| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karas
Porucznik

Porucznik





Posty: 532
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę o identyfikacje mapa

Witam mam taką mapę starą czy to pierwsza RP Polska i czy ta mapa to coś rzadkiego

Pon 12 Lut, 2018 11:12

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że ktoś tu może mieć zasadnicze braki w wiedzy ( przede wszystkim historycznej ) !
W pierwszej kolejności ; pierwsza RP istniała do 1795 roku kiedy dokonano ostatecznego jej rozbioru przez okalających nas sąsiadów ( Kaiserowskie Niemcy, Kaiserowską Austrię i Rosję Carską ).
To co widać na zdjęciu to mapa NIEMIEC sprzed I wojny światowej ( Polska jest tu zasadniczo pod 3 zaborami ), zatem dalece po wszelkich zmianach granicznych i terytorialnych do jakich doszło od 1795 roku.
Co więcej ma przedstawia rozkład linii kolejowych ( Eisenbahn Karte - dosłownie Karta Żelaznych Dróg - albo po prostu Karts Kolejowa) w wspomnianych Kaiserowskich Niemczech.
Dalej na tej karcie widoczna jest nawet data ( jeśli mnie wzrok nie myli jest widoczna w poniżej opisu ). Mapa została zapewne wykonana między 1870 rokiem, a rokiem 1918 ( bo widać na niej anektowane do Rzeszy, po wygranej wojnie 1870 roku, tereny Alzacji i Lotaryngii ).

Innymi słowy ; NIE. NIE JEST mapa I RP, a mapa NIEMIEC wraz z anektowanymi, do II Rzeszy niemieckiej, terenami Polski, Francji oraz Danii ( Schleswig-Holstein północny ).


Ostatnio zmieniony przez Litzmannstadt dnia Wto 13 Lut, 2018 19:00, w całości zmieniany 1 raz

Pon 12 Lut, 2018 23:00

Powrót do góry
Kromal
Porucznik

Porucznik





Posty: 530
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja byłem pewien, że pytanie, to rodzaj dowcipu... W dobie internetowych translatorów... to już nawet odrobinę kumać nie trzeba, tylko poprawnie przepisać do kompa Zdziwko

Wto 13 Lut, 2018 0:34

Powrót do góry
Litzmannstadt
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 1022
Pochwał: 6
Skąd: Litzmannstadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kromal napisał:
A ja byłem pewien, że pytanie, to rodzaj dowcipu... W dobie internetowych translatorów... to już nawet odrobinę kumać nie trzeba, tylko poprawnie przepisać do kompa Zdziwko


Brałem to pod uwagę, ale wszystko jest na tej karcie kolejowej widoczne jak na dłoni ( nawet gdy ktoś nie zna języka to zawsze , tak jak zostało zasugerowane , można użyć translatora internetowego ).

Zresztą najlepiej będzie, jeśli w całej sprawie wypowie się sam zainteresowany ( czyli kolega Karas ).

Wto 13 Lut, 2018 19:05

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.