| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sztylet w lasce.

Witam szanowne grono. Czy ktoś z Kolegów spotkał się kiedyś z tego typy bronią? Czy to współczesny wyrób? Na ostrzu brak jakichkolwiek sygnatur, jedyna która występuje jest pokazana na zdjęciu. Całość ma długość 93 cm.Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje również wycenę.

Sob 25 Sie, 2018 19:33

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czołem,
ciężko się odnieść - na mankiecie jest sygnatura WMF czyli Württembergische Metallwarenfabrik, której głównym produktem są sztućce platerowane, owszem produkowała i produkuje do dziś również noże. Sygnatura wskazuje na lata 1920 - 1960 (+/-). Ponadto głowica jest wykonana fatalnie, firma WMF raczej nie wypuściła by takiej niedoróbki, ale kto wie może laska została wykonana na zamówienie ? Może również przez jakiś czas były one w ofercie firmy ? Równie dobrze głowica może być współcześnie dodana ? Zdjęcia nie pokazują wielu szczegółów, które mają znaczenie w ocenie oryginalności, trzeba by ją wziąć do ręki i dobrze obejrzeć. Sama laska z ostrzem ukrytym to nic nadzwyczajnego dość popularne "urządzenie" wśród klasy średniej i szlachty. Obecnie w Polsce zabronione jest posiadanie takowych lasek bez wymaganego zezwolenia.

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Nie 26 Sie, 2018 19:55

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Undergrounder napisał:
Czołem,
ciężko się odnieść - na mankiecie jest sygnatura WMF czyli Württembergische Metallwarenfabrik, której głównym produktem są sztućce platerowane, owszem produkowała i produkuje do dziś również noże. Sygnatura wskazuje na lata 1920 - 1960 (+/-). Ponadto głowica jest wykonana fatalnie, firma WMF raczej nie wypuściła by takiej niedoróbki, ale kto wie może laska została wykonana na zamówienie ? Może również przez jakiś czas były one w ofercie firmy ? Równie dobrze głowica może być współcześnie dodana ? Zdjęcia nie pokazują wielu szczegółów, które mają znaczenie w ocenie oryginalności, trzeba by ją wziąć do ręki i dobrze obejrzeć. Sama laska z ostrzem ukrytym to nic nadzwyczajnego dość popularne "urządzenie" wśród klasy średniej i szlachty. Obecnie w Polsce zabronione jest posiadanie takowych lasek bez wymaganego zezwolenia.

Witam. Dziękuję za wszelkie informacje i zainteresowanie tematem. Czy mógłbyś się pokusić o ewentualną wycenę tego przedmiotu? W internecie nic na ten temat nie znalazłem.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Ukłon

Pon 27 Sie, 2018 6:29

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie chcę się mądrzyć, ale uściślając ostatnie zdanie Alka:

Art. 4. ust. 1. pkt 4. ustawy o broni i amunicji.

Warto mieć to na uwadze. Pieniądze z tego żadne, a kłopoty duże.

Pozdrawiam.

Pon 27 Sie, 2018 8:42

Powrót do góry
Undergrounder
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 692
Pochwał: 12
Skąd: Niederschlesien
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

bioshock11 napisał:
Undergrounder napisał:
Czołem,
ciężko się odnieść - na mankiecie jest sygnatura WMF czyli Württembergische Metallwarenfabrik, której głównym produktem są sztućce platerowane, owszem produkowała i produkuje do dziś również noże. Sygnatura wskazuje na lata 1920 - 1960 (+/-). Ponadto głowica jest wykonana fatalnie, firma WMF raczej nie wypuściła by takiej niedoróbki, ale kto wie może laska została wykonana na zamówienie ? Może również przez jakiś czas były one w ofercie firmy ? Równie dobrze głowica może być współcześnie dodana ? Zdjęcia nie pokazują wielu szczegółów, które mają znaczenie w ocenie oryginalności, trzeba by ją wziąć do ręki i dobrze obejrzeć. Sama laska z ostrzem ukrytym to nic nadzwyczajnego dość popularne "urządzenie" wśród klasy średniej i szlachty. Obecnie w Polsce zabronione jest posiadanie takowych lasek bez wymaganego zezwolenia.

Witam. Dziękuję za wszelkie informacje i zainteresowanie tematem. Czy mógłbyś się pokusić o ewentualną wycenę tego przedmiotu? W internecie nic na ten temat nie znalazłem.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Ukłon


W mojej ocenie - cena aukcyjna (indywidualna) wypadkowa ciśnienia i chęci posiadania Wink
Niemniej lojalnie muszę Cię ostrzec, że "VEB" ma rację, wystawienie tego przedmiotu, lub nabycie go za pośrednictwem portalu aukcyjnego naraża Cię na odpowiedzialność karną wynikającą z UoBiA.

_________________
Pozdrawiam
Alek

http://www.szabla.org.pl/phpBB3/index.php

Pon 27 Sie, 2018 13:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.