| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nadania

Witam szanowne grono. Czy ktoś z kolegów mógłby mi odpowiedzieć coś na temat tych dokumentów? Czy są one oryginalne i ewentualnie jaką przedstawiają wartość. Może uda mi się je zakupić a wolałbym nie przepłacać.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Sob 21 Lip, 2018 17:47

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale na podstawie takich zdjęć chyba nikt się nie wypowie w sposób autorytatywny. Rozumiem, że są one w ramce, co na pewno zwiększa poziom ich autentyczności. Ale jest i wątpliwość. Np. dlaczego wilgotność, której ślady widzimy, nie wywarła żadnego wpływu na pieczęć? Według mnie dokumenty mają ogromne szanse. Do takiego poglądu przekonuje mnie kształt podpisu gen. Horsta Grossmanna na nadaniu do EK. Druga kwestia, która przemawia "in plus" to "non rare" pod każdym względem. Nie jest to ani jakaś szczególna jednostka, ani jakiś znany czy wybitny podpisujący. Zaś jeżeli ktoś robi dobre kopie nadań, nierzadko na epokowych kwitach, to z pewnością nie zmarnuje takiego papieru na podpis Grossmanna. Co do wartości- według mnie nie więcej niż 300-400 zł. Plusem jest zestaw dwóch nadań na to samo nazwisko. Minusem zaś ich okropny stan.

Sob 21 Lip, 2018 18:35

Powrót do góry
bioshock11
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 340
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety na tą chwilę dysponuję tylko takimi zdjęciami. Crying or Very sad

Sob 21 Lip, 2018 19:03

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oba papiery są dość popularne, również zestaw obu na to samo nazwisko nie jest żadnym rarytasem. Dlatego moim zdaniem nie warto wchodzić w takie zmaltretowane destrukty - chyba że ktoś ma z jakichś względów szczególny sentyment do osoby odznaczonego lub danej jednostki.

No chyba, że cena jest jakaś super okazyjna - ale ja osobiście zawsze wolę dać więcej za ładny stan, niż kupować "okazyjnie" rzecz z defektami (którą potem trudniej odsprzedać, jak się znudzi).

Jeśli chodzi o ceny, to przeciętne nadanie EK2 u mnie w sklepie dostaniesz bez problemu za 60-65 euro (w ładnym stanie), a nadanie czarnej VWA od 25 €.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Sob 21 Lip, 2018 21:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.