| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Flaga SS proszę o opinię

Witam
Proszę o opinię co to za flaga ss i gdzie je stosowano ?
W internecie nie mogę nic znaleźć na jej temat.
PS. przepraszam jeśli wstawiłem nie w ten dział,ale nie wiedziałem gdzie to dobrze wkleić



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sro 15 Sie, 2018 14:34

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kopia/ Lewizna. Zatem nigdzie nie stosowano ( najwyżej jeśli już to na jakiejś pokręconej rekonstrukcji ).

Czw 16 Sie, 2018 0:09

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ok rozumiem to musi być nieźle stara lawizna flagą jest tak stara że trzeba się z nią ostrożnie obchodzić przy składaniu czy rozkładaniu by się nie rozpadła ma swój zapach itd. No ale jeśli to lawina wszystko to sam jestem w szoku

Czw 16 Sie, 2018 8:51

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
Ok rozumiem to musi być nieźle stara lawizna flagą jest tak stara że trzeba się z nią ostrożnie obchodzić przy składaniu czy rozkładaniu by się nie rozpadła ma swój zapach itd. No ale jeśli to lawina wszystko to sam jestem w szoku


Taaa. Zaraz sprawdzimy co powiedzą na WAF ( a myślę, że powiedzą dokładnie to samo co ja ).

Czw 16 Sie, 2018 9:55

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Flaga sprawdzona na WAF ; i tak jak wcześniej napisałem - LEWIZNA . A co stanu i zapachu ; wystarczy trochę wilgoci, mroku ( piwnica ) i pleśni - i rozpadający się/ bardzo łatwo drący się materiał gotowy.

Czw 16 Sie, 2018 10:55

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
sauerland napisał:
Ok rozumiem to musi być nieźle stara lawizna flagą jest tak stara że trzeba się z nią ostrożnie obchodzić przy składaniu czy rozkładaniu by się nie rozpadła ma swój zapach itd. No ale jeśli to lawina wszystko to sam jestem w szoku


Taaa. Zaraz sprawdzimy co powiedzą na WAF ( a myślę, że powiedzą dokładnie to samo co ja ).


Super jeśli możesz to sprawdzić jeszcze na WAF Gdybyś ja trzymał w rękach sam miałbyś wątpliwości wierz mi że nie jest postarzana materiał chyba bawełna UV negatywne zapach ma straty że szkoda gadać jeśli to kopia to cholernie stara sam stan materiału wskazuje na wiek i wierzcie nikt tego nie zrobił specjalnie.
Chyba stracę 100€ i dam to do ekspertyzy w Niemczech.. Co ciekawe nie trafiłem na nią w Internecie by ktoś próbował ja sprzedawać wcześniej.

Czw 16 Sie, 2018 10:56

Powrót do góry
kuligow
First Lieutenant

First Lieutenant





Posty: 547
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:

Chyba stracę 100€ i dam to do ekspertyzy w Niemczech.. Co ciekawe nie trafiłem na nią w Internecie by ktoś próbował ja sprzedawać wcześniej.


jak juz masz marnowac pieniadze to daj mi te 100Euro .. Wink

_________________
pozdrawiam !! michal

Czw 16 Sie, 2018 11:08

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kuligow napisał:
sauerland napisał:

Chyba stracę 100€ i dam to do ekspertyzy w Niemczech.. Co ciekawe nie trafiłem na nią w Internecie by ktoś próbował ja sprzedawać wcześniej.


jak juz masz marnowac pieniadze to daj mi te 100Euro .. Wink


Wiem wiem że to mogą być kolejne wtopione pieniądze ale będę miał w razie czego podstawę prawną do ewentualnego zwrotu kasy.

Czw 16 Sie, 2018 11:17

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
kuligow napisał:
sauerland napisał:

Chyba stracę 100€ i dam to do ekspertyzy w Niemczech.. Co ciekawe nie trafiłem na nią w Internecie by ktoś próbował ja sprzedawać wcześniej.


jak juz masz marnowac pieniadze to daj mi te 100Euro .. Wink


Wiem wiem że to mogą być kolejne wtopione pieniądze ale będę miał w razie czego podstawę prawną do ewentualnego zwrotu kasy.


Patrz wyżej; już sprawdzona ! W ciągu kilku minut była odpowiedź, że to lewizna ( i to w dodatku znana - zatem musi się już ktoś z nią trochę czasu bujać ).

Czw 16 Sie, 2018 12:00

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
sauerland napisał:
kuligow napisał:
sauerland napisał:

Chyba stracę 100€ i dam to do ekspertyzy w Niemczech.. Co ciekawe nie trafiłem na nią w Internecie by ktoś próbował ja sprzedawać wcześniej.


jak juz masz marnowac pieniadze to daj mi te 100Euro .. Wink


Wiem wiem że to mogą być kolejne wtopione pieniądze ale będę miał w razie czego podstawę prawną do ewentualnego zwrotu kasy.


Patrz wyżej; już sprawdzona ! W ciągu kilku minut była odpowiedź, że to lewizna ( i to w dodatku znana - zatem musi się już ktoś z nią trochę czasu bujać ).
1

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. To trochę wypiłem Gupi
Jeśli jest już znana to może by mogli podać jakieś linki gdzie próbowano ja sprzedać.
Bo gość twierdził że tej flagi nie wyciagali przez ostatnie 10lat.troche by pomogło gościowi udowodnić że kłamał od początku o ile to 100% ta sama flaga

Czw 16 Sie, 2018 12:15

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Łatwo znajdziesz na WAF w sekcji SS. Tam jest link to poprzedniej dyskusji o tej fladze.

Czw 16 Sie, 2018 12:30

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

OK spróbuje znaleźć

Czw 16 Sie, 2018 12:33

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
OK spróbuje znaleźć


Mówiąc szczerze byłem tam pierwszy raz znalazłem parę tematów na temat flag ,ale na temat tej flagi nic w dodatku trochę u mnie słabo z angielskim.
Może mógłbyś pomóc i wrzucilbys linka z WAF na temat tej flagi


Ostatnio zmieniony przez sauerland dnia Czw 16 Sie, 2018 14:00, w całości zmieniany 1 raz

Czw 16 Sie, 2018 12:45

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
sauerland napisał:
OK spróbuje znaleźć


Mówiąc szczerze byłem tam pierwszy raz znalazłem parę tematów na temat flag ,ale na temat tej flagi nic w dodatku trochę u mnie słabo z angielskim.
Może mógłbyś pomuc i wrzucilbys linka z WAF na temat tej flagi


Piąty wątek od góry ( zatytułowany SS flagf for check ) w Tony Barto SS Uniforms and Insignia Forum na WAF ( na dole wątku jest link to innego wątku z tą samą flagą ).

Jeszcze jedna rzecz; pomóc , a nie pomuc - to tak odnośnie ortografii języka polskiego.

Czw 16 Sie, 2018 13:46

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Litzmannstadt napisał:
sauerland napisał:
sauerland napisał:
OK spróbuje znaleźć


Mówiąc szczerze byłem tam pierwszy raz znalazłem parę tematów na temat flag ,ale na temat tej flagi nic w dodatku trochę u mnie słabo z angielskim.
Może mógłbyś pomuc i wrzucilbys linka z WAF na temat tej flagi


Piąty wątek od góry ( zatytułowany SS flagf for check ) w Tony Barto SS Uniforms and Insignia Forum na WAF ( na dole wątku jest link to innego wątku z tą samą flagą ).

Jeszcze jedna rzecz; pomóc , a nie pomuc - to tak odnośnie ortografii języka polskiego.

I tak cud że w ogóle pisze po polsku Mr. Green
Sorrki używam niemieckiej klawiatury i tak to czasem wychodzi


Ostatnio zmieniony przez sauerland dnia Czw 16 Sie, 2018 14:18, w całości zmieniany 1 raz

Czw 16 Sie, 2018 14:05

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sauerland napisał:
Litzmannstadt napisał:
sauerland napisał:
sauerland napisał:
OK spróbuje znaleźć


Mówiąc szczerze byłem tam pierwszy raz znalazłem parę tematów na temat flag ,ale na temat tej flagi nic w dodatku trochę u mnie słabo z angielskim.
Może mógłbyś pomuc i wrzucilbys linka z WAF na temat tej flagi


Piąty wątek od góry ( zatytułowany SS flagf for check ) w Tony Barto SS Uniforms and Insignia Forum na WAF ( na dole wątku jest link to innego wątku z tą samą flagą ).

Jeszcze jedna rzecz; pomóc , a nie pomuc - to tak odnośnie ortografii języka polskiego.

I tak cud że wogule pisze po polsku Mr. Green
Sorrki używam niemieckiej klawiatury i tak to czasem wychodzi


Znowu ten sam błąd; w ogóle, a nie wogule ( pisownia rodzielna i ó , a nie u ).

Czw 16 Sie, 2018 14:06

Powrót do góry
sauerland
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel




Posty: 138
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem temat na WAF z tym że muszę czekać na weryfikację ponieważ dopiero się zarejestrowałem i dopiero wtedy będę miał dostęp do fotek na forum

Czw 16 Sie, 2018 15:27

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.