| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój Panowie Wink To teraz właściciele sklepów numizmatycznych maja zamykać swoje sklepy, bo oferują w sprzedaży marki z okresu III Rzeszy? Rolling Eyes Po co ten szum Mr. Green
_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 05 Lut, 2018 0:34

Powrót do góry
Xx0kola0xX
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 77
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszli na wojnę z około 100 tysiącami poszukiwaczy skarbów i biorą się teraz za kolekcjonerów . Trzeba sprzedać kolekcje wykrywacz włożyć pieniądze do koperty i zanieść do kościoła i zostanie wam wybaczone Laughing

Pon 05 Lut, 2018 1:20

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tomek, Ty się nie martw! Mr. Green W najgorszym razie dostaniesz zarzut o nazizm. Sprawa prosta Mr. Green Ale co ze mną mają zrobić? Na ścianach krzyże żelazne ze swastykami, a na kredensie przedwojenne popiersie Lenina w otoczeniu poroży jeleni Mr. Green No i co ten biedny prokurator ma napisać? Naziol? Komuch? Mr. Green

Pon 05 Lut, 2018 1:37

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widzę że trochę to was poruszyło. Opisałem fakt jaki wydarzył się w Świdnicy.Jaki z tego wynikł finał? Tego nie wiem.Gościa zawinięto.Dodam jeszcze że w przeciwieństwie do Niemiec kolesi rewidujących zupełnie nie interesowały leżące bagnety.Wyrażnie interesowały ich przedmioty z symbolami totalitarnymi. Całkiem niedaleko też była akcja w Bolesławcu.W sklepie z rzeczami używanymi gościu prowadził sobie kącik z przedmiotami z okresu III Reich.Miał to od wielu lat.Oczywiście tylko kopie odznaczeń ,mundurów,wyposażenia,szyldy typu ,,lis pustyni w Afryce,,.Jak się skończyło? Możecie poczytać w internecie.Osobiście dla mnie to żadna pociecha że jeśli stróże prawa zabiorą mi kolekcję i po paru latach użerania policyjno,prokuratorsko,sadowych oddadzą mi ją.
_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Pon 05 Lut, 2018 8:06

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bardzo niemiła sytuacja dla tego handlarza, zadymienie w Trybunach Ludu jak i dziennikach telewizyjnych o wafelkowym jubileuszu z kwietnia wykorzystane dopiero w styczniu, W Polsce niestety Panuje taka mentalnosc, co w telewizji jest be, to w zyciu codziennym rowniez jest be. Wstyd dla Milicjantów i straż miejską za intelektualne rozgarnicie na poziomie 6 latków. Prawnie dla nas nic sie nie zmienia. Gdyby Polacy troszke wiecej czasu poswiecili na ksiazke o histori zamiast trudnych spraw przed telewizorem to by tez bylo inne podejscie, nikt by za nich nie musial myslec

Pozdrawiam

Pon 05 Lut, 2018 8:12

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6826
Pochwał: 21
Skąd: Wschowa/Fraustadt
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tu przykład z Bolesławca. Oczywiście artykuł jest napisany mocno tendencyjnie.
https://bezprawnik.pl/sklep-firmowy-w-boleslawcu/

_________________
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma .
Jur,,EK,,

Pon 05 Lut, 2018 8:15

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

EK napisał:
A tu przykład z Bolesławca. Oczywiście artykuł jest napisany mocno tendencyjnie.
https://bezprawnik.pl/sklep-firmowy-w-boleslawcu/


Zacytowal paragraf, ale zapomnial zacytowac nastepnego podpunktu o tresciach kolekcjonerskich, naukowych

Gdyby wyborcza widziala nasze kolekcje blaszek... To dopiero bylby artykul

Pon 05 Lut, 2018 8:59

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Goldsucher napisał:
EK napisał:
A tu przykład z Bolesławca. Oczywiście artykuł jest napisany mocno tendencyjnie.
https://bezprawnik.pl/sklep-firmowy-w-boleslawcu/


Zacytowal paragraf, ale zapomnial zacytowac nastepnego podpunktu o tresciach kolekcjonerskich, naukowych

Gdyby wyborcza widziala nasze kolekcje blaszek... To dopiero bylby artykul


Kolego nie wywołuj wilka z lasu Zniesmaczony Władze naszego ukochanego kraju są niestety p.....ne.
Nie napisze więcej co myslę o tych wszystkich pokręconych przepisach bo było by zbyt wulgarnie
Gupi Evil or Very Mad

Kolekcjonerka i militarka to mój sposób na życie, coś się kupi a coś sprzeda. Martwi mnie jedynie to, że za kilka lat odsprzedanie kolekcji będzie nie możliwe chyba, że za granicą.
Jest taki popłoch, że ludzie pakują kolekcję w kartony i chowają po krewnych . To jest normalne ? Na pewno nie.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 05 Lut, 2018 9:26

Powrót do góry
Kris501
Moderator
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3329
Pochwał: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: No to mamy ustawę.

EK napisał:
Dzisiaj byłem na giełdzie w Świdnicy. Zazwyczaj zawsze można było coś tam kupić i sprzedać z naszej branży.Dzisiaj było inaczej. Sprzedający byli dziwnie przestraszeni. Ze świecą można było wyszukać coś z okresu III Rzeszy. Gdzieś około godziny 10 powstało zamieszanie.Strażnicy miejscy otoczyli jeden ze straganów.Pojawiła się policja a i kamera też się znalazła. Odnaleziono wielkiego propagatora ,,nazizmu,, .Posiadał 1 /słownie jedną/ sztukę kwk-2 i 1/słownie jedną/ przerdzewiałą zjazdówkę. Publiczna pacyfikacja propagatora nazizmu na oczach publiki trwała jakieś dwie godziny.Rewizja osobista,samochodu.Oglądanie każdego przedmiotu. Porządkowi ,,znafcy,, w końcu doszli do wniosku że to gruba sprawa i gościa zatrzymali i odwieżli na komisariat. Takich krążących patroli nawet po cywilnemu podobno było trzy.
Dużo widziałem będąc w Niemczech gdzie ustawa jest restrykcyjna.Ale po dzisiejszym dniu ,,kopara,, mi opadła. Piwo
Polska to jest dziwny kraj.


Sprawa ze Świdnicą polega na tym, że na przedostatniej giełdzie był jakiś jegomość którego bardzo zabolało, że widział parę swastyk. W konsekwencji poskarżył się pani Prezydent Miasta, a ta zarządziła wielką akcję przeciwko szerzeniu neonazizmu. Trąbili o tym też w radiu. W niedzielę też byłem na giełdzie w Świdnicy. Skutek taki, że faktycznie było o 2/3 stoisk mniej niż normalnie. Na każdym rogu policjant i patrole po giełdzie.

Co do ustawy, to art 256 k.k. się nie zmienił i aktualnie brzmi:
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. 2 Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

SN co do propagowania:
„Propagowanie, w rozumieniu art. 256 k.k., oznacza każde zachowanie polegające na prezentowaniu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, w zamiarze przekonania do niego” (uchwała SN z 28.03.2002 r., I KZP 5/02, OSNKW 2002/5–6, poz. 32). W uzasadnieniu tego samego orzeczenia Sąd Najwyższy przyjął, że „propagowanie może, ale nie musi być połączone z pochwalaniem. Można bowiem coś publicznie pochwalać bez zamiaru propagowania, jak i propagować nie pochwalając tego, co się propaguje”.

Co więcej:
"Warunkiem karalności propagowania faszystowskiego lub totalitarnego ustroju państwa jest publiczny charakter zachowania sprawcy, a zatem propagowanie wobec większej, bliżej nieokreślonej liczby osób. Propagowanie faszyzmu czy innego ustroju totalitarnego na zamkniętym spotkaniu towarzyskim nie wypełnia ustawowych znamion tego przestępstwa" (Marek, Komentarz, s. 553).

_________________
pozdrawiam Krzysiek

Per aspera ad astra = Winner

Pon 05 Lut, 2018 9:31

Powrót do góry
Fryc
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 311
Skąd: WARMIA MAZURY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Tomek, Ty się nie martw! Mr. Green W najgorszym razie dostaniesz zarzut o nazizm. Sprawa prosta Mr. Green Ale co ze mną mają zrobić? Na ścianach krzyże żelazne ze swastykami, a na kredensie przedwojenne popiersie Lenina w otoczeniu poroży jeleni Mr. Green No i co ten biedny prokurator ma napisać? Naziol? Komuch? Mr. Green
Nie martwić się? Jak u mnie w miasteczku wszyscy mówią na mnie Fryc. Mr. Green
_________________
Pozdrawiam.
Tomek

Pon 05 Lut, 2018 9:35

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku podobna panika była na forum niemieckim, po tym jak partie lewicowe złożyły projekt ustawy antynazistowskiej. Zakładał on w praktyce niemal całkowity zakaz prezentowania publicznie symboliki III. Rzeszy - więc w popłoch wpadli nie tylko kolekcjonerzy, ale nawet muzealnicy i filmowcy. Podobnie jak w Polsce, przyczyną była nagonka medialna - po tym, gdy w jakiejś jednostce wojskowej "wykryto" izbę tradycji, gdzie były fotografie żołnierzy w mundurach Wehrmachtu, teksty piosenek z okresu IIWŚ itd.
Wraz z wyborem nowego Bundestagu projekt na szczęście przepadł.

U nas sytuacja jest inna - i pod pewnymi względami gorsza. Żadne przepisy się nie zmieniły, a władze wzmogły swoją aktywność tylko dlatego, że temat stal się głośny. Tym bardziej, że ta aktywność uwidacznia się w sposób najgłupszy z możliwych: najpierw tolerowano wybryki różnych nazioli na publicznych manifestacjach - a teraz ściga się kolekcjonerów. Sprawa z Bolesławca świadczy o kompletnym niezrozumieniu zapisów KK, zarówno przez piszącego, jak i interweniujących funkcjonariuszy. I co komu z tego, że zapewne kiedyś mu to oddadzą i śledztwo umorzą, skoro człowiek został publicznie napiętnowany jako siewca hitleryzmu, zniszczony wizerunkowo, i zapewne ekonomicznie.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 05 Lut, 2018 9:51

Powrót do góry
DEEP DIGGER
Porucznik

Porucznik





Posty: 780
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tobą Tomek. Co z tego, że oddadzą, każdy normalny człowiek straci włosy bądź osiwieje do reszty. Jest jeszcze inna sprawa w jakim stanie wrócą skonfiskowane przedmioty.
Każdy teraz może pod...ć każdego. Wystarczy telefon - panie władzo wydaje mi się, że to nazista bo widziałam/em zakazane symbole a do tego jeszcze jakieś przedmioty wykopane na półce etc.
Wiem, że przesadzam ale w świetle nowych przepisów i tej całej badziewnej nagonki nie wieżę nikomu i w nic.

_________________
-----------------------------

Poszukuję artefaktów militarnych sygnowanych Stargard i p, Stettin, Sedina Finkenwalde.

Szukam również pamiatek związanych ze STALAGIEM IID Stargard oraz byłym lotniskiem w Kluczewie.

Pozdrawiam Seba

Pon 05 Lut, 2018 10:05

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko proponuję nie wpadać w panikę. To należy przeczekać, z reguły takie "zrywy" nie trwają długo. Obecnie wszyscy w Polsce są ekspertami w dwóch dziedzinach: historii II Wojny Światowej oraz wspinaczki wysokogórskiej Mr. Green Za chwilę jednak Olimpiada Zimowa, potem mundial, będzie się miała gawiedź czym zająć Razz
_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 05 Lut, 2018 10:09

Powrót do góry
kubi
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 268
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
Mimo wszystko proponuję nie wpadać w panikę. To należy przeczekać, z reguły takie "zrywy" nie trwają długo. Obecnie wszyscy w Polsce są ekspertami w dwóch dziedzinach: historii II Wojny Światowej oraz wspinaczki wysokogórskiej Mr. Green Za chwilę jednak Olimpiada Zimowa, potem mundial, będzie się miała gawiedź czym zająć Razz


Mamy jeszcze wielu ekspertów w dziedzinie łowiectwa Mr. Green
Głównie z TVNu i wyborczej Piwo

Pon 05 Lut, 2018 10:11

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fryc napisał:
Nie martwić się? Jak u mnie w miasteczku wszyscy mówią na mnie Fryc. Mr. Green


Nic się nie martw. Na Fryderyka Wielkiego też mówili "Stary Fryc". Ja mam gorzej, bo wśród ludu znany jestem jako "Towarzysz" Mr. Green Więc wiadomo, jak zbrodnicze konotacje ma to słowo Mr. Green

kubi napisał:
Mamy jeszcze wielu ekspertów w dziedzinie łowiectwa Mr. Green Głównie z TVNu i wyborczej Piwo


Tak! "Ekologiczni AKTYWIŚCI" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ad. rem.
Proponuję zwrócić szczególną uwagę na post Krzyśka! Bo to jest aktualny stan prawny oraz orzecznictwo w interesującym nas temacie!!!

Pon 05 Lut, 2018 10:57

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Ad. rem.
Proponuję zwrócić szczególną uwagę na post Krzyśka! Bo to jest aktualny stan prawny oraz orzecznictwo w interesującym nas temacie!!!


Dokładnie. Zawsze lepiej wiedzieć, jak brzmi przepis. Wyraźnie jest tam zresztą mowa o propagowaniu faszyzmu, ale nie o posiadaniu przedmiotów.

Nawet najgłupszy milicjant czy strażnik wiejski nie uzna trzymania historycznych przedmiotów kolekcjonerskich w domu za propagowanie czegokolwiek. No, chyba, że będziecie pokazywać ich zdjęcia na forum Mr. Green

Zwróćcie uwagę, że opisane w tym wątku przypadki dotyczą osób sprzedających te przedmioty - a wiec wystawiających je na widok publiczny. Oczywiście dla racjonalnie myślących handel antykwaryczny ma tyle samo wspólnego z propagowaniem faszyzmu, co "Czterej pancerni i pies" - ale władza nie zawsze kieruje się racjonalnością.

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 05 Lut, 2018 12:55

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

tompress napisał:
Zwróćcie uwagę, że opisane w tym wątku przypadki dotyczą osób sprzedających te przedmioty - a wiec wystawiających je na widok publiczny.


Tomku, ale nawet to nie jest w żaden sposób sankcjonowane przepisami. A opisywane sytuacje wynikają ze zgłoszenia. Per analogiam zdarza się czasami w przypadku replik broni. Organa "na wszelki wypadek" zabezpieczają to w celu uzyskania opinii biegłego. W Świdnicy (podobnie jak w Bolesławcu) znalazł się "wrażliwy" i to zgłosił. Organ musiał zareagować na formalne zgłoszenie. A że jego przedstawiciel okazał się osobą tępą (w szczególności w materii stosowania prawa), więc wyszło jak wyszło. Finał tak czy owak będzie pozytywny, bo nie ma przepisu penalizującego takie okoliczności.

Pon 05 Lut, 2018 13:36

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Spoko, użyteczni idioci są wszędzie.
Za tydzień -dwa kurz opadnie. Pani Burmistrz podniosła sobie słupki a jesienią po wyborach samorządowych nie będą /na szczęscie dla nas / mieli dla nas czasu, trzeba będzie mościć sobie nowe gniazdko.
Przepisy przytoczone przez Krzyśka i rozsądny spokój Pawła niech pozwolą Wam spać spokojnie.
Ja przynajmniej mam to głęboko.

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pon 05 Lut, 2018 14:10

Powrót do góry
chrzan233
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 134
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy przypadkiem ostatnie wydarzenia, najpierw afera "urodzinowa" i wszystkie poboczne aspekty (oczywiście sam w pełni potępiam podobne przejawy, podobne trzeba tępić), oraz żydowskie pretensje w stosunku do narodu polskiego, to jedna i ta sama, zamierzona operacja. Kogo i jaki w tym cel? Sam nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, na pewno jednym z wyników jest zwykłe zakłamywanie historii II WŚ. Dobry pomysł: naród polski obarczmy winą, w między czasie usuńmy z otoczenia wszystko co przypomina o Niemcach, Hitlerze i ich wspólnych zapędach. W tym wszystkim jakąś rolę odgrywa TVN- śmierdzi mi to z daleka.
Świdnica Świdnicą, Bolesławiec- jak wyżej, ale co się będzie działo we wrześniu w Jeleniej, czy w Gdańsku na Dominika, całe kommanda puszczą w teren?


Ostatnio zmieniony przez chrzan233 dnia Pon 05 Lut, 2018 14:29, w całości zmieniany 1 raz

Pon 05 Lut, 2018 14:25

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie chodzi tu o inną rzecz. Sprawa z wątku jak i inne raczej nie maja nic wspólnego z ustawą o zabytkach, poszukiwaczach itp. Zrobiło się głośno o neofaszyzmie w kraju, a media podpiekły temat. Teraz każdy komendant jednostki policji w mieście ma powód do zdecydowanych ruchów w tej sprawie. Co za tym idzie: wyniki, statystyki, awanse...Jest zgłoszenie, jadą...aha jest swastyka zabieramy+gospodarza na przesłuchanie. Sama policja nie wie jak do tego podejść więc oddaje sprawę prokuraturze i biegłym. Prokuratura w przypadku bezkarności umarza, nie robiąc szumu i pośmiewiska z urzędu np. za posiadanie 1 kvk jak napisał Jurek. Choć sprawa skończyła się pomyślnie dla podejrzanego, policja zalicza interwencje (media piszą i mówią o sukcesie policji) Mr. Green Jak dla mnie chodzi tu bardziej o rozpowszechnianie takich rzeczy wykonanych w obecnych czasach np. jakieś gadżety z symboliką, monitorowanie środowisk... Jak miało by być tak, aby wsadzić wszystkich do jednego wora to organ musiałby:
-zlikwidować allegro, olx itp. portale
-sklepy numizmatyczne, antykwariaty, militarne
-zdelegalizować grupy rekonstrukcyjne (każdy posiada w domu mundur z gapą, ekwipunek itp.)
-księgarnie (okładki ze swastykami, Hitlerem, SS-mannami, a to ogólnodostępne szerzenie nazizmu Mr. Green )
-zamknąć w tym roku Jarmark Dominikański Crying or Very sad
można tu wymieniać do woli
Jeśli nie ma nikt "swojego za uszami" może dalej spokojnie rozwijać swoje zainteresowania, chyba, ze wejdzie w życie nowe prawo Wink

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 05 Lut, 2018 14:27

Powrót do góry
chrzan233
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 134
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie edytowałem i dopisałem o Dominikańskim, z ust mi to Kolego wyciągnąłeś. Ale co, jeśli jednak ktoś chce się uporać z całym tematem za jednym (rozłożonym lekko w czasie) podejściem? To najczarniejszy scenariusz, ale nieciekawie się to wszystko klaruje.
Przestępcą już jestem od niedawna, teraz zostanę chyba Jugendfuhrerem i jedynie czekać na Norymbergię. A Dziadek z Niemcami walczył...

Pon 05 Lut, 2018 14:39

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:

Tomku, ale nawet to nie jest w żaden sposób sankcjonowane przepisami. /.../


Ty to wiesz, ja to wiem - chociaż nie mamy takiego obowiązku. Za to przedstawicie prawa, którzy to wiedzieć powinni - nie wiedzą. I smieszno, i straszno, jak mawiają za Bugiem Mr. Green

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pon 05 Lut, 2018 15:08

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Ale co ze mną mają zrobić? Na ścianach krzyże żelazne ze swastykami, a na kredensie przedwojenne popiersie Lenina w otoczeniu poroży jeleni Mr. Green No i co ten biedny prokurator ma napisać? Naziol? Komuch? Mr. Green

Hej Paweł, u Ciebie sprawa wygląda nie ciekawie. Dołażą za dwie opcje...obie zakazane +poroża=kłusownictwo Mr. Green Tłumaczenie, że żeś współczesny Konrad Wallenrod mogą nie pomóc. Oczywiście moja wypowiedz na charakter żartobliwy Wink

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pon 05 Lut, 2018 15:25

Powrót do góry
manix
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 400
Pochwał: 1
Skąd: Tomaszów Maz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czekamy co będzie dalej Bardzo szczęśliwy

Ostatnio zmieniony przez manix dnia Pon 05 Lut, 2018 18:54, w całości zmieniany 1 raz

Pon 05 Lut, 2018 17:23

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2008
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co tu dużo mówić czas pokaże co dalej będzie. Miejmy nadzieję że przypadek z giełdy w Świdnicy był tylko jednostkowy. Miejmy nadzieję że wszystko wróci do normy.

Pon 05 Lut, 2018 18:23

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.