| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polska Ludowa - kraj zbrodni i terroru

Polska budowana przez komunistów po wojnie była państwem bezprawia. Tak na prawdę podległa pod Związek Radziecki i była od niego we wszystkim zależna. Terror i spustoszenie ogarnęło w niej niemal wszystkich.
Władze PRL dokonały czystki etnicznej na ukraińskiej i łemkowskiej ludności cywilnej. Była to komunistyczna zbrodnia przeciwko ludzkości Tysiące niewinnych cywilnych osób zmuszono do opuszczenia swoich domów, gospodarstw, ojcowizny tylko ze względu swojej narodowości - ukraińskiej, a nawet łemkowskiej, która nie utożsamiała się z Ukraińcami. Takie działania to było barbarzyństwo.
Władze PRL tworzyły obozy koncentracyjne w których poniżano, wykorzystywano, katowano i mordowano Niemców, Ślązaków, Ukraińców i Polaków. Warunki w nich były okropne, przypominały one hitlerowskie obozy. Przykładowo w Zgodzie podczas okupacji niemieckiej zginęło od 400 do ponad 800 więźniów w ciągu trzech lat. W ciągu kilku miesięcy w 1945 roku pod rządami komunistów zginęło ponad 2000 więźniów. Nikt nie odpowiedział za te potworne zbrodnie.
Władze PRL mordowały polskich patriotów i dokonywały na nich zbrodni wojennych. Jedną ze zbrodni wojennych dokonanych na żołnierzach polskiego podziemia niepodległościowego była tzw. obława augustowska dokonana w lipcu 1945 roku przez NKWD, organy bezpieczeństwa oraz oddziały ludowego Wojska Polskiego. Do tego należy dodać pacyfikowanie wsi związanych z podziemiem, masowe mordy sądowe oraz używanie niedozwolonych metod podczas przesłuchań.

Takich przykładów jest mnóstwo.

Tarocista Jerzy

Nie 28 Sty, 2018 18:39

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakbym słuchał Wolnej Europy... Ten sam bełkot, ta sama gebelsowska propaganda i ta sama pogarda dla faktów.

Pon 29 Sty, 2018 8:05

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A kiedykolwiek słuchałeś? W odróżnieniu od Polskiego Radia można tam było usłyszeć wiadomosci ze świata, a nie propagandowe pogadanki. O kulturze i jakości polszczyzny spikerów juz nawet nie wspominam.
Powyższy tekst to bardzo typowy przykład luźno bazującego na faktach politycznego paszkwilu w stylu moskiewskim.

Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Pon 29 Sty, 2018 14:47

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel - oczywiście że słuchałem. Powiem więcej - mieliśmy polecenie służbowe słuchania tego bełkotu po to, by można to było skonfrontować z rzeczywistością. Idę o zakład, że nawet o tym nie słyszałeś. Co do kultury i słownictwa to mam odmienne zdanie. Prawdę powiedziawszy to pod tym względem wolałem BBC. Tam były konkrety i zero chamstwa.

Co do tekstu Bierutowca - pełna zgoda.
Miłego dnia!

Pon 29 Sty, 2018 15:13

Powrót do góry
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co jest rzekomo propagandą w tym co napisałem? Możecie wskazać?
Skazanie dowódcy Kedywu AK gen. brygady Augusta Emila Fieldorfa "Nila" na podstawie sierpniówki (nazwa dekretu z dnia 31 sierpnia 1944 roku o wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy i zdrajców narodu polskiego) na podstawie sfabrykowanych dowodów też nie jest przykładem zbrodniczej PRL? A skazanie Witolda Pileckiego? Zamordowanie Jana Rodowidcza "Anody" (bohatera akcji pod Arsenałem)? W latach 1944-1956 komuniści zamordowali 20 tysięcy żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego oraz zwykłych cywilów. Podejrzewam, że jeśli chodzi o okres 1939-1945 to Niemcy nie zabili nawet tylu żołnierzy AK w tym okresie. A sfałszowane wybory w 1947 roku? A pacyfikacje strajków i wystąpień? Cenzura, brak mówienia prawdy o 17 września, Katyniu i wywózkach to co? Ten kraj był zbudowany na kłamstwie i musiał upaść. Oby więcej nigdy nie przyszły takie czasy.

Pon 29 Sty, 2018 17:00

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bierutowiec - podobnie jak RP nr III i IV jest zbudowana na kłamstwie. I też upadnie. A teraz pomyśl choć przez chwilę i powiedz: Czy ktoś, kto zbrojnie sprzeciwiał się legalnej - jakby nie było - władzy zasługiwał na litość? Armia Krajowa została rozwiązana rozkazem KG AK w styczniu 1945 roku, a zatem co ci uzbrojeni ludzi robili w lasach? Walczyli o Polskę? Jaką Polskę? - taką jak teraz? Jeżeli tak, to uważam, że słusznie zrobiono, że ich wybijano. Nie zapominaj, ze ci wszyscy "wyklęci" zamordowali jakieś 5500 Polaków, cywilów: robotników, chłopów, inteligencję, która już miała dość wojny i dość śmierci, cierpień, zabijania... Poza tym Twoi "bochaterowie" podali sobie ręce ze zbrodniarzami z Wehrwolfu i bandytami z OUN/UPA i mordowali Polaków.

Jesteś typową ofiarą propagandy tych, którzy "bochatersko" we Wrześniu uciekali do Francji i Anglii zostawiając Kraj i Naród na pastwę trzech okupantów, a teraz rozkradają i wyprzedają za psi grosz nasz majątek narodowy byle łachmytom i oddali go w pacht jakimś popapranym pomyleńcom, nawiedzonym politykierom, oszustom i złodziejom w koloratkach. Taka to i "wolna" Polska, która okrada swych obywateli i zmusza swe dzieci do emigracji za chlebem.

Pon 29 Sty, 2018 17:32

Powrót do góry
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co powiesz na tych, którzy chcieli normalnie żyć, ale byli przez władzę ludową mordowani? Nie znasz przypadku Jana Rodowicza "Anody" czy gen. brygady Augusta Emila Fieldorfa "Nila"? Nadal nie odpisałeś na wszystkie pytania. A zadałeś sobie pytanie - jak oni znaleźli się w lesie? Znaleźli się, ponieważ Sowieci ich mordowali. Co zrobiła Armia Czerwona i NKWD z oddziałami AK Na Kresach? Co zrobiono z dziesiątkami tysięcy żołnierzy AK, BCh i NSZ? To była walka słuszna, a takie osoby jak Ty pewnie wstąpiły by do UB i mordowały polskich patriotów. Ta władza komunistyczna nie była legalna. Legalny polski rząd znajdował się w Londynie. Każdy kto walczył wtedy przeciwko komunistom był bohaterem. Ja nie widzę żadnej tragedii we wspólnej akcji WiN i UPA, wręcz przeciwnie. Co do współpracy z Werwolfem to takiej nie było, ponieważ Werwolf to mit PRL, ale niestety u niektórych nie nastąpiła zamiana podręczników...

Cytat:
[...] Był to terror, całkowity terror społeczeństwa. I w tych ludziach, Książku, Żubrydzie myśmy mieli obrońców.[...]

- Barbara Winiecka o Wyklętych na przykładzie Żubryda i jego żołnierza Książka.

PS. Ty jesteś ofiarą propagandy tych, którzy w 1920 roku opowiedzieli się po stronie bolszewików, tych którzy wymordowali ponad 100 tysięcy podczas operacji polskiej NKWD, tych którzy nas zaatakowali 17 września 1939 roku, tych którzy strzelali do polskich oficerów w Katyniu i tych którzy współpracowali z III Rzeszą do 1941 roku.

Pon 29 Sty, 2018 17:37

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zbrodni nic nie usprawiedliwia, ale - od 28.06.1945 Polska miała legalny i oficjalny rząd- Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, powstały m.in. wskutek porozumień jałtańskich. A żadna władza nie będzie tolerować zbrojnego podziemia, nie pozwalającego jej na normalne funkcjonowanie. A po drugie - o jaka Polskę ci ludzie chcieli walczyć? o tą z lat 1935-39? Czy o jakąś inną? No i po trzecie - w jakich granicach ta Polska miała być? z 1939 r? No to w latach 1990-91 mielibyśmy drugą Jugosławię, za to bez Szczecina, Wrocławia, Gdańska czy Sląska i Mazur...
A tak co do wypowiedzi na wstępie tej dyskusji:
Cytat:
Polska budowana przez komunistów po wojnie była państwem bezprawia.

No - nie. To, że funkcjonował system ustrojowy i prawny nieakceptowany przez wszystkich, to jeszcze nie oznacza bezprawia. A poza tym - można się zastanowić, co byłoby po wojnie, gdyby nie brutalna czystka wśród działaczy KPP pod koniec lat trzydziestych - wszak wielu z nich to byli ideowi radykałowie - piętnasta republika związkowa?
Cytat:
Tak na prawdę podległa pod Związek Radziecki i była od niego we wszystkim zależna.

Czas jakiś, do lat mniej więcej 1954-56... A potem - coraz bardziej jednak niezależna, przy formalnym poszanowaniu pryncypiów ustrojowych i przynależności do " wielkiej socjalistycznej rodziny"
A życie toczyło się normalnie - poczytaj np. Tyrmanda czy Kisiela...[qq
Pozdrawiam

Pon 29 Sty, 2018 18:02

Powrót do góry
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli uzasadniasz wyrok śmierci wobec Generała Nila - dowódcy Kedywu AK, który po wojnie normalnie prowadził życie, ale jednak został zamordowany w zbrodni sądowej na podstawie sfabrykowanych dowodów? Uzasadniasz represje władzy ludowej wobec AK? Czytałeś "Obóz reakcji polskiej 1939-1945"? Czy to nie było bezprawie?

Pon 29 Sty, 2018 18:30

Powrót do góry
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Progresywne_Więzienie_dla_Młodocianych_w_Jaworznie To też jedno z super działań władzy ludowej. Też uzasadnisz?

Pon 29 Sty, 2018 18:31

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego - błąd pierwszy - to generalizowanie na podstawie przypadków jednostkowych. A jak zaznaczyłem - zbrodnia jest zbrodnią i powinna zostać ukarana. Zatem ścigać należy tych, którzy sfabrykowali dowody... Ścigać i karać konkretnych ludzi za konkretne działania, bo to istota praworządności.
Błąd drugi - nie było już Armii Krajowej - Armia Krajowa została oficjalnie rozwiązana - ta formacja już w połowie 1945 r nie istniała.
Ale i system polityczny, jaki funkcjonował w Polsce od 1945 r trudno tak po prostu nazwać komunizmem, to uproszczenie - raczej były to próby wprowadzenia, także i siłą, pewnych rozwiązań rodem z ZSRR - na szczęście - niezbyt udane jednak. A w latach 1954-56 ten eksperyment się skończył - poprzez działania m.in. polskich komunistów, czy też raczej - grupy działaczy dawnej PPR, a następnie PZPR, którym także system radziecki niezbyt przypadł do gustu wprost, i wykorzystali okres odwilży i pewnego zachwiania, czy też -załamania - sytemu w ZSRR po śmierci Stalina
Więzienia dla młodocianych zaś - tak czy inaczej się nazywające - istniały i będą istnieć, bo i wśród tej grupy wiekowej zdarzają się przestępcy.
No i tak dodam tylko - a II RP to tak wszystko było praworządnie i legalnie? Jeżeli już krytykujesz i ganisz - to popatrz nieco dalej w przeszłość. Bo porównujesz ówczesny - zaraz powojenny - system, ustrój i działania władz Polski - z czym?
No i jeszcze taki mały problem - gdyby Rosjanie ( umownie rzecz ujmując) nie doszli do Berlina, nie pokonali III Rzeszy - albo przegrali w tym starciu bądź nie brali udziału w wojnie - to jaki byłby los Polski po 1939 roku i dalej, w latach 40.? I kto by tutaj rządził? No bo - jeśli nie "komuniści" wprowadzeni przez ZSRR wskutek wygranej wojny i przy zgodzie pozostałych aliantów - to kto?

Pon 29 Sty, 2018 20:13

Powrót do góry
Bierutowiec
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 24
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A kolego sprawdzałeś kogo w tym "więzieniu" trzymano? Bo nie trzymano żadnych przestępców, ale młodych ludzi, którzy przeciwstawiali się władzy ludowej i sowieckim pachołkom. To była ich jedyna wina, ale Ty nadal swoje.
Dziadzuś w UB był?

Pon 29 Sty, 2018 20:45

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czynne przeciwstawianie się legalnej władzy, sabotowanie jej zarządzeń i działanie na szkodę - w wielu krajach stanowi przestępstwo. Polska nie była i nie jest tu wyjątkiem. A tym bardziej - zbrojne przeciwstawianie się władzy państwowej. A więc wina - jeżeli ją udowodniono - była oczywista.
W Berezie Kartuskiej też zamykano " nieprawomyślnych" - polityków i działaczy nie bardzo miłych ówczesnej władzy. Bez wyroków sądu zresztą...
I nie odpowiedziałeś na mój post merytorycznie, tylko emocjonalnie - czyli nie masz żadnych rzeczowych argumentów. Czego dowodem jest ten wpis:
Cytat:
Dziadzuś w UB był?

Bo jak się nie ma argumentów ad meritum, to wysuwa się argumenty ad personam. Ale nie- nie był, wyzwalał Polskę z hitlerowskiej okupacji.
Wiele jeszcze musisz poczytać kolego i wiele się nauczyć, aby zrozumieć pokrętne meandry i zawiłości najnowszej historii Polski - bo czarno - białe to tylko kiedyś taśmy filmowe były...
Ps. - jakby koledzy byli uprzejmi zajrzeć i poczytać tutaj:
http://www.ibs.edu.pl/content/view/8583/118/
- bo coś mi nie pasuje... Rolling Eyes

Pon 29 Sty, 2018 23:29

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"PRL krajem zbrodni i terroru". OK., zatem jak to się stało, że wszystkie filmy, książki i inne utwory rodem z Polski Ludowej stają się "kultowe" (cokolwiek to oznacza)? Czyli jednak Polska Ludowa nie była aż taka zła, jak usiłuje się to nam przedstawić w różnych publikacjach pseudonaukowców z IPN...

Tak się składa, że w Polsce Ludowej przeżyłem 32 lata, przesłużyłem w WOP 11 lat i jakoś nikogo nie zamordowałem, nikogo nie wsadziłem za kratki bezprawnie - bo nie mogłem. Po prostu nie mogłem, bo zanim kogoś wsadziłem, to musiałem mieć czarno na białym, że ten ktoś popełnił jakieś przestępstwo na granicy czy w Kraju. Musiałem uzasadnić każdą decyzję o przerwaniu komuś podróży. Każde zatrzymanie kogokolwiek to było wypisywanie kwitów i mnożenie papierków. Aha, i jeszcze jedno - każdorazowo decyzję podejmował mój przełożony, który to musiał zatwierdzić, co mu podsyłałem. To nie było takie hop-dziś, jak sugerują to "mędrcy" z IPN. Ale zakłamywanie historii to jest nie tylko domena "komuny".

Wto 30 Sty, 2018 8:29

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proponuję zamknąć temat

Wto 30 Sty, 2018 10:25

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jest. Polski Ludowej nie da się wykreślić czy oczernić w podręcznikach historii. Owszem zbrodnie się zdarzały, ale były reakcją na akcje wymierzone w porządek prawny państwa i w bezpieczeństwo jego mieszkańców. I od tego nie ma odwołania, bo zawsze interes społeczeństwa stoi ponad interesem jednostki. Punctum.

Wto 30 Sty, 2018 11:45

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A kolego sprawdzałeś kogo w tym "więzieniu" trzymano? Bo nie trzymano żadnych przestępców, ale młodych ludzi, którzy przeciwstawiali się władzy ludowej i sowieckim pachołkom. To była ich jedyna wina, ale Ty nadal swoje.

Widzisz, szkoda że poza politycznymi agitkami nie czytasz opracowań historycznych. W Jaworznie jak najbardziej oprócz politycznych trzymano też kryminalistów. Pisze o tym nawet pod tym linkiem co wkleiłeś. Liczba politycznych wahała sie od 67% do 13% (zależnie od roku). Reszta więźniów to kryminalni, spekulanci, skazani za brakoróbstwo itp.


Bierutowiec- radzę panować nad językiem. I zapoznać się z regulaminem. Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Czw 01 Lut, 2018 0:03

Powrót do góry
Alces alces
Kapitan

Kapitan





Posty: 926
Pochwał: 1
Skąd: z puszczy
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

@Zubek
Cytat:
Ps. - jakby koledzy byli uprzejmi zajrzeć i poczytać tutaj:
http://www.ibs.edu.pl/content/view/8583/118/
- bo coś mi nie pasuje... Rolling Eyes

Jestem pod wrażeniem...

_________________
Cham ubrany w kontusz, pozostaje chamem. Tyle, że w kontuszu.
Pozdrowienienia dla P. Przemysława Cz/

Czw 01 Lut, 2018 9:12

Powrót do góry
mboro
Major

Major





Posty: 2313
Pochwał: 35
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie, to o PRL można mówić od roku 1952...
_________________
"Dwie rzeczy są bezgraniczne: Wszechświat i Głupota Ludzka; choć co do Wszechświata nie jestem pewien"
Albert Einstein

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
Stanisław Lem

Sob 26 Maj, 2018 21:54

Powrót do góry
marlog
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 257
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja to chyba pecha mam bo jestem taksówkarzem , i rządy się zmieniają a ja zawsze wożę ich przeciwników..
od roku 1926 trudno mówić o jakim legalnym rządzie, był terror morderstwa i więzienie niewinnych...
Przychodzą następni i robią to samo dzisiaj też się nic nie zmieniło, niewinni siedzą w więzieniach do przeciwników władzy się strzela gumowymi kulami dlatego mniej ofiar...
Osobiście uważam, że miejscem przeciwników politycznych jest więzienie i im wyższy funkcjonariusz polityczny tym lepiej...

Już za złych komunistów mawiano dowcip w więzieniu..
" Za co siedzisz?
- chwaliłem Gomułkę
- a ty za co siedzisz - krytykowałem Gomułkę..
- a ty za co siedzisz - ja Gomułka.."

Jak poprzednio ktoś zauważył wydano karę śmierci na podstawie sfabrykowanych dokumentów- przynajmniej zachowywano jakieś pozory...

Obecnie nawet jak ktoś pomyśli, żeby ten sejm i tych pOsłów w powietrze to wymiar sprawiedliwości też jest bez litości..


pomysły pana doktora

Teraz sobie wyobraźcie, że jakieś zielone ludziki z karabinami po lesie biegają i chcą przywrócić socjalistów do władzy...

_________________
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.

J.Tuwim

Wto 29 Maj, 2018 14:19

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zielonymi ludzikami straszył ostatnio Szalony Antek na przysiędze WOT-u. Mr. Green Cholera, strach wejść do lasu, a nuż złapią cię jakieś pistolety z WOT i zrobią z ciebie LGM... Mr. Green

Wto 29 Maj, 2018 17:05

Powrót do góry
marlog
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 257
Skąd: Olsztyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

"brak mówienia prawdy o 17 września, Katyniu "
Ja jeszcze słów kilka o takim zarzucie, można by przypuszczać, że obecnie mówi się prawdę...
Odnośnie Katynia to mogę jedynie podać, że śledztwo jeszcze trwa więc bez wyroku sądowego trudno mówić o winie kogokolwiek..
Tutaj są podane aktualne wyniki z IPN

Sprawa jest o tyle ważna, że gdyby uznać morderstwo w Katyniu, za zbrodnie na jeńcach wojennych to znamy wyrok za zamordowanie uczestników ucieczki z obozu niemieckiego..
Cytat:
Po wojnie sprawą wielkiej ucieczki zajął się Trybunał w Norymberdze. – Wobec tych, którzy mordowali jeńców, orzekł 20 wyroków śmierci. 11 sprawców w trakcie procesu popełniło samobójstwa – informuje płk Sitkowski.

źródło

Odnośnie 17 września mówi się też nieprawdę obecnie, znaczy jest prawda obowiązująca..
Ale pytań więcej niż odpowiedzi, bo granica wschodnia nie była legalna, znaczy Polska zrzekła się prawa do samodzielnego stanowienia o granicy w Traktacie Wersalskim..
Cytat:
POLSKA.
ARTYKUŁ 87.[3]
(...)Granice Polski, nie określone w niniejszym Traktacie, będą oznaczone później przez Główne Mocarstwa sprzymierzone i stowarzyszone.(...)


Później oczywiście ją widzieli, ale zapisali ją tak
Cytat:
Z Rosją:
Linję oznaczoną i zasłupioną, za zgodą obu Państw i na ich odpowiedzialność, w dniu 23 listopada 1922 r.


Polska nie ogłosiła stanu wojny z Rosją sowiecką i dlatego zawarty pakt Sikorski Majski , mówił nie jeńcach wojennych , a o amnestii jak przestępcach...

Czyli w Katyniu nie było jeńców wojennych skoro nie było wojny i teraz wybierz co uważasz za prawdę..I kto więcej kłamał czy kłamie?..

_________________
Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość - sprawiedliwość.

J.Tuwim

Wto 29 Maj, 2018 21:40

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze a' propos Katynia, to jak widzę jest to "sztandarowy projekt" PiS i innych prawicowych sił politycznych, które rozdrapują rany z uporem maniaka, chcąc zbić na tym kapitał polityczny, jak Żydzi na Holokauście. Tylko że to wszystko jest podszyte nienawiścią i dlatego tak mało wiarygodne, bo owa nienawiść jest wymierzona w konkretnych ludzi i chodzi po prostu o jakąś zemstę po latach. Żałosne to wszystko. Ja też mam w rodzinie trzech Katyńczyków, którzy tam zginęli. I też mógłbym teraz wrzeszczeć jakieś hasła czy wypisywać nienawistne postylle pod adresem Żydów, Rosjan, komunistów i kogo tam jeszcze. Tylko że to jest absolutnie bez sensu: martwym życia się nie wróci, niech spoczywają w spokoju. Kaczyński chciał zrobić pisowski Parteitag na Ich grobach i czym się to skończyło? Przestańmy wreszcie niepokoić zmarłych swymi ambicjami... Dajmy Im wreszcie święty spokój! Przebaczmy wrogom, bo (podobno) jesteśmy chrześcijanami, a co mówił Jezus o przebaczeniu?
W Katyniu zginęło 30.000 Polaków, w Polsce zginęło 600.000 Rosjan, Kazachów, Azerów, Ukraińców, Białorusinów i innych przedstawicieli narodów ZSRR. W końcu ci ludzie zginęli wyzwalając nas spod niemieckiego buta. Uważam więc, że ten rachunek został wyrównany.

Sro 30 Maj, 2018 12:08

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
erkael56 napisał:
Jeszcze a' propos Katynia, to jak widzę jest to "sztandarowy projekt" PiS i innych prawicowych sił politycznych, które rozdrapują rany z uporem maniaka, chcąc zbić na tym kapitał polityczny, jak Żydzi na Holokauście. Tylko że to wszystko jest podszyte nienawiścią i dlatego tak mało wiarygodne, bo owa nienawiść jest wymierzona w konkretnych ludzi i chodzi po prostu o jakąś zemstę po latach. Żałosne to wszystko. Ja też mam w rodzinie trzech Katyńczyków, którzy tam zginęli. I też mógłbym teraz wrzeszczeć jakieś hasła czy wypisywać nienawistne postylle pod adresem Żydów, Rosjan, komunistów i kogo tam jeszcze. Tylko że to jest absolutnie bez sensu: martwym życia się nie wróci, niech spoczywają w spokoju. Kaczyński chciał zrobić pisowski Parteitag na Ich grobach i czym się to skończyło? Przestańmy wreszcie niepokoić zmarłych swymi ambicjami... Dajmy Im wreszcie święty spokój! Przebaczmy wrogom, bo (podobno) jesteśmy chrześcijanami, a co mówił Jezus o przebaczeniu?
W Katyniu zginęło 30.000 Polaków, w Polsce zginęło 600.000 Rosjan, Kazachów, Azerów, Ukraińców, Białorusinów i innych przedstawicieli narodów ZSRR. W końcu ci ludzie zginęli wyzwalając nas spod niemieckiego buta. Uważam więc, że ten rachunek został wyrównany.

Co ty tu wypisujesz? Stalina ZSRR razem z III Rzesza zaatakowala Polske przebudujac Europe na swoja korzysc - wybijajac wzietych do niewoli i cywili . Pozniej Stalin i Hitler poklucili sie jak ten nowy porzadek ma wygladac i na drodze w celu powiekszenia Stalinowskiego gulagu do Berlina chcac nie chcac musieli poniesc straty na terenach polskich to dla Ciebie jakas rownowaga czy wrecz poswiecenie dla Polski?
Operuje z komurki i nie moge inaczej pisac za co przepraszam.
Pozdrawiam.

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 31 Maj, 2018 1:07

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groteska - Gdyby Polska dbała o swoje bezpieczeństwo to mogłaby uniknąć wielu rzeczy. Niestety - nie zrobiono tego, bo polscy politycy użerali się ze sobą nie widząc zewnętrznych zagrożeń (a raczej nie chcąc ich widzieć).
Hitler nigdy nie wyrzekł się idei podboju Wschodu i nie miał się o co kłócić ze Stalinem - on po prostu realizował swe cele. Polska była tylko i wyłącznie bazą do agresji na ZSRR i jego zasoby. Piszesz, że Stalin powiększał swój Gułag - OK., a teraz odpowiedz sobie na pytanie: kto, kiedy i gdzie mu to umożliwił? Stalin tylko wykorzystał fakt, że za cenę własnego dobrobytu Zachód sprzedał nas (i nie tylko) Stalinowi? Kiedy Ty to wreszcie zrozumiesz? Potwory nie rodzą się same, potwory dochodzą do władzy, bo pozwalają im na to zwyczajni zjadacze chleba. I w rezultacie płacą za to tacy jak Ty i ja. I tych 30.000 w Katyniu, których rozkaz niekompetentnego tchórza oddał w ręce oprawców z NKWD i 600.000 Iwanów w Polsce, którzy nie mieli żadnego wyboru - z przodu Niemcy, z tyłu bataliony zaporowe NKWD. Kula od wroga albo kula od swoich - taki mieli wybór. I dlatego właśnie uważam, że tym ludziom należy się szacunek.

Czw 31 Maj, 2018 8:21

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.