| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oficer sowiecki
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kombatant AL oskarża rząd RP i IPN oraz historyków

Kombatant Gwardii Ludowej i Armii Ludowej - Tadeusz Szymański "Lis" (były dowódca Okręgu 5 Janów Lubelski GL/AL) wydał w 2015 roku książkę pt. "Oskarżam", w której opisuje zbrodnie Narodowych Sił Zbrojnych i ogółu żołnierzy wyklętych na partyzantach GL-AL i ludności cywilnej. Całość kończy się oskarżeniem, gdzie oskarża rząd RP, Instytut Pamięci Narodowej oraz historyków (m.in. Leszka Żebrowskiego i Cezarego Chlebowskiego), którym zarzuca fałszowanie historii. Jest zniesmaczony tym, że żołnierze GL-AL stracili uprawnienia kombatanckie oraz usuwa się pomniki im poświęcone. Ostro potępia żołnierzy wyklętych, którzy według niego byli bandytami. Opisuje, że po 1945 roku Polska była Wolna i Niepodległa, a prawicowy przywódcy rozpoczęli wojnę domową, która uniemożliwiła rozwój kraju oraz spowodowała straty po obu stronach barykady. Pozycja ukazała bez wydawnictwa (nie ma takich informacji) i jest dostępna w bibliotece kombatanckiej na Lubelszczyźnie.

Jak oceniacie przedsięwzięcie tego pana? Zgadzacie się z nim?
Warto dodać, że ten pan podczas II WŚ był dowódcą bandyckiej grupy GL Józefa Liska o której sam pisał, że była zdemoralizowana i tam były gwałty oraz morderstwa. Jego podwładni dokonali pacyfikacji ludności cywilnej w Puziowych Dołach w 1944 r., a po wojnie był dowódcą oddziału KBW odpowiedzialnego za śmierć "Ognia" i jego żołnierzy. Taki tam "autorytet".

Pon 05 Mar, 2018 14:10

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aha, więc według ciebie "wyklęci", to byli żołnierze? Otóż nie - nie byli. AK rozwiązano rozkazem komendanta głównego w styczniu 1945 roku, a więc żołnierzami de facto i de iure oni już nie byli. Bandytami to oni byli - walcząc o "wolną" Polskę "bochatersko" strzelali Polakom w plecy. Odciął się od nich rząd londyński i Zachód. Truman im nie pomógł i nie zrzucił bomb atomowych na Moskwę. A skoro ów człowiek był dowódcą oddziału KBW, który załatwił "Ognia", to znaczy, że jednak może być świadkiem w sprawie.

IPN fałszuje historię i to jest oczywiste - wymienię choćby wszystkie manewry wokół stanu wojennego i oskarżenia pod adresem gen. Jaruzelskiego i gen. Kiszczaka. W te brednie nie uwierzę choćby dlatego, że widziałem, co się dzieje poza naszymi granicami i wiem, że interwencja wisiała na włosku. Podobnie jest z innymi tego rodzaju "faktami" wyssanymi z palca.

Wto 06 Mar, 2018 8:04

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Należy się zastanowić dlaczego rozwiązano AK?
1. czy z uwagi na bezcelowość walki z okupantem sowieckim? (ja tak nazywam tę organizację rzekomo polską)
2. czy dlatego, że pogodzono się ze strukturami rządu na łasce czerwonych?

Ten wspomniany kombatant sam nie wierzy w to co pisze!!!

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Wto 06 Mar, 2018 9:27

Powrót do góry
palatyn
Kapral

Kapral




Posty: 59
Skąd: Łódź
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
nie uwierzę choćby dlatego, że widziałem, co się dzieje poza naszymi granicami i wiem, że interwencja wisiała na włosku.

Jakiś kwit na tę przygotowywaną inwazję można zobaczyć? Może być sowiecki, niemiecki, czechosłowacki, jakikolwiek.

Pią 09 Mar, 2018 19:40

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kwity są w IPN - tak głęboko schowane, żeby nikt ich nie zobaczył. Chodzi o to, że PiS pisze swoją wersję historii, w której nie było miejsca na możliwość inwazji. Tak więc na razie kwitów nie będzie. Tzn. kwity są, ale niedostępne i najprawdopodobniej poszły na przemiał.
Mogę Cię tylko zapewnić, że tak własnie było - pogadaj sobie z moimi kolegami z granicy. Ja np. widziałem na własne oczy zgrupowania okrętów Floty Bałtyckiej gotowe do zablokowania ZP Szczecin - Świnoujście. Poza tym widziałem, jak przyjeżdżali do nas żołnierze radzieccy. I wiesz, co było najciekawsze? - a mianowicie to, że do sierpnia 1981 pociągi z Brześcia-Terespola przywoziły tyle samo żołnierzy ile wyjeżdżało. Od września zaczęły przyjeżdżać pełne składy, zaś wyjeżdżać zero. Chyba rozumiesz, co to oznacza? Nasze OZI za zachodnią i południową granicą donosiły nam o ruchach wojsk w kierunku polskiej granicy i zgrupowaniach przygotowanych do wymarszu.
Ale-ale - co do kwitów, to zobacz sobie gazety z krajów NATO z tego okresu - pełno tam artykułów i zdjęć satelitarnych zgrupowań wojsk UW (wschodnioniemieckich, radzieckich i czechosłowackich) na naszych granicach. Ja miałem dostęp do prasy szwedzkiej i duńskiej - pełno tam tego było. Chcesz kwitów, to napisz do redakcji "Svenska Dagbladet", "Sydsvenska Dagbladet" czy choćby "Expressen", duńskiej "Aftenposten" - może Ci podeślą ksero.

Sob 10 Mar, 2018 8:24

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Ten kombatant ma calkowita racje !! Czy to nie bandyta " Bury " wymordowal ponad 70 bialorusinow ? Ci polscy " bohaterzy " to byli zdemoralizowanymi bandziorami ktorzy w normalnym powojennym zyciu nie mogli sobie znalezc miejsca. Ilu polakow , te wszystkie bandy " zolnierzy przekletych " , wymordowali bo nie dostali bimbru i zarcia ??

Sob 10 Mar, 2018 13:02

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Prawda jest taka ,ze ukraincy " swietuja bandy UPA a polacy " Zolnierzy Wykletych " !! Ci drudzy byli warci tych pierwszych !!

Sob 10 Mar, 2018 13:09

Powrót do góry
Zeus
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 50
Skąd: Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo niesprawiedliwie oceniacię żołnierzy podziemia niepodległościowego.
I co to w ogóle za porównanie do UPA ??? Kciuk w dół

Sob 10 Mar, 2018 13:13

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Masz racje , nie powinienem porownywac tych " bohaterow " " Zolnierzy wykletych " do UPA !! UPA mordowalo tylko polakow a ci drudzy mordowali wszystkich !! Polakow , Ukraincow czy Bialorusinow !! Czyli wszystkich ktorzy nie dali sie ograbic !! Zobacz tablice upamietniajaca pomordowanych ludzi przez bande " Burego " !! Spalili zywcem lub zastrzeli
dziesiatki ludzi ze wsi Zaleszany , Szpaki czy Koncowizna.Dajcie tym wszystkim " bohaterom " posmiertnie stopnie oficerskie , w zaleznosci od zamordowanych ludzi.

Sob 10 Mar, 2018 15:20

Powrót do góry
Zeus
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 50
Skąd: Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to teraz wypowiedz się o oddziałach AL jacy to "bohaterowie".Jacy to oni prawi i patriotyczni byli.

Czemy Ty tak ich nienawidzisz?Nazywasz ich bandytami,mordercami etc....Co?Nie walczyli z Niemcami?Nie oddawali życia za Polskę?Potępiasz ich za walke z UB i ich konfidentami na żołdzie Moskwy?

Sob 10 Mar, 2018 21:33

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Nie umiesz czytac ? Pisze o mordowaniu cywilow !! O paleniu ich zywcem a ty mi tu wyjezdzasz z UB !! Czytalem twoje wypowiedzi o mordowaniu zydow w Jedwabnem !! Pewnie zamordowali ich krasnoludki a nie polacy !!!

Sob 10 Mar, 2018 21:53

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zeusie - to, co napisałeś trąci IPN-owską frazeologią. Równie dobrze mógłby ktoś zapytać, dlaczego Ty tak nienawidzisz AL-owców?
A co do żołdu z Moskwy - Twoi "bohaterowie" brali żołd z Londynu, czyli też od obcego mocarstwa jakby na to nie patrzeć - i to na dodatek takiego, które nas sprzedało już w Casablance, a potem przyklepało w Teheranie, Jałcie i finalnie w Poczdamie. W ogóle w czasie II Wojny Światowej mocarstwa wykawkały Polaków, którzy żarli się pomiędzy sobą - dokładnie jak my teraz - i nie potrafili zadbać o swe własne interesy. A jak widać historia się powtarza - my się żremy, a żydostwo z USraela robi na tym interes...
Powie ktoś, że z Londynu nie wzięli ani pensa - no to tym gorzej, bo zabijali Polaków, Żydów, Słowaków za friko, byle przypodobać się Trumanowi i Churchillowi, którzy mieli ich dokładnie sam-wiesz-gdzie. Chcieli powrotu Polski przedwojennej, czyli sanacyjnej. Jeżeli to była Polska taka jak teraz, to dobrze, że ich powstrzymywano... - bo to wariactwo bandy oszołomów i religijnych popaprańców jest nie do przyjęcia.

Nie 11 Mar, 2018 13:43

Powrót do góry
Zeus
Caporal chef

Caporal chef




Posty: 50
Skąd: Świętokrzyskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie,to nie jest tak że nienawidzę AL-owców.Powiem Wam szczerze że w młodych latach jezdziłem i na spotkania kombatantów AL jak i AK.Wiecie...Krew nie ma barwy politycznej.
Teraz mam prawie 40 lat i też czasem wyskoczę choć już maleńko ich zostało...
A tak w ogóle to jest bardzo trudny temat do oceny.Do takiego właśnie doszedłem wniosku.A zapewne prawda leży pośrodku.

Pozdrawiam Was serdecznie

Pon 12 Mar, 2018 18:27

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Zeusie
Chcieli powrotu Polski przedwojennej, czyli sanacyjnej. Jeżeli to była Polska taka jak teraz, to dobrze, że ich powstrzymywano... - bo to wariactwo bandy oszołomów i religijnych popaprańców jest nie do przyjęcia.

Właśnie!!!
W różnych oddziałach byli różni ludzie - prawo wielkich liczb się kłania- ale nie wolno dezawuować tych, którzy walczyli z okupantem - niemieckim - o wolną Polskę. A że wizje tej Polski były różne - to także rzecz normalna. I w każdej formacji zdarzali się zwykli bandyci i degeneraci. Ale żadna formacja nie poszła na układ z Wehrmachtem i SS, jak to uczyniła Brygada Świętokrzyska NSZ. Żadna z formacji nie sprzeniewierzyła się kolaboracją i zdradą - poza NSZ, w takiej takiej czy innej formie. Bo pamiętajmy, że Okulicki m.in. dlatego rozwiązał AK, iż walka z Niemcami na terenach polskich w zasadzie się kończyła - a było to dwa dni po wyzwoleniu Warszawy, i było jasne, że kolejna - jedna- druga ofensywa ACz rozbije Rzeszę w Berlinie. Nadto - na żadne poparcie Zachodu też nie mógł już liczyć, a walka z nową władzą i nową siłą polityczna, wobec oczywistej przewagi militarnej, była bezcelowa. No i - co do NSZ i "żołnierzy wyklętych" - bardzo słuszne określenie nota bene - że walczyli od czerwca 1945 r z legalną władzą Polski, uznaną przez cztery mocarstwa, a żaden rząd, żadna władza, nie będzie tolerować zbrojnych oddziałów jej niepodporządkowanych ( a właściwie komu???) na swoim terenie... Trochę pojeździłem w latach 90. po Białostoczcyźnie, Podlasiu czy Podhalu, pytałem ludzi, czytałem miejscową lokalną prasę, różną, różnistą - i zdania co do tych oddziałów, działających już po wojnie przecież, były na ogół negatywne - ludzie chcieli spokojnie żyć, odbudować, co zniszczone, rozwijać się, wreszcie zadbać o swoje mienie i normalne funkcjonowanie, a nie znosić bandyckie napady...
No i ostatnia kwestia - w nawiązaniu do początku tego posta - o ci "wyklęci" w zasadzie walczyli - o bombę atomową na Polskę? o kolejna wojnę, jakby sześć lat okupacji było mało? I o jaką Polskę? Może tą tuż przedwrześniową? O biedę, sanację, policyjne tłumienie strajków i Berezę? No- to ja wysiadam, to wcale a wcale mi by nie odpowiadało...

Pon 12 Mar, 2018 21:34

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dodam taka refleksję:
- wczoraj obejrzałem, po raz kolejny zresztą, bo to za komuny to i filmy porządne się robiło i kultura historyczna, w tym filmowa, jakoś wyższa była a i filmy lepsze historiograficznie - więc obejrzałem film z 1979 r. pt. " Elegia" - nieco fabularyzowany epizod w Podgajach z 31.01. na 01.02. 1945 r. - jak to spalono, zabito, rozstrzelano ( różne wersje są...) min. 32, a maks. 140 żołnierzy WP z - bodajże -3 i 4 kompanii 3 batalionu 3 pp 1DP im., T. Tadeusza Kościuszki. Dokonali tego " dzieła " żołnierze SS - z Łotwy, Holandii i Niemiec ( też różne źródła podają tu różnie - ale nie o to chodzi w sumie, ss- to ss!). W każdym bądź razie zabito bezbronnych jeńców wojennych, żołnierzy regularnej armii. I zabili ich SS-mani. W kontekście tzw. "żołnierzy" ( ale to nadużycie - bandytów i morderców po prostu, a żadnych tam żołnierzy...) "wyklętych" - a raczej przeklętych przez niewinną ludność miejscową, będącą ich ofiarami ( komuniści- dzieci także???) - no cóż- to ich sojusznicy - też wymordowali " komunistów" z 1 AWP, nieprawdaż??? Pogratulować sojuszników NSZ, WiN itd. Pogratulować - bo i metody i ideologia - jakby taka sama.

Sob 17 Mar, 2018 0:48

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek - dokładnie tak. Terror "wyklętych" był wymierzony nie w Rosjan, nie w Niemców czy Chińczyków, ale w Polaków i to w nich uderzał. I dlatego nie ma dla nich przebaczenia, a ich pomniki wyjadą na śmietnik czy prędzej czy później. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają, co wyczyniali - mają po 90 lat, ale pamięć dobrą.

Sob 17 Mar, 2018 8:22

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

erkael56 napisał:
Zubek - dokładnie tak. Terror "wyklętych" był wymierzony nie w Rosjan, nie w Niemców czy Chińczyków, ale w Polaków i to w nich uderzał. I dlatego nie ma dla nich przebaczenia, a ich pomniki wyjadą na śmietnik czy prędzej czy później. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają, co wyczyniali - mają po 90 lat, ale pamięć dobrą.


zapomniałeś o sowieckich ubekach i milicjantach, cywilnych donosicielach i kapusiach, prokuratorach, sędziach systemowych i nierefolmowalnych dla których liczyła się tylko partia socjalistyczna a nie jakaś tam Polska ...

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 17 Mar, 2018 9:28

Powrót do góry
Torunczyk5919
Chorąży marynarki

Chorąży marynarki




Posty: 163
Skąd: Torun
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Partyzant " Lis "

Po wojenna wladza nie byle przeciwko jakiejs tam Polsce a Polsce przedwojennej !Polska przedwojenna to byl czysty wzysk roznej masci " paniczow " !! Dzis PiSowi tez marzy sie taka przedwojenna Polska w ktorej chlop byl niepismienny a robotnik umial liczyc do dziesieciu i sie podpisac. Ciemnym narodem latwiej kierowac i rzadzic.Ci " porzekleci" to w wiekszosci byli zwyklymi zwyrodnialcami ktorzy pod przykrywka " patrityzmu " rabowali i mordowali swoich rodakow !! Pies z nimi tancowal !!!
P.S. Gdyby nie komunisci to dzis tez bys byl analfabeta jak twoj dziadek !!!

Sob 17 Mar, 2018 9:56

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Partyzant " Lis "

Torunczyk5919 napisał:
Po wojenna wladza nie byle przeciwko jakiejs tam Polsce a Polsce przedwojennej !Polska przedwojenna to byl czysty wzysk roznej masci " paniczow " !! Dzis PiSowi tez marzy sie taka przedwojenna Polska w ktorej chlop byl niepismienny a robotnik umial liczyc do dziesieciu i sie podpisac. Ciemnym narodem latwiej kierowac i rzadzic.Ci " porzekleci" to w wiekszosci byli zwyklymi zwyrodnialcami ktorzy pod przykrywka " patrityzmu " rabowali i mordowali swoich rodakow !! Pies z nimi tancowal !!!
P.S. Gdyby nie komunisci to dzis tez bys byl analfabeta jak twoj dziadek !!!


Z tym p.s. to widzę, że pijesz do mnie. Nie będę jednak reagował na twoje zaczepki i obraźliwe wpisy. Od nauki kultury i szacunku dla drugiego miałeś bliższych chociażby rodziców.

Co do żołnierzy wyklętych to generalizujesz sprowadzając ich do bandy morderców jednocześnie hołubiąc Polskę sowiecką z totalitarnym ustrojem robiącą czystki polityczne ale wg ciebie to nie byli zwyrodnialcy lecz wspaniała władza dbająca o naród polski.
Przecież w tymtym czasie było więcej wyroków z karą śmierci dla politycznych niż kryminalistów.

Odnośnie dzisiejszej władzy to raczej trudno ją porównywać do tamtych czasów. Jakoś nie przypominam sobie, aby teraz rolnicy musieli oddawać na rzecz matki rosyji większość swoich płodów jak to miało miejsce w prl-u.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 17 Mar, 2018 10:58

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:
erkael56 napisał:
Zubek - dokładnie tak. Terror "wyklętych" był wymierzony nie w Rosjan, nie w Niemców czy Chińczyków, ale w Polaków i to w nich uderzał. I dlatego nie ma dla nich przebaczenia, a ich pomniki wyjadą na śmietnik czy prędzej czy później. Żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają, co wyczyniali - mają po 90 lat, ale pamięć dobrą.


zapomniałeś o sowieckich ubekach i milicjantach, cywilnych donosicielach i kapusiach, prokuratorach, sędziach systemowych i nierefolmowalnych dla których liczyła się tylko partia socjalistyczna a nie jakaś tam Polska ...


No tak - "sowieccy ubecy"itd. itp. - widać chłopie, żeś się naczytał bredni made by IPN i powtarzasz je jak paciórek na panią matką.

Sob 17 Mar, 2018 11:12

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Partyzant " Lis "

Kris501 napisał:
Torunczyk5919 napisał:
Po wojenna wladza nie byle przeciwko jakiejs tam Polsce a Polsce przedwojennej !Polska przedwojenna to byl czysty wzysk roznej masci " paniczow " !! Dzis PiSowi tez marzy sie taka przedwojenna Polska w ktorej chlop byl niepismienny a robotnik umial liczyc do dziesieciu i sie podpisac. Ciemnym narodem latwiej kierowac i rzadzic.Ci " porzekleci" to w wiekszosci byli zwyklymi zwyrodnialcami ktorzy pod przykrywka " patrityzmu " rabowali i mordowali swoich rodakow !! Pies z nimi tancowal !!!
P.S. Gdyby nie komunisci to dzis tez bys byl analfabeta jak twoj dziadek !!!


Z tym p.s. to widzę, że pijesz do mnie. Nie będę jednak reagował na twoje zaczepki i obraźliwe wpisy. Od nauki kultury i szacunku dla drugiego miałeś bliższych chociażby rodziców.

Co do żołnierzy wyklętych to generalizujesz sprowadzając ich do bandy morderców jednocześnie hołubiąc Polskę sowiecką z totalitarnym ustrojem robiącą czystki polityczne ale wg ciebie to nie byli zwyrodnialcy lecz wspaniała władza dbająca o naród polski.
Przecież w tymtym czasie było więcej wyroków z karą śmierci dla politycznych niż kryminalistów.

Odnośnie dzisiejszej władzy to raczej trudno ją porównywać do tamtych czasów. Jakoś nie przypominam sobie, aby teraz rolnicy musieli oddawać na rzecz matki rosyji większość swoich płodów jak to miało miejsce w prl-u.


Kris501 - Tak to prawda - gdyby nie ta znienawidzona przez Ciebie komuna, to byłbyś teraz krowo- czy świniopasem u Żyda albo u jakiegoś bauera, o ile nie wyleciałbyś przez komin w Auschwitzu.
Polska sowiecka? O ile wiem, to takiego kraju nie było. Ale jak widać te 30 lat prania mózgów robi swoje. Władza w PRL bardziej dbała o obywatela, niż dzisiejsza w tzw. "wolnej" Polsce.
A co do rolników, to teraz rolnicy chcieliby handlować z Rosją, ale dzięki wspaniałej polityce zagranicznej tzw. "wolnej" Polski nie mogą tego robić. Obudź się człowiecze i zacznij myśleć...

Sob 17 Mar, 2018 11:20

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To kim bym był a to kim jestem to na pewno nie zasługa jak piszesz komuny.

Nie będziemy w ten sposób dyskutować. Masz swoje poglądy - jak widać - z poprzedniej epoki i życzę Ci wszystkiego najlepszego, a raczej ja tiebia pozdrawlaju Super

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 17 Mar, 2018 12:41

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:
ja tiebia pozdrawlaju Super


Ten zwrot znaczy po rosyjsku "Ja ci gratuluję", co w kontekście całokształtu wypowiedzi brzmi bez sensu. Prawidłowo powinno być "Ja priwietstwuju tiebie".

Sob 17 Mar, 2018 12:46

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Kris501 napisał:
ja tiebia pozdrawlaju Super


Ten zwrot znaczy po rosyjsku "Ja ci gratuluję", co w kontekście całokształtu wypowiedzi brzmi bez sensu. Prawidłowo powinno być "Ja priwietstwuju tiebie".


Nie znam tego wspaniałego języka. Niemniej słuszna uwaga ale jednocześnie gratuluję @erkael56 ślepych poglądów.

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Sob 17 Mar, 2018 12:56

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kris501 napisał:


zapomniałeś o sowieckich ubekach i milicjantach, cywilnych donosicielach i kapusiach, prokuratorach, sędziach systemowych i nierefolmowalnych dla których liczyła się tylko partia socjalistyczna a nie jakaś tam Polska ...


Nie, nie zapomniałem - wszak w każdym ustroju, systemie, organizacji znajdą się karierowicze i konformiści, gotowi nieraz własnych przyjaciół, a nawet rodzinę sprzedać i mieć za nic wszelkie zasady za apanaże, stanowiska, funkcje, dobra materialne i niematerialne , wpływy i układy związane z aktualnie panującą władzą. Tak było i przed wojną i w czasach zaborów i po I wojnie i podczas niej - tak też było i w czasie II wojny i po wojnie, w latach 40., 50., 60., 70., 80, 90, i do dziś ( rozejrzyj się ze zrozumieniem, poproszę, wokół aktualnej sytuacji w Polsce) -i tak będzie nadal - bo taka jest ludzka natura... A kraj ludzie tego pokroju mieli i mają w lekkim poważaniu...

Sob 17 Mar, 2018 20:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.