 22:44, w całości zmieniany 1 raz

Czw 20 Wrz, 2018 10:14

Powrót do góry
swinemunde68
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 117
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś nie miał do porównania oraz lupy i na szybko kupował bo i cena była dobra ,presja że ktoś inny mógłby podkupić , to mógł się naciąć

Czw 20 Wrz, 2018 21:26

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PAB'a Assmanna cd.
http://germancombatawards.com/thread.php?threadid=56639&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Sro 26 Wrz, 2018 9:37

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No ciekawe, dwie sprzeczne opinie na temat jednego odznaczenia Uśmiech tak jak pisałem, nie ma w niej nic specjalnego co by mogło ją jakoś specjalnie dyskwalifikować, ale nasza ocena jest tylko na podstawie zdjęć, ten co pisał opinie miał ją w rękach.
P/Kr


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Czw 27 Wrz, 2018 23:13, w całości zmieniany 1 raz

Sro 26 Wrz, 2018 19:08

Powrót do góry
swinemunde68
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 117
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jednak Kciuk do góry cupal namieszał http://germancombatawards.com/thread.php?threadid=56639&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=4

Czw 27 Wrz, 2018 22:16

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:

"W omawianej wersji mamy okrągły kształt reflektora (podobnie jak w cupalu) i dziwnie powiększony kształt tylnej obudowy, cała reszta różnic jest dla mnie tak drobna, że jestem pewny że nie zwróciłbym na nie uwagi"


Gdzieś tam ten cupal pojawiał się w rozważaniach. Na drugiej sesji zdjęć odznaczenie w tych szarościach wygląda jak cynkowy Assmann, a na cynkowych takie lampy nie występują. No to zagadka wyjaśniona.
Pozdr Krzysztof

Czw 27 Wrz, 2018 23:32

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cóż, zrobiło się wokół tego Assman-a sporo zamieszania, aż mnie nerwy troszkę poniosły bo sam z siebie zrobiłem wariata i do tego został odesłany do właściciela. Na pewno ta sytuaja mnie czegoś nauczyła i nie będę zbyt pochopnie podejmował decyzji.

Pią 28 Wrz, 2018 7:13

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przemek rozmowa którą prowadziłeś była rzeczowa. Każdy miał swoje argumenty, nawet Giel na pierwszy rzut oka miał wątpliwości, bo struktura materiału wyglądała jak wykonana z odlewu, z drugiej strony miałeś opinie renomowanej firmy gdzie może nie jedna osoba opiniuje i to zatwierdza. Dopiero bardzo dokładna analiza rzuciła więcej światła na wapliwosci. Miałeś w rękach ciekawy fant i można być wkurzonym że uciekł, ale to raczej nie z Twojej własnej winy tylko oceny fachowców na których polegałeś. Zresztą można przytoczyć słowa Philippe " lepiej być ostrożnym niż żałować".
Pozdr Kr

Sob 29 Wrz, 2018 20:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.