| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

prośba o pomoc

Witam uprzejmie PT.Forumowiczów,
Mam problem i proszę o pomoc. Otóż na stronach zdigitalizowanych Muzeum Narodowego w Warszawie znalazłem portret gen.Kazimierza Trzcińskiego,nieznanego polskiego malarza z połowy XIX wieku.
Czy ktoś z Państwa posiada jakieś informacje o tej postaci?Albo-gdzie mogę zapoznać się z biografią tego generała?
Wdzięczny za pomoc-Adam

Pon 30 Lip, 2018 18:25

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, ciekawa sprawa z tym generałem Trzcińskim, nigdzie nie można go znaleźć. Czyli są trzy możliwości: stopień generała uzyskał w obcej armii,
stopień generała otrzymał po powstaniu listopadowym (co może sugerować majora Trzcińskiego z 2 Pułku Mazurów, niestety nie wiem czy został on mianowany generałem).Trzecia możliwością jest, że był to lekarz wojskowy, sztabs-lekarz Trzciński ( niestety bez imienia) jest wymieniony jako kawaler VM, wyższym stopniem dla lekarza wojskowego był generałsztablekarz czyli lekarz główny sztabowy. Pozdrawiam.

Wto 31 Lip, 2018 23:25

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

gen.Trzciński

Witam,dziękuję za odpowiedź. Na pewno nie jest to major Trzciński.Ten Trzciński miał na imię Franciszek i zakończył służbę w stopniu majora.
Czyli trzeba szukać dalej. Tak nawiasem-w mojej rodzinie nie było takiego generała. Ale genealogiczne poszukiwania niosą wiele niespodzianek. W każdym razie pójdę tropem "lekarskim".
Jeszcze raz dziękuję-Adam

Sro 01 Sie, 2018 9:55

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, też stawiam na lekarza wojskowego, jeżeli znajdziesz rozwiązanie zagadki generała Trzcińskiego to daj znać na forum. Pozdrawiam.

Sro 01 Sie, 2018 15:36

Powrót do góry
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

prośba o pomoc

Podaję dalsze szczegóły w sprawie generała Kazimierza Trzcińskiego.Uzyskałem je z Muz.Narod.w Warszawie.Otóż:
1.postać na obrazie nie jest jeszcze generałem,
2.umundurowanie dot.Pułku Piechoty Armii Królestwa Polskiego,
3.ordery (VM oraz LH) są nieprawidłowo namalowane,
4.na szyi może to być order rosyjski św.Włodzimierza,
obraz został rewindykowany z Wilna w latach 50-tych XX wieku.
Załączam także opisywany portret.
Może to coś pomoże.
Pozdrawiam-Adam



Opis załącznika:

Czw 02 Sie, 2018 15:55

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, jest jeszcze jedna możliwość w carskiej Rosji, stanowisko podsekretarza stanu było odpowiednikiem wojskowego stopnia generała. Takich cywilnych urzędników lub osoby które kiedyś pełniły taką funkcję można było tytułować "panie generale". Pozdrawiam.

Pon 20 Sie, 2018 15:41

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.