| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hilfskreuzerabzeichen

Hej Panowie,
Waszym zdaniem wojenny czy powojenny S&L? Niepokoi mnie brak blaszki pod haczykiem, to nie jest jeszcze dowód na produkcję powojenna w 100%, ale w przypadku szpang luftwaffe produkcji S&L'a mozna je po tym rozpoznać.
P/Kr



Opis załącznika:

Wto 15 Maj, 2018 20:33

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Ten S&L jest wojenny na 100%. Świadczy o tym wojenny wariant globu (typ 1) i wojenny rodzaj nitu. W załączeniu porównanie wojennego i powojennego globu (typ 2) oraz wojennych i powojennych nitów.
Co do haczyka to mógł być naprawiany, nie spotkałem się z takim haczykiem w tym konkretnym wariancie zapięcia (wszystkie warianty w załączeniu). Faktem jest jednak, że S&L używał takich haków bez podstawki, ale w zestawieniu z innym zawiasem (przykład z mojej kolekcji w załączeniu). Wiec, albo hak jest naprawiany, albo to jakiś jednorazowy wybryk produkcyjny, ale z tych kiepskich zdjęć tego nie widać. Może być też tak, że hak jest ok ale to zawias i szpilka zostały wymienione przez kogoś, kto wiedział co robi.
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:
globy typ 1 wojenny i typ 2 powojenny

Opis załącznika:
glob typ 2

Opis załącznika:
glob typ 2

Opis załącznika:
nity wojenne

Opis załącznika:
nity powojenne

Opis załącznika:

Opis załącznika:
jeden z moich wojennych S&Li

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 15 Maj, 2018 21:44

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla lepszego zobrazowania jak powinien wyglądać haczyk w zestawieniu z tym konkretnym zawiasem - na przykładzie mojej miny i Norma.
pzdr,
Bubba_Z



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 15 Maj, 2018 21:52

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej Hubert, wielkie dzięki za tak rzeczowe opisanie tematu Piwo
S&L stosawał chaczyki bez podkładek, ale tak jak pisałeś były montowane z innym typem zawiasu. Można jedynie wziąć pod uwagę zgodnie z Twoją oceną - naprawe lub wymieszanie ze sobą różnych typów zapięć u samego producenta, ale tu musiałyby być lepsze zdjęcia samego setupu.
Mocno zastanawiałem się czy ten S&L jest postwar składany z oryginalnych cześci, głównie z powodu innego zamocowania haczyka niepasujący do schematów dla odznaczeń wojennych tego producenta - bardzo mocno pomogłeś w rozwianiu wątpliwości
Wielkie dzięki i Pozdrawiam
Krzysztof
PS. Hubert kiedy Ty wydasz książke o odznaczeniach KM? Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez krce1945 dnia Sro 16 Maj, 2018 10:34, w całości zmieniany 1 raz

Sro 16 Maj, 2018 9:15

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzysiek,
Cieszę się, że pomogłem rozwiać wątpliwości Uśmiech Powojenny składak z wojennych części to nie jest, bo nit jest typowo wojenny. Zdarzają się powojenne składaki z globem typu 1, ale wtedy zawsze mają powojenne nitowanie. Pozostaje wątpliwość odnośnie haczyka, jednak bez lepszych zdjęć tego nie rozstrzygniemy.

Co do książki o odznaczeniach KM to temat niestety nie wchodzi w grę. Jestem zaorany przez dzieciaki, nie mam na nic czasu i jedyną odskocznią jest wejście na chwilę na forum Wink
Są zresztą bardzo dobre książki o odznaczeniach KM, szczególnie 3 tomowa angielska wersja 'The KM awards' jest naprawdę bardzo dobra, jako narzędzie do identyfikacji. Ma wadę, że nie jest po polsku, ale jak ktoś jest w temacie, to i tak zna podstawowe słownictwo 'odznaczeniowe' po angielsku, więc ze zrozumieniem tekstu sobie poradzi Wink
Piwo
pzdr,
Hubert

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 16 Maj, 2018 10:12

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Dzieciaki..., wiem o czym piszesz, to dopiero jest wyzwanie Uśmiech
Odnośnie książek o odznaczeniach KM to oczywiście mam, ale w wersji niemieckiej, a ten język nie jest moim ulubionym językiem obcym Uśmiech mimo specyficznego hobby Uśmiech znacznie wolę angiekski. Tylko znowu cena jak dla mnie studzi zapędy przed zakupem i jak się zastanowię to wolę kupić odznaczenie i wspomagać się książką w wersji niemieckiej, gdzie jej treść nie za wiele mi mówi Uśmiech
Hubert czy Twoja wersja pomocniczego krążownikami jest z haczykiem bez podkładki, bo też jakoś nie widać żeby coś tam było?
Spróbuję dopytać o zdjęcia haczyka i zawiasu, może coś się przy okazji wyjaśni co do ewentualnej naprawy setupu.
Pozdr Piwo
Krzysztof

Sro 16 Maj, 2018 22:57

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, moja wersja jest z haczykiem bez podkładki. Dokładnie taka jak dolna środkowa we wcześniej załączonych wariantach.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Sro 16 Maj, 2018 23:34

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hej,
Zdjecia zapięcia, do dodatkowej weryfikacji. Może nie jest rewelacyjne, ale juz lepsze od wcześniejszych. Według mojej oceny wyglada że podkładka pod haczykiem jest tylko całkowicie zalana lutem, dodatkowo haczyk jest o przekroju prostokątnym wiec taki jaki powinien być. Prosze o info jak Wy to widzicie?
Pozdr/Kr



Opis załącznika:

Pon 21 Maj, 2018 12:28

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krce1945 napisał:
Hej,
Zdjecia zapięcia, do dodatkowej weryfikacji. Może nie jest rewelacyjne, ale juz lepsze od wcześniejszych. Według mojej oceny wyglada że podkładka pod haczykiem jest tylko całkowicie zalana lutem, dodatkowo haczyk jest o przekroju prostokątnym wiec taki jaki powinien być. Prosze o info jak Wy to widzicie?
Pozdr/Kr


Cześć Krzysiek

Faktycznie na tych zdjęciach podkładka wygląda jakby została zalana lutem od spodu haczyka do rewersu blaszki. Sam haczyk też wygląda na prostokątny.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 21 Maj, 2018 16:28

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Seba,
Mam nadzieje ze haczyk nie był naprawiany, chociaż w sumie nic specjalnie na to nie wskazuje. Dzieki Piwo
P/Kr

Pon 21 Maj, 2018 23:01

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wygląda książkowo na tych nowych zdjęciach Super
_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Wto 22 Maj, 2018 11:29

Powrót do góry
krce1945
Kapitan

Kapitan




Posty: 1353
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Piwo
Kr

Wto 22 Maj, 2018 15:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.