| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wodosamoloty na USA pancernikach Florida i Utah

Witam.
Kiedy owe okręty posiadały katapulty i wodnosamoloty Question.
Florida, mam zdjęcie z modernizacji z 1926-28 z katapultą i jest to najwcześniejsze.
Jeśli o Utah chodzi to znowu mam zdjęcie podpisane:
navsource.org napisał:

Utah (BB-31) in Guantanamo Bay. This photo possibly dates during her shakedown cruise;-a voyage that took her to Hampton Roads, Va., Santa Rosa Island and Pensacola, Fla., Galveston, Tex., Kingston and Portland Bight, Jamaica, and Guantanamo Bay, Cuba. Utah was assigned to the Atlantic Fleet in March 1912./Tlumaczenie: Utah (BB-31) w Zatoce Guantanamo. To zdjęcie prawdopodobnie w czasie jej dziewiczego rejsu; podróży, która zabrała ją do Hampton Roads, VA, Santa Rosa Island i Pensacola, FLA, Galveston, Tex., Kingston i Portland Zatoka, Jamajka i Zatoki Guantanamo, Kuba. W marcu 1912 Utah został przydzielony do Floty Atlantyku.

a później już jakoś nie widać katapulty na Utah.
Tak przy okazji to chodzi mi czy podczas amerykańskiej okupacji Veracruz w 1914 roku udział brało lotnictwo Question Obydwa pancerniki brały udział jak i krążownik pomocniczy USS Prairie. Do tej pory nie znalazłem żadnych informacji aby udział brało amerykanskie lotnictwo w ogóle, ale to zdjęcie Utah z 1912 roku z katapultą nie daje mi spokoju.
Pozdrawiam.



Opis załącznika:
Prawie na samym dole: http://www.navsource.org/archives/01/30a.htm

Opis załącznika:
Na górze: http://www.navsource.org/archives/01/31a.htm

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pon 29 Sty, 2018 9:33

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska napisał:

Kiedy owe okręty posiadały katapulty i wodnosamoloty Question.
Florida, mam zdjęcie z modernizacji z 1926-28 z katapultą i jest to najwcześniejsze.


Zgadza się ,nie wcześniej. (Kilka słów jak się wyśpię)

Groteska napisał:

Tak przy okazji to chodzi mi czy podczas amerykańskiej okupacji Veracruz w 1914 roku udział brało lotnictwo ?


Tak, Birmingham i Mississippi miały wodnosamoloty (ale nie katapulty) Wykonywałe one przez trzy miesiące loty rozpoznawcze, wypatrywały min (nie wiem z jakim skutkiem) i dokonywały zdjęć.


Utah- sądzę, że podpis jes błędny.

pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pon 29 Sty, 2018 11:50

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
panc napisał:
Utah- sądzę, że podpis jest błędny.

Też mi tak się wydaje, bo aparatura wygląda jak ta z Floridy po modernizacji w 1926-28, jeśli to w ogóle zdjęcie Utah a nie Floridy.


panc napisał:
Tak, Birmingham i Mississippi miały wodnosamoloty (ale nie katapulty) Wykonywałe one przez trzy miesiące loty rozpoznawcze, wypatrywały min (nie wiem z jakim skutkiem) i dokonywały zdjęć.

USS Mississippi (BB-23) faktycznie są nawet zdjęcia z operacji koło Veracruz, więcej tutaj: http://www.navsource.org/archives/01/23.htm bądź nawet w anielskiej wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Mississippi_(BB-23)
Oczywiście USS Birmingham (CL-2) z którego to już w 1910 roku Eugene Ely wystartował, jak mogło go zabraknąć pod Veracruz Rolling Eyes
Masz może spis okrętów biorących udział w operacjach związanych z okupacją, patrolowaniem itd. Veracruz Question . To co mi się udało znaleźć do tej pory:

USS Birmingham (CL-2),
USS Chester (CL-1),
USS Connecticut (BB-18)
USS Delaware (BB-28),
USS Dolphin (PG-24) od niego się to wszystko zaczęło,
USS Florida (BB-30),
USS Mayflower (PY-1) - uzbrojony jacht prezydencki
USS Minnesota (BB-22)
USS Mississippi (BB-23),
USS New Hampshire (BB-25),
USS Prairie (AD-5) dawny krążownik pomocniczy już jako transportowiec,
USS San Francisco już jako (CM-2) jednostka minowa,
USS Utah (BB-31)

Pozdrawiam.



Opis załącznika:
USS Mississippi

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Pon 29 Sty, 2018 13:50

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obie fotografie z pierwszego postu są błędnie opisane; wykonano w trakcie i po modernizacji. Wcześniej oba okręty miały po dwa maszty kratownicowe. Katapulty na wieżach dodano w trakcie przebudowy. Nie używaly one na sprężonego powietrza, jak na oryginalnie opalanych ropą pancernikach; materiałem napędowym tych katapult był proch czarny.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 29 Sty, 2018 16:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.